Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.
kveta
8. nov 2013
@aristka Tie pravidla hry sa volaju zakony a vyhlasky. Ziadna statna institucia nesmie robit viac ako jej zakon a vyhlasky povoluju. Ktory zakon povoluje falsovat vyjadrenia rodica?

Teba nezaraza fakt, ze ich netrapilo, ze dieta mohlo byt zaockovane inymi vakcinami, ale zametali to pod koberec ako odmietnutie ockovania?

Nezaraza Ta taky postup, kde je dolezitejsie tvrdit, ze rodic nechce svoje dieta ochranit vakcinou, ktorej doveruje a radsej nechaju dieta neockovane, v statistickej kolonke "Odmietnutie ockovania" a nie "Odmietnutie konkretnej vakciny"?

A vies co zaraza mna? Ze aj ked som tu zhanala info ako zo zahranicia doviezt vakcinu, aby som mohla svoje dieta zaockovat vakcinou, ktorej verim, neodpovedal mi na to nikto z proockovacich aktivistov na tejto stranke. Ako keby drukovali len ziskom jednej farmafirmy a ockovanie konkurencnou vakcinou nebolo ich zaujmom. Poradili mi antivakcinisti, normalne, slusne.. Za co im dakujem.
adsumusautor
8. nov 2013
@ewisam Dakujem, že rešpektuješ zmysel tejto témy. Aj všetkým ostatným.
kveta
8. nov 2013
@adsumus Nemas za co. Respektuj slobodu prejavu.
adsumusautor
8. nov 2013
@kveta Tu nejde o slobodu prejavu, ale o slušnosť, nespamovať temu príspevkami, ktoré nesúvisia. Je dôležité, aby ľudia vedeli o epidémiach, aby sa mohli vyhnúť chorobám.
kveta
8. nov 2013
@adsumus Pisem k teme. Samej mi lezi na srdci ockovanie mojho drobca. Asi si to prehliadla..
adsumusautor
8. nov 2013
@kveta Téme je o chorobách. Koho to zaujíma, nebude chcieť čítať o tom ako ste pochodili na pojednani o neočkovaní. To môžeš riešiť v iných témach, je ich tu dosť na výber. Ved to je len normálna ľudská slušnosť, rešpektovať tému.
kveta
8. nov 2013
@adsumus Toto je forum, vola sa to diskusia. A to, co tu respektujem a ocakavam je sloboda prejavu. Verim, ze Ti to ako iniciatorke snahy postavit antivakcinisticke nazory mimo internet vadi, ale zmier sa s tym. V tejto krajine je to tak.
ewisam
8. nov 2013
@adsumus Nemas za co, ale ak to chces brat tak striktne nuz treba pomazat vacsinu bez ohladu na nazor ocko, ci neocko. A zas ani svoju otazku do plena nepovazujem za jednostrannu, pretoze sa nechcem striktne venovat NU, mna len proste zaujima co je dovodom, ze sa popieraju, neuznavaju. Su nasi odbornici "ini" ako svetovi? Su vyskumnici u nas neschopni? Vseci sa tu ohanaju vyskumami zo sveta a mna by zaujimalo ako su na tom Slovaci, ako ocko vplyva prave tu. NO zial nic
adsumusautor
8. nov 2013
@ewisam Ak chceš tvrdiť, že v zahraničí sa odškodnuje, to čo u nás sa neuznáva, treb auviesť fakty, lebo ja sledujem pozorne sudy v amerike a žiadne odškodnenie za cukrovku, autizmus alebo dokonca rakovinu som tam nenašla. A čo sa rakoviny týka len jedinú žiadosť o odškodnie-zamietnutú u alkoholika.
kveta
8. nov 2013
@adsumus Poznas aj ine NU ockovania? Ake?
adsumusautor
8. nov 2013
@kveta Všetko je uvedené v letáku.
kveta
8. nov 2013
@adsumus A v ktorom letaku si nasla autizmus, rakovinu a cukrovku?
adsumusautor
8. nov 2013
@kveta A kde ste našli, že tieto veci sa niekde odškodnuju?
ewisam
8. nov 2013
@adsumus napriklad http://www.badatel.sk/kpm/ockovaci-skandal-sud-...
najdes to na viacerych strankach, ak by si chcela tu moju oznacit za nedoveryhodnu, ale zas sme mimo temy, takze snad ma nik nenahlasi
adsumusautor
8. nov 2013
@ewisam Vieš, ale ten chlapec bol odškodnený za encefalitídu, nie za autizmus. Nie je to zavádzanie? Takýto článok. Že za autizmus?
http://www.uscfc.uscourts.gov/sites/default/fil...
abbey1
8. nov 2013
@adsumus Snažíš sa ma zatiahnuť do pomyselnej hry "Čo by , ak by". Ale budiš, odpoviem ti v krátkosti.

1.Ani jedna z nás nemá ani len tušenie, čo by robila, ak by si mala vybrať medzi ochranou svojho dieťatka na úkor zdravia ďalších 10 cudzích. Na to nepoznáme odpoveď, pokiaľ sa do takej situácie reálne nedostaneme.
V súčasnosti moje zdravé deti nemôžu nikoho nakaziť, ohroziť a ja ich chránim v maximálnej mnou možnej miere. také právo má každá matka.

2. Ako rozhodol daný súd v danej kauze je pre mňa a moje rozhodnitie úplne bezpredmetné. Opakujem, my máme doma tému očkovania vyriešenú. A dobre vieme, že jednu kauzu dokáže 10 sudcov vyhodnotiť a rozsúdiť 10 možnými i nemožnými spôsobmi. Stačí iný pohľad na vec, iné dôvody odmietania očko, iný úplatca v súdnej veci,...

3. Môj postoj konkrétne ku rubeole som tu už prezentovala, a nie je problém pre vakcinistov tu na mňa vytiahnuť akékoľvek moje staršie príspevky, tak nech sa páči i v tomto prípade. Stojím si za názorom, že ak je rubeola nebezpečná len pre ešte nenarodené detičky, je na každej dievčine, či žene v reproduktívnom veku, ak sa obáva tohto ochorenia, využiť možnosť zaočkovať sa práve v tom veku, keď prichádza do úvahy možné počatie. Ak má niekto dosť rozmyslu na sexuálny život, má byť schopný i sa zodpovedne rozhodnúť o možnej ochrane očkovaním. Ja nie som ochotná riskovať zdravie svojho dieťaťa očkovaním pre potencionálne riziko, že sa nebodaj nakazí rubeolou a že potencionálne nakazí tehotnú ženu.
To potom rovnako môžem i ja na svoju ochranu a ochranu svojich detí žiadať, aby sa všetky dospelé osoby zaočkovali proti všetkým očkovaním preventabilným ochoreniam. A že ich je nemálo! Ale riziko, že nakazíte iného človeka je rovnaké ako u tej rubeoly.
Keď už, tak rovnaký meter na každého. A je v tomto prípade úplne jedno, či ide o povinné, či dobrovoľné očkovanie. Ohrozenie zdravia je možné v oboch prípadoch. Tak by sme mali niesť rovnakú zodpovednosť.

K téme sa už vracať nebudem, zodpovedala som ju obšírne. Kto chce, pochopí, i keď súhlasiť nemusí. 😉
kveta
8. nov 2013
@adsumus Dnes o 20:05 si vytiahla tieto diagnozy vramci debaty o odskodnovani NU. Preto ma zaujimalo kde si k nim prisla.

V zahranici, ako si spravne podotkla, sa nasledky encefalitidy po ockovani odskodnuju.. A co na Slovensku, hm?

Napoviem Ti.. Na Slovensku podla organov venujucich sa trestaniu neockujucich rodicov ziadne nasledky po ockovani nikto nemal. Sme my ale zazracne zdravy narod..

Alebo tu niekto klame a zakryva choru realitu.
adsumusautor
8. nov 2013
@kveta Ty nevieš odkiaľ som vytiahla diagnozy? Ved celý koník a očkovanie je výlučne o tom, že z očkovania je rakovina....cukrovka....homosexulalita.....alzheimer....autizmus a všetko ostatné......A potom pozerám, že ako je to vo svete a vôbec nič také. Aj krajný antivax vo svete si rakovinu do súvislosti nedáva, len na Slovensku sa neočkuje, aby rakovina nebola.

A niekto tu isto klame a zakýva realitu, ale provax to nebude.
kveta
8. nov 2013
@adsumus Takze kolko bolo na Slovensku odskodnenych?
adsumusautor
8. nov 2013
@kveta Za koľkých ľudí už išla slobodavočkovaní do súdnych procesov, aby im bolo priznané odškodnenie?
kveta
8. nov 2013
@adsumus Dnes o 20:05 si pisala, ze pozorne studujes zahranicne sudy a teda sa vies vyjadrit, ze neodskodnuju nieco ine ako na Slovensku. Takze co odskodnili doposial na Slovensku?
aristka
8. nov 2013
@kveta poznáš prípad encefalitídy na slovensku pripisované Nu ...inak aj v tom prípade čo je tu prezentovaný je veľa otáznikov ...a súdy rozhodujú bez bližšieho skúmania čo ich systém asi dovoľuje ...
kveta
8. nov 2013
@aristka Veris tomu, ze na Slovensku nikto nemal ziadne NU? Za NU sa povazuje sj horucka, zacervenanie miesta vpichu,... Veris tomu, ze za posledne roky to nik na Slovensku nemal? Len modry konik je plny desiatok, mozno stoviek zien, ktorych deti mali horucku po ockovani.. Veris, ze vsetky o tom klamu a ziadnu horucku tie deti nemali?
usiko
8. nov 2013
no, dievcata, ze vas to este bavi.......presviedcat a urazat jedna druhu...no nedlabala by som? ta budem radsej energiu venovat oddychu a detom, ako tu sa hadat s niekym, koho aj tak nepresvedcim.......
aristka
8. nov 2013
@kveta teplota je popisovaná ,opuch je popisovaný ,to ja nepovažujem za nu a to je inak aj v letáku a bola som dr.poučená aj pred10 rokmi o týchto záležitostiach aj čo robiť aj napriek tomu ,že som z fachu ,si to odrecitovala ..ja sa pýtam na tú encefalitídu......
aristka
8. nov 2013
@usiko deti spia a ja robím pathwork ,vianočnu guľu....popri koňovi..
adsumusautor
8. nov 2013
@kveta Poprosím, doložiť tvoje tvrdenie, že nikto nič nemal za posledné roky, žiadne nu, že nie sú. Dakujem.
anima9
8. nov 2013
Dceru som mala dlhodobo choru. Nozokomialna infekcia (choroba prinesena z nemocnice-v nasom pripade z porodnice). Preto sme sa nemohli dat zaočkovat v termíne, ale až po vyliečení. Poviem Vám, tŕpla som, nech nechytíme medzitým čierny kašeľ, meningitídu a pod. V tom období sa akurát u nás vyskytol čierny kašeľ (pertussis) a invazívnych pneumokokových infekcií tiež nie je málo. Najprv sme absolvovali 1. očkovanie, ktoré vôbec nechráni, potom 2. ktoré čiastočne chráni a už nám chýba iba 3. preočkovanie hexavakcínov a proti pneumokokom. A až potom budem úplne spokojná. Mamičky, nečítajte len nežiadúce účinky vakcín, negatívne skúsenosti, či negatívne domnienky iných mamičiek z očkovaním. Je to výrazný nepomer k žiaducim účinkom. Nečítajte len fóra, ale aj články odborníkov. Prečítajte informácie si hlavne o každom ochorení proti ktorému je vakcína nasmerovaná (nápr. záškrt, tetanus, čierny kašeľ, pneumokoky a i.) O tom, čo sa stane, ak sa ňou neočkovaný človek nakazí. Aká je prognóza a liečba. A vytvorte si sami názor a čo je prospešnejšie. Očkovať či neočkovať?
abbey1
8. nov 2013
@anima9 Presne takto som sa rozhodla. Čítala som, radila sa s lekármi a rozhodla som sa na základe svojich, či skôr našich skúseností.
anima9
9. nov 2013
Ako som už vyššie napísala, tak ja som jednoznačne za očkovanie, pretože ja som zodpovedná za zdravie svojich detí. A môžeme byť radi, že je očkovanie u nás zdarma. Nie som veľmi stotožnená ani so zrušením očkovania proti TBC pretože je tohto ochorenia stále veľa. Hlavne v rómskych osadách, v sociálne slabších vrstvách (bezdomovcov) a odtiaľ nie je problém, aby sa dostala aj ďalej. Kompetentní odborníci asi zvážili pre a proti a preto to viac neriešim. Keď som dávala očkovať dcérku, tak som si za vakcínu proti pneumokokom trochu priplatla, lebo som chcela tú ktorá chráni proti viacerým agresívnym kmeňom. Môj syn bol zaočkovaný iba klasickou vakcínou proti pneumokokom, ktorú prepláca celú poisťovňa, ale keď mu vyšiel výter z nosa a hrdla s výsledkom Pneumokok, tak som ho dala preočkovať tou obšírnejšou vakcínkou. Vtedy nám to preplatila poisťovňa, lebo to bolo zdravotne indikované. Keď sú deti zaočkované, žije sa mi spokojnejšie. A nemusím sa báť, že mi dieťa zomrie na ochorenie, na ktoré deti umierali v "stredoveku", keď v tejto dobe nemusia. Samozrejme, že viem, že vakcíny majú aj veľa negatívnych účinkov, lebo všetky si ich prečítam, aby som bola pripravená, ak by sa niečo vyskytlo. Každé očkovanie beriem s neskutočným rešpektom a v strehu som celé 2 týždne po ktoré sa môže vyskytnúť nejaká reakcia. Nie je mi to jedno. Aj tak očkovanie vyhráva, lebo bez neho by som sa bála stále.

Začni písať odpoveď...

Odošli