Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

adsumus
autor
3. okt 2014

@sirinka To je tvoja vec, čo vidíš medzi čím. Slobodavočkovaní aj tak nerobí nič preto, aby sa zrušilo poviné očkovanie ale všetko preto, aby sa ludia neočkovali.

sirinka
5. okt 2014

@adsumus mna by zaujimalo, na zaklade akych informacii si dovolis toto tvrdit?

adsumus
autor
5. okt 2014

@sirinka Môžem sa dotázať, čo preto aj urobili, aby to dosiahli? konkretne kroky porposím, lebo článoček s propagáciou neočkovania, nie je to isté ako podnikať konkretne kroky.

sirinka
5. okt 2014

@adsumus takze ide len o tvoje domnienky opat, ktore tu ale zamerne prezentujes ako fakty? A aj tvoje vyjadrenie na margo clanku je klamlive.

adsumus
autor
5. okt 2014

@sirinka Takže žiadne kroky?

sirinka
5. okt 2014

@adsumus velmi primitivne. Bud nevies citat, alebo zamerne klames.

mandarinkadarinka
10. okt 2014

Adsumus je asi nejaká propagatorka farmafiriem.... Len tak ďalej adsumus, na každého raz príde ;)

adsumus
autor
10. okt 2014

@mandarinkadarinka a čo na mna príde?

jana_eyre
10. okt 2014

@mandarinkadarinka a ten inzinier fillo je propagator homeofiriem?

mandarinkadarinka
10. okt 2014

@jana_eyre neviem, osobne ho nepoznám... Skôr by som povedala, ze pravdepodobne v prvom prípade rodič svojich deti

adsumus
autor
10. okt 2014

@jana_eyre nie len homeo, on je predajca aj antropzoofickej literatury, treba si preštudovať, reinkarnácia, čakry, ovčie runa a podobne.

mandarinkadarinka
10. okt 2014

@adsumus to musíš ty sama vedieť... Nechaj sa prekvapiť... Aj ja som sa prekvapila, ked som môjmu synovi dala bcg vakcínu, o tri mesiace rotarix a dopadli sme tak ako sme dopadli... Tiez to na nás "prišlo" možno budeš mat aj ty take "šťastie" a pošťastí sa aj tebe

adsumus
autor
10. okt 2014

@mandarinkadarinka no ved napíš, čo sa mi má podla teba poštastiť. Naozaj ma to zaujíma.

mandarinkadarinka
10. okt 2014

@adsumus tak o tomto by ma nik nepresvedčil, cakry marky to je fuk.... Ja som prestala očkovat este pred tým, než nejaký Filo este len plánoval založiť svoju skupinu.... Mam svoj rozum

adsumus
autor
10. okt 2014

@mandarinkadarinka konkretne aké si mala problémy a prečo si prestala očkovať ak možem poprosiť, asi nie, len bububu, antivax klasika.

mandarinkadarinka
10. okt 2014

@adsumus tukla som si tvoje krátke správy, fuha, ty si asi rovno "spanikova" osobne? Nie?

adsumus
autor
10. okt 2014

@mandarinkadarinka pýtala som sa ťa jednoduché veci, nemusíš odpvedať. ja ti ale odpoviem. Nie som lekárka a nemám žiadne finančné prepojnia s očkovaním, okrem toho, že ma téma zaujíma a očkujem sa a svoje bebino.

mandarinkadarinka
10. okt 2014

@adsumus tak konkrétne - začnem susedom, ktorý po vakcíne proti chrípke ochrnul, už je piaty rok na vozíku
Ja osobne - po tetanovke na pohotovosti silná trombocytopenia, krvácave stavy pod kozu, dostávala som sa z toho asi sedem rokov, mam to aj v karte potvrdené ako nežiadúci účinok
Moj maly - toto tunechcem rozoberať, je to osobná vec. Ale nic prijemne a doživotne problémy vďaka očkovaniu, co mam tiez v jeho karte

mandarinkadarinka
10. okt 2014

@adsumus este možem spomenúť kamarátkinu dcérku - zdravé dieta, ktoré dostalo týžden po MMR leukémiu

adsumus
autor
10. okt 2014

@mandarinkadarinka nerozoberaj ked nechceš, ale potom to nie je o názore,ale o strašení.

mandarinkadarinka
10. okt 2014

@adsumus veď som ti odpísala, co sa stalo mne aj známym.... To je nic? Ochrnutie je nic? Leukémiu je nic? Co ta zaujíma moje dieta ako jedine?

adsumus
autor
10. okt 2014

@mandarinkadarinka tvoje dieťa malo po očkovaní leukémiu? pozná ťa niekto na tomto fore, čo to dosvedčí?

mandarinkadarinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristinaanna
10. okt 2014

@mandarinkadarinka rakovina sa rozvinie za 1 týždeň?

mandarinkadarinka
10. okt 2014

@kristinaanna akutna leukémiu ano

adsumus
autor
10. okt 2014

@mandarinkadarinka poprosím link.

zita19
11. nov 2014

Prvá obeť čierneho kašľa v tomto roku. Zomrel mesačný chlapček z Revúcej
V rodine nebohého chlapčeka je ďalšie štvormesačné bábätko, u ktorého potvrdili čierny kašeľ. Hygienici sledujú všetkých príbuzných.
2014-11-10 19:00:00 | REVÚCA/TVMarkíza

„Zlyhávali mu životné funkcie, najmä dýchanie. Bol uvedený do umelého spánku a napojený na umelú pľúcnu ventiláciu. Napriek plnej liečbe nám pacient umrel," informoval lekár Oliver Petrík.

V rodine nebohého chlapčeka je ďalšie štvormesačné bábätko, u ktorého lekári potvrdili čierny kašeľ. Hygienici teraz sledujú všetkých príbuzných.

Voči čiernemu kašľu sú bezbranné najmä deti do jedného roka života. Povinné očkovanie má tri fázy, poslednú dávku protilátok dostanú až v jedenástom mesiaci. Niektoré deti ale zo zdravotných dôvodov lekári zaočkovať nemôžu. Presne tak je to aj so štvormesačným bábätkom z Revúcej.

tin007
11. nov 2014

@zita19 Ked uz davas tuto bombasticku spravu (ktora je v eteri uz niekoko dni), nezabudni napisat aj to, ze deti sa zacinaju proti CK ockovat v 3. mesiaci zivota a za kompletne zaockovane su povazovane po tretej davke najskôr v 11. mesiaci. Dalej napis aj to, ze inkubacna doma je od cca tyzdna do troch tyzdnov, takze mozna nakaza bola aj v nemocnici (vid pripad austrálskej sestry, ktora pocas 1 smeny nakazila az 4 deti), dalej bolo fajn doplnit udaje o tom, ze dieta 2 tyzdne malo teploty do 39 stupnov a kaslalo a do nemocnice sa dostalo az po týchto dvoch tyzdnoch a este mi chyba nejaky socialny status rodiny. Napada ta este nieco?