Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

sorciera24
21. mar 2011

@katuska268 ako na tejto strane ta chapem...epilapsia je ine cafe...... a chapem, ze sa bojis.....ale kym nemusim tak k dr. nejdem...napr. pri nadche, aksli a pod.(lebo niektori chodia aj pri tomto)...samozrejme napr. take popaleniny by som doma asi enriesila utekala by som na urgent 😉
moje dieta je len ciastocne ockovane.....cize 3. davku prevenaru uz endostal a takisto sme odmietli MMRku.....bohuzial, neskoro som sa dozvedela info a pod. ......

katuska268
21. mar 2011

mmr je co?s nadchou a aslom by som nesla ani ja ale so 40 stupnovymi horuckami by som sla...

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 hej, u teba uz bude asi vsetko zablokovane ako vidim... kludne tam tu ruku dam lebo viem o com hovorim... 😉 si este mlada, neskusena... zivot ta este vela nauci...

katuska268
21. mar 2011

@sorciera24 mmr je co?ja by som tiez s nadchou a kaslom nesla..ale so 40stupnovymi horuckami by som sla

katuska268
21. mar 2011

Teba by naucil keby si tu chorobu mala...tak tu moc nehovor ze vies o tom ze je vyliectilne najdi si na nete epilepsia a citaj ano?

sorciera24
21. mar 2011

@katuska268 no moj maly mal 3 dni horucky 39,7....ked mu siel zub.....tak tam lekar potrebny nebol...
vidis.....katuska.......dalsia nevedomost...MMR vakcina je povinna vakcina proti mumpsu, osypkam a ruzienke, ktora sa nasim detom picha v 15. - 18.mes.

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 vidis, nevies co je mmr a ides tu pisat, ze ockovanie je super??? nechapem to tvoje zmyslanie...

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 mam toho vela precitane, urcite viacej ako ty... a zdroje neberiem z medicinskych stranok, pretoze to je jedna mafia vsetko. jedna ruka myje druhu... ti potrebuju chorych, treba ich chorymi udriziavat... raz to pochopis...

katuska268
21. mar 2011

no tak mi povdz ze ako vznika zachvat?ake tabletky sa uzivaju pri zachvatoch a tak napisala som ti odkaz tak si precitaj

katuska268
21. mar 2011

@sorciera24 lenze moje dieta ma 3 mesiace..

sorciera24
21. mar 2011

@katuska268 moj znamy ma epilepsiu.....a nieco pravdy na tom, co pise bambi je......len lahsie je ludom brat kopu liekov, co im lekar predpise, elbo je to najjednoduchsie.....ale su aj rozne prirodne formy, co pomahaju a neublizuju tolko telu ako lieky.....moc zas ale do toho presne nevidim...takze o tom ti neviem moc info podat.....
a co ma za nasledok tvoju epilepsiu, ak mozem vediet?

sorciera24
21. mar 2011

@katuska268 a co tym xces povedat, ze tvoje dieta ma 3. mesiace?...ako si som nepochopila... 😅
a inak ten odkaz, co si uviedla...uz v nazve ma jednu velku farmafirmu......ktorej neverim ani slovo...zaraba na nas.....takze to ani citat nejdem...

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 citas tie spravne stranky... 😉 vies ty vobec kto Pfizer je??????????????

katuska268
21. mar 2011

ano vyrobca liekov..

katuska268
21. mar 2011

@sorciera24 no ze ja neviem ake ockovania su v 15.mesiaci

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 a vies ako si robia z ludi svojich stalych klientov???

katuska268
21. mar 2011

@sorciera24 hovorili ze hormonalna zmena prvy zachvat v 14.tich prisiellebo som dostala menzes..a potom este tri a tehotenstvo dalsia hormonalna zmena preto tie zachvaty..ale nie je to iste

katuska268
21. mar 2011

a to mam odkial ja vediet?

bambi2
21. mar 2011

a este som ti zabudla napisat, ze tu stranku co si sem dala je jedna z najnedovercivejsich stranok a take ja necitam...

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 som presvedcena, ze nema zmysel ti nieco vysvetlovat... 🙂

katuska268
21. mar 2011

tebe nema zmysel nieco vysvetlit jezis ma 21 rokov nic nevie nema skusenosti ty keby si mala epilepsiu a vedela by si onej nieco vravela by si inac ahoj

sorciera24
21. mar 2011

@katuska268 v kazdom pripade, v tvojom zaujme o tvoje dieta, skus si predtym nieco o hexavakcine a prevenari precitat, skor ako to das malemu pichnut......uz aj pribalove letaky s neziaducimi ucinkami stoja za to..... 😉

katuska268
21. mar 2011

dobre ja si nechma poradit..a precitam si musim uz ist ahoj

pia22
21. mar 2011

@petal ako som pisala zaver lekarov nie je ziadny. Ziadna diagnoza, neznama prognoza.

petot
21. mar 2011

@bambi2 @stefi76 @kaja73 Hlásenie nežiaducich účinkov funguje asi takto: Ku koncu "pandémie" 2009-2010 oznámila hovorkyňa MZSR, že zaočkovať sa dalo cca 65000 ľudí, a nebol oznámený ŽIADNY nežiaduci účinok.

A teraz si zacitujme z príbalového letáku vakcíny Panenza:
"Frekvencia nižšie uvedených možných vedľajších účinkov je definovaná pomocou nasledujúcej konvencie:
Veľmi časté (postihujú viac ako 1 používateľa z 10)
Časté (postihujú 1 až 10 používateľov zo 100)
Menej časté (postihujú 1 až 10 používateľov z 1 000)
Zriedkavé (postihujú 1 až 10 používateľov z 10 000)
Veľmi zriedkavé (postihujú menej ako 1 používateľa z 10 000)

Počas klinickej štúdie uskutočnenej na dospelých a starších osobách boli pozorované nasledujúce vedľajšie účinky:
Veľmi časté: Bolesť hlavy, bolesť svalov, Bolesť v mieste vpichu

Časté: Celkový pocit choroby, triaška, horúčka, V mieste vpichu: začervenanie, opuch.
Tieto vedľajšie účinky zvyčajne odzneli bez liečby do 1 až 3 dní od ich vzniku.

Počas klinickej štúdie uskutočnenej na deťoch a mladistvých (vo veku od 24 mesiacov do 17 rokov) boli pozorované nasledujúce vedľajšie účinky:
Veľmi časté: Bolesť hlavy, bolesť svalov, Celkový pocit choroby, triaška. V mieste vpichu: bolesť, začervenanie

Časté: Horúčka, V mieste vpichu: opuch, stvrdnutie, krvná podliatina.
Tieto vedľajšie účinky zvyčajne odzneli bez liečby do 1 až 3 dní od ich vzniku.

Počas klinickej štúdie uskutočnenej na deťoch (vo veku od 6 do 23 mesiacov) boli pozorované nasledujúce vedľajšie účinky:
Veľmi časté: Ospalosť, Nezvyčajný plač, Strata chuti do jedla, Podráždenosť, V mieste vpichu: citlivosť, začervenanie

Časté: Vracanie, Horúčka. V mieste vpichu: opuch, stvrdnutie, krvná podliatina.

Okrem vyššie uvedených vedľajších účinkov sa po uvedení očkovacej látky na trh veľmi zriedkavo vyskytli nasledujúce vedľajšie účinky:
Alergické reakcie: V zriedkavých prípadoch vedúce k šoku (zlyhanie schopnosti obehového systému udržať primeraný tok krvi k jednotlivým orgánom, čo vyžaduje podanie lekárskej prvej pomoci).
Vrátane opuchu najočividnejšieho v oblasti hlavy a krku, vrátane tváre, pier, jazyka, hrdla alebo iných častí tela (angioedém) vo veľmi zriedkavých prípadoch. Zmeny vo vnímaní dotyku, bolesti, tepla a chladu (parestézia),
Kŕče spojené s horúčkou, Kožné reakcie, ktoré sa môžu rozšíriť na celé telo, vrátane svrbenia kože (pruritus, žihľavka), vyrážky.

Nižšie uvedené vedľajšie účinky sa vyskytli v priebehu dní alebo týždňov po očkovaní očkovacími látkami podávanými pravidelne každý rok na prevenciu chrípky. Tieto vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť aj u očkovacej látky Panenza.
Veľmi zriedkavé: Prechodné zníženie počtu určitého druhu častíc v krvi nazývaných krvné doštičky; ich nízky počet môže spôsobiť nadmerný výskyt podliatin alebo krvácanie (prechodná trombocytopénia), dočasný opuch lymfatických uzlín na krku, v podpazuší alebo slabinách (prechodná lymfadenopatia).

Vedľajšie účinky súvisiace s centrálnym nervovým systémom: Bolesť pozdĺž nervovej dráhy (neuralgia),
Neurologické poruchy, ktoré môžu spôsobiť tŕpnutie krku, zmätenosť, znecitlivenie, bolesť a slabosť končatín, stratu rovnováhy, stratu reflexov, paralýzu časti alebo celého tela (encefalomyelitída, neuritída, Guillainov-Barrého syndróm).
Zápal ciev (vaskulitída), ktorý môže spôsobiť kožnú vyrážku a vo veľmi zriedkavých prípadoch dočasné problémy s obličkami."
------------------------------------koniec citátu.

Takže muselo nastať NIEKOĽKO TISÍC "veľmi častých", niekoľko stoviek "častých", niekoľko desiatok "menej častých" a niekoľko "zriedkavých" nežiaducich účinkov.

Opakujem, HLÁSENÉ: 0.
=> SPOĽAHLIVOSŤ SYSTÉMU HLÁSENIA: 0.

Pre zaujímavosť, ako "dôkladne" bola vakcína testovaná: "V otvorenej klinickej štúdii boli podané dve dávky (0,5 ml) očkovacej látky Panenza s 3-týždňovým odstupom 101 dospelým a 45 starším osobám. Bezpečnosť bola hodnotená po každom podaní. Lokálne a systémové reakcie sa objavili v priebehu 7 dní po podaní očkovacej látky. Závažnosť týchto reakcií bola od stupňa 1 (slabé) po stupeň 2 (mierne). Tieto reakcie zvyčajne odzneli spontánne do 1 až 3 dní od ich výskytu.". Takže skutočný výskyt musel byť ešte vyšší než uvádza príbalový leták.

petot
21. mar 2011

@katuska268 V Nemecku Paul Ehrlich Inštitút (obdoba ŠÚKL) odhaduje podiel ohlásených následkov očkovania oproti skutočnosti na 5%. S vedomím tohto faktu je pozoruhodné, že v rokoch 2005-2010 evidujú už 86 hlásení o úmrtí dieťaťa (mladšieho ako 2r) po očkovaní. Na Slovensku sa používajú v princípe alebo úplne také isté vakcíny ako v Nemecku.

katuska268
23. mar 2011

Ahojte.Uz sme po ockovani a tie co mi tu tvrdili ze ockovanie proti pneumokokom nie je povinne tak sa mylili mne ho zaockovali aj proti pneumokokom do druhej nozicky...a ani som nemusela kupovat vakcinu

kaja73
23. mar 2011

@katuska268 A kto ti to tu povedal?! Bolo ti len povedane že prevenar NIE JE SUCASTOU infarixu hexa a to ani nie je.Je to SAMOSTATNA vakcina,ktora sa picha vačšinou vtedy ked aj hexa.Ved vas určite pichli 2 krat-jedna noha potom druha noha.Len to ti bolo hovorene.Nic o povinnosti-ta je jasna-aspon na SK.A povinne očkovanie je ZADARMO.Prejdi si spatne odkazy a uvidiš že ti to nik netvrdil-len že nie je sučastou hexy a to ani nie je.Odmietnut vsak možeš aj povinne očkovanie-to ti tu hovorili.

vandavanda
23. mar 2011

@katuska268 jj, aj mi sme dnes boli ockovani proti pneumokokom vramci povinnych ockovani!!
@petot @sorciera24 @bambi2 desime, desime