Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

tin007
15. apr 2016

@adsumus Ako som slubila, poziadala som jedneho z autorov, ktory spracoval pripad dietata vo Svedsku http://www.eurosurveillance.org/ViewArticle.asp... , ktore dostalo zaskrt o informaciu, ci bolo alebo nebolo ockovane. Tu je odpoved uplne jasna - NEBOLO OCKOVANE:

Dear xxxx,

The patient was a refugee newly coming to Sweden. She was not vaccinated and it was taken a throat sample due to an upper respiratory infection.

Best wishes

Hans Fredlund
MD, PhD

adsumus
autor
15. apr 2016

@tin007 Dakujem, to je super, difeteria ale nemá 100 umrtnosť u neočkoavných ludí, "len" desať percentu, problém je ale inde, ako si vysvetluješ, že v europe nemám prípady umrtia očkovaných detí,ale množia sa prípady umrtí neočkovaných detí?

tin007
15. apr 2016

@adsumus Na par pripadoch (a slovom par myslim naozaj takych, co sa daju spocitat na prstoch oboch ruk) nie je mozne vysvetlit preco je to tak a nie inak. Takze ja si nic nevysvetlujem.

adsumus
autor
15. apr 2016

@tin007 daju sa spočítať ale su to umrtia neočkovaných detí na difeteriu a sučasne nezomrelo za tie roky rokuce žiadne očkovane, takže to bude asi náhoda. 25mesačne neočkovane florida http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8448320

tin007
15. apr 2016

@adsumus Tu je clanok o 27 potvrdenych pripadoch zaskrtu v Brazilii http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25703400 ; 16-ti boli ockovani ciastocne, 10-ti plne, 3 zomreli, z toho 2 plne ockovani (o tom tretom nepisu, aky mal status)

adsumus
autor
15. apr 2016

@tin007 mysella som v europe, pretože situácia s očkovaním v iných krajinách môže byť akakolvek, mna zaujímaju europske deti, máš nejaký prípad, že zomrelo očkovane?

tin007
15. apr 2016

@adsumus Neviem ti na to odpovedat, lebo zaskrt systematicky nesledujem. Ved kludne sleduj, rob si statistiku a daj vediet. Dik

adsumus
autor
15. apr 2016

@tin007 ja sledujem a dávam, len bohužial mi to ničíš s informáciami, ktoré s mojou temou nesuvisia, napríklad, že nemám podklady a podobne, pritom dávam len doložene veci. škoda, že to robíš,a le tebe asi nejde o to aby sme mali nezávislý pohlad. 😔

tin007
15. apr 2016

@adsumus Ty si sa mna spytala, ci mam nejaky pripad, ze zomrelo ockovane dieta na zaskrt v Europe. Odpisala som ti, ze zaskrt systematicky nesledujem, takze neviem.

Znovu zopakujem, co som sem napisala uz 3x; tvrdis "najčastejši nežiaduci učinok očkovania ktorý uvadza antivax je autizmus" a "zatial nám tu raketovým tempom pribudaju deti poškodené neočkovaním", ziadala som data/statistiku/podklady, ktore by to potvrdili. Nic take si sem nenapisala, cize tieto tvrdenia ostavaju v rovine tvojho nazoru a nie "dolozenej veci".

adsumus
autor
16. apr 2016

@tin007 načo to opakuješ stále dookola, to je moj názor, ja ti nie som povinná dokazovať svoj názor, že najčastejším uvádzaným nežiaducim učinkom ktorý uvadza antivax je autizmus, ako ti mám dokazovať svoje názory? je to smiešne o čo sa tu snažíš, druha vec, čo ťa trápi, ej že tvrdím že pribuda raketovo počet detí poškodených chorobami, nato predsa dokazy dávam, vždy dám odkaz, kde sa uvadza, že neočkoavne dieťa utrpelo poškodenie po chorobe, ani tu nie je dovod z tvojeje strany sa vysmievať a už vobec nie písať to stále dokola, v teme kde to nemá čo robiť, to aj v iných temach žiadaš ludí aby ti dokazovali svoje názory? či len moju temu potrebuješ trolovať a mna napádať, opakujem bezdovodne, pretože všetky prípady, čo tu dávam su podložene.

tin007
16. apr 2016

Tak sme si to vyjasnili, ide o tvoj nazor, ok.

alexandramaria
18. apr 2016

Dnes o 12:30 Rádio Slovensko, kto má záujem, debata s lekárom zo SAV vs. Fillo ohľadne očkovania. Vedci v najnovšej štúdii zistili, že za lokálne epidémie osýpok a čierneho kašľa môžu práve neočkujúci rodičia.
Zaujímavé, ja idem určite počúvať.

evittam
18. apr 2016

@alexandramaria No veď kto iný by len za to mohol?! 😕

alexandramaria
18. apr 2016

@evittam Uvidíme, čo sa tam bude hovoriť. Sama som zvedavá, ale ako hosť je pozvaný Dr. ktorý je obrovská kapacita a odborník vo virológii, čiže určite tam budú fakty a nie bludy.

tin007
18. apr 2016

@alexandramaria O tej najnovsej studii sme tu viedli diskusiu par stran dozadu; ten nazov znie super bombasticky, ale to je len nazov clanku, ktory sa opiera o studiu. Ta samotna sa vola inak: "Association Between Vaccine Refusal and Vaccine-Preventable Diseases in the United States" a pisu sa tam zaujimave veci; napr. pri tych osypkach na ne ochorelo aj 40,8% ockovanych jedincov (boli ockovani, ale ochoreli). Plus k ciernemu kaslu je tam informacia napr. tato "However, several pertussis outbreaks also occurred in highly vaccinated populations, indicating waning immunity."
A o ciernom kasli pojednava aj studia Klein a spol "Waning Protection after Fifth Dose of Acellular Pertussis Vaccine in Children"

alexandramaria
18. apr 2016

@tin007 ďakujem za upresnenie, aj keď je mi to viacmenej jedno, iba som chcela upozorniť na to, že sa ide niečo také vysielať. Názov tomu dala redaktorka rtvs. Kto chce, nech počuva. Určite to tam objasnia.

prevenar
18. apr 2016

@alexandramaria za cierny kasel mozu 100% neockujuci z roku 1985 ..pozri ako odvtedy stupa pocet chorych v 95%-97% zaockovanej populacii https://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message...

hlavne si treba zapamatat ,ze

1) vsetky choroby siria neockujuci
2) ockovanie funguje a velmi chrani ockovanych.
3) ockovanie je neskodne
4) zial ..treba vypnut vsetku logiku. inak to nefunguje.

adsumus
autor
18. apr 2016

@alexandramaria No ake to bolo?

adsumus
autor
23. jún 2016

Zidovská neočkujuca komunita zasiahnutá kiahnami. Zo 75 chorých 72 neočkovaných.
http://www.medicaldaily.com/chickenpox-vaccine-...

marinablue
23. jún 2016

@adsumus Prosím ťa a kde sa očkuje proti kiahňam?

adsumus
autor
23. jún 2016

@marinablue tam kde sa očkuje taketo epidemie nie su.

marinablue
23. jún 2016

Ale veď ani na SK sa proti kiahnam neockuje. A tiež tu nejaké epidemie nemame.@adsumus

adsumus
autor
23. jún 2016

@marinablue my nemáme epidemie kiahní?

marinablue
23. jún 2016

@adsumus To myslíš že by sme mali nazývať epidémiou aj zopár chorých školkárov ?

evittam
23. jún 2016

@adsumus Nie nemáme. Plne súhlasím s @marinablue..... Ak teda stále hovoríme o ovčích kiahňach - moje deti ich mali a si predstav, že fantastický priebeh - teda a ak sa dá takéto slovo použiť - žiadne komplikácie, žiadne teploty, pár vyrážok jeden v poriadku do 8.dní druhá dokonca do týždňa (neočkovaná vôbec ničím). To akože ak v škole ochorie 17 detí na ovčie kiahne to už je epidémia alebo nebodaj celá škôlka cca 80 detí?
Ak hovoríme o pravých kiahňach - tie tu tiež teda dlho neboli..... 😉

collins
23. jún 2016

@adsumus a preco by sa malo ockovat proti kiahnam? Je to bezna detska choroba...

adsumus
autor
23. jún 2016

to prvé neočkujeme to druhe očkujeme vysyky ochorenia na kiahne a osypky
http://www.epis.sk/AktualnyVyskyt/PrenosneOchor...

adsumus
autor
23. jún 2016

@collins čakaš dieťa, vieš že ked sa nakazíš, može byť ohrozene?

cammille
23. jún 2016

@adsumus nie nemoze lebo takmet kazde dieta prekona kiahne v detstve😉 a ma celozivotnu imunitu vybavenu...