Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

maznacik007
1. apr 2015

@denduska vidis a ja som dnes spravila na veceru sardinkovu pomazanku... 😀 😀 moji ju velmi lubia... 😀

denduska
1. apr 2015

@aristka a čo to má spoločné s témou tu kde sa nachádzame? Prečo je potrebné to neustále opakovať a zosmiešňovať? Len preto že nie som striktne provax? A stále a dokola? Prečo to nerešpektuješ?

denduska
1. apr 2015

@maznacik007 brú chuť 😀 si si istá že ste jednu nezabudli? 😀

slniecko77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maznacik007
1. apr 2015

@denduska no neviem ...neviem.... 😀 😀 😀 zeby mi nejaka uprchla..... v tom hroznom pocasi.... 😀

sardinka333
1. apr 2015

@slniecko77 neopakuj sa...o zlobe a nenavisti od teba si ludia mozu prečitať v teme ,, či je potrebný nástrih,, arogantné, sebecké prispevky, nerešpektovanie nazoru, zosmiešnovanie nazorov iných a ludí, ktorých vobec nepoznás, zhadzovanie žien - v tom vlakne je toho až až. Forum je o tom že sa ludia ,,ozývaju,, s tým nič nenarobíš, na to si malý pán.

slniecko77
1. apr 2015

@sardinka333 teraz si si odpovedala na svoje prispevky z 19:57 a 20:00 hod. 😉 😀
O ostatnom skoda debatovat s niekym kto uraza a zosmiesnuje...

sardinka333
1. apr 2015

@slniecko77 nápodobne - robíš to isté a robila si to aj v inej téme,tolko uražlivých prispevkov čo si popísala nemám šancu tromfnuť tymi mojimi dvoma, ktoré sa mimochodom ani teba netýkaju.

adsumus
autor
2. apr 2015

AV budu tvrdiť kolem dokola, že očkovanie nechráni a že choreju zaočkovaní rovnako ako nezaočkovaní, tak prečo potom drvivá väčšina chorých na osypky za minulý rok v EU, bola neočkovaná? Na grafe su ružovučkí. Svetlozelení jedna dávka, tmavo zelení dve dávky a šedá zona nemá doklady o očkovaní. Zeby nečítali iné ako AV?
http://ecdc.europa.eu/en/publications/Publicati...

adsumus
autor
2. apr 2015

@mariosmykal prosím o vymazanie všetkých príspevkov, ktoré nesúvisia s temou. V teme sa chceme informovať o chorbách preventabilných očkovaním a nie čítať zverejnovanie osobných informácii alebo dokonca zdravotného stavu. Súčastne žiadam o vyjadrenie k príspevkom od užívatelky pod nickom @maznacik007 , ktorá tu neprávom obvinuje ludí z trolovania a závisti, zverejnuje osobné mená a vysmieva sa z diagnoz iných užívatelov.

maznacik007
2. apr 2015

@mariosmykal prosím o vymazanie všetkých príspevkov, ktoré nesúvisia s temou. Súčastne žiadam o vyjadrenie k príspevkom od užívatelky pod nickom @aristka a @adusmus , ktore tu neprávom obvinuju ludí z a zverejnuju a vzsmievaju sa zo zamestnania inych a z ich diagnoz plus spochybnuju ich zdravy usudok.

Dakujem.

denduska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariosmykal
2. apr 2015

Ahojte.

Ďakujem za označenia, diskusiu som si pozrel, niektoré príspevky zablokoval a rozhodol som sa vám "udeliť ceny". Súťaž o mesačný zákaz prispievať do témy "Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení" vyhrali @maznacik007 @slniecko77 @sardinka333 a @adsumus . Verím, že to pomôže vám aj téme. Ak budete po uplynutí mesiaca pokračovať v urážkach a ironizujúcom prispievaní, zákaz rozšírime.

Upozornenie platí aj pre ostatných diskutujúcich. Inak dôjde k ďalšiemu "udeľovaniu cien". Ďakujem za porozumenie.

Pekný deň prajem,

Mário Šmýkal
Modrý koník Team

denduska
2. apr 2015

@mariosmykal môžem sa spýtať čo bolo na mojom posledom príspevku urážlivé? 😕 a provokačné? Chvalabohu že nemám čas aby som zhrnula všetky aristkine urážky smerom ku mne, mal by si na mesiac čo čítať. Ale ok beriem, chcete to smerovať týmto štýlom, nič pre mňa. Na mne sa už ukájať nebude, definitívne končím s týmito témami.

denduska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariosmykal
2. apr 2015

@denduska Je mi jasné a uvedomujem si, že tých urážok má na konte veľa každý z tejto témy. Preto som upozornil, že prípadný zákaz sa týka aj ostatných. Aristkin príspevok zo včera 18.04 som nakoniec zablokoval.

sardinka333
2. apr 2015

@mariosmykal aspon vidno ako to admin čítaš...jasne, že nemáš čas ani chuť na najeke trafene ženske čo nemaju čo robiť a len sa uražaju, ale objektivita z tvojej strany 0 bodov - uplatnil princip kolektívnej viny. Ako nech sa tu aj zjedia je mi to fuk, v tejto teme aj tak nič normálne nikto nevymyslí, nepovie. V tomto zložení určite nie. 😝

mariosmykal
2. apr 2015

@sardinka333 Obávam sa, že v takýchto prípadoch objektivita neexistuje. Vždy zohľadňujem históriu každého používateľa, typ príspevkov, pôsobenie na stránke a podobne. Nedá sa rozhodovať hromadne a podľa "jedného vzorca". Preto som rozhodol, ako som rozhodol.

adsumus
autor
9. máj 2015

Nežije v bublinke, že neočkovanému dieťaťu nič nehrozí, lobuje za očkovanie, nechápe ako si ludia môžu myslieť, že je lepšie chorieť ako očkovať. Mamina dieťatka, ktoré zomrelo na #cierny_kasel . S obrazom dieťaťa umierajúceho na čierny kašel žije každý den.
http://www.bostonglobe.com/opinion/2015/05/07/a...

@mariosmykal rozhodol si ako si rozhodol, ale všimni si, kto lajkuje tvoje rozhodnutia, takmer výlučne ludia proti očkovaniu, asi sa im páčia, blokovať informácie o chorobách.

tin007
10. máj 2015

Sprava o cinnosti RUVZ Kosice http://www.uvzsr.sk/docs/vs/2014_VS_RUVZ/Kosice... Zaujmave citanie, napr. taka strana 285 o mumpse: 96 osob ochorelo; 1 neockovany pre vek, 1 nezisteny (pristahoval sa z CR), ostatni ockovani 1 alebo 2x.

prevenar
10. máj 2015

@tin007 to je taka drobna anomalia 😵 ..krem tohto pripadu je ockovanie brutal ucinne a este brutalnejsie neskodne. no vazne 😵

prevenar
10. máj 2015

inak pozor ! nasi odbornici vypli ochranny ucinok vakcin ..aby nam ukazali , ake su dolezite ?

"Zaočkovanosť detí klesla pod kritickú hranicu, ohrozené sú teraz aj tie, čo vakcínu dostali! "

http://zivot.cas.sk/clanok/20245/zaockovanost-d...

hu, desive ^^

zimmi1
11. máj 2015

@prevenar to "hu" si uz fakt prehnal..teraz sa ludia zlakli a o chvilu sa vytiahne karta ze "antivax" strasia ockujucich rodicov 😀 😀 😀

prevenar
11. máj 2015

@zimmi1 aha , sry 😵 ..ale mozu to hromadne nahlasovat, ako "podprahove strasenie" , hahaha 😉

tin007
11. máj 2015

Pozrela som sa, ako to vyzera s chorobnostou a zaockovanim. Podla tejto mapky by mala byt uz davno epidemia v Petrzalke, Spisskej Novej Vsi a Kosiciach vidiek http://i.sme.sk/cdata/0/77/7787700/web-ockovani... no podla hlaseni je zas mumps v romskych osadách v okrese Vranov nad Toplou (ktora ma zaockovanost nad pozadovanu 95 % hranicu)
http://www.ruvzvt.sk/files/Mesacna_sprava_2015_... http://www.ruvzvt.sk/files/Mesacna_sprava_2015_... http://www.ruvzvt.sk/files/Mesacna_sprava_2015_...

tin007
11. máj 2015

Ja stale nechapem, preco tu vsetci lamentuju, ako ochorieme na osypky a polio a neviem co este, ked tu realne mame mumps a v podstate je ticho. Chvilku bolo halo, ale to bolo na prelome r. 2013/24, ked to vypuklo na vychode (v Michalovciach) a odvtedy skoro nic, pritom len tento rok uz je tusim cez 150 pripadov - mozno sa mylim, cez 100 ich je urcite, dost tazko sa to vyhladava, ked niektore RUVZ zverejnuju podrobne spravy, ine len par odsekov za cely mesiac a vsetky ochorenia. Myslim, ze to ticho (neinformovanie) je preto, lebo takmer vsetci chori boli ockovani a jednoducho toto epidemiologovia nedokazu vysvetlit. Proste to vobec nesedi s tou hypotezou o 95% zaockovanosti (ked aktualne ma zlozka proti mumpsu v Priorixe ucinnost cca 80%, a dovtedy pouzivane vakciny mali niektore okolo 30 a niektore tusim okolo 50% ucinnost a este aj dost vedlajsich NU). Plus ockuje sa od roku 87 kombinovanou vakcinou a tusim par rokov predtym monovakcinou (ale mozno sa mylim, vtedy sa aj tak pouzvali monovakciny s nizkou ucinnostou). Co vsak v tomto pripade vidim ako hlavny problem, ze epidemiologovia a vlastne aj lekari sa upieraju len k ockovaniu a nikde nevidim info o tom, ze napr. izolovali infekcnych ludi, ze zabezpecili dezinfekciu obydli (v jednej sprave som sa docitala, ze dezinfikovali MS a ZS v nejakej obci), ze napr. preskolili terennych soc. pracovnikov aby kontrolovali hygienu, umyvanie si ruk, izolaciu chorych od zdravych, ze tam doniesli vitaminy, ovocie, zeleninu ....

sonice
11. máj 2015

Vás to ešte stále baví? Toľko rokov? Normálne vás všetkých v tejto téme obdivujem za vytrvalosť. 🙂

Prišla som na koňa cca po roku, pred tým po dvoch a furt to istô :D.

tin007
11. máj 2015

Mna osobne tema ockovania stale zaujima; hlavne ma zaujima co sa deje na Slovensku. Ano @sonice skoro dva roky su to, co je tu furt ten mumps (od 9/2013)

sonice
11. máj 2015

@tin007 ale veď v pohode, mne je jedno, čo robíš 🙂.

tin007
11. máj 2015

@sonice ok