Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

adsumus
autor
10. okt 2015

@tin007 to dieťa zomrelo po očkovaní a dalšie státisice nezomreli po tom očkovaní, znamená to, že to sposobili očkovanie? asi nie.

tin007
10. okt 2015

Rotavirus vaccines in France : because of three infant death and too many serious side effects vaccines are no longer recommended for routine children immunization
Vakciny proti rotavirusom vo Francuzsku; kvôli smrti 3 deti a prilis vela vaznych neziaducich ucinkov, vakciny uz nie su odporucane pre rutinne ockovanie deti.

http://www.bmj.com/content/350/bmj.h2867/rr-1

Na spochybnovanie 2mesacneho dietata po ockovani proti rotavirusom, ktore zomrelo na akutnu hnacku nebudem reagovat.

adsumus
autor
10. okt 2015

@tin007 nehnevaj sa,a le prečo dávaš tieto veci do tejto temy, toot je o následkoch chorob, neočkovania, každu info, ktoru dam zabíjate antivax propagandou. nemože si nikto prečítať, že neočkované deto zomreli na záškrt a že na vine su antivaxeri? nie, vy tu musite napchať informácie o rotavirusovej vakcíne, akokeby neboli aj iní temy, ste prehliadní s tým sovjim strašením.

evittam
10. okt 2015

@adsumus Nechcela som písať, ale nikto nikoho nestraší....A žiadne dieťa nezomrelo vinou nejakej "antivaxerskej propagandy" 😀 😀 😀 . Všetci sme svojprávni a každý sa rozhodujeme za seba a za svoje deti. Ja tiež nebudem dávať za vinu "provaxerskej propagande" ak dám zaočkovať svoje dieťa a to zomrie alebo bude mať doživotné následky. Tak tu prosím nepíš takéto bludy. Prečo by mali byť na vine nejaký "antivaxeri"?! (inak toto slovo neznášam,ale to je jedno). A ty si tiež veeeľmi prehľadná......Ak nie tu, tak strašíš v "prokomunite" pre utečencov a už čakám kedy tu začneš strašiť s chorobami, ktoré dovlečú alebo môžu dovliecť - otázka času, pravda?! 😝

adsumus
autor
10. okt 2015

@evittam to je moj názor, že zato može antivax t.j. ludia, ktorí vedome šíria klamstvá ohladom očkovania a nielen moj, aj napríklad názor rodičov chlapčeka, ktorý zomrel na záškrt v španielsku, tak títo chudáci jasne dali, že vinia antivax, že boli od nich oklamaní a ja sa nedivím, lebo antivax presviedča ludí dennodenne, že napríklad polio sa nešíri vzduchom alebo na tetanus sa pomaly ani nedá nakaziť a že doktori su len nato aby vyberali od nich peniaze za očko a rubeolu stačí zaokčovať ked je decko v puberte a podobne nezmysly, takže ty mi nepíš, čo ja nemám písať ale hentým klamárom, čo len zarábaju na predaji tých všetkých fajnovosti od syntetického vitamínu c až po filtre na vodu.

evittam
10. okt 2015

@adsumus Ja si budem písať čo len chcem a komu chcem, o tom je sloboda slova a fórum.A tí "chudáci" v Španielsku boli - prepáč za výraz a nechcem ich uraziť - bezpríčetní, nesvojprávni alebo ako?! Ja sa napríklad nerozhodujem podľa nejakých rečí a neviem čoho a nedajbože podľa nejakého "antivaxu", ktorý okrem iného ani nepoznám! Bolo to ICH rozhodnutie na základe poznatkov, ktoré mali a je to len ich problém. Ale jasné treba si nájsť "obetného baránka" , na ktorého všetko "hodím". Áno sú to "chudáci" ale len preto, lebo hádžu svoje rozhodnutie na niekoho iného. A provax nepresviedča ľudí dennodenne o tom aké sú vakcíny "fajnové" a zdraviu prospešné a akí sú toto klamári!!!!! Fakt vždy zbytočná debata s tebou. Ale aspoň som sa zase o tom len presvedčila.

adsumus
autor
10. okt 2015

@evittam provax má dokazy o svojich tvrdeniach, narozdiel od antivaxu(neviem, čo sa ti nepáči na názve, ved tomu veríš) a nemala by si špiniť na rodičov, ktorí stratili dieťa a to ešte kvoli klamstvám antivaxerov, ináč si kludne píš od rána do večera, čo ti dušička zažiada. 😉 to je ako okydať človeka, že si kupil zlé boty a o tom nebol informovaný.

evittam
10. okt 2015

@adsumus Ja nikoho nešpiním!!!!! A áno bohužiaľ máš pravdu a veľmi jednoducho si to vysvetlila. 😉 (myslím s tými botami-jednoduchý príklad). A ten tvoj "provax" je len banda špinavcov, ktorí predávajú sračky - pardón za výraz na tomto fóre pre všetkých. A to je z mojej strany všetko. Ja by som sa v živote nevyhovárala na nikoho za moje rozhodnutie nech by dopadlo akokoľvek.... A tie tvoje a vaše dôkazy stoja na veľmi vratkých nôžkach. 😀 😀 😀 Neexistuje žiadny dôkaz, že ma nejaká vakcína zachráni pred tým aby som nejakú chorobu, proti ktorej je daná vakcína vyrobená, nedostala alebo mala lepší priebeh choroby. A so svojimi linkami sa neobťažuj. Ďakujem. 😉

adsumus
autor
10. okt 2015

@evittam ja som provax a nepredávam nič haha.

petot
10. okt 2015

@adsumus V článku to tvrdí minister zdravotníctva. To nutne neznamená, že je to pravda.

petot
10. okt 2015

@adsumus Ináč pod názov fóra "epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení" asi spadá aj epidémia na lodi USS Ardent, kde posádka ochorela na chrípku napriek tomu, že 99% bolo očkovaných, a že dokonca kmeň vírusu sa antigénovo kryl s kmeňom vo vakcíne 🙂
http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm6342...

curious_george
10. okt 2015

@petot tento link sem už hádzala tvoja súputníčka tin007 a nie je ničím zaujímavý...

petot
11. okt 2015

@curious_george Ako pre koho. Pre mňa nie, proti chrípke sa očkovať nebudem. Ale pre tých, ktorí to ešte zvažujú, je zaujímavý až až.

adsumus
autor
11. okt 2015

@petot veľmi zaujímavé to je pre tých, čo budu uzavretí v uzkom priestore niekde na lodi. ten, čo dostane po chrípke zápal srdca, tak pre toho to bude tiež veľmi zaujímavé, ked sa rozhodol neočkovať, lebo na lodi ochoreli aj napriek tomu, že boli očkovaní.

curious_george
11. okt 2015

@petot áno? a čím by akože pre tých, ktorí zvažujú očkovanie proti chrípke mal byť ten článok zaujímavý? napríklad tým, že v UZAVRETOM prostredí lode dosiahla chorobnosť AŽ cca 20%, alebo tým, že AŽ cca 80% námorníkov v takom prostredí neochorelo? aká by bola situácia na tej lodi, ak by nikto z nich nebol zaočkovaný? to mi povieš?

ja už som písal tin007, že vakcínu proti chrípke ja osobne nepovažujem za veľmi efektívnu a nepovažujem to ani za nič zvláštne vzhľadom na vysokú schopnosť vírusu chrípky mutovať.

v mojom okolí je viacero ľudí, ktorí sa vakcínou proti chrípke pravidelne očkujú (ja nie) len preto, aby si "zvýšili šance" že neochorejú, no predstav si, že nikto z nich si nemyslí, že tá vakcína ich pred chrípkou ochráni na 100%. to len vy a vaša komunita tu dookola vypisujete bludy, akoby si normálne rozmýšľajúci ľudia mysleli, že vakcína = 100% neochoriem. nikto zo zástancov očkovania takéto niečo nikdy netvrdil, ale vy s tým aj tak nikdy neprestanete 🙂

petot
12. okt 2015

@curious_george Zjavne ochorelo 25%, nevieme koľko ďalších bolo chorých subklinicky. Asi nebudem ďaleko od pravdy keď poviem, že takto sa epidémia správa aj u neočkovaných.

To, že vakcína je vynikajúca ochrana pred chrípkou, tvrdí všadeprítomná kampaň za účasti hygienikov.

Vakcína nielenže neochráni na 100%, podľa CDC (vyhodnotenie sezóny 2014/2015) ochráni na 23% a to len proti chrípkovému vírusu toho typu na ktorý bola konštruovaná. Chrípkový vírus spôsobuje cca 10% chrípke podobných ochorení, takže vakcína zabráni nanajvýš 2,3% ochorení, aj to len v prípade, že sa kmeň zhoduje. Ak človek dostane niektorý íný z 3000 kmeňov chrípkového vírusu ktoré sú v obehu, tak vakcína mu podľa kanadskej štúdie môže zvýšiť riziko ochorenia až 5-násobne.

Ďakujem, neprosím.

tin007
12. okt 2015

@curious_george O MMR vakcine tvrdia tvorcovi stranky Sprievodca ockovanim, ze "Prevažná väčšina detí, viac ako 95 %, po očkovaní získava imunitu, ktorá ich chráni celý život. " http://www.sprievodcaockovanim.sk/povinne-ockov...
Tomuto tvrdeniu odporuju skusenosti zaockovanych, ktori dostali napr. mumps na Slovensku za posledne dva roky (nech nechodime zbytocne niekam do USA alebo iných krajin); pretoze ak by to bolo naozaj tak, tak ten pomer chorých ockovanych a chorých neockovanych je cca 95% neockovanych a 5% ockovanych, lenze v sucasnosti je to uplne iny.

tin007
12. okt 2015

Pridam informaciu zo Spravy o zdravotnom stave obyvatelstva SR za r. 2012-2014 prave k mumpsu: "Zvýšenú chorobnosť na mumps v Slovenskej republike môže ovplyvňovať viacero faktorov, napr. slabnúca vakcinálna imunita s odstupom času po očkovaní (pokles ochrannej hladiny protilátok po viac ako troch rokoch po očkovaní), u niektorých osôb sa po očkovaní nemusia vytvoriť ochranné protilátky v dostatočnej výške, nedodržanie dvojdávkovej schémy očkovania v súlade s očkovacím kalendárom, nedodržiavanie protiepidemických opatrení (časté cestovanie osôb s klinickými príznakmi a následné šírenie ochorenia medzi ďalšie osoby), nesprávny spôsob skladovania vakcíny, nesprávny spôsob podania vakcíny alebo zmena cirkulujúceho vírusu oproti vakcinálnemu genotypu."
Hned zaciatok je zaujimavy - slabnuca vakcialna imunita ... pokles ochrannej hladiny protilátok po viac ako troch rokoch po ockovani!
Tak 3 a viac rokov alebo dozivotne?
https://lt.justice.gov.sk/Attachment/SoZSO vlas...

adsumus
autor
12. okt 2015

@tin007 ale my vieme velmi dobre, že vakcíny proti chrípke a proti mumpsu, maju nižšiu učinnosť ako ostané vakcíny v povinnom očkovaní. na chrípku sa vyvíja nová vakcína a čo sa mumpsu týka vakcína znižuje riziko vážnych následkov po chorobe vrátane umrtia, zápalu mozgu a semeníkov. čo máš uvedené aj v tých správach, ochorenia prebiehali bez komplikácii. to by ste mali v tej svojej antivax zaslepenej kampani ludom povedať, inač je to len strašenie založené na neuplných informáciach.

curious_george
12. okt 2015

@petot ale asi nemôžeme celkom porovnávať z pohľadu potenciálu nákazy bežné prostredie, v akom žijeme my bežní ľudia a uzavreté prostredie v podobe lode plnej námorníkov... v tom sa hádam zhodneme, či? 🙂

čo hovorí nejaká kampaň o vakcíne proti chrípke mi je dosť jedno... a keď už sme pri tom, viem o niektorých ľuďoch, ktorí horlivo tvrdia, že všeliek na všetko je vitamín c...

curious_george
12. okt 2015

@tin007 ty máš stále nutkanie presviedčať tu dokolečka dokola, že očkovanie úplne nezabráni ochoreniu... neviem ale koho vlastne presviedčaš, lebo nám je to tu všetkým jasné... asi samú seba... neviem.

tin007
12. okt 2015

@curious_george
Ja nikoho nepresviedcam o tom, ze ockovanie uplne nezabrani ochoreniu. Citujem tu oficialne stranky (ktore odporuca napr. RUVZ rodicom, ktori neockuju deti podla ock. planu) a tam su informacie uplne ine, ako pises ty, alebo tvoja kolegyna adsumus. Praveze je tam tvrdene, ze ockovanie ochrani viac ako 95% osob dozivotne! Tak mozno by ste mali napisat na stranku Sprievodca ockovanim, odpovie vam niekto z odbornikov a odbornych garantov http://www.sprievodcaockovanim.sk/kontaktujte-nas/
•Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc.
•MUDr. Pavol Šimurka, PhD.
•MUDr. Ingrid Urbančíková, MPH

adsumus
autor
12. okt 2015

@tin007 ale prečo im to nenapíšeš ty a obíjaš to o hlavu nám? my sme to tam nenapísali, ani to nemôžeme zmeniť, chceš zmenu, myslíš, že to maju zle, stoj si za tým a kontaktuj doktorov ty a nepodsuvaj tuto ulohu iným, tebe ide o presnosť udajov, škoda, že rovnaku pozornosť nevenuješ tým ultre nezmyslom, čo šíria antivaxeri aj na tejto stránke pre mamičky.

curious_george
12. okt 2015

@tin007 zrejme máme rôzny výklad slovenčiny... a zase len dokola to isté... 🙂

"Prevažná väčšina detí, viac ako 95 %, po očkovaní získava imunitu, ktorá ich chráni celý život."

ja v tej vete nikde nevidím napísané, že tie deti nemôžu na dané ochorenie ochorieť. získaná imunita neznamená znemožnenie vzniku ochorenia, ale odpoveď organizmu, ktorá sa prezentuje buď tým, že sa ochorenie neprejaví, alebo je jeho priebeh ľahší.

nesnažte sa tu vyvolávať dojem, že by malo platiť, že podanie vakcíny = akúsi sklenenú kupolu, cez ktorú už nikdy nič neprejde a človek neochorie. a potom keď to tak nie je, už húkate a bijete sa do pŕs... pritom nikto takýto radikálny jednofarebný efekt očkovania ani neočakáva! tie vírusy sa predsa do tela (aj očkovaného) normálne dostanú, dôležité je to, ako na ne organizmus zareaguje!!! to je fakt také ťažké takéto jednoduché veci pochopiť???

tin007
12. okt 2015

Jaaaj, no nic. Takze je to cele o roznom vyklade slovenciny. Skoda reci.

sardinka335
12. okt 2015

@curious_george to nevysvetlíš to je život...samozrejme ze si ako očkujuca pripušťam moznost ze ochorieť aj tak mozeme, ALE predpokladá sa ze ochorenie bude mať lahší priebeh, minimálne ak vobec nejake nasledky po chorobe a virus nesposobí nejake sekundarne ochorenie, ktore celu liečbu skomplikuje alebo sa dieťa vobec nenakazi - ideálna varianta.
JA som sa tu za celu eru tejto temy dozvedela len tolko ze ked sa teda nechranime očkovaním tak mame ,,chlipať,, cmulať vitamín C a nosiť rušky, zvyšiť hygienu - to je riešenie antivaxu na očkovaním preventabilné ochorenia. 😖 Ako ani ja nie som velmi na komerčne vakciny....na chripku sa napr. neočkujem, zatial to nepovažujem za nutné.

tin007
12. okt 2015

@adsumus Ty sama odporucas na svojom blogu rodicom aby sa obratili na stranku Sprievodca ockovanim. Tu budes vypisovat, ze "my vieme velmi dobre, že vakcíny proti chrípke a proti mumpsu, maju nižšiu učinnosť ako ostané vakcíny v povinnom očkovaní. " a pritom odporucas stranku, kde sa pise o dozivotnej imunite prave pri vakcine, ktora obsahuje mumpsovu zlozku?

adsumus
autor
12. okt 2015

@tin007 a čo ti vadí čo ja vypisujem, že ludia nemaju veriť antivax šarlatánom, ale lekárom? no dovol!

tin007
12. okt 2015

@adsumus Napisala som ti, v com vidim rozpor (co tvrdis ty a co tvrdi tebou odporucana stranka). Ak ten rozpor ty nevidis, je to tvoja vec. Je zaujimave, ze lekari maju rozdielne nazory a vysvetlenia, a toto ti neprekaza.

adsumus
autor
12. okt 2015

@tin007 a čo mi má prekážať? informácia že očkovanie mmr poskytuje doživotnu imunitu väčšine zaočkovaným ludom? nevadí mi to, dokonca s tým suhlasím. a dokonca viem aj to, že rubeolou sa dá znova nakaziť aj mumpsom aj napriek tomu,že človek bol očkovaný alebo chorobu prekonal, teda aj napriek umelej aj prirodzenej imunite, tak ja s tým problém nemám, kto ma nech si rieši, najlepšie priamo s chorobou, že je taká aka je.