Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
zigzag
2. nov 2013
@aristka ano chodim sa sem vyventilovat, kedze som rozvedena, dam ti cislo na exa a mozes si s nim pokecat a ponadavat 😃
aristka
2. nov 2013
@abbey1 vieš niečo viac o tých prípadoch a či vôbec boli a kto ich doniesol ..ja nie som zaujatá ,ale ak máš na stole afričana s hepatitídou c a nestalo sa to raz tak opatrnosť je na mieste ...ak by som mal niečo proti cudzincom nechodial by som na dovolenky a nepodporovala by som ich ekonomiku ...a tak ako ja ako turistka môžem na dovolenke nakaziť domáceho moslima napr,s rotavírusom ,alebo chrípkou lebo som pricestovala v inkubačnej dobe a prejavilo sa to na dovolenke ...tak aj cudzinec sem môže priniesť chorobu prenosnú či vírusovú ,bakteriálnu ....
zigzag
2. nov 2013
@aristka rovnako ako africana, mozes mat aj roma s hep, alebo neakeho homosexuala, ci drogovo zavisleho pubertiaka... a tiez mozu byt v inkubacnej dobe... takze ta vyhovorka s cestovanim je na prd.... ale kludne ju mozes pouzivat dalej, mozno sa na to niekto chyti a pouteka sa dat ockovat.... len ci nebude v cakatni neaky bacilonosic, ozaj ako mi zarucis, ze ked budem v cakarni cakat s dietatom na ockovanie, ze sa nenakazi napr chripkou, keze je chripkove obdobie, a tak vlastne sestra zaockuje dieta,ktore je cerstvo nakazene a v inkubacnej dobe... takze kym sa prejavi samotna choroba este chvilu potrva, ale vy zatazite imunitu ockvanim a tvorbou protilatok,,,, no co s tym???? ved ockovat sa moze iba zdrave dieta......
adsumusautor
2. nov 2013
Neviem prečo sa pozastavujete nad tým, čo napísala aristka. najčastejšie sa osýpky importujú zo zahraničia.Aj toť v minulom roku to bola rumunská bezomovkyna. A už vôbec by som to nedávala do súvisu s rasou, ktorú má nakazený človek. Pretože ochorenie sa šíri medzi všetkými rovnako bezohľadu na farbu pleti. Najčastejšie si ho dovezú neočkovanci zo zahraničia.
http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/osypky-slo...
zigzag
2. nov 2013
@adsumus a kam mam ist ak chcem osypky? tak o 3 roky by sme sa radi nakazili, ludia,ktori prekonali osypky maju mensi vyskyt rakovin, ako ti ktori boli iba zaockovani ,, a deti prekonavaju osypky lahsie ako napr deti, ktore boli zaockovane, a osypky dostali v dospelosti a skocili spominanymi komplikaciami....
zigzag
2. nov 2013
@adsumus a stale si mi nanapisala,kolko neziaduch ucinkov bolo hlasenych v Nemecku po ockovani proti osypkam,,,, 8-(
adsumusautor
2. nov 2013
@zigzag Ja tu s tebou nebudem diskutovať za a proti, téma je jasne určená, dúfam, že admini zareagujú na tvoje správanie.
kveta
2. nov 2013
@zigzag Nechapes, ze farmafirmy potrebuju priatelsku provakcinacnu temu? Takto im to tu narusovat kritickymi nazormi.. No fuj. 😞
zigzag
2. nov 2013
@adsumus no ved ja sa pytam k teme, o chorobach, ktorym sa predchadza ockovanim, a reagujem na tvoj prispevok, kde v Nemecku bolo hospitalizovanych 31 deti,koli komplikaciam pri osypkach, a pytam sa ,kolko neziaduch ucinkov po ockovani proti osypkam bolo hlasenych za rovnaky cas, ked boli hospitalizovane tie deti s komplikaciami... chcem od teba info, ktora priamo suvisi s temou, a ty nie si schopna odpovedat,,,, ja cakam ze admini zareaguju na tvoju neschopnost viest tuto temu ako taku, ze to zatvoria ako dalsiu nepodarenu frasku, kedze nemas niaky prehlad v tomto preventabilnom blabole
zigzag
2. nov 2013
@kveta tak fuj fuj, 😃
kbeata
2. nov 2013
@adsumus nasla som nieco o osypkach,rubeole,je to pripomienka na portali pravnych predpisov,skopirovane

Pripomienka 3 k materiálu: Strategický rámec starostlivosti o zdravie pre roky 2013 - 2030:
3) Na str. 9 v časti: Prioritná oblasť 2: Riešenie najväčších zdravotných výziev v regióne: neprenosných a prenosných ochorení. V bode Prenosné ochorenia; slová: "dosiahnutie a udržiavanie odporúčaných imunizácií ako spôsobu prevencie proti niektorým ochoreniam a dosiahnutie regionálnej aj globálnej eliminácie ochorení, akými sú napríklad detská obrna, osýpky, rubeola;" zmeniť na "pravidelné prehodnocovanie udržiavania odporúčaných imunizácií ako spôsobu prevencie proti niektorým ochoreniam a dosiahnutie regionálnej aj globálnej eliminácie ochorení, akým je napríklad detská obrna;"... Zdôvodnenie: Vzhľadom k preukazovanej nezmyselnosti niektorých odporúčaných očkovaní nie je žiaduce ich za každú cenu udržiavať, práve naopak, očkovacie programy musia byť podrobované pravidelnému prehodnocovaniu z hľadiska aktuálnych vedeckých poznatkov o reálnych schopnostiach vakcín v dosahovaní očakávaných cieľov, ako aj o celkovom vplyve na zdravie. Globálna eliminácia osýpok nie je dosiahnuteľná, preto nemá význam predkladať ju ako strategický cieľ; takýto cieľ je v niektorých krajinách bezúspešne predkladaný už takmer 50 rokov. Súčasné vakcíny totiž nie sú schopné dosiahnuť spoľahlivú imunitu voči všetkým cirkulujúcim kmeňom osýpkového vírusu, nedokážu zabrániť nakazeniu a šíreniu nákazy, a ich trvanie účinku je obmedzené. Epidémie vo vysoko alebo plne zaočkovaných populáciách nesvedčia v prospech možnosti dosiahnutia eliminácie ochorenia. Navyše, dosiaľ vedecky nie je preukázané, či je samotný cieľ eliminácie osýpok vôbec žiaduci z pohľadu širších dopadov na zdravie, pričom existujú závažné vedecké protinázory. Eliminácia rubeoly je taktiež nedosiahnuteľná kvôli nedostatočným parametrom vakcíny, najmä kvôli krátkodobému a nespoľahlivému účinku. Navyše, dosiaľ vedecky nie je preukázané, či je samotný cieľ eliminácie rubeoly vôbec žiaduci z pohľadu širších dopadov na zdravie, pričom existujú závažné vedecké protinázory.
aristka
2. nov 2013
@kbeata no daj sem origoš. link lebo toto si neskopírovala .... 😉
kbeata
2. nov 2013
@aristka tak aby si nebola ukratena,a nemusela dlho hladat 😉
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupp...

len mi prosim nepis,ze to nevies najst,ja by som len tak z brucha sem nic nedavala s komentom ze "skopirovane",a po nociach nic nepisem,lebo ja by som to lepsie napisat nevedela 😉
aristka
2. nov 2013
@kbeata takže je to právny predpis ,ktorý je v pripomienkovaní a nejde mi sa do toho dostať ..skúsim ešte...
kbeata
2. nov 2013
@aristka aha,tak z medicinskeho pohladu to nema nic,tak to asi s ponožkami bude mat nejaky suvis 😃
aristka
2. nov 2013
@kbeata tam je písané niečo o sexuálnej výchove pod tým čo si dala ten plán v pripomienkovaní...
kbeata
2. nov 2013
@aristka ano,aj to je tam,ale je to tu,preto pisem ze treba citat,pohladat,kliknut,otvorit,toto dole je skopirovane,kde sa to da otvorit:

Materiál na ktorý sa vzťahuje táto hromadná pripomienka:
Strategický rámec starostlivosti o zdravie pre roky 2013 - 2030Strategický rámec starostlivosti o zdravie pre roky 2013 - 2030
kbeata
2. nov 2013
heh,tak do roku 2030 😃 ma nasa vlada o nas vystarane,aj co sa tyka nasich deti 😞
aristka
2. nov 2013
@kbeata to čo si ty dala je pripomienka iniciátívy pre uvedomenie si rizík očko ....je to názor a pripomienka prevenara ,petota a p.filla a kto im to podpísal....takže uvidíme ,daj potom výsledok ak to sleduješ....
kbeata
2. nov 2013
@aristka viem ze od Iniciativy,ale odkial mas info ze to pisali prevenar a ostatni?
aristka
2. nov 2013
@kbeata lebo tu niekde o tom písali a hľadali podporu už dávnejšie ... už neviem kde presne to bolo tuším s tou juvenilnou .... ja takéto iniciatívy nepodporujem a to čo si sem dala píše av a tým pádom aj to čo je písané je písané av...takže daj výsledok ,alebo upozorni na to ja si to pozriem ....
sisaka
2. nov 2013
@kbeata za par tyzdnov sa ozvem a napisem, ako AHS zvladla osypky v Lethbridge (Kanada)- ako som vyssie pisala, zacali sa sirit prave koli tomu, ze v tejto oblasti je nizka zaockovanost. Garantujem ti, ze vdaka MMR vaccine to bude dost rychlo. Boze ludia na co mate mozog, pouzivajte ho niekedy. Tie blaboly od AV sa ani citat nedaju ...... Vsetkym sa teraz na SK keca, kedze je u vas vysoka zaockovanost, tym, ze teraz dieta neockujete sice riskujete, ale nie velmi, uvidi sa ked zaockovanost klesne pod kriticku uroven ....
kbeata
2. nov 2013
@sisaka ockujes sa v kanade,a na slovenskom koni kazes,co je dobre :-| ,garantujem ti,za sa nato spytam kamaratky
a mozog by mali pouzivat aj ti ludia,co sa nedaju zaockovat proti chripke,vsak je vysoka preockovanost a ja ju nedostanem,ze? 😃
sisaka
2. nov 2013
@kbeata spytaj sa, aj ona pracuje pre AHS? Ano spolieham sa na vysoku zaockovanost v mojom kolektive a? Ta posledna veta je uplne od veci a prekrutena - praktiky AV su ti asi dost blizke. Ocividne nechapes, preco sa zdravotnicki personal dava ockovat proti chripke.....
kbeata
2. nov 2013
@sisaka spytam sa kamaratky,neviem...este sme sa o chorobach alebo ockovaniach nebavili,a ty si pamatas v akej teme sme sa bavili?praktiky pouzivam take,ze sa mi nepacilo,ked si pisala o svojich ockovaniach,ktore zabranuju sireniu,ale ockovaniu proti chripke sa vyhybas,preto ze ta ti ostatni ochrania,to je nad moju logiku,lebo ak mam chranit tych najmensich a chorych ako si ty pisala,tak sa dam zaockovat na vsetko,do bodky proti vsetkym chorobam,ktore by mohli uskodit tym,ktori sa zaockovat nemohli :-|
a nechapem,preco sa zdravotnicky personal dava ockovat proti chripke :-|
adsumusautor
2. nov 2013
@kbeata Pekná pripomienka, presne ako z dieľne AV, daj vedieť, či ju prijali. Prosím ale, aby si nezahlcovala tému o epidémiách antivakcinačnou propagandou, na koníku je jej ažaž. Dakujem.
kbeata
2. nov 2013
@adsumus aj propagandy z proockovacej siete je tu až až,rovnake linky v kazdej teme o ockovani,ja som tu dala tuto pripomienku iba raz 😉
adsumusautor
2. nov 2013
@kbeata Vôbec nie, zástancov očkovania, ktorí verejne povedia svoj názor na modrom koníku spočítaš na prstoch jednej ruky.
kbeata
2. nov 2013
@adsumus fakt malo,ked som si to zratala,jedna ruka mi stacila,nevies preco?
aristka
2. nov 2013
@kbeata vieš prečo lebo je ťažko vysvetlovať veci odborné ,lebo to je ako učiť laika japončinu ..to posledné citujem .... 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli