Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
aristka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sanym
1. apr 2015
@aristka opat ta ziadam, mohla by si ma zo svojich komentarov vynechat? Dakujem.
aristka
1. apr 2015
@sanym neozačila som ťa ,tak ma neobťažuj ...lebo to budem riešiť....
adsumusautor
1. apr 2015
@aristka mna prekvapilo aj, čo písala denda, že rúška ochráni pred nákazou, to teraz ona bude chodiť s rúškou, miesto očkovania, či všetci budeme chodiť s rúškami, či len malé deti? a kedy? celý život, či len počas tehotenstva a teraz, čo ked mumps sa môže aj rukami prenášať, pojdeme celí do igelitu? možno by to vyriešili tie kaftany, čo nosia muslimky, minule som jednu videla v nákupáku, len okále jej bolo vidno.
aristka
1. apr 2015
@adsumus keby sme všetci nosili rúška ,zas by hovorili,že chcú na nich zarobiť výrobcovia zdr.potrieb 😃 .....inak ,prečo v špitáloch používame aj rukavice a ešte sibpotom dezinfkujeme ruky a ak je ťažšká infekcia napr.meningitífa sú zdr.oblečení pri pac ako protichemická jednotka a je urobený filter pted vstupom alebo výstupom od pac....kto vie prečo tieto postupy a nestačí len rúška.....no v reale to bude asi na ten habit....možno časom zistíme ,že z ich strany to bolo účelové a stavajú si na tom odevný biznis....
sanym
1. apr 2015
@aristka ja teba obtazujem? Spominas ma v kazdom komentari a je uplne jedno ci ma oznacis alebo nie. Ries si co chces, ale mne daj pokoj.
denduska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
1. apr 2015
@sanym neobťažuj ma ,upozorňujem ťa.....

@denduska prečitaj si svoj príspevok znova ako si ho podala.....
denduska
1. apr 2015
@aristka to ty si ho prečítaj. Píšem že som prekonala rubeolu a tesne po tom otehotnela. Čo na tom nechápeš?
sanym
1. apr 2015
@mariosmykal mozes sa prosim pozriet na predchadzajuce prispevky a vysvetlit pani aristke, ze ju neobtazujem. Slusne som ju poprosila, aby ma v komentaroch nespominala a dala mi pokoj. Dakujem.
abbey1
1. apr 2015
@denduska Ja som tvoj príspevok pochopila správne a som presvedčená, že ho tak, ako si ho mienila, pochopí každý, kto nie je ovplyvnený určitými záujmami.
sanym
1. apr 2015
@mariosmykal prispevok o 13.51: "...ty a sanym ste smiesne...", prispevok o 18.04: "...sanym by jej mohla povedat co za svinu je ta artritida..." Ked som ju slusne poziadala, aby ma zo svojich komentarov vynechala, zacala sa vyhrazat, ze to bude riesit... Mam toho plne zuby, najprv moje deti, teraz ja... @danulicek je to v poriadku?
slniecko77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sardinka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumusautor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maznacik007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumusautor
1. apr 2015
@maznacik007 ano, každý kto neverí antivaxu každé uprdnutie je narušený, klamár, nie človek, nie matka, čo ešte?....ideteeee.
maznacik007
1. apr 2015
@adsumus tak pozor ja nepatrim k AV obe deti mam plne ockovane podla platneho ockovacieho kalendara na SVK ale teda rozhodne nechcem byt zaradena do skupiny s ludmi ako ste vy... nech uz to je cokolvek
a pani sardinka333 sama pise na verejnom fore ze niekolko rokov berie AD a aj ake ... 😉 😉 😉
slniecko77
1. apr 2015
..fakt ubohe, klesnut tak hlboko, ze je potrebne urazat...pedagogicky pracovnik :-N
adsumusautor
1. apr 2015
@maznacik007 mna nezaujíma, či máš deti zaočkované, ale prečo napádaš ludí čo su za očkovanie a vypisuješ, že si zabudli pobrať antidepresíva alebo sa neštítiš tu dávať mená a obvinovať ich z nizkych pohnutok. Prečo máš taku potrebu? Ja by som tiež isto nechcela byť tam, kde ty. Neznižujem sa k zverejnovaniu osobných udajov na annymnom fore.
kvieta
1. apr 2015
@mariosmykal Tie informácie, ktoré spomínaš, tými manipulujú rodičov, ako im očkovanie mrzačí deti. Tak ak ich hodia za tým účelom do pléna, s konkrétnymi aj domyslenými dg a "časovými súvislostiami", tak nech sa potom nedivia, že budú upozornené na to, že si niekedy protirečia vo svojich tvrdeniach. Tam by mala byť vyzvaná k opatrnosti skôr druhá strana, nie aristka. Tá má iba dobrú pamäť😉
maznacik007
1. apr 2015
@adsumus aky osobny udaj ... to by bol v momente ako sa da bez pochybnosti dana osoba identifikovat ... to co ona sama napise na verejne forum je jej problem ... a pardom ja nenapadam ludi co su za ockovanie ale internetovych trotllov ako si aj ty, ktory tu chodia napadat ine matky a spochybnovat a robit si srandu z ich prispevkov..vid napr. tvoj prispevok tu dnes o 16:50 ...

ty sa znizujes k omnoho viac suterennym reciam .... spolu s aristkou a sardinkou ako vsetky ostatne diskuterky.... tu
aristka
1. apr 2015
@maznacik007 pozri si môj profil ,osobne meno tam nemám..nikde som ho tu nezvetejnila.plus to tu bolo preberané.....nick ,ktorý to začal sa prepočital ,pretoze okrem mena mám aj ine info....zverejnila som len súkromné meno tj akú požičaj ,takú vráť....myslím si ,že by niekomu vadilo ak by bolo zverejnené viac ...daný nick si to uvedomil a čo ty ,zavaríš im a možno sebe....
aristka
1. apr 2015
@maznacik007 nechám to zatiaľ na @admina
sardinka333
1. apr 2015
@maznacik007 asi si zle čítala moje prispevky na inom fore, a chyba ti aj spchopnosť čítania s porozumením. A čo je teba do toho ake lieky som ja brala alebo beriem? S tebou som o tom nediskutovala tak čo to vyťahuješ? Čo je teba do toho? Kulové vieš o psychiofarmakách a ,,adečkach,, a o čom vlastne su. Ja som v žiadnom prispevku na nikoho osobne neutočila, aspon po stranu 26 😃 - vzdy som tvrdila jediné - antivaxery nenašli sposob ako sa chraniť - iný okrem očkovania, a druha vec je že si každy nesie zodpovednosť za to či sa rozhodne pre a proti. To si si asi neprečítala. Vysmievať sa druhým z choroby je jedna vec a reagovať na nejaky ich nazor, ktorý sa mi nepáči je vec druhá.
maznacik007
1. apr 2015
@aristka nemam zaujem pozerat tvoj profil nezaujimas ma ... a len tak mmch kde ma @denduska uvedene svoje povolanie, ze ty si dovolis jej sa vysmievat a ponizovat ju ...ako dnes o 18:04

toto je moj posledny komentar k tebe s ludmi tvojej urovne nediskutujem ... 😉
aristka
1. apr 2015
@maznacik007 denduška tu na fóre uviedla svoje povolanie ja svoje meno nie....budeme sa hrať ďalej...neradím ti to....
sardinka333
1. apr 2015
@slniecko77 ty sa máš čo ozývať, ty si popurážala kade koho, nazvala tu kohosi klamarom...takže na tvojom mieste by som sa moc neozývala.
denduska
1. apr 2015
@sardinka333 no čo ti na to napísať...nuž sardinky aj v konzerve sa mi hnusia tak budem ticho 😉 a na dovolenku pôjdem kam chcem, od teba si pýtať dovolenie nebudem.
sardinka333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Začni písať odpoveď...

Odošli