Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
jurly
13. jún 2014
@oravese ohladom diskusie, tu ste na zlej adrese. ale vidim, ze ste vnimava 😉 je to o tom ze nemali negativnu osobnu skusenost a tak budu do nekonecna omielat "svoje zistenia a statistiky". lenze nic nie je silnejsie ako osobna skusenost. drzte sa, ako ucitelka mate moj obdiv.
aristka
13. jún 2014
@oravese dvojičky a obe DMO a v koľkom mesiaci boli narodené ....
tin007
14. jún 2014
Cierny kasel - Ockovani ludia dostavaju CK http://www.kpbs.org/news/2014/jun/12/immunized-... Zo 621 pripadov CK malo 85% kompletne ockovanie.
vld
14. jún 2014
@tin007 juuj, dalsia carodejnicka vysvetlujuca ucinnost vakcinacie cez kreativnu interpretaciu cisiel. Aj sa dozvieme dalsie doplnujuce info, napr. kde bolo ohnisko nakazy, aky podiel z nezaockovanych a aky podiel zo zaockovanych sa nakazil etc? Alebo pustime len taku kacicku a budeme sledovat ako sa jej kvakanie dalej ozyva?
tin007
14. jún 2014
@vld Napis Joanne Faryon - autorka clanku, ked mas nejake otazky.
tin007
14. jún 2014
@vld Mozes zamailovat aj Dr. Wooten http://www.cdc.gov/stltpublichealth/nphii/calif... pravo je na nu kontakt a mailova adresa, urcite ti tie informacie poskytne.
oravese
14. jún 2014
@aristka Dobry den v 9 mesiaci a obe po porode zdrave po zaockovani TBC vakcinou ostali take. Ostatne dedi maju zdrave okrem tychto dvojiciek (mimochodom jedna uz zomrela asi pred pol rokom) maju 4 deticky obdivujem tu maminku myslim ze jej by statistiky boli na nic.
aristka
14. jún 2014
@oravese pokiaľ viem očkovalo sa hneď v pôrodnici ,aj napriek tomu ,že detičky sú tam vyšetrené a sledované ,nedá sa tam odhaliť kvantum vecí ,keďže a čo sa neurológie týka ani nehovorím ,keďže synapsy v mozgu sa spájajú po pôrode a jednoducho nie je nikoho v moci ,hneď vidieť neurologický problém a príznaky DMo ,ktoré sa ukazujú postupne ako dieťa rastie ,píše ,že detičky donosila až dokonca ,ti poviem pravdu na sekcii dvojičiek ani jedna mamička nebola dokonca ,lebo ich telo to už nezvládalo ,či obličky alebo srdiečko a samozrejme to má dopad na detičky ,plus pôrodná hmotnosť ,tých faktorov je tam toľko ,že až a určite bola niekde chyba ,možní inf.matky ,možná hypoxia mozgu detí ,padanie oziev plodu a podobne ,ťažko je dedukovať ,keďže nevieme presne čo sa dialo počas tehu ,tj možná ínf .matky ,čo sa dialo počas pôrodu ,prečo ju nechali s dvojčatami dokonca ,ako to zvládalo jej telo ,aká bola pôrodná hmotnosť detí a kvantum iných vecí ,jednoducho pre mňa je úplne záhada ,že to mali obe detičky a preto určite problém bol omnoho hlbší ,plus nepíšeš ,či bola reakcia po tbc očku ,nejaká liečba a pod,kde ako následok malo byť DMO....
adsumusautor
23. jún 2014
Rodičia z bratislavského kraja odložili očkovanie. Ich dieťa dostalo zápal mozgových blán vo veku 5 a pol mesiaca. V tom čase malo mať dve dávky pneumokokovej vakcíny, ktorá dostatočne chráni už 14 dní po prvom očkovaní. Ochorenie bolo u bábätka spôsobené pneumokokom sérotypu F 19, ktorý je obsiahnutý v oboch dostupných vakcínach. Napriek intenzívnej a nákladnej starostlivosti toto dieťa už nikdy nebude prejavovať aktívne známky života.
Dieťa bolo 4 a pol mesiaca hospitalizované na detskej klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny (DKAIM) a následne vyše mesiaca strávilo na dojčenskom oddelení. Ochorenie si vyžiadalo 7 operácií, špeciálne polohovanie a ošetrovanie pokožky (dieťa bolo 2 mesiace v kóme, po prebratí zostalo ochrnuté na všetky 4 končatiny) a kŕmenie zavedením špeciálnej hadičky - PEGu. Dieťa malo infekcie multirezistentnými kmeňmi (vyžadujúce nákladné antibiotiká), absolvovalo vyše 55 kultivačných vyšetrení, viacnásobné vyšetrenia (MRi, USG, RTG a pod.).
Prípad sa stal v bratislavskom kraji v roku 2013.
Zdroj: RÚVZ, SEVS, časopis Pediatria, www.health.gov.sk
irenkask
23. jún 2014
Zase len strašenie a strašenie, ale žiaľ nikto vedecky nepodložil, že ak by aj bolo zaočkované jedovatými vakcínami že by neochorelo na nejaký iný typ pneumokokového meningokoka ktorý vakcínky neobsahujú.
Takže zase len strieľanie do prázdna a strašenie mladých a neskúsených mamičiek.
A ešte používanie akýchsi bludných stránok nejakých študentov ktorí nemajú ani základné vedomosti o očkovaní a vakcínkach, lebo neštudujú ale robia veľkú kampaň na facebooku. Smutné a veľmi trápne dať sa poučovať deťom zo školy o očkovaní. 😞 😞 😞
zita19
23. jún 2014
@irenkask ale to dieta studuje medicinu (Ked uz je na medicine, pravne uz dieta nie je, to hadam vies. On uz je len dieta svojich rodicov, nie pre cudzich ludi.), takze je na rozdiel od mnohych co tu sypu mudrosti aspon teoreticky podkute. A na rozdiel od mnohych aspon zvladol porozumenie pisanemu textu a dokonca aj tajomstva statistiky zvladol... @vld 😉
irenkask
23. jún 2014
@zita19 Tak každý máme iný vkus a ja určite nepdnem na úplné dno aby ma poúčali kadejaké decká zo školy. Ale tebe v tom nebránim , pretože tebe to evidentne postačuje.
Ja som už vyšší level a vedomosti nabiflených študentov bez jednej jedinej skúsenosti alebo bez realizácie vlastného výzkumu na vedeckej úrovni neberiem absolútne do úvahy.
Tak nech ťa to netrápi už.
A darmo sem pozývaš takých a dávaš žmurkajúci smajlík.
Prajem dobrú tmavú noc aj naďalej , dobre sa spí. 😃 😃 😃 😃 😃
zita19
23. jún 2014
@irenkask to akoze ten pan co po telefone nabija vodu?
irenkask
23. jún 2014
@zita19 Nie ten, ale tí pubertiaci čo píšu tie hlúposti po celom internete a facebooku a majú pubertálne akné nevyhojené.
Naďalej dobrú nôcku a stále sladko spi.
zuzkaanicka
23. jún 2014
@zita19 😃
zita19
23. jún 2014
@zuzkaanicka pochopenie pisaneho textu...
sirinka
23. jún 2014
@adsumus vies kvoli comu odkladali ockovanie? Teraz mi uz odpovies konkretne, preco je niekedy lepsie ocko predsa len odklozit? Akych konkretnych NU by sme sa pripadne mohli obavat?
sirinka
23. jún 2014
@adsumus este otazocka, ako je to s tou vakcinou proti pneumokokom, o ktorej konkretne je rec v prispevku, ci to je jedno? A ked ucinne chrani uz 14 dni po prvej davke, preco musime ockovat 3x pokial ocko prebieha v prvom roku?
adsumusautor
24. jún 2014
Neviete mi niekto bližšie vysvetliť čo to je pneumokokový meningokok? Tomu sa v antivax kruhoch hovorí vyšší level vedomosti?
aristka
24. jún 2014
@adsumus tak na to si počkám aj ja ,to je už niečo asi skrížené pneumokok sexoval z meningokokom a vznikol kríženec... pneumokokový meningokok 😃
vld
24. jún 2014
Len pre vylucenie pochybnosti a dalsich nedorozumeni...nie som student a uz vobec nie mediciny...
adsumusautor
25. jún 2014
Divý polio vírus 1 sa našiel v odpadových vodách Brazílie.
http://time.com/2917295/polio-brazil-campinas-who/
ttctwins
25. jún 2014
To dieta mohlo mat kopu inych ochoreni, ked ho zaockovat nedali a ochoriet mohlo aj napriek ockovaniu. Toto sudenie rodicov a vycapovanie fotky z nemocnice v style mrhanie statnych zdrojov, ktore boli urcene na vakcinu na liecbu jedneho dietata je hyenizmus. Kazdemu choremu dietatu bude poskytnuta pomoc, toto je o solidarnosti! A to ti hovorim ako zena, ktorej dcera je zaockovana uplne vsetkym, aj vakcinami navyse, sama som sa bola pred par tyzdnami zaockovat novou vakcinou proti meningitide typu B a aj som si to sama zaplatila. Som rozhodne za ockovanie, ktore v 9/10 pripadov potom dieta ochrani, ale nepropagovat to takymto hnusnym stylom! Da sa to aj normalne @adsumus
adsumusautor
25. jún 2014
@ttctwins To sú fakty. Ziadne súdenie rodičov tam nie je...asi sa ti zdalo....len holá pravda o smutnom prípade, nič viac tam nehľadaj.
ttctwins
25. jún 2014
@adsumus - fakty treba takto propagovat? Citakovu fotku a hodit za to €? Nie netreba.
adsumusautor
25. jún 2014
@ttctwins Tu napríklad rodičia neočko chlapčeka sami dali jeho prípad na verejnosť, že im ochorel na tetanus a skoro zomrel, rok sa zotavoval z choroby a píšu o tom listy po školách, že urobili chybu, ked ho nečkovali. Tiež sa ti to nepáči? Dali aj jeho fotky s celým popisom choroby. Co je natom zlé?
http://www.mamamia.com.au/news/sons-tetanus-ord...
ttctwins
25. jún 2014
@adsumus - lenze toto je clanok od rodicov (rovnako ako pisu clanky rodicia, ktorych deti maju nasledky po ockovani a nie neockovani) a ma pre mna uplne iny zmysel a inu vahu a nie propagacny letacik vyrobeny niekym na zastrasovanie po internete... tot rozdiel, hadam chapes pointu.
adsumusautor
25. jún 2014
@ttctwins Nie nechápem ten rozdiel, mna zaujímajú všetky otázky okolo očkovania, aj ceny a následky ochorení...môžeš popísať ako by si si predstavovala nepropagovanie "hnusným štýlom"...možeš aj IP. Neviem nakolko si zorientovaná v situácii okolo očkovania. Napríklad aj tuto smutnú situáciu ako by si o tom písala ty.
ttctwins
25. jún 2014
@adsumus - no moja dcera ma 19, ale kedze pracujem v zdravotnictve sa informujem o takychto veciach dost casto... Ako by som o tejto situacii pisala ja? Nevidela by som to proste cez peniaze.. Je uplne jedno kolko liecba toho dietatka bude stat. Platime za uplne ine somariny, alkoholikov, drogovo zavislych, parasutistov ci skokanov s mostou, ktory proste nemaju rozum, rada priplatim za dietatko, ktore ochorelo nie vlastnou vinou. Ved rodicia ho nenakazili zamerne, stale je to velke nestastie bez ohladu na to, ci sa tomu dalo zabranit alebo nie. Je to velky vykricnik pre neockujucich rodicov samozrejme, aj o tom treba hovorit. Ale nie peniaze, nie srdcervuce fotky. Toto je vec, kde fakty hovoria same za seba, netreba k tomu uz nic dodat.
adsumusautor
25. jún 2014
@ttctwins Prečo nehovoriť o peniazoch, mna napríklad mierne šokovala suma, ktorá sa musela vynaložiť na liečbu pneumokokového ochorenia a hlavne v porovnaní s cenou vakcíny, nikdy som si nepredstavovla, že je to taký obrovský rozdiel. Samozrejme sa aj ja rada poskladám na liečbu detičiek, o tom nie je pochybností. Ak robiš v zdravotníctve, možno máš povedomie kolko by stála taká transplantácia pečene...poznám prípad rodočov v zahraničí, ktorých dieťa má rakovinu po hepatitíde b a musí na transplant a oni si to nemôžu ani dovoliť, poistka im kryje len nejakú časť...takže asi to tam nefunguje celkom tak solidárne ako si to vykreslila u nás..aj ked opakujem...ja som zato, aby sme financovali všetci aj choroby tých, čo sa nezaočkujú a ochorejú s následkami...nevidím dôvod prečo nie. A fotka? Vieš, ja mám osobnú skúsenosť s liečbou malého dieťaťa v nemocke..takže fotky nepotrebujem, mám v živej pamäti, ale väčšina ludí si nedokáže predstaviť aké to je byť s malým dieťaťom v nemocke, že to je srdcervúce a preto lepšie pozrieť na fotku ako na vlastnej koži prežívať...môj názor.

Začni písať odpoveď...

Odošli