Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Existuje očkovanie proti toxoplazmóze?

katarinka48
11. feb 2013

Mamičky neviete ci existuje takýto druh očkovania pre deti?

pulsatilka
11. feb 2013

Neviem na 100%, ale ak sa nemylim ockovanie nie je. Toxoplazmozu sposobuje prvok Toxoplasma gondii – parazit. Najcastejsim sposobom nakazy je kontakt s kontaminovanymi macacimi vykalmi...ale aj z nakazeneho suroveho masa....

anjelicek26
11. feb 2013

@pulsatilka - nakazenie macacimi vykalmi - priamy kontakt - je najmenej pravdepodobny. Neprepecene mäso a neumyta zelenina, praca v zahrade bez rukavic, to su tie najcastejsie druhy kontaminacie. Ale to je v podstate jedno, suhlasim, proti tomuto sa ockovat neda.

cicamica1980
12. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

aby si dostala toxo z macacich vykalov, museli by byt minimanlne 24 hodin stare /ak nie viac/ a musela by si ich zjest - t.j. po vycisteni macacej toalety oblizat prsty.

najcastejsie sa ludia nakazia z neumytej zeleniny/ovocia

a ak riesis deti - tak napr. pieskovisko moze byt problem, lebo nikdy nevies, ake nakazene volne pobehujuce zviera tam urobi potrebu☹ a deti strkaju prsty do pusy....

a tiez neviem o ziadnej vakcine proti toxo☹

pulsatilka
12. feb 2013

@anjelicek26 oki, beriem, ze som sa vyjadrila nepresne 😒 mala som udat, ze zdrojom nakazy su macacie vykaly a zle spracovane surove maso (nedostatocne tepelne spracovane alebo naopak zamrazene 😉 ). Macky sa udavaju ako casty zdoj nakazy,lebo parazit T. je schpny v ich traviacom systeme uskutocnit reprodukcny cyklus a trusom sa vylucuju oocysty ("vajicka"). Ostatne zivocichy, pokial sa nemylim, su len medzihostitelom...a T. sa nachadza v ich tkanivach vo forme cysty...a ta potvora vydrzi dlho a vela :D :D. Nakaza od maciek je mala u domacich, bytovych milacikov...pokial sa nekrmia surovym masom... 😉 Jedna sa skor o tulave macky a volne sa pohybujuce.
Nepresnosti v info su sposobene, omedzenym pouzivanim mozgovych zavitov pocas materskej 😀 😀 😀 😀 😝

anjelicek26
12. feb 2013

@pulsatilka - xixixi ja len posledne dni pocuvam strasne casto, ako sme si mohli zadovazit maciatko ( je len doma), ked som ja este nemala toxoplazmozu (cicu sme mali poslednych 15 rokov hadam stale). Tak vravim, ze pokial nebudem chytat jej vykaly a tymi rukami hned jest a + krmit ju surovym mäskom, nema sa co stat.

pulsatilka
12. feb 2013

@anjelicek26 my sme mali kocurika pocas oboch tehotenstiev 😀 takze pozna... 😉

cicamica1980
12. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

no ja este doplnim, ak sa macka krmi surovym 48 premrazenym masom, toxoplazmoza nehrozi. len to maso treba dostatocne poremrazit.

no a samozrejme dodrziavat hygienu, ak sa premrazuje cerstve maso /ked kupis zmrazene, tak no problem/

janna25
12. feb 2013

vakcina nie je, ale ked ste ju uz raz mali (nakazu), tak mate imunitu. vacsinou sa to prejavi max ako chripka, cize o nej ani nemusite vediet. nebezpecna je len v case tehotenstva, v bratislave sa uz ale robia tehotnym mamickam testy a vdaka sikovnym parazitologom sa to da vcasne podchytit a riesit

pulsatilka
12. feb 2013

@janna25 testy sa tehotnym robia uz davno... mne ich robili pred 5-timi rokmi v PO... 😉 😀

janna25
13. feb 2013

hej ale len teraz preslo do zakona ze sa robia opakovane a ze sa to potom aj riesi 🙂

usiko
14. feb 2013

@cicamica1980 ten je naaaadhernyyyyyy!!!!!!!

@katarinka48 neexistuje, je to parazit, a prosti parazitom vakcina asi ani nikdy nebude......podla mna.....hlavne je umyvat dokladne zeleninu a ovocie, v zahrade pracovat v rukazviciach a neochutnavat maso, ktore varis a nie je dovarene......od macky chytit toxo je skor nahoda, ako pravidlo, lebo tam musi byt splnenych kopec podmienok na nakazu a musis sa trafit do tych zhruba dvoch tyzdnivm kedy je macka , respektive jej vykaly infekcne......

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz