Epidémie a prípady očkovaním preventabilných ochorení

adsumus
29. okt 2013

Táto téma má slúžiť očkujúcim aj neočkujúcim rodičom na výmenu informácií o infekčných ochoreniach, ktoré sa vyskytujú na Slovensku aj vo svete. Nie je určená pre šírenie antivakcinačnej propagandy, ani na diskusiu o očkovaní či neočkovaní. Ide o ochorenia ako je obrna, osýpky, meningitída, pneumokokové infekcie, mumps, ružienka, hepatitída, čierny kašeľ, záškrt a všetky ostatné, ktoré sa dajú ošetriť očkovaním. Ďakujem za všetky informácie a prosím o uvádzanie zdrojov, aby nedochádzalo k šíreniu nepravdivých alebo neoverených informácií.

prevenar
9. nov 2013

- zhruba 99,9% ludi na SR chorych na cierny kasel, boli ockovani proti voci ciernemu kaslu.
- ockovacia latka na pneumokoky obsahuje len maly zlomok druhov , ktore sa vyskytuju. + tieto kazdy rok mutuju a menia sa ..sanca ,ze ockovacia latka niekomu nejak pomoze je temer nulova.

moon1979
9. nov 2013

@aristka každá zápisnica má svoje náležitosti a je jedno o akej sfére sa bavíme .... ALE ak ide o časť "vyjadrenie subjektu teda konkrétneho vypočúvaného človeka" tak by mala obsahovať jeho vyjadrenia ... podpisujem predsa svoje vyhlásenie/vyjadrenie a nie to, čo niekto upraví ako sa mu to páči ... to nie som povinná podpísať !!!
keby si bola vypočúvaná na polícii a povedala by si "nikoho som nezabila" a vyšetrovateľ by napísal v tvojom mene, že "predvolaná vypovedá, že ku skutku došlo a Jozefa F. zabila" ... podpísala by si to?

Nikto nemá právo meniť tvoje vyjadrenia a nútiť ťa následne to podpísať ...
Takisto aby sme neodbáčali, aj keď ideš k odbornému lekárovi a spisuje s tebou anamnézu pred vyšetrením, tiež je tam odsek objektívna anamnéza, subjektívna anamnéza ... čiže tvoje vyjadrenie a lekárovo zistenie stavu vyšetrením ...

aristka
9. nov 2013

@moon1979 vieš a preto mi je zaujímavé ,že ak to tak bolo ,prečo sa dotyčná osoba nepýtala ,alebo ako ty hovoríš to podpísala.......vieš ,ale či to vôbec tak bolo...

aristka
9. nov 2013

@prevenar pokiaľ viem očko na čierny kašeľ nechráni celý život ,ty ako av by si to mal vedieť a chráni nám malé detičky ,pre ,ktoré je táto choroba najnebezpečnejšie z dôvodov ,ktoré by si mal vedieť a chvalabohu tu nemáme žiadny smrteľný prípad bábätka ,vďaka očku ako napr.vedľa v čechách ,kde zomrelo ešte neočko bábätko .....a pneumokoky ,pneumokok nie je chrípka ,nemýľ si bacili ,tam tá mutácia nie je taká jednoduchá ako pri víruse chrípky a pokiaľ si nemal česť s pneumóniou u maličkých detičiek ,ktorá môže byť smrteľná alebo meningitídou zo stredného ucha spôsobenou kokom ,tvoje vyjadrenie beriem ako účelové a ako av by si mal vedieť ,že sa očkuje proti najčastejšie sa vyskytujúcim kokom....

kveta
9. nov 2013

@aristka Napisala som do zapisnice, ze nesuhlasim s jej obsahom. To sa odporuca pravnikmi napisat vzdy ked clovek je v takejto situacii. Nic zahadne. Normalny postup odporucany pravnikom.. Velmi sa to odporuca pri skorumpovanych pripadoch, napriklad ked Ti da syrsky policajt podpisat nieco s cim nesuhlasis alebo co nie je pravda.

aristka
9. nov 2013

@kveta ja sa do sýrie nechystám ,tých dôvodov je viac....

kveta
9. nov 2013

@aristka Adsumus tu propagovala, ze matky s neockovanymi detmi by si iste netrufli ist do Syrie, lebo tam zuri akasi epidemia. Ako keby si ona trufala. 😀

aristka
9. nov 2013

@kveta no tam je to jedno očko neočko ,keď sú tam nepokoje ,nikto normálny tam nepôjde.... 😉

kveta
9. nov 2013

@aristka S tym si dovolim nesuhlasit. Myslim, ze Lekari bez hranic su normalni. ;)

letasi
9. nov 2013

@adsumus Zase voľné preklady... emoticon ..by som teraz chcela vidieť tých, čo nemajú zaočkované deti proti obrne ako sa vyberú do Egypta alebo Turecka. Mimochodom, žiadala som, aby ste tu nešírili antivakcinačné voľné preklady=bludy. Rešpektujte.

Ja nemam dieta zaockovane na nic a zijem v turecku 😉 vidis nasla si 😀

adsumus
autor
9. nov 2013

@letasi Čo som našla? Človeka, čo žije v Turecku?

letasi
9. nov 2013

@adsumus nepochopila si? pises ze by si chcela vidiet tych co nemaju zaocko deti proti obrne ako idu do egypta/turecka
ja som priklad,som tu 😀

ewisam
9. nov 2013

No nic, idem ja, nebavi ma citat len urazky bez konkretnych rieseni, kazdy nech sa rozhodne ako len chce su to vase deti... Ja sa idem venovat svojim 🙂

adsumus
autor
9. nov 2013

@ewisam No ved prečo nenavrhneš riešenie?

ewisam
9. nov 2013

@adsumus ako prepac, ale len sa tu hadate...nic viac nic menej a ja sa toho zucastnovat nemienim.... Argumentujes, ze dotycny mal encefalitídu z ockovania. A nieje to jedno, co mal? Odskodneny bol, hoci povedzme si, ze velmi mu to asi nepomoze. Tak sa nadalej tvarme, ze vsetko su to nahody a vsetko je vynikajuce a doktori chcu len nase dobro 😀

ewisam
9. nov 2013

@anima9 suhlasim s tym, ze treba citat hlavne nazory odbornikov, polozim otazku trosku inak. Ti odbornici, kt. tvrdia, ze to nie je take bezpecne sa mylia? A nie je ich malo...

anima9
9. nov 2013

@ewisam Chcela som len poukázať na to, že netreba čítať len fóra s domnienkami a s nepodloženými argumentáciami. Ale prečítať si aj odborné názory. Je jedno, či opozície alebo koalície v očkovaní...tak by som skupiny najlepšie rozdelila: ) A tak si vytvoriť názor. Lebo, čo čítam niektoré názory a rady (nie len o očkovaní) vo fórach, tak mi veľakrát až rozum zastane. Subjektívne domnienky, nedomyslené úvahy, veci vytrhnuté z kontextu, čo menia celú podstatu veci a pod. A potom som chcela ukázať ďalšiu cestu a to tú, aby si mamičky prečítali informácie aj o danom ochorení, že aká je hrozba samotného ochorenia. Lebo niektoré čítajú len o vedľajších nežiadúcich účinkoch vakcín. A boja sa ich ako čerta. Pritom samotná nákaza daným ochorením pri nezaočkovaní je mnohonásobne väčšia ako riziko nežiadúceho vedľajšieho účinku vakcíny (nemyslím tie lokálne reakcie v mieste vpichu alebo zvýšená teplota a prechodné podráždenie dieťaťa). Je to len môj názor a možno aj cesta, pre niektoré mamky, ktoré sa stále rozhodujú. Tiež nemôžem nikoho nútiť, aby dal svoje deti očkovať.

aristka
9. nov 2013

@kveta neviem či sú tam lekári bez hraníc ....

ewisam
10. nov 2013

@anima9 v podstate suhlasim. Je hlavne na rodicoch, aby sa informovali. A veci dobre zvazovali a nerobili nieco len pretoze to prikazuje zakon...Tiez by bolo namieste, aby sa aj nasi lekari oboznamovali s novymi vysledkami vyskumov a nekvakali uz 20 r. to iste, ale my to tu nevyriesime 🙂

adsumus
autor
10. nov 2013

@ewisam Či je jedno začo bolo chlapča odškodnené? Nie. Z rôznych dôvodov, pre mna preto, že nemám rada, ked mi niekto klame alebo ma oblbuje. Ak bol za encefalopatiu, mali to napísať a nieže za autizmus. Človek si potom otvorí rozhodnutie súdu a zistí pravdu, ale iba málokto, väčšina si myslí, že za autizmus. Najnovšie vedecké poznatky na tomto svete výlučne sleduje len antivax a všetci ostatní vrátane milionov Europanov, Američanov, Aziatov dalej očkuju akokeby sa nič nedialo, asi prečo?

kveta
10. nov 2013

@adsumus Aby dostali encefalopatiu??

adsumus
autor
10. nov 2013

@kveta Nerozumiem, čo chceš povedať.

ewisam
10. nov 2013

@adsumus Pozri podla mna, je to jedno,pretoze tomu chlapcovi uz nepomoze, ci bola jeho diagnoza x alebo y dolezite je, ze ju mal z ockovania a to potvrdil aj sud, takze to s bezpecnostou ockovania nebude take ruzove ako sa nam na CR a SVK zda... O studiu dr. tiez silno pochybujem, kedze mne osobne dr.s 30r praxou zahlasila, ze nikdy NU nevidela a najvaznejsi NU co mozem od ockovania cakat je zacervenanie a zvysena teplota...
Netvrdim, ze antivax maju patent na rozum, ale asi studuju viac, nie je im jedno ako to dopadne s ich detmi. Paradoxom vsak je, ze ani jeden anti nie je proti ockovaniu, ma ale VYHRADY voci bezpecnosti vakcin. Ze to niesu len vymysli "nevzdelancov" potvrdzuju nielen neurologovia, chemici a imunologovia...
Netreba zabudat, ze vo vacsine krajin maju ludia slobodnu volbu, narozdiel od nas.

aristka
10. nov 2013

@kveta nevieme o tom prípade pomaly nič ,len to o napísali média a av čo tu podkladá ,nevieme anamnézu ,kde s chlapcom boli pred očkom ,počas očka ,nevieme ako bol vyšetrený ,či niekto v rodine nebol chorý ....je úplne zbytočné to tu preberať a pripadá mi to ako mediálna kačica a senzácia ...ak mi tu niekto je schopný podať celú kazuistiku tohto prípadu ,potom sa môžme baviť ....a považujem to za úplné strašenie mamičiek ,na základe úplne nepodložených a neúplných info....a stále som nedostaal odpoveď ,či aj na slovensku máme takýto pripad encefalitídy ako nu .....a to je aj pre zvyšok diskutujúcich ,alebo ak niekto pracuje na deckom a mali to nech napíše ...lebo ja fakt o ničom takom neviem .....

aristka
10. nov 2013

@ewisam tá veta ako av nie je vyslovne proti očku ma rozosmiala ...čítala si toho tu viac ...to čo sú tie nádavky ako zabijaci detí ,fašisti v bielom plášti ,lekári sú zlí somári a oblbujú a dezinformujú tu mamičky a pritom sa pozri na spodok av stránky sloboda v očkovaní na tú právnu klauzulu ako sa znažia vyvliecť zo zodpovednosti a ako sa má rodič poradiť s tým hnusným skorumpovaným fašistickým zabijakom detí ,preložím lekárom ...prepáč ,ale nejak mi to nejde dokopy a oblbujú tu rodičov zľahčujú diagnózy ,liečia homeo .vit.c bohvie odkiaľ dovezeným a pritom si čistia ručičky keby niečo .....a očko má aj v letáku napísané NU ,ale sú tam aj popísané nu ako ľahké ,vyskytujúce sa často menej často alebo ak boli spájané a je to tam vysvetlené .....a každý rodič ak je problém po očku má ísť hneď k dr. ako po každom inom lieku a nie nechať dieťatko škvariť v hyperpirexii a podávať mu vit.C a pritom detičkám škodia a varia mu mozog.......a to je len zlomok čo sa tu človek dočítal....

kveta
10. nov 2013

@aristka Asi Ti nedochadza, ze su to ludia vzdelani. Mam viac ockovani nez je povinne. Ale to neznamena, ze sa budem tvarit ako Ty s nizsim vzdelanim, ze ockovanie neinvalidizuje a nezabija. 😉

@adsumus Tvoj argument o milionoch ockujucich je vtipny. Miliony ludi su rasisti. Miliony ludi davaju robit svojim dceram obriezky. To, ze nieco robi milion ludi, nie je dokaz, ze je to rozumne.

Osobne som za dobrovolne ockovanie so zodpovednostou za financnu pomoc v pripadoch, ked vakcina ublizi. Kludne ma volajte antivax, ak to Vasmu svedomiu pomoze. Rodicias postihnutymi detmi OCKOVALI a nesu nasledky. Volajte ich antivax, ak to Vasmu svedomiu pomoze. Ale neklamte, ze ockovanie ostava bez nasledkov.

prevenar
10. nov 2013

@kveta ..ani nie tak davno si temer vsetci mysleli ,ze zem je doska a plava v mori ..no a co z toho 😵

adsumus
autor
10. nov 2013

@kveta Tu ale nejde o to, že to robí milion ľudí, ale že v žiadnej krajine sa neprijali, žiadne opatrenia také ako to napr. uvádza prof. Buc, nikde, v USA očkujú proti hepatitíde pri narodení, tak neviem prečo, asi nikto nič neštuduje a nebol na konferencii.

@ewisam Čo sa týka nu z očkovania v každom štáte sa pozorne sledujú a vyhodnocujú, môžu hlásiť aj ludia,nič nie je zakázané. Každoročne sa vydávajú reporty, ktoré sú verejne prístupne, vydáva ich aj Slovensko, treba si to najprv pozisťovať, čo a ako, potom vyhlasovať, že ti niekto tvrdí, že nie sú. Ak ti doktorka povie, že nemala, tak to ber, že nemala. Skus pochopiť, že ja som za odškodnovanie nu z očkovania aj ked finančné náklady budú hradené z verejných zdrojov. Jediné, čo mi na celej veci vadí, je spôsob ako o nu informuje antivax. A to, že si pridáva k nu vlastné choroby, vlastne všetky čo existujú. Ešte aj 6 chorobu som si čítala, že zapríčinujú vakcíny a ploché nohy.Ak bol chlapec odškodnený za encefalitídu, majú to tak napísať a neblbnúť ľudí, že za autizmus. To je všetko, čo mi vadí a nielen mne, na internete nato upozornuje veľa ľudí.

adsumus
autor
10. nov 2013

Keby ste si chceli prečítať ako funguje odškodnovania v USA, tu je to celkom dobre popísané, aj to, že tam chcú zmeny, no ved si prečítajte. To sú všetko veľmi, veľmi, veľmi zložité veci.
http://shotofprevention.com/2013/11/08/congress...

kveta
10. nov 2013

@adsumus Suhlasim s odskodnovanim, ale odskodnovat maju farmafirmy zo svojich ziskov.