Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
adsumusautor
10. apr 2016
@tin007 kde je tam uvedene že bolo neočkovane?
tin007
10. apr 2016
@adsumus Ked si precitas celu spravu, tak zistis napr. to, ze celu rodinu (rodicov a 7 deti) hned zaockovali aj proti zaskrtu "Once the laboratory results had been obtained, the child’s family (parent and seven children), were immediately vaccinated with diphtheria, tetanus and pertussis (DTP) vaccine and screened for C. diphtheriae."

Taktiez zistovali ockovaci status ludi, ktori sa dostali do kontaktu s dietatom. "The hospital staff had very limited contact (one overnight stay) with the patient who received immediate antibiotic treatment. Checking of vaccination history confirmed that all staff were fully vaccinated against diphtheria."

Ak by bolo dieta ockovane, urcite by to spomenuli, pretoze u vsetkych ostatnych ockovaci status spominaju.

Dalej v texte je uvedene: "All children of migrants are offered DTP immunisation as soon as they are in the Swedish health care system, often within weeks but at the latest within a few months after their arrival in Sweden."

Zaockovanie v Somalsku je na nizkej urovni, napr. v roku 2013 "11% of children in Somaliland had received the required three doses of DTP by their first birthday"
adsumusautor
10. apr 2016
@tin007 bud si ista, že som si celu správu prečítala a práveže som tam očkovací status dieťaťa nenašla, takže ma prekvapuje odkial ty vieš, že nebolo očkovane a ked ešte navyše píšeš, že deti migrantov su očkovane po príchode do krajiny, vyzerá, že dieťa nejaké tie dávky očkovania malo. v každom prípade zomiera len jedno z desiatich detí, ktoré sa nakazia záškrtom, pre antivax asi odpísatelne straty, či?
tin007
11. apr 2016
@adsumus
V sprave sa nepise, ze deti su ockovane po prichode do krajiny, necitas poriadne. Je tam napisane, ze je im ponuknute ockovanie proti ... "All children of migrants are offered DTP immunisation ..." a tiez aj casovy udaj kedy "within weeks but at the latest within a few months" A ta rodina prisla do Svedska tusim 4 tyzdne pred tym ako dieta ochorelo.
Na poslednu vetu nereagujem, je to citove vydieranie. Ja by som mohla napisat, ze vazne neziaduce ucinky, ci dokonca smrt po ockovani, su pre fanatikvax odpisatelne straty, ci?
adsumusautor
11. apr 2016
@tin007 citove vydieranie, hm? tak potom prečo píšete na každe umrtie neočkovaneho dieťaťa že aj tak bolo choré, mne to zas dojde ako odpisovanie slabých a navyše zomieraju aj silne a zdrave deti, stačí, že sa nakazia smrtlenou chorobou. opakujem píšeš, že dieťa nebolo očkovane a pritom ti absolutne chýba ten udaj, vychádzaš len z nejakých svojich predopkladov, nič viac.
adsumusautor
11. apr 2016
Další prípad záškrtu, austrália, dufajme, že to zostane pri tom jednom.

https://www.facebook.com/events/359065800965445...
tin007
11. apr 2016
@adsumus Prekrucas "prečo píšete na každe umrtie neočkovaneho dieťaťa že aj tak bolo chore" a neviem preco si mi zacala vykat. Ja som napisala dva konkretne pripady, kde deti, ktore zomreli na osypky mali dalsie vazne ochorenia.
adsumusautor
11. apr 2016
@tin007 písali sme ale o umrtiach na záškrt
kvieta
11. apr 2016
@adsumus Možno keby nechytili osýpky, možno by tie ďalšie ochorenia zvládli... a o tom je očkovanie ako prevencia😞
kvieta
11. apr 2016
kvieta
11. apr 2016
kvieta
11. apr 2016
@kvieta Neviem, či si to niekto všimol, ale cez "opraviť preklepy" to nejako nefunguje tak, ako voľakedy, takže bez vysvetlenia to označovalo iba nicky.
Môj príspevok z 23.12 bol smerovaný @tin007, v snahe opraviť mi to takto doriadilo v označeniach... (bez textu...)
tin007
12. apr 2016
@adsumus Napisala som do Svedska jednemu z autorov, ak mi odpise, dam sem odpoved na otazku ci bolo dieta ockovane alebo nie.

@kvieta Ano, takto je myslene ockovanie; ako prevencia. Zial, neziaduce ucinky ockovania su velmi podcenovane, tym padom nereportovane a dalej nebrane do uvahy, na druhej strane prinosy su precenovane. Nehovoriac o tom, ze epidemilogovia a lekari, ktori navrhuju ockovaci program neberu do uvahy individuality cloveka, jeho geneticke predispozicie, ktore sa mozu po ockovani vyrazne prejavit negativnym smerom.

adsumusautor
12. apr 2016
@tin007 všetky tieto veci, ktorí ty tu suc si ale vedomá, že to tak nie je prezentuješ ako nedostatky očkovania, sme už stokrát prebrali, vedci a lekári pozorne sleduju reakcie po okčovaní a vyhodnocuju, či maju alebo nemaju s očkovaním suvis, tak ako pri autizme, stovky studii preukázali, že očkovanie s tým nema nič spoločne, napriek tomu sa tu stále nachádzaju ludia, ktorí strašia rodičov, že im deti po očkovani zostanu autisticke, ale nie je to tak, len im zostanu nechránene pred chorobami a niektoré bohužial aj zomieraju. antivax im potom povie, že ved nevadí aj tak boli chore, slabe, mali málo vitamínu c alebo matka si zato môže sama, že im verila.
kvieta
12. apr 2016
@tin007 Sú známe kontraindikácie očkovania, existujú Centrá na očkovanie detí s kontraindikáciami očkovania (oficiálne vymenované MZ SR)
http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_conten...

a pediater, ktorému má najviac informácií a zdravotnom stave dieťaťa by mal posúdiť, či má dieťa kontraindikáciu, alebo nie.

Toto predsa nemôže posudzovať ten, kto zostavuje očko kalendár.
tin007
12. apr 2016
@kvieta ta teoria znie tak krasne... realita je ina

@adsumus "vedci a lekári pozorne sleduju reakcie po okčovaní a vyhodnocuju, či maju alebo nemaju s očkovaním suvis" - coze? pozorne sleduju a vyhodnocuju? Aj tu na MK mas kopec mam, ktore pisali, ze hlasili neziaduci ucinok a lekar to ignoroval; hned zavrhol, ze by to mohlo byt z ockovania. Podla jednej studie je nevyreportovanych okolo 94% neziaducich ucinkov liekov (vratane vakcin) http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16689555
adsumusautor
13. apr 2016
@tin007 ano sleduju, najčastejši nežiaduci učinok očkovania ktorý uvadza antivax je autizmus, a existuju sotvky kvalitkých studii, ktoré to vyvracaju, nasleduju ekzemy, to máš sama možnosť pozorovať v skupine neočkujucich, že je kopec neočkovaných detí s ekzemami, rovnako preverene na veľkých vzorkách detí, nasleduje znížena imuntia, ktoru uvadza antivax ako nežiaduci učinok, nie je to pravda, o homosexualite sa baviť ani hádam nejdeme, rovnako SIDS, po zavedení očkovania zníženie počtu detí, ktoré zomieraju na SIDS, neviem čo ešte udáva antivax ako nežiaduci učinok aby sa deti neočkovali a riskovali radšej ochorenia a smrt, čo sa týka nahlasovania nežiaducich učinkov rodičia maju možnosť nahlasovať nežiaduce učinky aj sami, pediater je povinný zapísať všetko do karty dieťaťa a následne je možnosť preveriť hlásenie, v pameti mi utkvela mamina, ktorá nám tu písala že jej dieťa malo nu a náspedne to sama nahlásila, ked sa jej ozval vyrobca vakcíny a požiadal ju o podrobne informácie odrazu nebol zaujem z jej strany o komunikáciu. a zatial nám tu raketovým tempom pribudaju deti poškodené neočkovaním. :-|
tin007
13. apr 2016
@adsumus Daj prosim relevantnu statistiku k tvojmu tvrdeniu "najčastejši nežiaduci učinok očkovania ktorý uvadza antivax je autizmus" a tiez k tomuto "zatial nám tu raketovým tempom pribudaju deti poškodené neočkovaním"
Ako zvycajne; ja ti dam link na studio, ked nieco tvrdim, nech sa paci link na diskusiu, kde rodicia popisuju NU https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/a... a ty sem hodis citovy vylev bez akych kolvek podkladov.
prevenar
13. apr 2016
@tin007 nechaj ju x-) ..aj oni musia z niecoho zit. mozno dostane z reklamnky 1e za kazdy nezmysel co prida , tak sa musi cinit x-) nie je to lahky chlebicek LOL .
adsumusautor
13. apr 2016
@tin007 čo ti mám dať? tých prípadov, som tu už zavesila asi tak 100 ak nie viac, detí poškodených chorobami, temu sledujem pozorne už roky a bohužial tých prípadov pribuda,a k ťa to zaujíma, prestan spamovať tuto temu a sleduj, čo dávam. ja tu temu čo si tu zavesila dobre poznám. tie správy su presne čo som písala antivax presvedčil mnoho rodičov, že za chorobami ich detí je očkovanie, aj ked nie je. to je smutne. pretože potom ine deti zostávaju neočkovane a choreju a zomieraju, to považujete za citove vydieranie asi, ale to je realita. maminy, ktorých deti doplatili na neočkoavnie sa ozývaju na verejnosti, boli oklamane, uverili klamstvám.

Tak si ju vypočuj, neočkovala, považovala to za zbytočne, kto jej to asi nakecal, doktori? nie antivaxeri, teraz vyzýva ludí aby sa okčovali a nie je ani zdaleka jedina, antivax si nikdy neprizná, že sa môže mýliť a tragicky v otázke okčovania, ludia musia nato prísť sami a deti, kolko ešte na to doplatí.

http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1816427_nepodstu...
tin007
13. apr 2016
@adsumus Pytala som sa na podklady/statistiky k tvojmu tvrdeniu "najčastejši nežiaduci učinok očkovania ktorý uvadza antivax je autizmus" a tiez k tomuto "zatial nám tu raketovým tempom pribudaju deti poškodené neočkovaním". Miesto toho si sem dala srdcervuci prispevok o citovom vydierani a pod., cize je jasne, ze tvoje tvrdenia nemas cim podlozit a preto zahmlievas.

Ziadne fakty v tvojom pribehu nevidim, len link na reportaz z januara 2016 o matke, ktorej novorodenec zomrel na cierny kasel (mimochodom v roku 2014, pred dvomi rokmi) a o tom, ze po jeho smrti zistila, ze sa mohla ockovat proti CK. Na takyto prispevok ti mozem dat pribeh rodica, ktory dal dieta ockovat a to v dosledku ockovania zomrelo.
Ako zvycajne, nema vyznam s tebou diskutovat; moja chyba, som nepoucitelna.

petot
14. apr 2016
@adsumus V článku o tom dieťati v Belgicku, čo zomrelo na záškrt, píšu aj iné zaujímavé veci. Napríklad potvrdzujú, že očkovaný človek sa môže nakaziť a šíriť ochorenie, no s miernymi príznakmi takže uniká diagnostike.

Ďalej, očkovaní rodinní príslušníci mali výtery negatívne (čo vo svetle vyššieuvedeného znamená, že zrejme ani neprišli do kontaktu s nosičom). Takže je predčasné pripisovať ich zdravie očkovaniu.

Do tretice, článok spomína lokálnu epidémiu v Brazílii kde zomreli dve deti, obe očkované.

Takže tvoja schéma "očkovaný = chránený, neočkovaný = odsúdený" je veľmi zjednodušujúca.

Ja nemám problém s tým, že očkovanie proti záškrtu dáva dočasne vysokú mieru ochrany proti úmrtiu na záškrt, a uspokojivú mieru ochrany proti ťažkým priebehom ochorenia.

Avšak očkovanie nie je zjavne jediný spôsob ako dosiahnuť to isté, keďže úmrtnosť na záškrt z drvivej väčšiny ustúpila ešte pred plošným očkovaním. Možno by bolo prínosnejšie preskúmať, prečo sa tak stalo a zobrať si ponaučenie.

A tiež treba povedať, že účinnosť vakcíny nie je doživotná a u seniorov zatiaľ nie je k dispozícii účinná vakcína na preočkovanie. A napokon, ako pri každej vakcíne, neexistuje vedecký dôkaz o tom, že očkovaní sú na tom z hľadiska celkového zdravia lepšie než neočkovaní (inými slovami, že súčet nežiaducich účinkov nie je väčším problémom než vážne ochorenia ktorým sa možno predišlo).
adsumusautor
14. apr 2016
@petot Ty rád ludí poučuješ, zhadzuješ a robíš sa mudry, ako aj teraz. Ja som nikdy netvrdila, že

"očkovaný = chránený, neočkovaný = odsúdený"

ja tvrdím jediné, že sa nám množia prípady neočkovaných detí, ktoré zomieraju na očkovaním preventabilné ochorenia, preukázatelne tvoje teorie o inom sposobe ochrany nefunguju. A preukázatelne su v kontakte so zaokčovanými a tým nič nie je, prípadne sa lahko preliečia antibiotikami, takže niekde sudruh z ndr robíš chybu, ked presviedčaš ludí, že okčovanie je zbytočne a skodlive, choroby su skodlive.
adsumusautor
14. apr 2016
@tin007 ty nevidíš fakty lebo ich nechceš vidieť, tebe ani keby fakt vyliezol na hlavu, tak ho neuvidíš. tu mamičku som dala nesprávne, máš pravdu je to starý prípad, aj ked nie až taký zas starý. Toto je dalšie dieťatko, ktoré trpí, lebo mamina považovala očkovanie za zbytočne, tvrdí to ona.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3529480...

a neviem načo vypisuješ v každom jednom príspevku, že písať si so mnou je zbytočne,ano je zybtočne, lebo tato tema nie je antivax propaganda ale o následkoch antivax propagandy a tie su reálne a neskutočne smutné.
tin007
14. apr 2016
@adsumus Nehypoerbolizuj; v kazdom jednom prispevku nevypisujem, ze pisat s tebou je zbytocne, ale uz som to parkrat napisala vzdy po nejakej vymene nazorov k nejakej teme a ked som ta poziadala o dokazy k tvojim tvrdeniam, no ty si ich nepridala.

Dvakrat som ta poziadala, aby si podlozila svoje tvrdenia "najčastejši nežiaduci učinok očkovania ktorý uvadza antivax je autizmus" a "zatial nám tu raketovým tempom pribudaju deti poškodené neočkovaním", stale na to cakam, zatial bez vysledku. Dala si sem dva linky, a to ma byt akoze dokazom tychto tvojich tvrdeni?
evittam
14. apr 2016
@tin007 Nakoľko neexistujú. 😉 😃
adsumusautor
14. apr 2016
@tin007 Ja ti nemám čo dokazovať moje názory a pozorovania, ty ak máš ine to je tvoja vec, a opakovane ťa prosím nevypisuj tu do tejto temy, čo tu nepatrí. Fakty,to že sa veci stali ti dokazovať nebudem, lebo nie sme v blázinci, aspon teda ja nie.
tin007
14. apr 2016
@adsumus Vsak stacilo napisat, ze nemas ziadne podklady k tomu co pises, ze su to len tvoje nazory, nemusela si tu robit okolo toho take drahoty. 😉
adsumusautor
14. apr 2016
4 ročne neočkovane zomrelo na záškrt.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26768902
adsumusautor
14. apr 2016
a dalšie neočkovane dieťa UK

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22535233

Začni písať odpoveď...

Odošli