Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

adsumus
autor
3. nov 2013

Od oktobra 2012 do 1.mája 2013 Japonsko zaznamenalo 10 prípadov detičiek, ktoré sa narodili s vrodeným rubeolovým syndromom. V japonsku prebieha veľká epidémia rubeoly, 5442 prípadov, najmä u mladých chlapov, ktoré neboli očkovaní.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?cmd=Search&t...[Jour]+AND+62[Volume]+AND+457[page]

@kbeata Ľudia sa boje prispievať, lebo antivax je agresívny a nie každému je jedno, že ťa niekto verejne v diskusii označí za trubku, lezbu, uchyláčku, skorumpovanú no je toho dosť, čo mi AV už stihli popísať a nielen mne. Dobrí bratia a sestry antivakcinisti.

kbeata
3. nov 2013

@adsumus tych osocovani je na obidvoch stranach,aj teraz dnes v novo zalozenej teme o ockovani hned prvy prispevok

adsumus
autor
3. nov 2013

@kbeata Nečudujte sa, že sa nájdu exrtemistické názory aj z druhej strany, ved ide o zdravie naších detí. Aj mne minule na dcerku nakašlal nezaočkovaný chlapček, ja som sa dva dni potila, čo je u mna príznak kontaktu s chorobou a moja dcerka nič, mamka jeho agitovala na druhej strane ihriska proti očkovaniu. A to si neviem predstaviť, ako by som brala, že mi malé bábetko niekto nakazí osýpkami alebo niečím aj horším.

kbeata
3. nov 2013

@adsumus no ale na mieste by som mala vacsie obavy,keby mi nakaslalo dieta na neockovane 😉 ,no a zas male babatko 😒 ,ci by aj uz malo dostatocne mnozstvo protilatok z ockovania,tam je riziko ochorenia vacsie do 1 roka,trosku divne pre mna,takyto nazor 😒 ,ked sa tak velmi o to ockovanie tak zaujimas a veris mu 🙂
prave na tvojom mieste by som nemala o plne zaockovane dieta starost,ved aj percento zaockovanosti je stale vysoke,a teda akej choroby si sa bala?ked to dieta kaslalo?

nae
3. nov 2013

@adsumus Skor by som si dovolila tvrdiť, že ťa to položilo psychicky, ako fyzicky - že si vobec nejaké neočkované dieťa dovolilo dostať sa do vašej blízkosti. Psychosomatika sa tomu hovorí 😉
p.s.takže ty nie si zaočkovaná, keď sa bojíš nejakej infekcie od neočkovaných. Ďakujeme za priznanie. 😎

aristka
3. nov 2013

@nae asi by si si malal znovu prečítať čo píše hlavne poslednú vetu ,hovorí o nakazení maličkého drobčeka a to sú bábätká ešte nezaočkované ...ach jaj ,tie vaše závery ...

adsumus
autor
6. nov 2013

Neočkovaná 17 ročná dievčina zomrela minulý týžden po infekcii osýpkami v Holandsku.

http://www.vaccinestoday.eu/vaccines/girl-dies-...

adsumus
autor
6. nov 2013

V Holandsku práve prebieha epidémia osýpok, ktorá sa rozbehla v neočkujúcej komunite tz. Bible Belt. Posledná podobná prebehla v rokoch 1999-2000 s nalsedujúcimi číslami.

adsumus
autor
6. nov 2013
adsumus
autor
6. nov 2013

3 úmrtia, 5 encefalitíd, 130 zápalov pľúc, 170 zápalov stredného ucha. Bez komplikácií 2451 prípadov, celkový počet chorých 2961.

adsumus
autor
6. nov 2013

Očkovací status. Modrí neočkovaní, bieli očkovaní, čierni očkovací status neznámy.

kvetinqa
6. nov 2013

@adsumus ze ta to este bavi. Zaujimave, ze antivakcinisti su oznacovani za sektu a fanatikov a jediny, kto mi tu pripomina fanatikov su, prave naopak vakcinisti. Zakladat kazdy druhy den temu o tom, ake je ockovanie uzasne uz naozaj zavana fanatizmom...

adsumus
autor
6. nov 2013

@kvetinqa Skôr ako začneš rozdávať nálepky za fanatizmus ti odporúčam spočítať si témy na fore, ktoré sú provax a antivax. Spočítam ti aj ja, ak chceš a porovnáme. OK?

kvetinqa
6. nov 2013

@adsumus vidim rozdiel v skupinach, kde sa stretnu ludia s rovnakymi nazormi ako verejne temy.. A najma mam pocit, ze uz to prestava bavit. Aspon ja mam pocit, ze v tychto temach citam od teba a este par ludi stale to iste... Ale teda je to tvoja vec. Pekny den

adsumus
autor
6. nov 2013

@kvetinqa Obávam sa, že spoločný názor niekedy=spoločné klapky na očiach. Kto chce, sleduje informácie z oboch brehov a až tak sa rozhoduje. Aj takí su, ja som taká a pre takých aj píšem. Tiež prajem pekný den, aj ked je upršaný.

kbeata
6. nov 2013

@adsumus ale temy na modrom koni sa zacali zakladat realne po nejakych neziaducich ucinkoch z ockovania,a hlavne zakladali ich obycajne mamy 😉 ,okrem tych nez.ucinkoch sa o to stara ruvz,ale len vo forme hlasenia,a pediater to tam len posuva...
preto ty pripadas,ked vyrukujes s pozitivami ockovania,ako nejaka lobisticka skupinka 😒
inac fakt na slovensku doteraz nebola nejaka organizacia,alebo tento m.konik,co by sa zaoberal aj moznymi neziaducimi ucinkami

adsumus
autor
6. nov 2013

@kbeata Mne pripadá ako nejaká lobistická skupina antivax, ktorý ťa bude o dušu spasenú presviedčať, že očkovanie je škodlivé a zbytočné a zlé, a ked sa stane niečo neočkovanému dieťaťu, tak ti povedia, že si zato môžeš sama, nemala si ich poslúchať.A predtým ti ponúknu blahodárne biovitamínové doplnky a kopec kdejakej literatúry a bohviečoho ešte na predaj.Takže otázka uhla pohľadu.

nae
6. nov 2013

@adsumus Takže vyše 2000 prípadov ochorenia osýpkami, z toho vačšina neočkovaných, a z tých vyše 2000 jedno úmrtie.
Keď sa niekto pýtal dr. Krištúfkovej či prof. Dluholuckého, kto ponesie následky za deti, ktoré mali po očkovaní (akomkoľvek) výrazné zdravotné problémy, resp. došlo až k úmrtiu (nielen na Slovensku, ale vo svete všeobecne), vyjadrili sa, že bohužiaľ, stáva sa, ale je to tak raritné, že to treba brať ako obetu (niečo v zmysle, ako povedal prof. Janda, popredný český lekár: "Víme, že očkování může mít těžké až fatální následky pro jednotlivce, ale jeho prospěšnost pro většinu je větší než jeho nežádoucí účinky.") Takže toto nevadí, to je akože v poriadku.
Ďalší príklad, už toľko pretriasaný tu na fóre. Pokiaľ majú deti po očkovaní vážne následky, podľa názorov tu prítomnej proočkovacej komunity je to hlavne kvoli tomu, že dieťa už nejaké predispozície k ochoreniu malo, že jeho matka v tehotenstve veľa telefonovala, chodila tehotná na kúpaliská vedľa azbestárne atď.

Keď umrie človek na infekčné ochorenie, ako jeden z vyše 2000, je z toho okamžite aféra. Pretože nebola očkovaná.
Zo zdrojov, ktoré si sem dala, uvediem pre ľudí nie celkom zbehlých v angličtine: dievča, ktoré umrelo, malo 17 rokov. Mala zdravotné komplikácie, ktoré jej sposobovali problémy s dýchaním (nejaký výrastok na chrbtici, nie je špecifikované, akého charakteru), a bola vačšinu svojho života pripútaná na invalidný vozíček. Riaditeľ školy, ktorú navštevovala, povedal, že sa pre neočkovanie rozhodla sama, vedome. Dievča teda bolo choré, imobilné, zrejme s veľmi oslabenou imunitou. Bohužiaľ infekciu nezvládla.

bbarboraa
6. nov 2013

@nae lenze z ockvanych deti neumrie 1:2000 ale skor 1:1000000 a to je diametralny rozdiel... ale citala som ze by mohol navyssi sud konecne zdobrovolnit ockovanie... ja som ZA .... ptm sa uvidi co je teda pre dieta a v akom meritku prospesnejsie (samozrejem nezelam nikomu nic zle) 😎
a iba na margo toho ze ta 17r baba bola vlastne s porusenovu imunitou tak mozme povedat ze nu po ockovani zvacsa nepostihnu jedinica s normalnou imunitou alebo bez predispozicie... bohuzial sa stava ze deti infekcie alebo ockovanie nezvladaju... taky je zivot..

abbey1
6. nov 2013

@nae Prvá odpoveď a už presne v duchu, ako si písala. Stáva sa, že deti nezvládnu očkovanie, či infekcie. Nuž bohužiaľ pre naše deti. Ale pre blaho iných detí, ten risk máme podstúpiť. 😢

nae
6. nov 2013

@bbarboraa Ako vieš, že nú z očkovania majú len jedinci s predispozíciou, resp. s nejkým imunitným problémom? To nevie NIKTO, pretože NIKTO tieto možné predispozície netestuje. Spýtaj sa v akejkoľvek očkovacej poradni - ktokoľvek napíše, že má v rodine nejaké autoimunitné ochorenie, diabetes apod., tak stále dokola počúvaš formuláciu, že každopádne benefity očkovania prevyšujú. A pokiaľ je človek príliš ustráchaný, odošlú ťa do očkovacieho centra, kde deťom dajú pre očkovaním imunosupresíva, antipyretiká a podobné lahodky. Ale hlavne, že si odškrtnú kolonku "očkovaný".

bbarboraa
6. nov 2013

@nae na vsetko potrebujes vnimaveho jedinca keby jedninec nebol vnimavy tak neochorie to je jednoducha matematika... uvediem priklad mala som 2 tyzdne akutnu bronchitidu... to iba tak clovek dostane bronchitidu z nicoho nic? len bakterie a moja zdrava sliznica? nie ... vies co pred tym som mala lahku chipku asi virus chripky poskodil sliznicu HDC a ptm nato nasadla bakteria a sposobila bronchitidu... a vies co pred tym ako som dostala tu chripku som mala behom 8 dni 3x 24 hod.. asi bol moj organizmus oslabeny, doma je doma v praci je v praci jedla som len same hovadiny, ziadne vitaminy, moc som si neoodychla a som v kontakte s chorymi ludmi... nuz .... ako som napisala aby sa clovek dobracoval k niecomu musi byt jednoducho na danu vec v danom case a priestore vnimavy... neviem co dodat... vsetko ma svoje pre a proti ako ocko tak aj neocko.. takze som velmi rada ze sa to konecne riesi ako som napisla a dufam a pevne verim ze bude dobrovolne ockovanie... nech kazdy kona ako uzna za vhodne.... a "obete" budu aj na neocko stranach ale ptm dufam ze sa bude robit poctiva statistika ktora podla mna teraz nie je kvoli povinnemu ockovaniu k dispozicia a bude sa riadne zaznamenavat ako kazdy nu ocko tak aj kazda vazna komplikacia choroby, pripadne kolko neocko a kolko ocko deti malo ten vas autizmus, diabetes atd adt.... tesim sa na vysledky 😎

nae
6. nov 2013

@bbarboraa Chcela som napísať, že v podstate zaujímavý príspevok, ale jedným slovom v poslednom riadku si zo seba urobila naozaj členku... stáda. 😎

bbarboraa
6. nov 2013

@nae a vies co viem aj to to bolo slovami "vas autizmus" ze je? to proste ja osobne neverim ze vszika z ockvania .. postvakcinacka encefalitida ok.. teoretick po postvakcinacnej encefalitide autizmus s prizmurenym okom ako tak beriem... ale akoze len tak dnes MMR zajtra autizmus to je podla mna trosku pritiahnute za vlasy.. tak ako homosexualita z vakcin....
.. zo mna urobilo clenku stada ze suhlasim s ockovanim... s teba urobilo clenku modernej IN manie ze si proti... kazdy niekam patri .. clovek sa automaticky zaraduje do spolocnosti ... tak je?

adsumus
autor
7. nov 2013

@nae Pekne si zhodnotila neukončenú epidémiu osypok, ale s nadhľadom odignorovala predchádzajúcú, ktorá v Holandsku prebehla, opäť v neočkujúcej komunite, tam mali cca 3,000 prípadov z toho 3 úmrtia, jedno dieťa malo ťažkosti so srdiečkom, u jedného sa vyvinul zápal srdcového svalu a jednému zlyhali obličky. A netreba zabúdať, že aj ináč úplne zdravé dieťa môže byť po nejakej chorobe a s oslabenou imunitou, čo sa týka pomerne veľkého počtu škôlkarov a tie zápaly pľúc nie sú len také obyčajné ochorenia, hlavne ked sa pridružia k osýpkam. A aký dopad budú mať také epidémie pre deti tehotných žien, nechcem ani pomyslieť. Nežiadúce účinky sa hodnotia vo všetkých krajinách, nielen na Slovensku a je to viac menej rovnaké a žiadna rakovina, cukrovka, autizmus, alergie medzi nimi nefigurujú. Lebo nie sú vedecky dokázané, naopak opakované výskumy to vylučujú. Vid prípad Japonska, kde po zrušení očkovania MMR dalej stupla počet autistov, regresných alebo nie.

http://www.medicine.ox.ac.uk/bandolier/booth/va...

nae
7. nov 2013

@adsumus Neodignorovala som to zámerne, ale k tomu si nedala viac informácií, tzn. v akom stave boli tie deti. Tzv. anamnézy, ako to vy vždy požadujete v rámci objektivity.
Samozrejme, može sa stať, že zomrie aj zdravé dieťatko, ktoré nevykazovalo žiadne známky oslabenia imunity apod. Ale na tomto mieste je trochu cynická otázka: v čom je problém? Ľudia zomierajú každý deň, bohužiaľ aj deti, tehotné, a to nielen na infekčné ochorenia.
Prírodu neoklameš žiadnymi vakcínami, tá má svoje zákony a svoje cesty. Hocikto z nás može umrieť aj na komplikácie po prechodenej chrípke. Nie je možné, aby nezomrel už nikdy nikto na ochorenie preventabilné očkovaním. To sa nestane, vždy budú nejaké obete infekčných ochorení, a to bez ohľadu na ich očkovací status.
p.s.čo sa týka školkárov, tak ako tu napísala jedna tvoja kolegyňa, ich časté infekty hlavne počas prvého roka v školke sú normálne v rámci zdravého budovania prirodzenej imunity (parafrázujem, nemám čas teraz hľadať jej presnú citáciu).
p.s.2: pokiaľ budú na miestach v SEVS takí ľudia, ako teraz, tak Slovensko ostane aj naďalej zázračná krajina bez nú z vakcín, bez detí so zdravotnými následkami po očkovaní a bez akýchkoľvek neštandardných nú. Šikana z ich strany je nesmierna a kto chce svoje povolanie pediatra (apod.) vykonávať aj naďalej, musí ísť s davom. Lebo: nú sú vlastne očakávané (doc. Krištúfková). Ešteže mnohí ľudia medzi bežnými rodičmi sa zobudili a myslia vlastnou hlavou.

mano5
7. nov 2013

@nae Este by som si dovolil ta doplnit: Nestaci len mysliet vlastnou hlavou, musis sa aj zbavit strachu, ktori nam neustale podsuvaju - strachu z buducich chorob, epidemii, kliestov, strachu z nehôd. Zo vsetkeho zleho, ktore nas v buducnosti moze stretnut. Clovek ma mat respekt pred vsetkym zlym, ale nemal by sa bat na tolko, aby mu to branilo v zdravom usudku.

adsumus
autor
7. nov 2013

@mano5 Ešte si zabudol na strach z nežiadúcich účinkov, ktorý nám posúvajú.