Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
adsumusautor
29. máj 2015
@sanym a čo že? vari si mala kliešťovku? či tebe tiež chýba osobná skusenosť?
adsumusautor
30. máj 2015
Neočkované dieťatko ťažko choré na tetanus. Londýn. http://www.torontosun.com/2015/05/29/child-grav...
sanym
30. máj 2015
@adsumus je to samozrejme hrozné, ale v tomto prípade rodičia zanedbali prvú pomoc, keďže nevyhľadali lekára: "The family did not seek medical attention quickly and the disease has likely travelled through the child's body. If someone gets a deep puncture wound -- from stepping on a nail or a dog bite, for example -- it's vital to go to the emergency department immediately." Takže nevieme, ako by to dopadlo, keby bola rana poriadne ošetrená a dôkladne vydezinfikovaná.
sanym
30. máj 2015
Inak, stalo sa to v Kanade, kde sa vyskytujú priemerne tri prípady tetanu ročne.
sanym
30. máj 2015
@adsumus Ozaj, môžem jednu osobnú otázku? Čo bolo tým impulzom, ktorý ťa priviedol k rozhodnutiu, že v diskusii medzi týmito hlupákmi a idiotmi, ako si nás milo nazvala pred pár dňami, predsa len budeš pokračovať? Samozrejme, nemusíš odpovedať. 🙂
adsumusautor
30. máj 2015
@sanym ved to je presne čo antivax odporúča pri tetane, nechodiť k lekárovi a liečiť vitamínom c. ináč píš IP, ked ťa zaujíma moja motivácia, ale každemu sudnemu človeku ako ty píšeš, je hádam jasná a nespamuj temu.
sanym
30. máj 2015
@adsumus nuž mne veru nikto nič také neodporučil. Ja osobne si neviem predstaviť rodiča, ktorého dieťa utrpí podobný úraz ako spomínané kanadské dieťa a nenavštívi lekára.
adsumusautor
30. máj 2015
@sanym tak čítaj skupiny, ktoré podporuješ, že máš v prípade tetanu nakupiť injekčný vitamín c a aplikovať ho decku alebo nájsť nejakého ochotného človeka, ktorý to bude robiť za teba, o lekároch ani slova, jedine, že majú slabu uspešnosť liečby. a dalšia vec, ktorú odporučaju je liať peroxid na ranu, len ja si neviem predstaviť ako sa dostane do uzavretej rany, v prípade že stupne človek na klinec,alebo ked sa dieťa nepochváli ani radšej rodičom, že sa mu niečo stalo, s tým mám osobnu skusenosť, že som si zranila chodidlá a doma ani muk a kopec kamošov to isté, ináč dieťa malo byť dobre okysličené, tam tvrdia, že riziko tetanu nehrozí, ty si vobec neuvedomuješ aké nebezepčné to su "rady"? lalalala
sanym
30. máj 2015
@adsumus opakujem, nikto mi nič podobné neradil a riadim sa predovšetkým vlastným rozumom. Neviem si ani predstaviť, že si rodič nevšimne zapálenú ranu po prepichnutí chodidla klincom. Vychovávam deti tak, aby nemali strach povedať mi čokoľvek. Tralala 🙂
adsumusautor
30. máj 2015
@sanym ty si dokonalosť sama, lenže nie každý je taký dokonalý, trufam si povedať, že mnohí nie sme. a že tebe to neodporúčali to je, že máš hlavu v piesku, maju to na svojich stránkach, aspon vidno ako sa zaujímaš. lalala
sardinka333
30. máj 2015
@adsumus jasne že ,,céčko,, tí šarlatáni odporučaju....píšu o tom na stránke....pán Tuhársky.
Je uplne normálne že sa dieťa nepochváli modrinou, škrabancom, nejaku dobu si to ani nemusíš všimnuť...zvlášť ak moj syn sa sprchuje sám. Keby sa prepichol klincom tak sama budem žiadať od lekarov tetanovku...istota je gulomet.
adsumusautor
30. máj 2015
@sardinka333 vieš to su pre mna také vyhovorky, píšu to vždy ked sa neokčo dieťaťu niečo stane, rodičia zanedbali, zlé podmienky, už bolo choré, všetko je iné na vine, len nie, že oni neočkovali, smutné.
sanym
30. máj 2015
@adsumus ake vyhovorky? Pisu to predsa v sprave, na ktoru si dala link, ze rodicia nevyhladali lekarsku pomoc.
katka.gzd
30. máj 2015
@adsumus k tomu tetanu mam jednu otazku...ked je to ockovanie take ucinne, preco je nutne okamzite pri hlbokom poraneni zasa dalsia davka? Aky zmysel mala ta prva napachata do parmesacneho dietata ked ju treba pri poraneni okamzite opakovat? A kde pride parmesacne babo k takemu poraneniu aby dostalo tetanus?
sanym
30. máj 2015
@sardinka333 ja som predsa nepisala o modrine a skrabnuti, tam snad tetanus nehrozi. Ale rodic, ktory si nevsimne, ze jeho dietatu trci z nohy klinec a nevyhlada lekara? Este ma zaujima jedna vec - predpokladam, ze tvoje dieta je proti tetanu riadne ockovane. Preco by si ziadala od lekarov tetanovku? A co sa tyka tetanu a vit. C, pokial viem, pan Tuharsky ho odporuca ako doplnkovu liecbu pocas hospitalizacie @petot
sardinka333
30. máj 2015
@sanym ja som to nečítala ani ma to nezaujíma ako to detailne bolo.... iste by som sa poradila s lekarmi a nie na MK....vitamín C je možné aplikovať ako doplnkovu liečbu snad na všetko....nejaky...Tuharsky pre mna nie je doveryhodný človek. Taký odborník ako je on takých behá po svete..nech len ordinuje cečko...to nikomu neubliži, maximálne pekne preženie na ,,vecko,,...
sanym
30. máj 2015
@sardinka333 aha, takže ty si to nečítala, ani ťa to nezaujíma, ale napíšeš toto "jasne že ,,céčko,, tí šarlatáni odporučaju....píšu o tom na stránke....pán Tuhársky". Zaujímavé.
A ešte som sa pýtala toto: predpokladam, ze tvoje dieta je proti tetanu riadne ockovane. Preco by si ziadala od lekarov tetanovku?
sardinka333
30. máj 2015
@sanym prosííím ťa...aj ja odporučam cečko, je super a mne pomaha...ale nie pri prevencii očkovaných ochorení...a už som odborníčka ked ho odporučam? Jasne že nie. Je pre mna strata času sem niečo kopirovať a davať linky o tom ako sa Tuharsky myli a prečo sa mýl. ..načo teba to nezaujíma a ja nikoho nepresviedčam. Ja sa bojím vážnych chorob vždy a vždy sa pýtam nehovoriac v strese.A samozrejme je mi jasné, že nič na svete nie je 100% ani očkovanie - je len možnosťou ako sa chraniť s vysokým podielom uspechu, proste ako sa poznám ja by som sa lekara pytala na možné i nemožné. Ale aspon som nakukla do očko preukazu takže som v ,,klídečku,,.
Syn bol očkovaný :
INFANRIX HEXA : 2007, 2011
HAVRIX JUNIOR 1, 2 : 2008
PRIORIX: 2007
PREVENAR: 2008
adsumusautor
30. máj 2015
@katka.gzd prečo by mali každému pichať dalšiu dávku? mojej známej nepichali a mala hlboké porannenie, bola preočkovaná, že netreba. a ja ja som mala nejaké zašívané veci a tiež mi nič nepichali. a dalšej známej tiež nič.
katka.gzd
30. máj 2015
@adsumus mne pichali aj ked som bola preockovana...ale dalsia vec je, ze ked staci pichat tetanovku po zraneni v pripade ze sa neda preockovanost rychlo zistit, naco to pchame do parmesacnych babatiek dopredu?
Jo a za cely moj zivot som mala len jedno jedine take zranenie vyzadujuce tetanovku po napadnuti psom...a nebola som zdrzana v bubline..
adsumusautor
30. máj 2015
@katka.gzd aby boli chránené a neochoreli. neviem aké máš ty povedomie o detských zraneniach, ale ja sa s tým stretávam každu chvilu, hlava rozbitá, kolená odreté, dosť toho je. deti najnovšie nechávaju ženy na boso behať, nechápem.
katka.gzd
30. máj 2015
@adsumus rozbita hlava a odrete koleno neni hrozba tetanu a stale nemam odpoved na moju otazku naco to tlacime do zdraveho tela ktore este ani nelozi, nieto chodi
adsumusautor
30. máj 2015
@katka.gzd no vobec že nie, asi si nepočula o cefalitickom tetane, naprílad pri uraze na motorke. tu je prípad dvojročnej dievčinky bez zjavného poranenia, neočkovaná, mala akurát choroby uška http://www.hindawi.com/journals/criid/2011/780209/
katka.gzd
30. máj 2015
@adsumus cefaliticky tetanus je taky zriedkavy ze je pravdepodobnejsie ze ta zozere zralok, ale na tu dovcu k moru aj tak pojdes...
Ja niesom uplne proti ockovaniu, ale som proti tomu aby sa ockovali deti zoparmesacne kedy ich imunitny a nervovy system je tak zranitelny, ze moze mat problem sa s vakcinou vyrovnat...zvlast pri miere rozsirenia oslabenej imunity u dnesnych deti okrem ineho aj tym ake percento cisarskych rezov sa vykonava oproti minulosti.. A to je len spicka ladovca...vsetko so vsetkym suvisi...
Ja sa budem snazit odkladat ockovanie mojich deti najviac ako to pojde...este ma nikto nijakou studiou alebo rozumnym argumentom nepresvedcil preco sa nemoze pockat par mesiacov...
kvieta
30. máj 2015
@katka.gzd Nie som si istá, či je rozumné odkladať očkovanie dieťaťa a zvlášť v dobe, keď vďaka AV propagande zaočkovanosť klesá. Ak samozrejme nemá zdravotné problémy, ktoré by očkovaniu bránili. Treba si uvedomiť, v ktorom veku je človek najviac vnímavý na nakazenie sa tou ktorou chorobou, aký priebeh má choroba v konkrétnom veku a aký keď je očkovaný, neočkovaný.
Môže sa stať, že pre deti, ktorých rodičia bezdôvodne odkladali ich očkovanie na neskorší čas, už raz môže byť neskoro 😞
katka.gzd
30. máj 2015
@kvieta raz moze byt neskoro na jednej miske vah a neziaduce ucinky ockovania v nezrelom organizme na druhej miske vah....podla mna je pravdepodobnost, ze moje dieta zle zareaguje na vakcinu vyssia ako pravdepodobnost, ze sa do roka nakazi nejakou pliagou zo zoznamu...
A napriklad pneumokoky nemienim ockovat vobec z rovnakeho dovodu ako by som neockovala proti chripke...
A este.. Mohla by si definovat "bezdovodne" odkladanie? Pretoze tych dovodov na odklad ti vymenujem hned niekolko aj ked dieta nejavi znamky ochorenia v danom obdobi
kvieta
30. máj 2015
@katka.gzd Kontraindikácie očkovania sú ľahko dohľadateľné, ak o nich nevieš a každý pediater by mal vedieť, či jeho malý pacient nejakú má a podľa toho zvážiť čo a kedy očkovať. Ak sú potrebné k tomu ďalšie odborné vyšetrenia, tak ich doporučiť.
adsumusautor
30. máj 2015
@katka.gzd mna by zaujímalo konkretne na základe čoho si myslíš, že je bezpečnejšie (či neviem prečo odkladaš), očkovať neskôr. Si si istá, že si dieťa vytvorí dostatok protilátok, ked je očkované vo vyššom veku a že budu dosť trvanlivé? Existuju nato nejaké pozorovania? Vieš, čo myslím, fakty, prečo je lepšie odložiť očkovanie.
aristka
30. máj 2015
@katka.gzd čo ma cisarsky rez z očkom....inak svoje dieťa držíš v sterilnej bubline ,vieš že ta imunita pracuje nonstop a každu sekundu ,upratuje odumete bunky a niči antigeny a rozne nonstop ,keby nie ,dieťa nežije ....mrtvych antigenov sa bojiš a nebojiš sa živych ,ktore môžu to dieťa zabiť ,zanechať nasledky alebo pri virusovych schytať sekundarne bakter.ochor.....inak veľmi často tieto frazy mamičky použivaju ,len mne v tom chyba absolutna logika a ta vaša istota ,že si dieťa ochranite napr pred inf prevent.očkom....
aristka
30. máj 2015
@katka.gzd inak pneumokoky su typycka detska choroba a kedže viemčo dokažu spôsoviť ,som si ich aj platila ,je vidieť ,že nemaš šajnu a absoutne si podľahla av bludom...

Začni písať odpoveď...

Odošli