Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

adsumus
autor
23. jún 2016

@cammille kiahne možeš dostať znova a znova osobitne, ked nato dostaneš osypky, kde čerpáš informácie?

collins
23. jún 2016

@adsumus to je len biznis so strachom, a ockovanim proti detskym chorobam sa len zvysuje riziko nakazy v dospelosti, kedze ockovacia latka vyprcha, dospely sa moze lahko nakazit od dietata, pokial by vsak ockovanie nebolo, dospely by chorobunprekonal ako dieta a v dospelosti sa nema coho bat...napriklad aj rubeola u zien...

cammille
23. jún 2016

@adsumus kiahne znova a znova? 😀😀 a nato osypky? 😀😀 ...jeejda, a co ked po osypkach dostanem tuberkulozu --- proti nej sa zrusilo ockovanie, a pritom je stale na slovensku pritomna...hm, co fcul??! 😂😂😂

evittam
23. jún 2016

@adsumus A ty kde? Zase len to tvoje "bu-bu-bu"......Ak dostaneš kiahne a normálne ich prekonáš tak máš imunitu - ak sa stretneš s človekom-dieťaťom, ktoré ich má už ich nedostaneš - môže sa maximálne stať, že si ich prekonala v rannom detstve a veľmi "light" priebeh a vtedy je možné, že ich znovu dostaneš ale to je mizivé percento. A áno nič iné nám všetkým momentálne nehrozí len to, že dostaneme kiahne a hneď na to aj osýpky - viac pravdepodobné je, že ma zajtra zrazí auto (klop,klop).......Ja už sa vôbec nepozastavujem nad tými tvojimi výplodmi fantázie.....už ma fakt nič neprekvapí.... 😀

evittam
23. jún 2016

@cammille Fcul sa treba ísť dať urýchlene očkovať - najlepšie hneď zajtra.... 😀 😀 😀

adsumus
autor
23. jún 2016

@collins rubeola je tak choroba, ktorá može poškodiť dieťatko aj ženy , ktorá ju prekonala ako dieťa, bohužial. to antivax zamlčuje. a tak aj všetky ine choroby, predstav si čierny kašeľ v tehotenstve, záškrt, či tetanus.

adsumus
autor
23. jún 2016

@cammille no ved sa neočkuj, nikto ti nekáže, nerozumiem tomu vysmešnemu tonu.

cammille
23. jún 2016

@adsumus predstav si, ze moje OCKOVANE deti dostali cierny kasel, a to zrovna v case, ked som bola tehotna...a predstav si, ze ja nie som ockovana a nedostala som ho...to ma utvrdilo v tom, ze cele ockovanie je len o zastrasovani - vlastne o tom, co tu presne ty robis - same "co ak" a milion najnepravdepodobnejsich kombinacii...

adsumus
autor
24. jún 2016

@cammille Moje očkovane čiery kašeľ nedostalo a ani ja, a ja som bola preočkovana v nedávnej dobe, kto považuje choroby za riziko dá sa zaočkovať, kto si myslí, že choroby su neškodne a vakcíny zbytočne a nebezpečne, nedá sa zaočkovať, ked považuješ informácie o chorobách za zastrašovanie, nečítaj, čo ti poviem. A nedávno zomrelo dalšie neočkované dieťa na záškrt, ale to asi radšej nepíšem, aby si sa nevylakala. Z neočko komunity, ostatní sa dali radšej zaočkovať, každeho osobne vec. Pekný den ti prajem.

adsumus
autor
24. jún 2016

@cammille Ale nehádajme sa, zybtočne, rešpektuj temu, aj ked sa ti nepáči, je to velmi vážna choroba, záškrt. Neočkovane deti zomieraju na zaškrt (10 mesačne, sedem ročne, dvojročne,15 ročne). Autority zvažuju politiku, žiadna vakcína, žiadna škola.

http://www.thestar.com.my/news/nation/2016/06/2...
http://www.themalaymailonline.com/malaysia/arti...
http://indianexpress.com/article/india/india-ne...

adsumus
autor
24. jún 2016

Neočkovane dieťa v škole s osypkami. USA, sto ludí bolo chorobe vystavených.
http://www.miamiherald.com/news/health-care/art...

petot
24. jún 2016

@adsumus Prečo nepovieš aj druhú časť pravdy, že reinfekcia je pravdepodobnejšia u ženy očkovanej proti rubeole než u neočkovanej s prirodzenou imunitou, a že pri reinfekcii je pravdepodobnejšie aj poškodenie plodu než u neočkovanej prirodzene imúnnej?

adsumus
autor
25. jún 2016

@petot to nevieme petot, lebo rubeola sa vyskytuje tak zriedkavo, že je to zatial ťažke dokázať alebo vyvrátiť, v každom prípade sa to môže stať, rozhodne ja ako maka, svoje dieťa upozorním na tuto vec.

petot
26. jún 2016

Je pravda, že údaje sú zriedkavé a navyše sa v rôznych častiach sveta v rôznych obdobiach používali rôzne vakcíny. Tieto publikácie však hovoria v neprospech vakcíny:

Podľa Millera sa v miestnych epidémiách rubeoly nakazilo len 5 percent kontaktov s prirodzenou imunitou no vyše 50 percent kontaktov s vakcínovou imu­nitou, najmä u tých, ktorým už hladina protilátok stihla výraznejšie poklesnúť. Riziko infekcie plodu sa u prirodzene imúnnej matky odhaduje na menej než 10 percent a pravdepodobne menej než 5 percent, u očkovaných matiek môže byť vyššie.
Horstmann v lokálnej epidémii zistil reinfekciu až u 80 percent spomedzi očkovaných a len u 3,4 percenta z prirodzene imúnnych.
Chappell i Dontig­ny uvádzajú riziko CRS pri reinfekcii očkovanej ženy vo výške 8 percent.
Cradock-Watson uvádza, že u 34 tehotných žien sa po reinfekcii nevyskytol ani jeden prípad CRS. Iba jedna z nich mala preukázateľne imunitu z očkovania. Z toho vyplýva, že riziko CRS v prípade reinfekcie prirodzene imúnnej matky je menej než 3 percentá. Autori odhadujú, že je v skutočnosti nulová, čo však nemožno predpokladať u žien s imunitou získanou očkovaním.

Takže bolo by lepšie, keby sa prestalo s plošným očkovaním detí, a očkovali by sa len tie potenciálne matky, ktoré ešte nemajú preukázateľné protilátky. Veľmi podobne sa očkovalo v začiatkoch, akurát namiesto budúcich matiek očkovali neimúnne pubertálne dievčatá.

MILLER, E.: Rubella reinfection. Arch Dis Child. 1990 Aug;65(8):820-1. PMID:2205157
DONTIGNY, L. et al.: Rubella in Pregnancy. SOGC Clinical Practice Guidelines No. 203, Feb. 2008.
HORSTMANN, D. M. et al.: NEJM. 1970 Oct 8;283(15):771-8. PMID:5456233
CHAPPELL, J. A. et al.: Am J Public Health. 1979 Mar;69(3):279-81. PMID: 420376
CRADOCK-WATSON, J. E. et al.: J Hyg (Lond). 1981 Oct;87(2):147-54. PMID:7288170

adsumus
autor
26. jún 2016

@petot máme tu historicky dokázane, že by to vobec nebolo dobre aby sme sa neočkovali nakolko by sme boli vystavení takýmto epidémiam ako sa to udialo v 60rokoch v usa, kde sa infikovala jedna z desiatich žien počas tehotenstva, vysledkom sa narodilo približne 20,000 poškodených detí, slepých, hluchách, mentalne retardovaných. Neviem ako si to vysvetluješ, všetky mali byť imunne a prirodzene chránene asi podla teba, lenže neboli.

Druhá vec, čo sa studii týka, tak si potvrdil, to, čo si ja myslím, že nemáme spolahlivé udaje o reinfekcii, v jednej z roku 1970 sledovali chlapov v počte 160, v druhej máš 34 žien, čo su velmi malé vzorky, nato aby sme mohli robiť závery, millerova studia...odhaduje sa, môže byťa tiež vychádza z 5 infikovaných očkovaných matiek. A riziko tu bohužial je, či už odhadovane 3 alebo 8, ti ako matke choreho dieťaťa, môže byť jedno.

Co sa očkovania dievčat týka, treba im povedať buducim maminkám, že aj napriek očkovaniu, môžu ochorieť a aj tým,čo prekonali chorobu, a že sa im može narodiť postihnute dieťa, lebo mudri ujovia anivaxeri rozhodli, že je lepšie, ked vírus koluje v populácii, pre nás všetkých. Z akeho dvovodu, je pre mna záhada.

adsumus
autor
26. jún 2016

@petot ale chcem ťa poprosiť chod tieto teorie o tom, že sa netreba očkovať, prezentovať do temy (ne)očkovanie, táto tema je o prebiehaujucich epidemiach a ochoreniach, v rámci slušnosti, ťa prosím.

aristka
26. jún 2016

@petot prosom ta to kde si nabral.ze zeny ocko na rubeolu pri nakazeni rubeolou maju vacsiu sancu mat podtih deti rubeil.syndromom....mas nejaky pripad vo svojom okoli .ved prave preto sa ocko .aby sa takto postih deti nerodili a inf.sa zastavila este v nosohltane .kedze ide o kvap.inf....kedze matka ma protilatky .ci pamatove bunky z ocka ...

petot
27. jún 2016

@aristka Máš tam štúdie, tak študuj.

prevenar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
prevenar
30. jún 2016

@cammille niet sa comu cudovat, vakcina proti ciernemu kaslu je legendarna svojou neucinnostou . pripady stupaju od roku 1980 - na plosne ockovanej populacii.

prevenar
30. jún 2016

@cammille

najvacsia chorobnost je medzi 10-14 rocnymi detmi ...cim dalej od ockovania, tym chorobnost klesa . vsetky sledovane roky ..zrejme nahoda 😵

adsumus
autor
2. júl 2016

Vyskyt osypok za minulý rok v europe. 75% neočkovaných, 9% zaočkovaných iba jednou dávkou, 4% očkované dvomi a viac dávkami, 1% očkované neznámym počtom dávok, 11% neznámy očkovací status. 4 prípady komplikovala encefalitída.

Takže sumasumárum. Len 4% chorých tvorili ludia riadne zaočkovaní.

Zdroj: http://ecdc.europa.eu/en/healthtopics/measles/e...

prevenar
18. júl 2016

hlasim epidemiu Autizmu (aka - poruchy autistickeho spektra) a SIDS sposobenu ockovanim .

http://www.fda.gov/downloads/BiologicsBloodVacc...

prevenar
27. júl 2016

hlasim dalsiu EPIDEMIU mumpsu . vsetko riadne ZAOCKOVANE deti.

"V Banskobystrickom kraji zistili lekári príznaky mumpsu u ôsmich detí. Všetky boli povinne proti tejto chorobe zaočkované. Ochorieť by teda už nemali."

nemali, ale 100% z ockovanych ochorelo ...opat . ^^

vysvetlenie :

„Ja osobne si myslím že ide o nie celkom účinnú vakcínu," uvažuje pediater Svetozár Dluholucký.

http://www.tvnoviny.sk/domace/1789727_deti-ocho...

cize oni fakt veria na "dozivotnu imunitu" z vakciny? ..alebo si tento "nazor" .."niekto" tucne zaplatil ?

Všetky boli povinne proti tejto chorobe zaočkované.
Všetky boli povinne proti tejto chorobe zaočkované.
Všetky boli povinne proti tejto chorobe zaočkované.

kvieta
27. júl 2016

@prevenar Ak by ochorelo 100% z očkovaných, bolo by to mnohonásobne vyššie číslo.

Skús pridávať čerstvejšie info, toto je viac ako rok staré.

tin007
28. júl 2016

Příušnice útočí na dospělé, očkované i ty, kteří je už prodělali
Hygienici od začátku roku napočítali už přes čtyři tisíce případů příušnic.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1855904...

adsumus
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
autor
10. sep 2016

SZÚ: Dvě úmrtí neočkovaných dětí do 2 let na pneumokoky

"V roce 2015 bylo dle statistik Centra epidemiologie a mikrobiologie Státního zdravotního ústavu (SZÚ) zaznamenáno 413 případů invazivních pneumokokových onemocnění (IPO). Celková nemocnost IPO tak stoupla z 3,2/100 000 obyvatel v roce 2014 na 3,9/100 000 obyvatel.

Jedná se tedy o více než 20% meziroční nárůst. Ze statistik zároveň vyplývá, že jak v kategorii dětí do 1 roku života, tak v kategorii do 2 let byla zaznamenána 20% úmrtnost. Přitom k úmrtí došlo jen u neočkovaných dětí. Ze statistik rovněž vyplývá, že v roce 2015 nedošlo ani k jednomu selhání vakcíny, tj. že by dítě onemocnělo sérotypem obsaženým v očkovací látce. Ohroženi IPO bývají nejvíce děti do 5 let, senioři a lidé s oslabenou imunitou.

http://zdravi.euro.cz/denni-zpravy/profesni-akt...

adsumus
autor
27. sep 2016

tretie dieťa zomiera na osypky v rumunsku

http://www.agerpres.ro/english/2016/09/22/healt...

adsumus
autor
27. sep 2016

neočkovane