Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

kveta
19. máj 2014

@adsumus Ja som bola ockovana. Nemam uz sice protilatky, ktore mi doktorka slubovala do konca zivota /ano, naivne som verila/, ale zato vrazam tazke prachy do nahrad kravskeho mlieka, na ktory sa mi vytvorila po ockovani precitlivenost.

adsumus
autor
19. máj 2014

@kveta Ináč, to ja chápem s tým mliekom, tiež som mala precitlivenosť, tá vzniká u niektorých dospelých, ked prestanu piť mlieko na dlhšie časové obdobie, telo prestane produkovat nejaký enzým,tuším laktozu, mne sa to po čase pitia kravského mlieka zasa pekne rozbehlo. Tvrdé syry jesť môžeš.

sisaka
20. máj 2014

enzymy na stiepenie laktozy kravskeho mlieka vekom prirodzene ubudaju a az 65% ludskej populacie ma intoleranciu. V Europe, kedze je tam velka tradicia pitia mlieka uz po starocia, su na tom dospeli este celkom dobre, co sa neda povedat o inych kontinentoch, napriklad vychodna Azia, kde az 90% populacie ma intoleranciu (odbornici to vysvetluju niecim inym ako vakcinami)
O suvise medzi ockovanim a naslednym vznikom intolerancie som sice nepocula, ale kedze ockovanie sposobuje aj homosexualitu a neviem, co este, tak preco nie.

BTW - kedze tema je o epidemiach, u nas to v Kanade zacina vyzerat nie najlepsie vdaka tomu, ze klesla zaockovanost. MOmentalne su to zase osypky. Tento krat sa pritvrdzuje - syn doniesol zo skoly letak - ak dieta nie je zaockovane a pride do styku s osypkami bude vylucene z predskolskeho a skolskeho zariadenia na niekolko tyzdnov (uz si nepamatam kolko) co bude bohovsky skrt cez rozpocet, kedze OCR a podobne srandy tu nie su, pre mna budicek, ze syn potrebuje este 2. davku.
POdobne upozornenie sme dostali v praci (pracujem v nemocnici) - kto nema ockovanie MMR alebo ho naposledy absolvoval ako dieta v pripade vyskytu osypok ostava doma na neplatenom! volne pocas celeho trvania epidemie - co mozu byt tyzdne. Zamestnavatel vysiel v ustrety a pocas pracovnej doby vsetci zamestnanci (od upratovaciek cez lekarov) maju moznost dat sa priamo v nemocnici zaockovat.
Takze takto to vyzera v krajine, kde sa sice nenuti do ockovania, ale v pripade epidemie to moze mat nielen zdravotne ale aj financne nasledky

sirinka
20. máj 2014

@adsumus mozes to nejako skonkretizovat, ten pripad z FR v suvislosti so spravou z Brezna a akym sposobom sa HEp B infikoval?

adsumus
autor
20. máj 2014

@sirinka Nemôžem, viac neviem.

sirinka
20. máj 2014

@adsumus skoda, celkom ma to zaujima

lucus83
20. máj 2014

Ahojte,
irónia alebo neviem čo ešte, ale od piatka mám diagnostikovaný čierny kašeľ. Bývam blízko ohniska Zvolen, BB. Nebola som preočkovaná, pretože pred dvoma rokmi, keď ma preočkovávali proti tetanu, o čierny kašeľ a ani o očkovanie som sa zvlášť intenzívne nezaujímala. Chcela som sa dať preočkovať budúci rok, (niekde som totiž čítala že medzi ďalším preočkovaním tetanu by mali byť aspoň 3 roky, keďže neviem o samostatnej vakcíne proti Bordetelle Pertussis.) ale už nemusím.
Teda moja osobná skúsenosť, mám čierny kašeľ zhruba 6-7 týždňov, možno dlhšie. Keď som išla k lekárke pred Veľkou nocou, kašlala som soplila som, mala som mierne chytené priedušky, nemala som zvýšenú teplotu. Doktorka povedala, že mi dá ATB. Že v poslednom čase jej dobre vychádza citlivosť pri takýchto príznakoch ako mám ja Zinnat. Dostala som ATB na 10 dní.. Po piatich dňoch som išla do práce, nemala som už nič iba kašeľ, cítila som sa dobre.
Keď kašeľ neprestával už 4 týždeň, išla som opäť k doktorke s tým, že mám už iba kašeľ. Necítim sa unavená, kašlem bez spúta, netrpím dušnosťou. Prišla som k doktorke, napoly so srandou, že či nemám čierny kašeľ, (môj muž ma už obviňoval z paranoje- že mi neprospieva chodiť na MK 🙂 ).
Doktorka povedala, že dáme urobiť testy na chlamídie, mykoplazmy a aj na bordetellu. Poslala ma aj na RTG pľúc, s výsledkami k pľúcnej, ale že sa jej zdá, že by to mohlo byť aj alergiou. Predpísala mi Zodac. Ten mi zabral hneď. Nechápala som takú silnú reakciu- útlm kašľa. Som farmaceut a na deťoch mám odskúšané rôzne antihistaminiká. Kašeľ sa takmer úplne stratil- bola som teda presvedčená, že mám alergiu. O týždeň prišli výsledky- bordetella pozitívna IgA 4x vyššia hodnota nad štandart, ostatné sledované Ig mierne zvýšené. (Sérologické vyšetrenie má výpovednú hodnotu ak už nepretrváva efekt očkovania) Pľúcna mi potvrdila čierny kašeľ v subakútnej fáze prechádzajúci do chronicity. S tým, že stačil, jeden pacient v lekárni aby mi podal Rp alebo na mňa nakašľal. Predpísala mi ATB. Stále som infekčná aj keď už v menšej miere.
Normálne mám dobrú, neustále cvičenú imunitu. Maximálne mávam virózy, pri ktorých mávam max mierne zvýšenú teplotu a vždy kašeľ- silný, dlhotrvajúci kašeľ (kašeľ by mal po ATB liečbe prejsť do troch týždňov, toľko trvávajú bežne aj virózové kašle). Nič iné ako teraz, len to bolo dlhšie. Nekašlala som s vyplazeným jazykom, nehíkala, nekikiríkala, nemala som husté spútum, chytené priedušky ani pľúca... Len vlhký kašeľ bez spúta v záchvatoch- to bolo jediné, čo mohlo poukazovať na to.
Problém- pracujem v lekárni, koľko ľudí som nakazila, kým sa na to prišlo netuším. Som rada, že sa pred 2- rokmi od nás z polikliniky odsťahovala detská doktorka- teda minimálny pohyb nezaočkovaných bábätiek. Po tom ako som naštívila druhý krát doktorku išla som na dovolenku- mám čoskoro atestácie- takže som doma a učím sa , nikam som nechodila teraz dupľom. "našťastie" kvôli atestáciám, posledné dva mesiace som sa učila po tom ako som prišla z práce + celé víkendy. Kým budem mať skúšky mala by som byť preliečená. Dnes už vôbec nekašlem- 5-ty deň ATB liečby. Takže neviem odsledovať ani koľko ľudí s ktorými som prišla do kontaktu ochorelo.
Ale viem odsledovať moju rodinu. Mám dve deti 6 a 7 ročných synov. Príznaky čierneho kašľa nemal ani jeden. Počas mojej choroby mladší prekonal angínu (doniesol ju zo škôlky), starší ju momentálne prekonáva. Pekne zareagovali na penicilín- bordetella je voči nemu rezistentná. Nekašľali ani nekašľú. Neochorel ani manžel- toľko cesnaku a cibule, zázvoru čo zje. Navyše je "ľadový" medveď.
Z blízkeho okolia neochorel zatiaľ nik- vzhľadom k "preventívnym" opatreniam.
Moja skúsenosť ani jedno z mojich zaočkovaných detí neochorelo, napriek tomu, že mali oslabenú imunitu angína. Detská lekárka povedala, že s čiernym kašľom majú problém len u puberťákov. U malých zaočkovaných detí, čierny kašeľ zatiaľ nemala.
Podľa mojej osobnej skúsenosti očkovanie chráni tu najohrozenejšiu skupinu- malé deti. Dospelý ho prekoná s malými obmedzeniami- ak má dobrú imunitu, tak ani neprejde inkubačnou dobou.

sisaka
20. máj 2014

@lucus83 no teda, tak to je "paradicka", pekne vidno ako sa vraciame tym poklesom ockovania do minulosti ☹ .
U nas v Kanade sa nastastie aj dospeli ockuju kombinovanou vakcinou DTaP, s muzom sme sa davali pred par rokmi, tak by sme mali byt ok. Akurat nedavno na Facebooku obiehala vyzva jednej mamicky, ktorej niekolko tyzdnove miminko sa nakazilo tu v Kanade ciernym kaslom a bojovalo v nemocnici o kazdy nadych (pridala aj fotky) a apelovala na rodicov, aby neblbli a davali deti ockovat 😔

katie555
22. máj 2014

@lucus83 presne takyto pripad bola moja segra v januari minuleho roka...dlhodobo pretvavajuci kasel, na ktory doktorka viac menej nahodne urobila krvne testy..prisla na navstevu k nam, moja dcera mala akurat 3 mesiace (za sebou 2 ockovania, mame iny ockovaci kalendar) Nam vsetkym koli kontaktu nasadili atb , nastastie nikto z nas to nedostal. Ale boli nakazene 3 zo 4 spolubyvajucich na ich byte . tazko povedat kto to od koho chytil..

adsumus
autor
31. máj 2014

Spočítala som rotavirove infekcie v regione Trenčín za mesiace január, február, marec a apríl 2014. Vyšlo mi 52 chorých ludkov a všetci boli neočkovaní, infekcia sa teda nevyskytla ani u jediného očkovaného dieťaťa. Ako je to možné, ked antivaxeri nám tvrdia, že očkovanie nefunguje a že nkaazia sa všetci rovnako, dokonca zaočkovaní ešte viac, lebo majú očkovaním zničenú imunitu. Fakty ale poukazujú, že realita je o inom. Prepočítajte si, či sa nemýlim.
http://www.ruvztn.sk/

veriiii
31. máj 2014

k "intolerancii mlieka" treba rozlisovat cï je to jedna z mliecnych bielkovin alebo laktoza..u laktozy -aktivita a produkcia enzymu laktaza klesa vekom, cize starsi ludia uz nemusia tolerovat mlieko, mozu sa stazovat na anfukovanie, hnacky a proste preto nepiju mliecko..a zevraj su su narody,co im uplne chybat tento enzym//.

dahra
31. máj 2014

@adsumus

http://www.uvzsr.sk/docs/vs/2013_VS_RUVZ/Rimavs...

Citujem:
" V tomto roku bolo hlásených 84 prípadov s chorobnosťou 99, 01 na 100 000 obyvateľov. ............
Z celkového počtu ochorení 5 prípadov bolo zaznamenaných po očkovaní vakcínou Rotarix – 1 dávkou."

Takže aj takto to ne/funguje.

adsumus
autor
31. máj 2014

@dahra A kde to tam je?

mapa
31. máj 2014

osobne poznam dievcatko, ktoreho mamka upadla do komy a nasledne umrela po "obycajnom" ockovani proti chripke.
tiez osobne poznam pripad 10 rocneho dietata, ktore ochorelo na cierny kasel aj napriek pravidelnemu ockovaniu a preockovaniu 😒 nik dalsi z blizkej rodiny neochorel...
obe pripady su samozrejme zo slovenska a z nedavnej minulosti...

dahra
31. máj 2014

@adsumus - str. 214, odsek s nadpisom: Rotavírusová enteritída. Odpísala som z neho prvú a poslednú vetu, krotú som uviedla ako citáciu.

adsumus
autor
31. máj 2014

@dahra Takže z 84 prípadov bolo 5 prípadov, ktorí boli zaočkovaní jednou dávkou a ostatní boli neočkovaní. Slušný úspech rotavirovej vakcíny povedala by som.

abbey1
31. máj 2014

@adsumus Otázne je, koľko deti malo rotavirus a nebolo u lekára. Koľko bolo diagnostikovanych vzorkou a koľko len tak od oka diagnostikovanych. Práve dnes mi jedna maminka vravela, že mali jednodňový rotavirus podľa Dr, ale testy im nikto nerobil.

dahra
31. máj 2014

@adsumus - prešla som si všetky správy, niektorí sa nezmienili o očkovaní, niektorí dali veľmi chabé info a niektorí žiadne
Banská Bystrica – 87 chorí /1 očkovaný
1 prípad ochorenia sa vyskytol u kompletne očkovaného dieťaťa Rotarixom ...mesiacov po očkovaní.
str. 212
Levice – 46/1
str. 167 Zo všetkých ochorení bolo len 1 dieťa očkované proti rotavírusom
Nitra – 178/2
Str. 260 Ochorenia sa vyskytli 176 krát u neočkovaných osôb a iba 2 krát (1,1%) u detí očkovaných proti rotavírusom
Nitra – 45/1
Str.214 Proti rotavírusom bolo kompletne zaočkované 1 dieťa

Vcelku by ma zaujímala štatistika, napr. koľko detí sa min. roku narodilo v tom, ktorom okrese - vypočítať percento chorých a potom počet zaočkovaných a z nich vypočítať percento chorých. Budem musieť ešte pátrať.

adsumus
autor
4. jún 2014

http://ekonomika.etrend.sk/svet/menej-sa-ockuje...

Menej sa očkuje, vyhubené osýpky prekvapili Ameriku

adsumus
autor
10. jún 2014

http://www.sesml.org.au/Polio_alert_June_2014.PDF

V Austrálii leži v nemocke človek, ktorý docestoval z Afriky, je podozrenie na obrnu.

adsumus
autor
11. jún 2014

hepatitidab alarmujúci stav v osadách....ale antivax točí kolem dokola tralala....nemáte sa kde nakaziť....ide piesen dokola okolo stola tralala

http://www.24hod.sk/studia-zistila-alarmujuci-v...

oravese
12. jún 2014

@adsumus A co poviete na DMO po ockovani, ucim v specialnej skole a poviem vam ze tam je asi 10 deti co poznam a maju to ako neziaduci ucinok po ockovani a to je len v C - variante. poviem vam tie mamicky co im vdaka tym vakcinam znicili zivot, myslite ze tie su nadsene z toho? Niektore opustil manzel koli dietatu, niektore maju dokonca aj dvojicky take.....chcem tym povedat ze stale ratate len na statistiky a percenty, ale keby ste zazili alebo poznali tych rodicov a tie deti asi by ste nemali taky jednoznacny nazor.

oravese
12. jún 2014

@oravese a este co vam naozaj neprajem aby sa to stalo nedajboze vam. 🙄

adsumus
autor
12. jún 2014

@oravese Detská mozgová obrna (DMO) nie je ochorenie ako také, je to súhrn príznakov, ktoré vznikajú následkom poškodenia nezrelého mozgového tkaniva, či už v období počas tehotenstva, počas pôrodu, alebo v bezprostrednom období po narodení.
http://www.zzz.sk/?clanok=1290

oravese
12. jún 2014

@adsumus a co teraz to im tie deti nevylieci.

ataz
12. jún 2014

@kveta intolerancia laktózy s očkovaním nemá nič spoločné 🙂 nemusíš ju mať celý život a môže ti začať vadiť v 70tke - to bude tiež očkovaním? Nikoho nechcem uraziť ani sa nikoho dotknúť, ale prestaňte všetky choroby hádzať za pôvodcu očkovania, veď je to smiešne. Určite sú nežiadúce účinky, to určite, ale kedže napr. už 7r. som epileptička a 4r. mám histam. intoleranciu, tak to nebudem hádzať na očkovanie - lebo som zrejme bola niekedy pred 4r očkovaná proti tetanu. Čo ovzdušie, čo lieky čo berieme, voda, strava....Ak by som bola proti očkovaniu, tak by som teda jedla výlučne domacu stravu, odsťahovala sa niekam do hôr, aby som nemusela dýchať to čo všetko je vo vzduchu, nebrala by som žiadne lieky, pretože aj obyčajný panadol ovplyvní môj oraganizmus... ( a to nevravím o liekoch čo beriem na epi) ja by som teda asi neprežila v dnešnej dobe...ak odmietam chémiu, tak všetku. Ak je to raz moje presvedčenie, tak nemôžem predsa robiť výnimky.... upozorňujem že vyjadrujem len svoj názor 🙂

adsumus
autor
12. jún 2014

@oravese A čo získame tým, že nám tu budú chorieť dalšie, ked prídu epidémie?

oravese
12. jún 2014

@adsumus je mi to jasne nejde vam o diskusiu ale o mletie si svojho tak vam prajem prijemne omlielanie dristov dookola, dufam ze vy ste zaockovana pre istotu voci vsetkym epidemiam a chorobam.

adsumus
autor
13. jún 2014

@oravese Ide mi predovšetkým o diskusiu.

oravese
13. jún 2014

@adsumus diskusia je výmena názorov medzi ľuďmi na nejakú tému, ktorá má obyčajne za cieľ vyjasniť alebo vyriešiť nejaký problém

zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Diskusia