Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
sanym
31. mar 2015
@adsumus sme na Slovensku, u nas sa napr. 8-rocne dieta ockovane jednou davkou MMR povazuje vzhladom na vek za plne ockovane
abbey1
31. mar 2015
Čiže o takýchto prípadoch sa má mlčať?
sanym
31. mar 2015
@adsumus dakujem za vysvetlenie pojmu, v tvojom fotoblogu by sa par takychto prispevkov naslo, v mojom sotva. Pekny zvysok dna. 🙂
adsumusautor
31. mar 2015
@sanym potrebnú ochranu zabezpečuju až dve dávky, nebudem sa tu s tebou hrať na slovíčka, považuj si, čo chceš za čo chceš. všetky naše deti, ktoré maju len jednu dávku nie su naplno chránené, hoci su aspon chránené proti vážnejším následkom ako je napríklad trvalé poškodenie mozgu.
adsumusautor
31. mar 2015
@sanym ty sa do mojho fotoblogu nenavážaj, moj fotoblog bol zablokovaný pre všetkých, bolo mi vzaté právo, ktoré tu má každy, slobodne zverejnovať informácie,ktoré považuje za dôležité a potrebne alebo aspon zaujímavé takže aká propaganda? 😃 😃 😃 najbližšie ma už zablokuju celkom.
sanym
31. mar 2015
@adsumus netrpezlivo cakam na ten den 😃
adsumusautor
31. mar 2015
@sanym to sa dá pochopiť 😃 tak len čakaj dalej, možno sa raz dočkáš.
sardinka333
31. mar 2015
@adsumus proooosim ťa! Dáš si nový nick a nový,bárs aký hocaký mail - tu si admin moc kontroly s tým nedáva a ,,jedeme dááál,, 😃 😃 😃 😃
adsumusautor
31. mar 2015
@sardinka333 ani ma nehne sa tu pretvarovať za iný nick, tiež už mám toho plné zuby kolem dokola tralalala opakujeme ako na osobitke to isté s tými istými ludmi. a to už tri roky, stále to isté, dokolečka, dokola :-p
aristka
31. mar 2015
@adsumus to by im vyhovovalo ,aby tu mali svoju av propagandu.....smutné...
adsumusautor
31. mar 2015
@aristka to je ich vec, čo chcu antivaxeri dosiahnúť a aj adminov, ked im veria tie ich nekonečné sťažovačky na mna, ja to neriešim, nech si každý robí, čo uzná za vhodné.
sardinka333
31. mar 2015
ako ja som doteraz nepochopila načo je to celé dobré sa tu dotahovať, gro žien čo tu píše do medicínskych tém su ludia, ktorí su uuuplne z iných odborov a ,,vyštudovali,, na internete a myslia si že rozumeju problematike ktoru ludia z fachu študuju roky rokuce nad knihami a v labakoch. Ja som neni proti prírodným možnostiam liečby, ani proti novinkám prečo nie ak maju pomocť....ale antivaxeri nevymysleli 1 sposob ako sa chraniť pred chorobami okrem očkovania (myslím tie pred ktorými sa chrániť dá) ako čítať článok od pána Filla ako porovnáva nejaký ,,stredovek,, kde vraj deti boli chránené pred chorobami kojením...ha ha..ak nepomreli tak načo očkovať ako komééédia. Ludia su dnes ovplyvnovaní tolkatimi informáciami z zo zdrojov, ktoré sa tvária a naozaj posobia doveryhodne že ani divá zver sa v tom nevyzná, študia čo platila dnes...zajtra už nemusí platiť....Ja som neni za a ani proti....nech si každý robí ako chce, ale aj znáša následky či už jedna strana alebo druhá.
adsumusautor
31. mar 2015
@sardinka333 mna dosledky nezaujímaju,kto čo bude znášať alebo nebude, robím rozhodnutie, ktoré je pre mna v živote najdoležitejšie, o zdraví mojho dieťaťa, informácie máme všetci rovnaké a niektorí očkuju a niektorí nie, mna zaujíma jediné, čo je lepšie a prečo. antivax nie že nedal jediný sposob liečby,ale mne nedal ani jedíný dovod prečo neočkovať, skôr mi dali dovod prečo očkovať, ked som sa ich dezinformáciami začala naozaj zaoberať.
sardinka333
31. mar 2015
@adsumus vieš ale aj tie antivax matky robia rozhodnutie z ich pohladu najlepšie a najdoležitejšie na základe informácií, ktoré si prečítali, ktorým uverili a ktoré ich subjektívne presvedčili. 90% dovolím si tvrdit nikdy nemalo zásadné problémy po očkovaní. Ekzemy a alergie? Treba sa pozrieť najprv do rodinnej anamnézy a zistíme že alergiu má babka, tetka a aspon jeden z rodičov je alergik, alebo v detstve atopik....jednoducho genetický fond dnešnej populácie je na figu, spoločnosť posunula vhodné roky na plodenie detí kdesi ku 40tke a my sa čudujeme, že samí alergo - imuno - gastro ,,skuvíňači,,. Čo takí splodia? 100% zdravého človeka? Plus zoberme do uvahy prostredie, ovzdušie, poda, strava.....jasne že ludia sa o seba staraju, cvičia a snazia sa zdravo stravovať, ale proste moderná doba priniesla aj nové ochorenia a ich pomerne vysoký výskyt. A nie je vobec kuriozita ako moj švagor, ktorý sa stravujej naozaj racionálne, biely cukor tabu, sol len himalájska, biela muka tabu...samá agave, aloe, mladý ovos či pšenica či čo to je....cvičenie z vlastnou váhou aj 4x týždenne a vo veku 28 rokov trpí na vysoký tlak!!!! Musí užívať concor, moduretic a neviem čo....a pričinu lekari nevedia odhaliť- povedali mu jasne- genetika, otec má vysoký tlak. Takže su žial aj pripady kedy sa ukažkovo stravujete a žijete a chorý ste aj tak.
adsumusautor
1. apr 2015
@sardinka333 nedávno som čítala príbeh maminy,mladá žena, zdravá stava, porody doma, manžel zdravý, ona zdrava, porodila 4 detí, žiadne očkovanie,žiadne toxíny a tretie dieťa autista, tak sa zobrala a všetkých doočkovala, bez reakcíí, bez problémov a teraz verí, že vakcíny su bezpečné pre jej rodinu. a každý nech si prebrie veci ako chce, či bude alebo nebude očkovať, len obrovský problém vidím v tom, ked niekto niekoho odrádza od očkovania na základe klamstiev, poloprávd a zavádzaní, ja sa tým cítim oklamaná ako mama a neverím, že mi taký človek môže chcieť dobre alebo mojmu dieťaťu.
http://www.voicesforvaccines.org/how-my-son-hel...
sardinka333
1. apr 2015
@adsumus čo su klamstvá a polopravdy dnes už veeelmi ťažko rozlíšiť. Klamstvo je tak pekne podané, doveryhodne, že laik nemá šancu objektívne posudiť čo je pravda a čo klamstvo. Rozhodovať sa len na zaklade internetu a vlne strachu, ktoru vytvaraju oba tabory tiež nie je ok. Mna antivaxeri dávno presvedčili len o tom, sami nemaju riešenie problému očkovania. Problém nie je neočkovať - problém je ako sa chrániť. A na tuto otazku mi nestačí odpoved - ruškou, hygienou, stravou...čo je sice fajn ale prenosu nezabrani,hlavne ked máme k dispozícií niečo učinnejšie ako je vakcína. A tu na MK sa o tom debatovať nedá lebo ked som sa na tuto otázku opýtala ,,ako sa teda chrániť ak nie očkovaním,, tak vraj študiom prenosu chorob :-| studiom lekárskych traktátov, ruškou, a ked mi tieto odpovede nestačia tak ,,to je moj problém,,. Toto radia internetové ,,doktorky,, tu na MK....potom sa nečudujem, že je tolko zblbnutých žien čo si myslia, že bez základných poznatkov akejkolvek vedy - lebo aj ja v pedagogike som sa najprv musela preluskat zakladmi, pojmamy, suvislosťami - si začnu čitať lekarske články, študovať grafy a myslia si ze tomu ,,rozumeju,, samozrejme bez potrebných základov v danej veci, s anonymným nickom,aby som svoje zdravie dávala ,,v šanc,, niekomu na nete o kom nič neviem - možno je to nejaka predavačka z terna (nechcem uraziť predavačky, lebo aj tie su potrebné a velmi) kto je to, čo naozaj vyštudoval, kto ho platí a podobne a ide mi tu bohorovne rozprávať o tom prečo nie, ale nieč lepšie okrem kritiky nevymyslel. Tak dakujem pekne za také rady....
denduska
1. apr 2015
@sardinka333 prosím ťa radšej nepíš siahodlhé úvahy ak tomu absolútne nerozumieš a hlavne nemáš ani záujem porozumieť a študovať. Nikto sa za teba nerozhodne, je bezpredmetné či ide o očkovanie alebo neočkovanie. V oboch prípadoch si následky, ak budú ponesieš sama a nikoho zaujímať nebudeš. Ale chápem, že ľudia nie sú zvyknutí brať zodpovednosť za seba. Inak by si nenapísala takú prepáč chobotinu,ako napríklad že rúška nezabráni prenosu..práve pri (mnohých ale nie všetkých samozrejme) zabráni práve prenosu, naopak to vakcína nezabráni nakazeniu, len PREJAVOM ochorenia a MOŽNO jeho ďalšiemu šíreniu, keďže priebeh bude (by mal byť)abortívny a teda znižovať šancu na nakazenie ďalších jedincov. Môžeš byť práve tá šťastná, zaočkovaná, nakazená a aj INFEKČNÁ pre ostatných, čo už, hlavne, že ty o tom nevieš. Ja som prekonala rubeolu, som zaočkovaná, nemala som žiadne prejavy, nikto okolo mňa nemal, len sérológia tvrdila niečo iné, smola, že som tesne po tom otehotnela. Nikomu toto neprajem, ako čakať aký jednooký hluchý a retardovaný plod sa mi narodí, ver že radšej by som mala plnokrvnú rubeolu aj s artritídou aj s výsypom aj všetkým a bola zavretá na samotke na infekčnom, než takmer na psychiatrii. Nikto mi nič nevedel povedať, každý vraštil obočie a špúlil pery, ďakujem Pánu Bohu za môjho gynekológa, ktorý jediný bol optimista.Takže nabudúce nesúď kto čo vie a a prečo sa ako rozhodol, ver, že mnohí majú omnoho vážnejšie dôvody ako článok na googli.
aristka
1. apr 2015
@denduska tak toto je príspevok hodný doktorky....
denduska
1. apr 2015
@aristka ty čo máš za problém zas?
denduska
1. apr 2015
@mariosmykal nerada zo seba robím žalobabu ale nech. Chcem sa len opýtať či je nutné aby aristka takmer v každom jednom príspevku adresovanom mne rozoberala moje zamestnanie, alebo naňho narážala a ma hodnotila, myslím že toto fórum nie je o tom, ani jej to neprináleží. Ďakujem.
aristka
1. apr 2015
@denduska tak ja ťa ešte pochválim a tebe to vadí.. 😃 .ja som rozoberaná na celých stránkach v očko témach a svieti to tam doteraz....fakt ty a sanym ste smiešne alebo... :-p
sanym
1. apr 2015
@aristka a mňa tu v akej súvislosti spomínaš? =-) Daj mi láskavo pokoj.
denduska
1. apr 2015
@aristka radšej budem smiešna ako trápna. Prípadné komplexy si prosím ventiluj inde. Že niekde svietiš alebo nesvietiš nie je moja vec, rieš s administrátormi.
denduska
1. apr 2015
@sanym počkaj zachvíľu prídu tvoje neočkované deti 😃 nech je to kompletka, bez toho sa to neráta.
mariosmykal
1. apr 2015
@denduska Ahoj. Vďaka za otázku. Nie, nie je nutné, aby v každom príspevku narážala na tvoje zamestnanie a taktiež to ani nie je v poriadku, ani nič vyrazne zlé. Môžem jej len odporúčiť, aby tak nerobila. @aristka, zváž využívanie informácií, ktoré v téme nie sú potrebné. Bude to tak lepšie. Ďakujem.

Pekný deň prajem 🙂

Mário Šmýkal
Modrý koník Team
aristka
1. apr 2015
@mariosmykal použila som to prvý krát,plus je to info verejná na fóre....fakt nechapem ,prečo sa tu rieši taká hlúposť a kazdé prd čo av vadí....nech sem na fórum nedávajú svoje súkromné info a potom to nikto nebude používať.....vyplakávajú ako malé deti,inak aj tie o sebe vytrúbia verejne všetko ,len oni majú na to vek a neuvedomuju si dôsledky....takže čo tak ich upozorniť alebo poučiť,keďže hádam majú občianske a sú mentálne spôsobilé ,nech zvažujú ,čo zo svojho súkromia zverejnia pre tisícky ľudí ,ktorí su zaregistrovaní na tejto stránke a aktívne ju navštevujú....pretože hold smola ,niekto z tej tisícky uživateľov tu verejnú info použije...alebo sme v škôlke.... 😉
mariosmykal
1. apr 2015
@aristka Jedna vec je to, či je informácia uverejnená na fóre, druhá vec je to, či ju treba použiť. V tomto prípade nie je dôležitý význam informácie, ale jej použitie. Treba nad tým uvažovať. Ďakujem.
maznacik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
1. apr 2015
@mariosmykal takže škôlka .... 🙂 no nebudeme vďaka deťom,či detskému chovaniu,spamovať tak dôležitú tému....
adsumusautor
1. apr 2015
@denduska tvoj príspevok je veľmi zvláštny hlavne preto, čo sa sťažuješ na aristku, že napísala, že ty o sebe, uvádzaš, že si doktorka. Vieš prečo? Pretože ako doktorka by si hádam vedela, že rubeolou sa dá nakaziť aj napriek zaočkovaniu, aj napriek prekonaniu infekcie, už sa to stalo viackrát, že žena porodila dieťa s rubeolovým syndromom, vážnymi následkami, aj napriek tomu, že v minulosti rubeolu prekonala, takže v tvojom prípade by si si vybrala rubeolu, rizko následkov choroby, plus riziko pre dieťa v období tehotenstva, nenapísala som príliš zložito?

Začni písať odpoveď...

Odošli