Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

ewisam
13. nov 2013

@anima9 no, alebo sa imunita vytvori, alebo znici..ale nebudem ti brat iluzie o pravdovravnosti lekarov, su to zamestnanci ako ostatni a v prvom rade im ide podobne ako obchodnikom o peniaze. No ako to dopadne? Nuz tak ako vacsina na SVK. Zamietnute pod kobercom a samozrejme; chudak chlapec to ma zo vselicoho mozneho, mozno aj zo vzduchu, ale z ocko to urcite nebude. /Mame zial v rodine podobny pripad/
Apropo nezda sa ti, ze je jedno kde sa opytas ci v BA, KE, PO, TN ci Roznave Dr. ma vzdy tu istu odpoved ako cez kopirak, ten isty slovosled, tie iste vyrazove prostriedky....

anima9
13. nov 2013

@ewisam Vyjadrila som sa k Tvojmu videu. Čo hovoríš na video, ktoré som ponukla ja Tebe? Mala si tam prejavy ochorení a ich dosledky na živých prikladoch. Choré, trpiace deti, čo nemali možnosť sa zaočkovať. K tomu by si chcela dospieť? Ci sa budeme pridrzat toho, že lekári su klamari, očkovanie je zbytočné a vsetky ochorenia ktoré boli zistené po očkovaní alebo prepukli neskor, boli následkom očkovania? Ved stále treba nájsť vinníka. Pred očkovaním nie je odhalených kopec chorôb, lebo dnu nevidíme a dieťa nie je vyšetrené pred očkovaním úplne na všetko. Lebo to nie je možné. Aj na to genetické a autoimunitné. Sú choroby, ktoré môžu môžu prebiehať ticho, alebo zároveň s očkovaním a už je vinník na svete. Vakcíny majú svoje NU, ale myslim si, že v gro prípadoch je to spôsobené tým, čo som už vyššie napísala.

kbeata
13. nov 2013

@anima9 ta pokuta za neockovanie je rozdelena na 2 casti,na sudne trovy,to je mensia cast+plus za neocko,plati sa to na 2 ucty,takto som to mala ja

ewisam
13. nov 2013

@anima9 Jasne uz sme si zvykli, ze tu nikto za nic nemoze...Tvoje video je zaujimave, ale boli tam zabery zo starsich dob a aj zabery z Afriky, kde hygienicke zalezitosti samozrejme su na diametralne odlisnej urovni ako na SVK...A to ci by skor tym detickam nepomohla lepsia hygiena ako ockovanie nikto radsej neskuma...
10 rokov som sa pozerala do oci dietatu s bdelou komou po neskodnom ockovani, takze mna nepresvedcis o jeho spravnosti... Urcite nie hororovymi scenarmi, ze sa moze vratit situacia z pred viac ako 60 rokov, Vyvoj ide dopredu a tak aj medicina, takze s takymi ochoreniami si poradia hravo. Len otazka je ci chcu, ved im za vakciny idu ine peniaze

anima9
13. nov 2013

@kbeata Na súd sa to posiela automaticky alebo na žiadosť rodiča?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
autor
13. nov 2013

@fidka79 Táto logika sa dá rovnako aplikovať na alternatívne spôsoby liečby. Ako vieš, že práve tvoj homeopatˇ ťa chce zdravého? Ved potom by tiež nič nezarobil.

adsumus
autor
13. nov 2013

@ewisam Liečba ochorení je oveľa drahšia ako prevencia očkovaním.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
autor
13. nov 2013

@fidka79 Ale ved to nebolo predsa myslené doslova.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
autor
13. nov 2013

@fidka79 Celkom ako ja. 🙂 Len som chcela doplniť tvoju úvahu.

anima9
13. nov 2013

@ewisam Myslis, že nás obídu nás kvapôčkové infekcie, ktoré sa siria aj vzdušnou cestou, ked budeme mat cisté deti a vyluxovaný dom ? Ja som zas pozerala na čiernu sanitku, ktorá odnášala nezaočkované dieťa s meningitídou. Ked píšeš o come vigile, tak akou vakcinou bola údajne sposobena? Bud konkretnejsia a nehadz vsetky vakciny do jedneho vreca. Radšej by si chcela čerstvejšie zábery epidémií?Ako zvrátiš napríklad meningitídudu ak už vypukne?Kým ju spravne diagnostikuju tak čas beži. A smrt moze nastat do 24 hod. Alebo ako zvratis nasledky rubeoly u zeny, ked už je žena tehotná ? A takto by som mohla menovať ďalej. Medicína nie bohužial všemocná. A preto musíme pohnuť aj my rozumom. Povinné očkovanie nás má nasmerovať. Nie som farmaceutický fanatik a viem, že je farmaceutický priemysel biznis, no tu sa bavíme o zdravých ľuďoch a primárnej prevencii.

kbeata
13. nov 2013

@anima9 nie,nic na sud,neockovanie sa riesi iba ako priestupkove konanie na hygiene,ruvz,v mieste bydliska
,ale jedna mamina z Nitry,bolo to aj v mediach cakaju na rozhodnutie z EU,ci je to zakonne,kedze zakon u nas hovori jedno a ustava druhe,preto rodic ma moznost povinne ockovanie odlozit,alebo neockovat

anima9
13. nov 2013

@kbeata Dakujem za info. Ja deti očkujem, ale toto ma zaujímalo.

kbeata
13. nov 2013

@anima9 ja som este neockovala,preto ta pokuta,ale stihla som sa tam vtedy spytat,ze ak dam po termine zaockovat,ci mi vratia peniaze,ze nie 😀

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewisam
13. nov 2013

@adsumus su na to nejake statistiky?

adsumus
autor
13. nov 2013

@ewisam Určite, ináč by šťáty nechceli očkov ať.

ewisam
13. nov 2013

@anima9 a niejejedno akou vakcinou bola sposobena, ved vsetky su povazovane za neskodne a spravne... Ja sa len zamyslam ako to nasi stari rodicia prezili, ked o meningitide, pneumokokoch a co ja viem com ani nechyrovali a svetova vojna bola...
Ako sme to prezili my, ked som mala proti rubeole posledne ockovaie v 13 rokoch a deti rodim az takmer po 20 rokoch... Naco je mjmu synovi ockovanie proti hep. B ked sa prenasa sexom a krvou? Naco je dietatu co prekona osypky a ma celozivotnu imunitu, dalsie preventivne ockovanie podla platneho kalendara? - tu zdravy rozum stoji asi tak 😎

ewisam
13. nov 2013

@adsumus nemyslim si, je to skor o tazkych prachoch a preto sa nasi tak strasne brania zdobrovolnit ocko...

anima9
13. nov 2013

@ewisam Nie je to jedno. Na trhu je viacero vakcín. Určite viacero mamiek zaujima, ktora ockovacia vakcina sposobila comu vigile.Mozno to tu sleduju aj nejakí zastupcovia farmaceutických firiem a tiež by ich to zaujímalo. A aj inych...alebo je to len rozprávka o čiernej rukavičke? Bez faktov Tvoje tvrdenie stráca akúkoľvek váhu. ... V minulosti ludia zomierali a ani nevedeli načo. HBV sa prenáša okrem krvi a sexuálneho styku aj slinami. A čo sa týka prenosu krvou...nie všetci dezinfikujú a sterilizuju ako by mali. Je to Tvoje dieta, ja Ta neprehovaram. A Ty mna tiez neprehovoris bez racionálnych argumentov a faktov. Buď konkretna alebo je to premňa strata času.

kveta
13. nov 2013

@ewisam Vsimla si si, ze argumentacia proockovacich agentov je rovnaka? Kym nenapises aj cislo topanok pacienta, tak klames... Ale ked oni napisu "kolektivna imunita" a "neskodnost vakcin", tak je to nedotknutelne ako svaty gral... 😀

ewisam
13. nov 2013

@anima9 bola to skvela, bezpecna, vysoko propagovana hlavne v tomto obdobi vakcina proti chripke...sarzu naozaj neviem...No samozrejme tu mamicky o ockovani a negativnymi reakciami nan pisu len rozpravky. Ja sa pytam, kde sa dvojmesacne dieta dostane ku krvi, sexu a nakazenym slinam, a nenapis mi prosim, ze na piesku sa pichne nakazenou narkomanskou ihlou 😵
Ja nemam v umysle nikoho prehovarat na nic, ja len poukazujem nato, ze to nieje take super special natural akoby sa mohlo na prvy pohlad zdat. Ci si z toho nieco vezmes je tvoja vec.
@kveta ja klamem pernanentne, hoci udavam pomaly aj cislo topanok a kod lekara, nuz co narobim bujna fantazia, ved vsetko je super bezpecne, skvele to chrani, len ja uz neviem co od dobroty tak poburujem narod...

ewisam
13. nov 2013

@anima9 bola to skvela, bezpecna, vysoko propagovana hlavne v tomto obdobi vakcina proti chripke...sarzu naozaj neviem...No samozrejme tu mamicky o ockovani a negativnymi reakciami nan pisu len rozpravky. Ja sa pytam, kde sa dvojmesacne dieta dostane ku krvi, sexu a nakazenym slinam, a nenapis mi prosim, ze na piesku sa pichne nakazenou narkomanskou ihlou 😵
Ja nemam v umysle nikoho prehovarat na nic, ja len poukazujem nato, ze to nieje take super special natural akoby sa mohlo na prvy pohlad zdat. Ci si z toho nieco vezmes je tvoja vec.
@kveta ja klamem pernanentne, hoci udavam pomaly aj cislo topanok a kod lekara, nuz co narobim bujna fantazia, ved vsetko je super bezpecne, skvele to chrani, len ja uz neviem co od dobroty tak poburujem narod... 😵

ewisam
13. nov 2013

@anima9 ospravedlnujem sa suplo mi to sem dva krat, neviem preco

aristka
13. nov 2013

@fidka79 chcem odpoveď na otázku či si očkovaná proti hepatitíde ako zdr.pracovník ....

kveta
13. nov 2013

@aristka Mozno sa spolieha na kolektivnu imunitu ako Ty.. ;)

aristka
13. nov 2013

@kveta teba som sa nič nepýtala ,či si jej hovorca ,alebo vieš mi relevantne odpovedať ....ak nie ,nechaj si blbiny pre seba...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz