Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
horseshoe
30. apr 2014
@adsumus pises, ze 10% co ochorelo, bolo zaockovanych len 1 davkou. Proti osypkam sa u nas ockuje len 1 davkou v 15-18.mesiaci a potom preockovanie az v 11.roku. vo vietname sa preockuva viacerymi davkami?

inaksie sa ten link, co si dal nezobrazuje, nakolko sa tam treba prihlasit a platit - aspon myslim. takze mozes skopirovat cely text z tej stranky pls?
adsumusautor
30. apr 2014
@horseshoe Ten Vietnam si nahod do googlu, to je všade teraz rozoberané.
Napr. aj tu http://www.thanhniennews.com/health/vietnam-see...
Na celé zhodnotenie epidémie, vrátane očkovacieho statusu, u koho boli umrtia, vek, komlikácie si budeme musieť aspon rok počkať. Toto sú zatiaľ len čiastkové informácie.
abbey1
30. apr 2014
@horseshoe Ja ešte doporučím, dôkladne si pozrieť, v akých podmienkach ľudia vo Vietname žijú, ako sa o nich v reále stará ich vláda. Bohužiaľ, napriek storočiu žijú ako za čias feudalizmu. Smutná realita. 😞
horseshoe
30. apr 2014
@abbey1 to je mozne, ze ziju v zlych podmienkach, a preto sa tam siria epidemie. ale ja hovorim uprimne - kebyze mam ist s neockovanym dietom teraz na vylet do Vietnamu - no ani za svet. S ockovanym dietatom bych mala strach.
adsumusautor
30. apr 2014
@horseshoe Len si dovolím upozorniť, že ani u nás to nemusí byť o pár rokov také ružove ako dnes. Na Ukrajine je nízka zaočkovanosť, len 50% niektoré ročníky, ani životná uroven nič moc, do toho neistá politická situácia. Možnosť prílivu utečencov, treba naozaj dobre zvažovať za a proti.
adsumusautor
30. apr 2014
http://www.denik.cz/ze_sveta/spalnicky-si-ve-vi...
Osýpky vo Vietname po česky, naše média nič nezaznamenali zatiaľ.

A honeyho blog sa problematike tiež venuje veľmi podrobne.
http://hbockovanie.blogspot.sk/2014/04/osypky-v...
adsumusautor
17. máj 2014
Antivaxeri majú znova dôvod vykrikovať do sveta, že vakcína nechráni,že očkovanie je zbytočné, pretože štyri deti vo Zvolene ochoreli na čierny kašeľ po piatich rokoch od zaočkovania, lenže, čo ignorujú, je, že nákaze bolo vystavených 58 detí z dvoch tried a z nich ochoreli 4. Další spôsob ako klamať a zavádzať ludi.
http://zvolen.sme.sk/c/7197080/v-kraji-sa-vysky...
kveta
17. máj 2014
@adsumus Pozyvala som Ta tu verejne aj s Tvojim dietatom niekolkokrat na navstevu, ked sme mali doma cierny kasel. Odmietla si dokazat, ze veris ockovaniu v praxi. Tak tu o ciernom kasli pokojne teoretizuj. Vsetci vieme ako tomu veris v praxi. 😉
adsumusautor
17. máj 2014
@kveta Ja svoje dieťa dobrovolne chorobám vystavovať nebudem, môže sa antivax aj na hlavu postaviť...aké je to fajn a prospešné....načítala som si o tom, čo choroby môžu spôsobiť. A aj ked je moja malá zaočkovaná, môže patriť k tým 5%, ktoré si nevytvoria protilátky a aj napriek očkovaniu ochorejú a následkom čierneho kašľa môže byť aj poškodneie mozgu alebo plúc....dakujem pekne za tvoju ponuku, presviedčaj iných, ja nemám záujem.
kveta
17. máj 2014
@adsumus Takze ciernemu kaslu bolo vystavenych 58 deti. Kolko dospelych to u bolo vystavenych? Myslim tych dospelych, ktori nemaju vakcinaciou vytvorene protilatky?

Na vysvetlenie.. Po dlhych rokoch ockovania proti ciernemu kaslu sa ukazalo, ze naprosta vacsina populacie nema proti ciernemu kaslu vytvorene protilatky, lebo ucinok vakcinacie davno odoznel. Ako to, ze neochoreli tou strasnou nakazlivou chorobou?? Deti boli podla Teba chranene vakcinaciou. Co chrani chudakov dospelych? Kolektivna imunita? 😃
adsumusautor
17. máj 2014
@kveta No presne ako píšeš, rodičov tých detí, čo boli vystavené nákaze a neochoreli, chránila imunita ich detí z očkovania...kolektívna imunita.
sirinka
17. máj 2014
@kveta tak vies, imunita je taka mudra, ze aj ked mali doma dieta chore na CK, tak ich chranila ta imaginarna kolektivna imunita.. Lebo ta sa vznasa ako oblak okolo nich....
adsumusautor
17. máj 2014
Ale celkom by ma zaujímalo ako tie deti mohli byť preočkované v roku 2009, ked preočkovanie pubertiakov sa zaviedlo až v roku 2011? Nesedí tam v tých novinách nejaký antivaxer, neboli tie deti rpeočkované náhodou MMR a nie na čierny kašeľ?
sirinka
17. máj 2014
@adsumus akoze p Tolnayova z RUVZ je antivaxer??? Jupiiiiii 😃
adsumusautor
17. máj 2014
@sirinka Nech už je akokolvek, či boli alebo neboli zaočkovaní, aj ked určite sa aj to dozvieme ako to bolo.V každom prípade nákaze bolo vystavených 58 detí a len 4 z nich ochoreli, to sa naozaj nedá propagovať ako zlyhanie vakcíny, práve naopak.
kveta
18. máj 2014
@adsumus Moja trieda nebola ockovana proti mumpsu. Z 26 spoluziakov ochoreli traja.
adsumusautor
18. máj 2014
@kveta Ty vieš kolko z tých 26 detí bola aj realne vystavených nákaze mumpsom? Co ak iba tí traja? Narozdiel od tých 58, ktorí boli dokázatelne v kontakte s čiernym kašlom.
kveta
18. máj 2014
@adsumus Ano. Vsetci sme sedeli cele dni v rovnakej miestnosti. 😉 Kolko dospelych bolo preukazatelne v kontakte s tym Tvojim ciernym kaslom? Ucitelky, rodicia, druzinarky, pediatricka.. Vsetko nezaockovani.. A zdravi. 😉
kveta
18. máj 2014
@adsumus V tom Tvojom pripade vlastne ochoreli len zaockovani. Fu.. Asi by si sa mala vazne nad tym zamysliet, nez budes vykrikovat, ze je to vysledok vakcinacie. Lebo to moze byt aj vysledok oslabenia organizmu vakcinaciou.
adsumusautor
18. máj 2014
@kveta Vystavených ochoreniu bolo 58 ludí, z nich ochorelo 4. Podla teba je to dokaz zlyhania očkovania?
jurly
18. máj 2014
ja som dostala meningitidu PO OCKOVANI, pretoze RODICIA NEMALI NA VYBER ]-( super prevencia. Ockovanie vrelo odporucam 😃
sana15
18. máj 2014
@adsumus v roku 2010 uz bolo preockovanie v 13.roku zivota aj proti pertussis
sana15
18. máj 2014
@adsumus este upresnim tvoju reakciu,pretoze aj v clanku ktory si pridala sa jasne pise,ze nejde o Zvolen, ale o B.Bystricu. Ked uz sa tu ale rozoberaju konkretne priklady čk a časovú súvislosť so zaockovanim: ja konkretne teraz v okoli viem o 4 malych detoch,ktore osobne poznam a prekonali čk (zima,jar). Ide o deti vo veku 2,4,5 a 5,5 roka. komplet zaockovane. su to deti z 3 rodin,ktore nemaju medzi sebou ziadnu suvislost.Nepoznaju sa,deti nechodia do jednej skolky. Ake vysvetlenie je pre tento jav?
adsumusautor
18. máj 2014
@sana15 Ale to je predsa v proriadku koho ty poznáš a má čierny kašeľ, neviem, či vieš koho poznáš a ho nemá,a si nie, len som upozornila nato, že nákaze bolo vystavených 58 detí a ochoreli 4, to je všetko. To sa naizaj nedá propagovať ako zlyhanie vakcíny. Naopak.
sana15
18. máj 2014
@adsumus poznam aj tych co čk nemaju 😃 Ide mi o princip. ak z 25tich malych deti v mojom najblizsom okoli mali 4 čk, z toho jeden 2 rocny (co je len rok po kompletnom zaockovani),kde je ta ochrana? surodenec 4 rocny tiez čk, matka tiež čk a otec fit. Zvyšné 2 deti s čk mali surodencov,rodičov, starych rodičov zdravych. Nie je to ani trosku podozrive? za 2-3 mesiace ochoreju 4 deti ale iba jeden dospelý...
kveta
18. máj 2014
@adsumus Ked zo vsetkych vystavenych ludi ochoreju len zaockovani, tak to volas uspech vakcinacie. Fuha. Logiku ste v skole nemali, ze?
sana15
18. máj 2014
ja by som to tiez neoslavovala ako uspech. skusme si tie pocty vynasobit x tisic. 58000 (to je take vacsie slovenske mesto) a 4000 chorych v nom. :-S :-S :-S To uz sa celkom inak vnima,ze?
adsumusautor
19. máj 2014
WHO vyhlásila pre detskú obrnu pohotovosť, Slovákov by ohroziť nemala
http://www.teraz.sk/zdravie/who-detska-obrna-po...
adsumusautor
19. máj 2014
Chronická vírusová žltačka typu B
Ochorel 1 pacient po operácii, ktorého operovali vo Francúzsku po úraze. Očkovaný preventívne nebol.
http://www.vzbb.sk/sk/aktuality/spravy/2014/inf...

Začni písať odpoveď...

Odošli