Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
adsumusautor
3. sep 2015
@tin007 práveže sme to preberali a aj v tom linku, čo si dala je jasne uvedené, že príčinou mutácie vírusu je nízka zaočkovanosť, nie samotné očkovanie, ako ty uvádzaš. očkovanie nesposobuje mutáciu vírusu, ale neočkovanie, respektíve nízka zaočkovanosť, ktorá vytvára priestor v populácii na mutáciu vírusu. a smutné je že neočkujucim rodičom je predkladané klamstvo, že deti ochoreli z očkovania, aj ked ministerstvo potvrdilo, že očkované neboli, ale napríklad ja som už na takúto hrubú formu zavádzania zo strany antivaxu zvyknutá.
adsumusautor
3. sep 2015
detičky neboli očkované, tlač priamo píše, že ochoreli, lebo rodičia neočkuju a vírus má čas mutovať, ale čo si myslia naši neočko rodičia? že ochoreli z vakcíny, po očkovaní, des :-|
http://www.kyivpost.com/content/ukraine/who-con...
http://outbreaknewstoday.com/ukraine-inadequate...
tin007
3. sep 2015
@adsumus
Virus mutuje, to je problem zivej vakciny. Preto by sa vôbec nemala pouzivat, lenze je ekonomicky vyhodnejse ju pouzivat, ako prejst na nezivu. To je podstata problemu, a nie to, ci niekto ockuje alebo nie. Pretoze ak by boli ostatni ockovani nezivou vakcínou, tak by nemohli nakazit tych, ktorym sa nevytvorili protilatky, ci neboli ockovani, resp. ich protilatky uz poklesli a hoci boli davno ockovani.
Ale ja som na hrubu formu zavadzania fanaticvax uz zvyknuta.
adsumusautor
3. sep 2015
@tin007 a kde ťa fanativac hrubo zavádza? ked nevieš o polio vakcíne základne veci, prečo a kedy sa používa a aké ma riziká a prínosy a nevieš si spočítať, čo je lepšie pre deti a krajinu, tak ťa fanaticvax zavádza. 😃 dobrééééé
tin007
3. sep 2015
@adsumus Virus, ktorym ochoreli ten deti pochadza z ockovania, preto sa taketo virusy volaju Vaccine-,derived polioviruses (VDPVs), to nie su virusy divokej obrny. Cize deti ochoreli z ockovania, nakazili ich ockovani ludi. Ak by boli ludia v krajine ockovane nezivou vakcínou, nenakazili by tieto deti. 😞 Lenze neziva vakcina je asi 5x drahsia ako ziva a tiez je narocnejsia na podavanie (potreba zdravotnicky trénovaných ludi), preto ju stale niektore staty pouzivaju. Co na tom nerozumies a zavadzas? smutneeeee 😞
adsumusautor
3. sep 2015
@tin007 deti neochoreli z očkovania, neochoreli v dosledku očkovania, ale v dosledku nízkej zaočkovanosti v krajine, ktorá umožnuje mutáciu vírusu z vakcíny v populáciu a ten potom dokáže paralyzovať hlavne neočkované deti, je to priamy dosledok antivakcinačných aktivít v krajine a neodstatku financíí na možno podla teba bezpečnejšiu vakcínu, podla iných menej účinnú, napríklad ja som očkovaná živoou vakcínou, ale moje dieťa neživou a či je jej ochrana rovnaka ako moja je pre mna otázne a tak aj krajina volí takú vakcínu, ktorá zabezpečuje čo možno najvyššiu ochranu pre ludí a samozrejme, takú akú si aj môže dovoliť a to tvoje scifi, že deti by neboli nakazené, keby sa neočkovalo, to si enchaj do vešteckej temy, pretože divoký vírus obrny je ovela nebezpečnejší ako mutoavný z vakcíny, takže ako by natom boli deti keby sa neočkovalo alebo očkovalo inou vakcínou netušíš, to si naozaj nechaj, pre tých, čo im stačí,dezinformácia, že deti sa nakazili z vírusu z vakcíny, ktorý vo vakcíne zmutoval ako vás tým krmia v nesuhlase.
adsumusautor
3. sep 2015
@tin007 a ešte poprosím kde ta fanaticvax hrubo zavádza? ked píšeš že ta zavádza či len zavádza a kde? nikde
tin007
3. sep 2015
@adsumus To, preco deti ochoreli je tvoj nazor, ako ho uvadzas. Moj nazor je, ze ochoreli v dosledku ockovania zivou vakcínou. Asi si si nedala namahu a neprecitala clanok, ktory som tu dnes dala, kde je jasne uvedene, ze v roku 2006 bolo v Indii hlasenych cca 1600 pripadov paralyz sposobenych vírusom zo zivej vakciny. A stalo sa to pocas opakovanej masovej ockovacej kampani. "In 2006, ∼1600 cases of vaccine-induced polio occurred in India, according to the Indian Medical Association Sub-Committee on Immunisation's report on the Polio Eradication Initiative [3]. The point to be noted is that these cases were reported during repeated mass-immunization campaigns in which repeated doses of OPV were administered."
Takze tu nejde o pripady sposobene nizkou zaockovanostou, prave naopak, zaockovanost je vysoka, opakovane a aj tak sa velky pocet pripadov paralyz vyskytuje, to ockovanie im ma zabranit a pritom ho samo sposobi.
Uz nebudem na tuto temu reagovat, presne toto sme rozoberali aj pri pripadoch na Slovensku, kde pripominam, sa zmutovany virus prave zo zivej vakciny vyskytoval v kanalizacii 22 mesiacov! A to bola zaockovanost velmi vysoka. Ked mas chut, dohladaj si to.
adsumusautor
3. sep 2015
@tin007 to je zaujímavé, že na sk sa nachádzal zmutovaný vírus pred rokmi, ked bola vysoká zaočkovansoť zmutovaný vírus a nikto nebol paralyzovaný,nikto neochorel, ale paralyzovaníé su neočkované deti na ukrajine, kde je už pár rokov očkovanie v rozvrate a čo sa indie týka, bohvie čím sa tam vtedy očkovali a či bol dodržaný reťaz tepelný a tak dalej, (našťastie dnes polio je už v indii vyhubene a to vdaka masívnemu očkovaniu práve živou vakcínou, či myslíš, že zlepšili hygienu?),ale zato ja žijem na SK, kde sa zvyšuje počet neočkovaných detí a v susednej krajine sa vyskytuju prípady obrny. Takže ak by som teraz čakala dieťa, mala by som obrovské obavy o jeho zdravie, až kým by nebolo plne očkované. A aj potom, pretože žiadna vakcína nie je 100% účinná pre každeho jedného človiečika a to je svet ktorý nám chystá a odporúča antivax. A kde ťa teda fanticvax dezinformuje? Naozaj ma to zaujíma. Ci len taký pocit si nadobudla?
adsumusautor
3. sep 2015
fanaticvax...kto to je...lekári? WHO? očkujuci rodičia? farmafirmy? kto ťa tu zavádza hrubo @tin007? a v čom?
tin007
4. sep 2015
@adsumus
Vypozorovala som, ze ludi, ktorých nazor nezdielas/nesuhlasis s nim/si proti nemu a pod oznacujes ako antivax a uvadzas okrem ineho, ze hrubo zavadzaju.
Aj ja mam jednotne oznacenie pre ludi, s ktorými nezdielam ich nazor a tiez si myslim, ze velakrat zavadzaju (hrubo, mierne a pod) a to je fanaticvax.
petot
4. sep 2015
@adsumus Deti ochoreli na VDPV, čo je už z názvu poliovírus pochádzajúci z vakcíny. Takže @tin007 má pravdu, že deti ochoreli vďaka vakcíne.

Vakcínový poliovírus mutuje a tento jav je úplne mimo kontroly. Nie je pravda, že by sa to dialo pri nízkej zaočkovanosti. Stalo sa to napríklad aj na Slovensku, kde zaočkovanosť proti polio bola v tom čase takmer 100%. Je to jednoducho vlastnosť vakcíny.

Tento očkovaný chlap šíril zmutovaný poliovírus 30 rokov kvôli poruche imunity.
http://www.bbc.com/news/health-34082627
tin007
4. sep 2015
Dalsie zdroje k pripadom paralyzy/obrny na Ukrajine, kto ma zaujem, moze si hladat sam, je ich ovela viac.
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/who-varuje-...
http://www.bbc.com/news/health-34130620
A velmi podrobna sprava o tom, co zistili odborníci na Slovensku k vyskytu VDPV v kanalizáciách: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC382...
tin007
4. sep 2015
Clanok tom, ako India "eliminovala" ockovanim divoke polio a sucasne mala narast non-polio acute flaccid paralysis, cize paralyzy z vakciny (VDPV) o 1200% odkedy sa zacalo v krajine ockovat zivou vakcinou http://www.digitaljournal.com/article/323371
Napr. v roku 2011 bolo hlasenych 47 500 pripadov NPAFP v Indii, klinicky su taketo pripady nerozoznatelne od polia, su vsak 2x smrtelnejsie.
adsumusautor
4. sep 2015
@petot
@tin007 to mne je jasné, že váš názor je, že deti choreju v dosledku očkovania, akurát tam nesedí, že deti boli neočkované, takže tiež asi ochoreli z dosledku očkovania, vlastne všetci chorejeme v dosledku očkovania, aj ked nechorejeme. :-|
adsumusautor
4. sep 2015
@tin007 ty si vypozorovala, že ja ludí, čo so mnou nesuhlasia označujem za antivax a kde si to vypozorovala, ked to nie je pravda? pre mna su antivax tí, čo klamu a desia o očkovaní iných ludí, nie tí, čo so mnou nesuhlasia.
adsumusautor
4. sep 2015
Kanada poskytne cez UNICEF Ukraine 1,2 milion dávok očkovacej látky proti obrne. 🙂

http://www.msn.com/en-ca/news/other/ukraine-suf...
petot
5. sep 2015
@adsumus Vírus pochádzal z vakcíny, deti preto ochoreli vďaka očkovaniu. Neviem, ako to napísať jednoduchšie.
adsumusautor
5. sep 2015
@petot vírus vo vakcíne nie je schopný paralyzovať deti, ale tento vírus ked nájde dosť neočkovaných sa stane nebezpečným a získa schopnosť paralyzovať ludí, preto je doležité v krajine udržať vysoku zaočkovanosť,ak sa očkuje živou vakcínou, na ukraine sa to nepodarilo zaočkovanosť klesla, vírus získal schopnosť paralyzovať ludí a zaplatili zato dve neočkované deti, ktovie, či ich rodičia boli o takej skutočnosti antivaxermi informovaní, skor si myslím, že im bolo povedané ako tým našim, že deti ochoreju v dosledku očkovania, nie neočkovania. Zostáva dufať, že naše deti na tieto klamstvá nedoplatia ani jedno.
petot
5. sep 2015
@adsumus Bludy.

Vírus šíria práve zaočkovaní. Za normálnych okolností ide o oslabený vírus, ktorý je hrozbou "len" pre tehotné a pre oslabených ľudí, a infekčnosť trvá "len" 6 týždňov. Pokiaľ má však očkovaný človek poruchu imunity a nevie sa s infekciou vysporiadať, tak vírus šíri ďalej a keďže vírus postupne mutuje, očkovaný človek sa postupne stáva šíriteľom nebezpečnej infekcie. To bol aj prípad toho očkovaného chlapíka, ktorý som sem dal - 30 rokov šíril nebezpečne zmutovaný vakcínový vírus do svojho okolia.

Za rozširovanie vakcínového vírusu môže očkovanie, to je jednoduchý fakt ktorý neobkecáš.
adsumusautor
5. sep 2015
@petot za očkovanie vakcínovaného vírusu môžu práve neočkovaní, ktorí umožnuju mutáciu vírusu, imunokompresívny chlapík šíril a širil a nikoho nenakazil, asi že boli všetci očkovaní, aj a na ukrajine ochoreli práve neočkované deti, o tom je očkovanie, že chráni, to neobkecáš. kto má štipku rozumu si deti zaočkuje.
evittam
5. sep 2015
@adsumus Viem, že zase som si mala radšej nahádzať na prsty....
Ale - ty nikoho nenazývaš "antivaxerom" pokiaľ len s tebou nesúhlasí a verí niečomu inému ako ty, ale ak náhodou s tebou nesúhlasí, neočkuje, napíše svoj postoj, tak hneď šíri bludy, klamstvá a desí ľudí o očkovaní, čiže je defacto podľa teba "antivaxer". 😉
A ešte, že sme sa konečne dozvedeli, že za očkovanie môžu práve neočkovaní... 😃 Úžasný názor.
adsumusautor
5. sep 2015
@evittam neviem, čo ti vadí, poprosím, konkretizuj, som prístupná kritike ako očkujuca mamina. 😉 😉 😉
adsumusautor
9. okt 2015
antivax propagnda si opäť vyberá svoju dan, dve deti, neočkované zomieraju na záškrt. india
http://indianexpress.com/article/india/india-ot...
petot
10. okt 2015
@adsumus Hm, antivax propaganda v Indii, to je zaujímavá predstava.
Podľa mňa v Indii žiadna propaganda nie je potrebná. Tam je západná medicína iba jedným z medicínskych systémov, a tá krajina zažila už toľko farmaceutických experimentov s obeťami na životoch, že nedôvera k západnej medicíne bude skôr vecou historickej skúsenosti.
evittam
10. okt 2015
@petot Jasnééé, za všetko môže "antivax propaganda"..... 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 Všetci sme nesvojprávni a rozhodujeme sa na základe JPP a nepravdivých informácii. 😉 A neexistujúcich prípadov.
tin007
10. okt 2015
Minuly rok zomrelo 2 mesacne dieta v Indii po podani vakciny proti rotavirusom pocas jej testovania http://www.dailymail.co.uk/indiahome/indianews/...
"The doctors assured that nothing would happen to our child and if at all any side effects came up, they would bear the expense of the entire treatment. But when we called the doctors, they refused to accept our demands,” said Sahabuddin
adsumusautor
10. okt 2015
f
@petot prosím ťa prečítaj si link, su zatým naturopati a homeopati, čo tam obbluju rodičov v tej indii

Apart from orthodox elements, some naturopathy and homeopathy doctors were also behind the anti-vaccination propaganda, said the DMO. - See more at: http://indianexpress.com/article/india/india-ot...
adsumusautor
10. okt 2015
t

Začni písať odpoveď...

Odošli