Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
13. nov 2013

@fidka79 takže čo očkovaná finduška ,prečo si očkovaná proti hepatitíde ,ty sa chrániš a čo tvoje detičky ....inak aké máš následky ...

kveta
13. nov 2013

@aristka Pri vsetkej ucte Ty nie si ta, co rozhoduje, na co mozem reagovat a na co nie vo verejnom fore.

Poviem to jasnejsie. Tusim som tu kdesi citalai, ze si neabsolvovala minimalne jedno ockovanie u Vas na oddeleni, lebo si spoliehala na kolektivnu imunitu... To len aby bol jasne kto sa tu ako zdravotnik ockuje a kto nie..

kveta
13. nov 2013

@fidka79 Dakujem. Netreba mi platit. Na isty typ ludi rada reagujem. ;)

aristka
13. nov 2013

@kveta zas si prispôsobuješ niečo sebe ...ak máš na odd.prasaciu chrípku ,si v ohnisku nákazy ,nedáš sa očko ,nám tam umierali 2 mamičky na túto diag.a duplom ak vieme ako zdr.pracovníci vírus chrípky je silne mutagénny a dokáže zmutovať aj pri strete s našou bunkou ..takže toto som povedala ,neprekrúcaj a nájdi si to...

kveta
13. nov 2013

@aristka Takze si sa nezaockovala. Vdaka za objasnenie.

aristka
13. nov 2013

@kveta nie neočkovala a pisala som to všade ,kde som to dala ...

anima9
14. nov 2013

@ewisam V mojej správe z 12.10. som písala, že sa nedávam očkovať proti chrípke a že neodporúčam ani nikomu z mojej rodiny. Pretože prínos je podla mojho nazoru nižší ako možné negatíva. Moj nazor, nemusi sa zhodovať s inym.Ak by bola súčasťou povinného očkovania, tak určite platím sankciu. Ale nebudem hádzať všetky očkovania do jedného vreca. Hepatitída B, nie je len chorobou narkomanov, to skôr hepatitída C. Očkovanie proti B, by malo Tvoje dieťa chrániť po celý život. Dajú sa skontrolovať protilátky proti Hepatitíde B. Ak sa nevytvoria potrebné protilátky tak dieťa môžeš dať preočkovať. Ja protilátky mám na celý život. S telovými tekutinami iného človeka, môže prísť dieťa do kontaktu kedykoľvek. Či už v ambulanciách, kolektívnych zariadeniach, na sociálnych zariadeniach, obchodných centrách, hoci kde...myslím, že sa nemusím rozpisovať. A čo sa týka sexuálneho života, tak človek nemusí žiť promiskuitne. Nepočula som o negatívnych ohlasoch na toto očkovanie Podľa mňa viac dá. Samotná liečba už vzniknutého ochorenia je veľmi agresívna, zdĺhavá, nehovoriac o poškodeniach pečene.

ewisam
14. nov 2013

@anima9 to je sice pekne, ale dievcatko bolo ockovane na zaklade odporucania lekara a teda sa znova dostavame na koren veci,, ze lekari nie su dostatocne vzdelani v tejto oblasti...A to co povie jeden dr. z ockovacieho centra nemusi byt svate a pausalne platne len preto, ze on sa povazuje za odbornika...
Taktiez to vyvracia teoriu, ktorou sa radi ohanaju pro ocko, ze riziko pri vakcinach je minimalne,mizive a pretrvavaju len pozitiva.
Neviem ako ty, ale ja som so svojim dietatom vo veku jeho 2 mesiacov som s nim sedela doma a nenavstevovala socialne zariadenia, toalety, detske kutiky a pod. Preto ju povazujem za zbytocnu v takom utlom veku.
Viac nemam k diskusii co dodat

anima9
14. nov 2013

Ako dlho po povinnom očkovaní na MMR, chráni vakcína zaočkovaného konkrétne proti rubeole?

sirinka
14. nov 2013

tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv/chcete-sa-dat-zaockovat-proti-chripke-mate-smolu.html

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kbeata
14. nov 2013

@fidka79 ak by ocko.proti hep.B malo chranit cely zivot,a ak priemerny vek cloveka je cca 70 rokov,na trhu je ta vakcina zeby uz 70 rokov?teda aby sa potvrdilo,ze je ucinnost dozivotna,nie? 😔

anima9
14. nov 2013

@fidka79 S očkovaním proti HBV sa na našom území začalo v roku 1987. Ak po očkovaní proti HBV máš pri odbere anti HBs hodnotu protilátok vyššiu ako 100 IU/l,tak nepotrebuješ preočkovanie. Vyšetrenie musíš priebežne kontrolovať. Vo vlastnom záujme, ak ťa to zaujíma. A to, že sa rizikoví zamestnanci musia dať preočkovávať á 10 rokov, tak o tom nič neviem.

anima9
14. nov 2013

@fidka79 Dala som si tú námahu a pozrela som Vyhlášku MZ SR č. 585/2008 Z. z. o povinnom očkovaní. A to konkrétne - Očkovacie postupy na povinné a odporúčané očkovanie osôb, ktoré sú vystavené vyššiemu nebezpečenstvu vybraných nákaz. Zdroj: http://www.ruvzse.sk/formulare/585_2008.pdf
Podľa tohto je zrejmé, že zdravotnícki pracovnici sú očkovani podla bodu a) troma dávkami zakladneho ockovania, štandardne Engerixom v 0-1- 6 mesiaci. Tak by ma zaujimalo podla akeho nariadenia sa to u Vas preockovava a 10 rokov. A ci Vam to poistovna prepláca.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anima9
15. nov 2013

@fidka79 Viacero ľudí čakalo na moju odpoveď, vďaka Tvojmu podnetu. Nakoniec sa ukázalo, že zlodej kričí chyťte zlodeja. Toľko k tejto kauze o overených argumentoch z praxe na SZŠ.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nae
15. nov 2013

@fidka79 U nás v práci teda nikdy nikto nekontroloval očkovací status proti hepB, ani žiadne preočkovania, je to čisto na zamestnancoch. Zamestnávateľ očkovanie preplatí, ale ani v prac. zmluve som nenašla nič o očkovacej povinnosti.

sirinka
15. nov 2013

@anima9
@fidka79
@nae tak ja som z rocnika, kedy platilo pravidlo preockovanie po 10 rokoch, ale po 10 rokoch bolo povedane, ze netreba, ze zistili, ze ocko zanechava dozivotnu imunitu. Hladinu protilatok mi vysetrili az v AT, kde tomu slovenskemu tvrdeniu zjavne neveria a zamestnavatel vyzaduje toto vysetrenie, pravda je taka, ze takmer polovica mojich kolegov nemala dostatocnu hladinu protilatok a poniektori nemali ani ziadne. Takze zdravotnici, ktory veria ocku a zaroven sa spoliehaju na jeho dozivotnu ucinnost by si to zrejme mali preverit....

anima9
15. nov 2013

@sirinka Na kontrolu hladiny protilátok proti HBV, je odporúčaný rôzny časový interval a ten je závislí od toho, či si mala pri odbere anti HBs protilátky 100 IU/l, nad 1000IU/l...ai. Ak je hodnota anti HBs pod 100 IU/l, tak sa odporúča preočkovanie. Samozrejme u toho, kto má záujem byť chránený proti infekcii HBV. Myslím, že v rámci preventívnej prehliadky by to nemal byť u nikoho problém a u zdravotníkov aj mimo toho skontrolovať si to. Ak ani po opakovanom preočkovaní proti hepatitíde B nevzniknú protilátky, je zbytočné to ďalej skúšať. Organizmus si ich prosto nevie vytvoriť a je to iba na tom človeku, aby si dával pozor (zvlášť u rizikových zamestnancov). Žiadna vakcina nezaručuje 100 % účinnost. ..každý organizmus je individuálny

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
15. nov 2013

@anima9 dakujem za poucku 😀

@fidka79 neviem, ci na sk zdravotakom niekto kontroluje protilatky... Mozno sa nam niekto kt omu vyjadri 😉

anima9
15. nov 2013

@sirinka Nemáš zač. Iba som Ti odpovedala.

aristka
15. nov 2013

@sirinka pri každej preventívke sa kontrolujú protilátky ....

sirinka
15. nov 2013

@aristka upresni to prosim ta.

adsumus
autor
15. nov 2013

Ukraina je v ohrození nákazou obrnou, pretože zaočkovanosť po zdobrovolnení poklesla na 30 až 50% a súčasne tisíce Izraelčanov navštevujú krajinu každý rok a stovky Ukraincov pracujú v Izraeli. Obrna je choroba ktorá sa dá ošetriť prevenciou, ale pre ktorú nie je liečba. Už to nie je o tom, ČI ale KEDY. Upozornuje Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).

http://www.huffingtonpost.com/2013/11/15/ukrain...

Ešte raz veľmi prosím všetkých, neriešte nič, čo s témou nesúvisí. Hlavne proočkovacích rodičov, lebo antivax tu bude stále spamovať. PROSIM.

kveta
15. nov 2013

@adsumus Pamatam si tu paniku okolo SARSu a prasacej chripky. Vtedy WHO predpovedalo pandemiu. A kde nic, tu nic.

aristka
15. nov 2013

@kveta mne stačili tie mamičky,ktoré nám zomreli po pôrode na prasacinu do týždňa ....a tých úmrtí bolo viac ....,ale samozrejme v médiach nič nebolo takže nevieme a netýka sa nás to....

kveta
15. nov 2013

@aristka Zrejme si pre samu starostlivost o mamicky nepostrehla, ze v mediach boli presne cisla kde kolko nakazenych lezi. Naozaj to nebola ta slubovana pandemia.