Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
adsumusautor
7. nov 2013
@nae Nato čo si napísala ty nemám slov, nechápem ako ti môže byť umrtie po očkovaní dôvodom na utoky, urážanie a boj proti očkovaniu ako takému, aj napriek tomu, že odborníci súvislosť vylučia a úmrtie v dôsledku ochorenia ohodnotíš, že "v čom je problém?, deti umierajú" Nikdy takýto postoj nepochopím, pretože akákoľvek smrt dieťaťa je neskutočnou tragédiou, hodnou ľudskej pozornosti a záujmu a prešetrovania.

Ináč, poprosím ťa o doloženie tvojho výroku na adresu doc. Krištúfkovej alebo prof. Dluholuckého, ktorú si tu uviedla ako reagovali na úmrtie citujem "vyjadrili sa, že bohužiaľ, stáva sa, ale je to tak raritné, že to treba brať ako obetu" , lebo ináč to považujem za nehanebné klamstvo a ohováranie a budenie nenávisti v ľudoch.

@abbey1 Tie deti, čo poumierajú v dôsledku epidémií alebo majú vážne následky, môžu byť obetované? Tie sú menej hodnotne?
abbey1
7. nov 2013
@adsumus Ktoré dieťa je menejhodnotné? MOje, tvoje? Tie ktoré zomrú na následky očkovanie? Tie ktoré na následky choroby?
Niekto iný tu začal selektovať a to vedome!
Ja chránim svoje deti, tak ako každá normálna matka.
abbey1
7. nov 2013
@adsumus Ktoré dieťa je menejhodnotné? Moje? Tvoje? Tie ktoré zomrú na následky očkovanie? Tie ktoré na následky choroby?
Niekto iný tu začal selektovať a to vedome!
Ja chránim svoje deti, tak ako každá normálna matka.
abbey1
7. nov 2013
Sorry, chcela som opraviť preklepy. A zobrazilo sa oboje. Neišlo o dôležitosť môjho príspevku. 😉
adsumusautor
7. nov 2013
@abbey1 Ja ťa chápem,všetci chceme crániť svoje deti. Len pripomínam, že aj tie deti, čo zomreli neočkované sa snažili ich rodičia chrániť. Neviem, či sleduješ dianie ja mimo antivax, ale súd v Británií nedávno rozhodol, že dcera má byť zaočkovaná MMR, aj napriek želaniu svojej matky a jej. Zvláštne, že? Jej tato si pod vplyvom epidémií uvedomil, že je lepšie dieťa zaočkovať.Čo potom v takej situácii? Každé dieťa má dvoch rodičov a čo ked sa v tomto nezhodnú? Súd rozhodol. Zaočkovať.
abbey1
7. nov 2013
@adsumus Našťastie toto máme v rodine vyriešené. Dokonca staršia dcéra má už svoju predstavu o svojom živote.
Ja nikomu neberiem právo chrániť sa tým, čomu verí a čo považuje za prospešné. To isté očakávam i ja od iných: právo chrániť svoje deti podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, a bohužiaľ aj skúseností.
adsumusautor
8. nov 2013
@abbey1 Píšeš....právo chrániť svoje deti podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia... a ja len dúfam, že aj v rámci právnych noriem, lebo sú aj takí ľudia, čo by mohli pochopiť po svojom. Vieš...je to trochu problém...lebo čo ak si ja zmyslím, že budem chrániť svoje dieťa spôsobom, ktorý úblíži 10 iným deťom. Mám stále právo chrániť to svoje jediné, ked viem, že tým môžem ohroziť zdravie iného?

Tým príspevokom vyššie som ti len chcela povedať, že súd vo Veľkej Británií za ochranu dieťaťa považuje očkovanie, nie neočkovanie.

Ešte jedna otázka, kedže očkovanie za ochranu nepovažuješ. Ako ccheš chrániť svoje vúčatko, ak bude tvoje dcera práve tehotná a vypukne tu podobná epidénia rubeoly ako teraz v Poľsku alebo Japonsku, kde už sa narodila za cca. pol roka 10 detí s rubeolovým syndromom? Vieme, že sa to môže stať aj očkovaným ženám alebo tým,čo prekonali lebo rubeola nemá doživotnú imunitu.
kveta
8. nov 2013
@adsumus Tak toto je perla: ockujte vsetky deti proti rubeole, lebo niektore ockovane zeny mozu aj tak dostat rubeolu... Fuha, to je logika.. 😃

Co takto ponuknut ockovanie proti rubeole zenam v postpubertalnom veku a nezarabat na plosnom ockovani deti, ktore tehuliam aj tak nepomaha, lebo protilatky uz davno stratili alebo aj tak chytia rubeolu od starsieho cloveka?
adsumusautor
8. nov 2013
@kveta Nepochopila si. Ked sa očkujú malé deti aj proti rubeole epidémie tu nie sú. Japonsko a Poľsko malo iný očkovací program, očkovali pubertiačky, lenže nákazu im tam šíria mladí nezaočkovaní chlapi. Teraz už aj oni očkujú deti.
kveta
8. nov 2013
@adsumus Pochopila. Ide o biznis. Nie o ubohe tehule.
mano5
8. nov 2013
@adsumus Na to mysliet nemusim, kedze mladsia zatial nie je ockovana a starsia uz nebude preockovana.
adsumusautor
8. nov 2013
@mano5 A možno práve preto, že si mu podľahol. Hm?
aristka
8. nov 2013
@bbarboraa boli tu spomenuté imunosupresíba a očko ,že detičky sa ládujú imunosupresívami ,nejak mi to nejde dokopy ,ak človek vie čo je imunosupresívum a následné očkovanie u malých detičiek ,čo na to hovoríš...
ewisam
8. nov 2013
No zas raz jedna zbytocna, hasteriva diskusia... Nuz skuste mi objektivne zodpovedat, ci uz odporci alebo skor zastanci. Ako je mozne, ze vsade vo svete sa uznavaju NU po ockovani, dokonca sa odskodnuju, samotny vyrobca ich priznava a nie malo, ale my sa tu a v CR tvarime, ze su raritne a prakticky neexistuju????
Poprosim jasnu odpoved, bez osobnych utokov.
adsumusautor
8. nov 2013
@ewisam Je dosť tém, kde sa rozoberajú nežiadúce účinky, táto téme je o chorobách, kde sú, koľko ľudí, koľko očkovaných, neočkovaných. Poprosím rešpektovať. Dakujem.
kveta
8. nov 2013
@ewisam Staci ked odcitujem vetu z jednania na RUVZ, kde jedna pracovnicka napomenula druhu: Toto nesmieme napisat do zaznamu.
A co to nesmeli napisat? Ze si neprajem, aby moje dieta dostalo vakcinu od firmy X.

Proti firme X sa na RUVZ zapisy nesmu robit.
aristka
8. nov 2013
@kveta a nebolo to tým ,že je to úradná zápisnica a tam reklamné alebo proreklamné záležitosti nepatria 😉
kveta
8. nov 2013
@aristka Skor to bude tym, ze je to zneuzitie pravomoci verejneho cinitela, ked do zaznamu mojho vyjadrenia k veci, ku ktorej ma predvolali, nie su ochotni moje vyjadrenie zapisat.
aristka
8. nov 2013
@kveta vieš ťažko sa vyjadrovať ,ale ak to bola úradná zápisnica tam sú pravidlá a rekalama alebo proreklama tam nepatrí ,sem tam človek laik ani neverí čo všetko a ako má byť ,uvedené ,že si odmietla očko tam máš a hovoriť tu nechceli zapísať ,neviem ty vieš ako sa píšu tieto zápisnice aké majú pravidlá ,čo môžu a nemôžu obsahovať ...ak ano som ticho ...
kveta
8. nov 2013
@aristka Neodmietla som ockovat. Odmietla som konkretnu vakcinu od konkretnej firmy s tym, ze suhlasim s ockovanim proti danym chorobam inymi vakcinami. Chapes ten zasadny rozdiel?

A do vyjadrenia rodica su povinny zapisat aj slova hymny ak im ju tam rodic povie. Nemaju pravo menit vyjadrenie rodica.
aristka
8. nov 2013
@kveta a čo ti povedali ,že prečo to tam nezapíšu ,určite si sa pýtala ...
kveta
8. nov 2013
@aristka Preco by som sa mala pytat niekoho, koho pravda nezaujima? 😃
aristka
8. nov 2013
@kveta pretože tým pádom nevieš prečo to tam nebolo napísané ....to jest aké sú pravidlá pri týchto úradných listinách ....takže ak by sa tu niekto našiel ,kto by nám to ozrejmil bolo by fajn ...uvidíme budeme čakať.... 😉
kveta
8. nov 2013
@aristka Nemusis cakat.. Staci pouzit sedliacky rozum. Falsovanie vyjadrenia rodica nie je pripustne. A ak sa falsuje v prospech farmaceutickej firmy, tak kto z toho ma osoh, hm?
aristka
8. nov 2013
@kveta vieš čo neviem ,fakt ...mne stačilo ,keď sme sa súdili a fakt nie všetko čo si myslíme ako laici môže byť aj napísané ...toť moja skúsenosť ,ale či to platí aj tam neviem ....
kveta
8. nov 2013
Robit zo seba aj v jasnych situaciach nechapaveho blbca musi byt tazky job.. 😉
aristka
8. nov 2013
@kveta to si myslela akože mňa ....vieš ja mám najradšej ak niekto tu niečo povie ,ale sám sa nepýta kompetentných prečo to tak je ..nemám rada odborníkov na všetko ,ako je tu prezentované ..ja len poukazujem a pýtam sa odôvodnenie a nie čo bolo tebe jasné ....nevieš čo má úradná zápisnica obsahovať ...takže sú to len tvoje dohady.... 😉
ewisam
8. nov 2013
@adsumus ok, respektujem, ale z niektorych prispevkov to naozaj nevyplyva...
kveta
8. nov 2013
@aristka Uradna zapisnica ma obsahovat vyjadrenie rodica k prejednavanej kauze. Ziadny zakon ani vyhlaska neustanovuje, co nesmie byt v zapisnici alebo ako smu pracovnici daneho organu upravovat vyjadrenie rodica. A kedze takyto zakon a vyhlaska neexistuje, nesmu to robit.
Takisto neexistuje zakon ani vyhlaska obmedzujuca co rodic smie a co nesmie dat do vyhlasenia.

Ak mas inu vedomost, daj sem, prosim, cislo na konkretny zakon alebo vyhlasku. Dakujem. 😉
aristka
8. nov 2013
@kveta sú pravidlá hry ako úradné zápisnice fungujú a to pletí aj o vyjadrení rodiča a ak si si bola taká istá týmto čo tu hovoríš ,znovu sa pýtam prečo si sa nepýtala a nedala si námietku ,lebo fakt toto je len čisto tvoje tvrdenie a duplom pokiaľ nevieš čo taká zápisnica obsahuje....

Začni písať odpoveď...

Odošli