Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

kvieta
9. apr 2016

@tin007 Nekľučkuj prosím. Pripúšťaš teda, že ak by bol genotyp G zahrnutý vo vakcíne, bol by pre teba očkovací status podstatný detail?

Toto je neskutočné zavádzanie, čo tu predvádzaš 😠 Jednostranné, neúplné informácie, ktorými ovplyvňuješ spústu ľudí. Toto je z Tvojej strany max. nezodpovedné a samoľúbe.

tin007
9. apr 2016

@kvieta Nekluckujem, vyjadrujem sa k tomu, co je realita, co su skutocne cisla a pripady a nie k hypotezam. Takze nebudem teoretizovat o tom, co by bolo keby, ak by bol kmen G zahrnuty a pod.

Toto je presne to iste teoretizovanie, ktoreho sa dopustaju autori vyssie spomenutej studie o tom, aka je sanca dostat osypky, ak si ockovany a neockovany (ten "slavny" 35nasobok). Ta studia je len teoreticka praca, neodraza realny stav. Mimochodom, kto si da namahu a precita si ju, tak tam zisti, ze ked menili parametre, tak sa menil aj vysledok, uz to nebol 35nasobok, ale uplne ine, nizsie cisla.

A k obvineniu, ze zavadzam len tolko; ja vzdy davam zdroje (na rozdiel od mnohych), takze ak mas pocit, ze podavam jednostranne, neuplne informacie, prosim, citaj zdroje, hladaj dalsie a kludne ich daj sem, rada si precitam nielen osobne uvahy a pocity, ale aj fakty (bez ohladu na ich kvalitu)>

kvieta
9. apr 2016

@tin007 Ja viem presne v ktorej komunite sa v najväčšej % miere mumps vyskytuje aj v ktorej časti SK a aj prečo. My tomu vravíme rómsky turizmus do UK za dávkami. A prečítaj si prosím, ktorá časť obyvateľstva v danej lokalite SK znižuje preočkovanosť, t.z. nie sú zaočkovaní ani na "náš" genotyp.

tin007
9. apr 2016

@kvieta Kde si mam, prosim precitat "ktorá časť obyvateľstva v danej lokalite SK znižuje preočkovanosť"? Lebo teraz naozaj neviem co presne myslis.

candii
9. apr 2016

Ja sa uz normalne bojim dat svoje dieta ockovat .. ☹ ja by som zomrela keby sa mu nieco stalo ...

kvieta
9. apr 2016

@tin007 UVZ SR, vo výročných správach uvádza % zaočkovanosti v jednotlivých častiach SK, aj dôvod, prečo došlo k poklesu. Stránky Ti nie sú cudzie, iste sa zorientuješ.

tin007
9. apr 2016

@kvieta Zas mam hladat miesto teba? A mna obvinis z toho, ze davam neuplne informacie?! Iny dvojaky meter!
No dobre, tak ti to najdem, zhodou okolnosti som si to citala pred par tyzdnami, viem kde hladat.

kvieta
9. apr 2016
kvieta
9. apr 2016

@tin007 Ja iba dopĺňam Tvoje neúplné informácie.

tin007
9. apr 2016

Vyrocna sprava UVZ za r. 2015: "Celoslovenská zaočkovanosť sa pohybovala na úrovni 93,9 % až 98,1 %." Na úrovni krajov sa nižšia ako 95 % zaočkovanosť zistila v rámci základného očkovania
proti MMR v ročníku narodenia 2013 v piatich krajoch ( Bratislavský kraj - 90, 1 %,
Trenčiansky kraj - 93,0 %, Banskobystrický kraj - 94,0 %, Žilinský kraj - 94,6 %, Košický
kraj - 93,7 %), v rámci základného očkovania proti MMR v ročníku narodenia 2012 v dvoch
krajoch (Bratislavský kraj - 91,4 %, Trenčiansky kraj - 93,9 %), v rámci základného
očkovania proti MMR v ročníku narodenia 2011 v Bratislavskom kraji (93,2 %) a v rámci
základného očkovania proti invazívnym pneumokokovým ochoreniam v dvoch krajoch
(Bratislavský kraj - 94,3 %, Trenčiansky kraj - 94,9 %). Krajská zaočkovanosť sa pohybovala
na úrovni 90,1 % (základné očkovanie proti MMR ročník 2013 v Bratislavskom
kraji) po 99,2 % (preočkovanie proti DTaP-IPV v 13. roku života v Trnavskom kraji).

Podla tychto cisel by sme mali mat mumps najma v Bratislavskom kraji a nie je. Kde asi soudruzi z NDR udelali chybu?!

Nedoplnas, nic konkretne si neuviedla. Nema tiez vyznam drat pri tebe klavesnicu.

kvieta
9. apr 2016

@tin007 Bratislavčania nechodili do UK za dávkami ako východoslovenskí rómovia, takže si genotyp G z UK nedoviezli na SK.
Nezblbneš ešte viac z tých skratiek🙂

tin007
9. apr 2016

@kvieta Prvotny pripad bol pravdepodobne import zo zahranicia, ale odvtedy uz ide o lokalnu epidemiu; daj si namahu a precitaj si spravy z jednotlivych RUVZ, tam sa jasne hovori o tom, kde su ohniska nakazy a ako sa prenasa. Skor mam pri tebe pocit, ze niektorym veciam nerozumies a preto to nahradzas podpichovanim a urazkami.

kvieta
9. apr 2016

@tin007 Čítala som, inak by som o nich nevedela. Ver mi, čomu nerozumiem, dám si vysvetliť a nevykladám si to po svojom.

adsumus
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvieta
9. apr 2016

@tin007 No, tak predsa len... aby si v tom mala jasno, dobre? Asi sa nevieš, alebo nechceš orientovať v tých výročných správach.

OČKOVANIE V RÁMCI IMUNIZAČNÉHO PROGRAMU
V rámci pôsobnosti RÚVZ so sídlom v Michalovciach je v okrese Michalovce 25
pediatrických obvodov, z toho 6 obvodov nedosiahlo v rámci pravidelného očkovania 90 %
zaočkovanosť: proti DTaP-VHB-HIB-IPV, pneumokokovým infekciám a MMR v ročníku
2013 – 3 obvody, MMR v r. 2013 – 2 obvody, MMR v r. 2012 – 1 obvod. Najčastejšími
príčinami nižšej zaočkovanosti boli migrácia rómskych detí, nezodpovedný prístup rodičov
k očkovaniu, dočasné a trvalé kontraindikácie, chyba malých čísel v pediatrických obvodoch
a odmietanie očkovania zo strany rodičov.
Previerka očkovania k 31.8.2015 pre potreby MZ SR bola vykonaná a splnená s týmito
výsledkami :

http://www.uvzsr.sk/docs/vs/2015_VS_RUVZ/Michal...

Čo je migrácia vieš... Ja som napísala rómsky turizmus do UK za dávkami.

Ostatné okresy si už pozrieš sama, hej? Môžeš aj rok spätne...

http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

Ozaj, nižšie je spomenuté:

... bola priaznivá situácia vo výskyte nákaz patriacich do Imunizačného programu :
- bol zaznamenaný výrazný pokles ochorení na parotitídu oproti r. 2014
- bol hlásený výrazný pokles chorobnosti na pertussis

Asi sa všetci začali viac umývať v miestnych vodných tokoch😀

tin007
9. apr 2016

@kvieta Pokles na parotitidu mohol byt v tomto jednom konkretnom okrese; ale celkovo (za Slovensko) stupla zo 1595 pripadov v r. 2014 na 1707 za rok 2015. To sa docitas v tych spravach, ktore si sem dala.

adsumus
autor
10. apr 2016

@tin007 My sme sa tu rozprávali o umrtí 3 ročneho dievčatka na záškrt. Dieťatko sa narodilo v Belgicku, bolo neočkovane a opeť sa stalo to iste, čo aj pri umrtí chlapčeka zo Spanielska, že všetci jeho spolužiaci, boli očkovaní a všetci su v poriadku, jedno potrebovala antibioticku liečbu, jedno preočkovali. Ako si to vysvetluješ? Prečo sa zopakovala rovnaká situácii ako spred roka? A s mumsom na mna nechod, pre man nie je argument, že ludia pochoreju na mumps aj napriek očkovaniu, tak ja si teraz nezaočkujem dieťa proti iným chorobám, smrtelným.

tin007
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
candii
10. apr 2016

@evittam vdaka 🙂

evittam
10. apr 2016

@candii Rado sa stalo.

adsumus
autor
10. apr 2016

@tin007 tí ludia sa nakazili iným kmenom ako je vo vakcíne, neviem, čo sa snažíš dokázať, ale píšeš to stále dokola na každej jednej strane.

kvieta
10. apr 2016

@tin007 To, čo si uviedla, sú celkové priemery, ale sú obvody, kde zaočkovanosť je oveľa nižšia ako priemer. Určite to nebudú obvody, do ktorých spadajú sídliská a štvrte min. so strednou vrstvou.
V tej správe je spomenuté, o ktoré obvody sa jedná, koho to konkrétnejšie zaujíma, môže si to nejakým spôsobom zistiť. Ja som presvedčená, že sa jedná o rómske osady.

Stále pripomínam, genotypy...

Ako to píšeš? Škoda drať klávesnicu?

tin007
10. apr 2016

@adsumus Ano, iny kmen ako je vo vakcine - je tam A-cko, G je dominantne v Europe min 10 rokov, mozno aj viac. A napriek tomu su deti stale ockovane vakcinou s neucinnou zlozkou. http://www.who.int/immunization/monitoring_surv...

@kvieta Pozri si konkretne spravy, kde su popisovane tie pripady z romskych osad, a citaj kolki z tych ockovanych ochoreli - dala som priklad osady Trhoviste. Mozes si pohladat ine spravy, kde sa pise o osadach a o ockovacom statuse.

adsumus
autor
10. apr 2016

@tin007 a ty vieš na základe čoho posudiť, či je zložka neučinna, mame tu prípady mumpsu zo skupiny, ktorá je vo vakcíne, nemáme a k tomu dieťatku, čo zomrelo v belgicku na záškrt sa si neplánuješ vyjadriť, ako je možne, že všetci okolo zdraví a boli okčovaní a jednine jedno zomrelo, neočkovane.

tin007
10. apr 2016

@adsumus Ako som uz pisala, skoda drat klavesnicu; od teba tu nevidim ziadne fakty, ani relevatne odkazy, len emotivne otazky a samoodpovede.

adsumus
autor
10. apr 2016

@tin007 to nie su fakty, že zomrelo dalšie neočkovane dieťa? stačí napísať, že nemáš odpoved, pripadne okopírovať zaočkovanosť v jednotlivých okresoch, rok za rokom, najlepšie aspon na dve strany.

tin007
10. apr 2016

@adsumus Ja neviem preco zomrelo, ci to dieta nahodou nemalo nejake chronicke ochorenie a ten zaskrt ho dorazil, to proste neviem.
Ak si pamatas pripady, ked 2 deti v Europe zomreli po tom, ako dostali osypky (jedno v Nemecku a jedno v Taliansku), tak obe mali vazne problem; dieta v Taliansku malo nestabilizovanu epilepsiu a dieta v Nemecku malo srdcove ochorenie.

adsumus
autor
10. apr 2016

@tin007 tak ja ti poviem prečo zomrelo, lebo sa nakazilo záškrtom a nemalo žiadne protilátky, ktore by ho ochránili, preto zomrelo.

tin007
10. apr 2016

@adsumus Neockovane dieta ochorelo na zaskrt a prezilo http://www.eurosurveillance.org/ViewArticle.asp....
Budem parafrazovat teba "no ja neviem preco prezilo, ked nebolo ockovane."