Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

adsumus
autor
10. nov 2013

@kveta Tak teraz už sa antivax ohána slonom? Ja som posledný príklad čítala o meteoritoch, ten je tiež pekný. Ale slon je lepší, to musím uznať. 😉 Taký jednoduchý príklad, že každý pochopí a zapamätá si, prešpekulované.

aristka
10. nov 2013

@kveta to čo je za vtip ,že ty z nižším vzdelaním ....to si vyprosujem ,nevieš ani čo robím a nieto čo mám vyštudované a duplom tu nemudrujem ak prevenar ,ktorý nemá ani šajnu o čom tu trepe a duplom ja mám vzdelanie ,aby som mohla prispieť ....

kveta
10. nov 2013

@aristka To nebol vtip. To je realita.

aristka
10. nov 2013

@kveta aká realita ,ty vieš čo mám vyštudované a duplom celoživotné vzdelávanie ti niečo hovorí ,ktoré oddávna funguje v zdravotníctve.....inak už aj naše upratovačky by som si nedovolila takto hodnotiť ,keďže sú to často ,ženy aj vzdelané len pre čistky v pôvodnom zamestnaní príšli o prácu a robia tam ,kde je voľné miesto....takže ani upratovačku by som si nedovolila takto ohodnotiť ...akože úplne trápne....bolo by zaujímavé vedieť aké školy majú tí vaši mudrlanti ,keďže poďla príspevkov je vidieť ,že nemajú tak ako ty ani šajnu o čom hovoria....inak asi nič iné na mňa nemáš ,keďže riešiš moje vzdelanie....

stefi76
10. nov 2013

@kveta neviem nebola som tam.

kveta
10. nov 2013

@adsumus Ak chces podobne prespekulovane popisy statistiky, kuk prirucku o ockovani davanu zadarmo u pediatrov... Proockovaciu prirucku, samozrejme. 😉

adsumus
autor
10. nov 2013

@kveta Štatistika je štatistika a ked 90% a viac chorých bolo nezaočkovaných a 7 encefalitíd a z toho všetko neočkovaní, ja nemám o čom pochybovať, aj ked spomienka na rozprávky starej matere je spomienka na ktorú sa nezabúda,aj ked tá moja mi o slonoch nič nehovorila.... našťastie, môj život sa už posunul do roviny racionálneho uvažovania.

kveta
10. nov 2013

@adsumus Statistika je velmi racionalna, tomu ver.

stefi76
10. nov 2013

@kveta žialbohu sa neočkovanie prejaví až pekný pár rokov, pokým nečkovaných nebude viac ako očkovaných? nie v škôlke, ale v celej spoločnosti.

stefi76
10. nov 2013

@kveta a koľko sa nakazilo?

kveta
10. nov 2013

@stefi76 Presne tolko ako ked ebola bola doslova par kilometrov od Washingtonu. NULA.

stefi76
10. nov 2013

vidíš, a to je o čom ti stále píšem, o mechanizme prenosu pôvodcu nákazy, ani týfus ani ebola nie je ako ako chrípka, alebo záškrt, čierny kašeĺ, ochorenie prenosné vzdušnou cestou.

kveta
10. nov 2013

http://vat.pravda.sk/clovek/clanok/298715-detsk...
Tu mas o tom, co som pisala.. Dvesto nosicov, jeden chory.. a otazka, koho odsudit..

Inak celkom by ma zaujimalo, co chcu povedat tou vetou, ze nase ockovanie proti obrne nam nepomoze... To akoze naco sme ockovani proti obrne vakcinou, ktora nepomoze?

A posledna veta toho clanku je uplne skvela... Biznis musi byt.. este aj na utecencoch... 😀

stefi76
10. nov 2013

@kveta poliomyeilitída je ochorenie, ktoré v 95% prípadoch prebieha bez príznakov, ale s tým ,že nosič vylučuje pôvodcu nákazy a môže ohroziť iných. Zabudla si napísať , že " Riziko výskytu choroby podľa nemeckých vedcov hrozí viac v európskych krajinách, kde je relatívne nižšia úroveň očkovania proti detskej obrne, ako je Bosna a Hercegovina (87 percent populácie je očkované proti obrne), Rakúsko (83 percent) alebo Ukrajina (74 percent)." Zatiaľ sa nás to možno netýka, ale do európskych krajín už teraz prichádzajú tisíce utečencov zo Sýrie.

kveta
10. nov 2013

@stefi76 Nezabudla. Ak tam pouzivaju rovnako neucinne vakciny ako u nas, tak na miere zaockovanosti nezalezi.

Inak diky, som takmer prehliadla, ze zapadne Rakusko ma 83 percent.

adsumus
autor
11. nov 2013

@kveta Prosím ťa to kde si zistila, že očkovanie je neúčinné? Pripomínam len epidémiu obrny, ktorá vypukla v Holandsku a zas len v tej neočkujúcej komunite v 1992-93 roku. Mali tam 71 chorých, dvaja im umreli a 59 bolo paralyzovaných, všetko neočkované a aj ked boli v kontakte so zaočkovanými nikoho nenakazili. Také veci si treba tiež zvážiť a premyslieť skôr ako idem vyhlasovať, že očkovanie je na figu.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7915354

kveta
11. nov 2013

@adsumus Kuk ten clanok, co som sem dala link.

adsumus
autor
11. nov 2013

@kveta O tej obrne? Som si čítala už.

kveta
11. nov 2013

@adsumus Hej. Tam pisu, ze nasa vakcina nepomoze. Ze lepsia je oralna. Ty tomu rozumies inak?

adsumus
autor
11. nov 2013

@kveta Pomôže ti, nebudeš ochrnutá, iba roznášaš.

kveta
11. nov 2013

@adsumus Tak to som sa tam nedocitala.. To vies slebo si myslis?

adsumus
autor
11. nov 2013

@kveta Inaktivovaná vakcína bráni vírusu, aby napadol nervový systém.

kveta
11. nov 2013

@adsumus Aha. Diky. Inak my stare rocniky sme este tusim dostali oralnu vakcinu.

adsumus
autor
11. nov 2013

@kveta Tak, tak, nám starým je sveta žiť.

eejuska
11. nov 2013

@adsumus draha mamicka...kludne svoje dieta nedaj zaockovat a bud na to hrda mozno raz ked ti chyti nejaku mnamku si otrieskas hlavu

adsumus
autor
11. nov 2013

@eejuska No teda. Taká podpásovka z vlastných radov? 😕

kveta
11. nov 2013

@adsumus Mila mamicka, ze? ;)

eejuska
11. nov 2013

@adsumus nemyslela som to zle len nemam rada ked niekto nasilu prejavuje neockovanie ja som nakoniec nasu dala ked som si zvazila pre a proti kazdy musi uvazit podla seba

adsumus
autor
11. nov 2013

https://www.modrykonik.sk/group/1838/ Ty asi nie si veľmi v obraze, že? Ja som za očkovanie, s kočkami máme aj takú skupinku, dojdi nakuknúť. 😉

anima9
11. nov 2013

Ako divácky účastník tejto sokratovskej diskusie vnímam adsumus aku zástankyňu očkovania, nie ako protivníčku. Či mimo som ? 🙂