Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
adsumusautor
5. jún 2015
@tin007 vyťahuješ tu veci spred 5 rokov, chod sa spýtať aká je teraz situácia, tie správy, čo tu dávaš všade uvádzaju ako príčiny vyrazného poklesu zaokčovanosti na sk nízku zaokčovanosť v osadách. citujem z tej za rok 2014 str. 21 a su tam aj antivax aktivity spomínané ako príčina poklesu zaokčovanosti

"Ďalšími príčinami nízkej zaočkovanosti je nezodpovedný prístup rómskych rodičov k očkovaniu, ktorí navštevujú ambulanciu lekára len v prípade zdravotných ťažkostí dieťaťa, keď sa dieťa nedá očkovať, alebo niektorí lekára nenavštevujú vôbec a v súčasnosti ani spolupráca pediatrov so sociálnymi odbormi a
rómskymi asistentmi situáciu nerieši; migrácia rómskych detí doočkovania rómskych detí s nízkou pôrodnou hmotnosťou, nedonosenosť, uplatňovanie dočasných a trvalých kontraindikácií."
http://www.uvzsr.sk/docs/info/epida/Vyhodnoteni...
adsumusautor
5. jún 2015
A aby toho nebolo málo čerstvá správa z mája tohto roku

"Zdravotný stav v týchto komunitách je horší ako u bežnej populácie. Hygienické podmienky sú mnohokrát veľmi zlé. Títo občania neabsolvovali pravidelné prehliadky, nechodili na očkovania. Jedno s druhým tvorí základ toho, že títo občania sú často chorí. Ich roky prežívania sú o 15 rokov kratšie oproti ostatnej populácii," uviedol dnes minister zdravotníctva pre médiá v Markušovciach."
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/951461...
tin007
5. jún 2015
@adsumus Nema vyznam tu dalej diskutovat, dala si priklady, ja tiez. Ty sa na to pozeras inym spôsobom ako ja, ok. Nedavala som informacie len 5 rokov stare, davala som aj informacie a cisla za roky 2014, 2013, 2012.
Ako sama mozes citat, stale sa opakuju upozornenia na hygienicke , socialne podmienky atd.
Moj nazor je; mozes ockovat akokolvek, aj 2x kazdeho pre istotu, ak nebudu zlepsenie socialne, hygienicke podmienky, strava/vyziva, tak sa infekcne choroby budu vyskytovat bez ohladu na ockovanie.
adsumusautor
5. jún 2015
@tin007 je to tvoj názor, nič viac, zatial si ho dokonca ani ničím nepložila. Ale účinnosť očkovania bola vedecky opakovane preukázaná, napríklad v krajine ako je afrika, kde su stále zlé podmienky dochádza k poklesu chorobnosti po zavedení očkovania proti meningitíde ked sa začali očkovať na druhý rok nemali ani jedno ochorenie tam kde sa očkovalo a zredukovali sa aj prenášači o 97%to su zachránené ludske životy, významná vec. http://en.wikipedia.org/wiki/MenAfriVac alebo to isté aj rotavirove vakcíny, výrazný pokles vážnych hospitalizácii v krajinách, kde nedošlo k nijakému zlepšeniu zlej hygienickej situácie http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/surv-manual/ch... a určite sa nad účinnosťou očkovania musia teraz zamyšľať rodičia tých dvoch neočkovaných chlapčekov, ktorí sa nakazili jeden záškrtom a druhý ochorel na tetanus.
tin007
5. jún 2015
@adsumus
Aj na Slovensku argumentuju epidemiológovia (a nielen oni), ze vdaka ockovaniu doslo k poklesu infekcnych chorob, proti ktorym sa ockuje. Akurát nevedia vysvetlit ako je to s mumpsom a ciernym kaslom, preco sa tieto dve ochorenia nevtesnaju do epidemiologických tabuliek. Napr. na mumps minuly rok ochorelo na Slovensku 1559 ludi.
adsumusautor
5. jún 2015
@tin007 lekári neargumentuju, oni maju vedecké dokazy, že očkovanie chráni a že ked začne klesať zaočkovanosť objavuju sa prípady ako mumps, rubeola, záškrt a tetanus, vid najnovšie správy zo sveta. jednoducho neočkovaní jedinci cestujú po svete a zbierajú čo sa kde vyskytne. ono s nulovou imunitou voči týmto ochorniam sa niet čo čudovať. 8-(
kvieta
5. jún 2015
@tin007 A to si ako na to prišla, že to nevedia vysvetliť, 😃
ˇZasnem...
tin007
6. jún 2015
@kvieta
V tejto prezentacii www.ruvzmi.sk/Letaky/MUMPS_MI_final_kongres.ppt sa jej autorky pytaju:
Aké sú dôvody ochorenia očkovaných, resp. vzniku súčasných epidémií ?
Otázky, na ktoré stále hľadáme odpoveď :
1. Došlo k zmene cirkulujúceho vírusu ?
(riešenie – podrobné genetické vyšetrenie cirkulujúcich vírusov patotitídy)
2. Došlo k zlyhaniu parotitickej zložky v očkovacej látke ? (neustálym pasažovaním stratil vírus imunogenitu?)
3. Je potrebné upraviť očkovací kalendár ?
Aká je v súčasnosti kolektívna imunita u starších detí ?
(Odpoveď by priniesol IP.)
4. Sú pravdivé údaje o zaočkovanosti získané zo zdravotných dokumentácií ?
Toto je prezentacia z 1/2014. Teraz mame 6/2015, za minuly rok bolo na Slovensku celkovo 1559 pripadov mumpsu a nic, ziadnu analyzu, ziadne vysvetlenia preco to tak je, som nenasla.
Takze moj zaver je: nevedia to vysvetlit.
Zasnem spolu s tebou, ze ludia, ktori su plateni prave za taketo veci to nevedia.
kvieta
8. jún 2015
@tin007 Dňa 28.1.2014 sme obdržali správu z NRC pre MMR Bratislava (Dr. Tichá) o
výsledku genotypizácie parotického vírusu. Bol potvrdený genotyp G (Národné ref.
laboratórium Kochovho inštitútu v Berlíne). Sekvencia nukleovej kyseliny je zhodná
s 2 prípadmi v Nemecku (Mníchov 31.10.2013 a Cologne 1.1.2014). Tento genotyp bol
zodpovedný aj za výskyt parotitídy v ČR v r. 2005-2006, v Macedónsku (2008-2009),
Holandsku (2009), v Bavorsku (2010) a na prelome r. 2010/2011 v Škótsku.
http://www.ruvzmi.sk/PDF/anal_jan14.pdf

http://www.ruvzmi.sk/index.php/epidemiologicka-...

A aj na ostatné ? určite odpovede majú, možno o tom obšírnejšie debatili na tom kongrese, možno inde, nebudem to hľadať, ak Ťa to zaujíma, môžeš ich osloviť telefonicky a opýtať sa ich to.
Ty a spol. ale radšej budete obmedzene tvrdiť, že očkovanie neposkytuje prevenciu voči chorobám. Ani si nechcem predstaviť, aké rozmery by nabrala epidémia mumpsu, keby nebola tá zaočkovanosť tak vysoká. A ani umývanie ručičiek a splachovací záchod by nepomohol. A ešte mi nedá spomenúť, že tá epidémia sa zaobišla bez vážnych stavov. Určite to bude tým, že chorí boli prevažne z rómskej menšiny... a aby som nezabudla: ide o ľahšiu detskú chorobu, však😞
Nebude to tým, že boli očkovaní (až na pár prípadov) a to aspoň 1 dávkou.
jalimag
8. jún 2015
@adsumus citujem "by som teraz chcela vidieť tých, čo nemajú zaočkované deti proti obrne ako sa vyberú do Egypta alebo Turecka"
Mam nezaockovane deti a vybrala som sa s nimi na tri tyzdne do Indie. Nic sa im nestalo. Chces ma vidiet? Mozem ti poslat fotku.
sisaka
8. jún 2015
@jalimag to sa akoze chvalis tym, aka si nezodpovedna? Ja to volam cisty hazard so zdravim/zivotom, mam kamosky z Indie a ani tie sa neodvazili ist pozriet domov pred prvym zaockovanim. Bud rada, ze deti v zdravi prezili.
jalimag
9. jún 2015
@sisaka nie som nezodpovedna, prave naopak. Do Indie pojdeme znova a ja nemienim kvoli tomu ohrozovat svoje deti neziaducimi ucinkami ockovania. Ockovanie by im aj tak prd pomohlo. V najlepsom pripade neublizi - to je moj nazor.
A okrem toho, do mojich deti teba nic nie je, staraj sa o svoje, ak mas. Nutim ta ja snad, aby si neockovala?
abbey1
9. jún 2015
@jalimag Ja ta za nezodpovednú matku nepovažujem. Ak niekto pozná Indiu len z obrázkov alebo dokumentov v Tv, tak ma pohľad na krajinu trošku skreslený. Ale v realite by si naši lekári mohli brať príklad od kolegov v Indii, vybavení kliník, diagnostiky, kvality pouzivaneho materiálu, a v neposlednom rade i prístupu k pacientovi. Jasné, že nie celá krajina ma dostupnu rovnakú starostlivosť. Ale tak je to všade.
Prajem ďalšiu pohodovu návštevu Indie.
jalimag
9. jún 2015
@abbey1 ooo dakujem 🙂 V Indii mam rodinu a je u nich uzasne. K tej zdravotnej starostlivosti dodam, ze mi tam zubar robil 3 plomby a su spravene tak skvele, ze o nich ani neviem. 🙂
abbey1
9. jún 2015
@jalimag Rovnako i my. A zubári sú tam fakt skvelí, len sa podivujú, čo za material máme v zuboch. od nás z SVK. Podotýkam, že od špičkového zubára za ťažké prachy. :-|
sisaka
9. jún 2015
@jalimag o svoje deti sa staram, nepotrebujem na to vyzvy a akosi som si nevsimla, ze by som ta nutila do ockovania (neviem si to celkom predstavit -neznama osoba nuti niekoho cez internet ockovat :-p) , vsak si neockuj, na Slovensku je to teraz IN a ti, co neockuju si myslia aki su strasni hrdinovia, ktori sa postavili proti systemu. Mne je to akurat smiesne, i ked je to na druhej strane pochopitelne, vychadzajuc z novodobej historie Ceskoslovenska
jalimag
9. jún 2015
@sisaka mne si smiesna ty, ked si z prsta vycucavas informacie. Na Slovensku nezijem, tak proti ziadnemu systemu sa nemusim stavat. Keby si vedela citat, tak by si zistila, ze zijem v Rakusku, kde je ockovanie nepovinne, takze na hrdinku sa vobec nemusim hrat. Do mojich deti sa staras, lebo pises, ze mam byt rada, ze to v zdravi prezili. Do toho ta naozaj nic nie je, lepsie urobis, ked sa budes starat o zdravie svojich deti. Dufam, ze si to uz pochopila.
sisaka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumusautor
10. jún 2015
4 ročné dievčatko takmer prišlo o nohy, pre komplikáciu ovčích kiahní.
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/four-year-...
tin007
10. jún 2015
Zaujimave vyjadrenia Dr. Avdicovej k pripadu mrtveho dievcatka, ktore zomrelo na meningokoka, hlavne to, kolko bacilonosicov je odhadom medzi ludmi - az 20% http://spravy.pravda.sk/cierna-kronika/clanok/3...
Este by som chcela vediet, ci uz zistili o aky kmen islo. Ci to bol kmen B, ktory by mal byt najrozsirenejsie v Europe, alebo iny.
adsumusautor
11. jún 2015
Zufalý otec 5 mesačného dieťatka, ktoré ochorelo na osypky, píše otvorený list antivaxerom, "dakujem, že ste zavliekli choroby, dufam, že dostanete obrnu." 29,000 zdielaní. Držme palce drobčekovi, že sa vylieči.
http://www.news.com.au/lifestyle/parenting/baby...
adsumusautor
11. jún 2015
Takže oprava tatík sa neskor dozvedel, že dieťa má iné ochorenie, ale za svojim vyhlásením si stojí, pretože dostal stovky podakovaní od rodičov detí, kotré nemôžu byť očkované a tak svoj odkaz antivax hnutiu nemení.
petot
12. jún 2015
@adsumus Odkedy má osýpková vakcína v indikáciách "prevencia zavlečenia ochorenia"?
jalimag
14. jún 2015
Dnes na BBC: V Juznej Korei vypukla epidemia SARS: muz na Slovensku je testovany
http://www.bbc.com/news/world-europe-33125381

@adsumus no, pravdepodobne uz mate na Slovensku ten slak - MERS, co si prednedavnom tak lahkovazne spominala v inej teme, ktoru ti admin zamkol. Tak co povies teraz? Tiez povies bude co bude? Teraz sa ty aj vsetci ockovaci mozete zacat riadne bat, lebo proti MERS nie je vakcina. Co ak to chytis? Uz nebudes moct obvinovat neockovane deti z ohrozovania takych, ako si ty. Koho obvinis?
Hlavne si teraz nezacni umyvat ruky a splachovat zachod, lebo to nepomoze. A uz vobes nepapaj vitamin C.
adsumusautor
14. jún 2015
@jalimag ja tu nikoho neobvinujem sa uvedom a už vobec nie deti a ked je pravda, že neočkované ochorelo, tak ochorelo a čo s tým urobíš, zavrieš nam huby, aby to bolo tajné???? tak zatváraj kolko chceš
jalimag
14. jún 2015
Samozrejme, agresivny prispevok od adsumus, ako inac? Mila moja, precitaj si po sebe vsetky prispevky a az potom hovor, kto komu zatvara usta. Ale povedz uprimne, naozaj z tej epidemie nemas ani trochu strach? A pritom obycajnych detskych chorob sa bojis ako cert kriza a vsetci by sa mali proti nim ockovat... to je na zamyslenie.
veriiii
14. jún 2015
@crocodile 😃 pekny komiks😃

Začni písať odpoveď...

Odošli