Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

jasminke
autor
3. apr 2008

Meissa,
a kedy ste Karinku zaockovali..? Neobjavilo sa to priblizne po 17 dnoch od ockovania..?

luciia
3. apr 2008

jasminke, my sme mali obrovské problémy pri prvom očkovaní aj pri druhom a teraz nás čaká tretie a ja vážne rozmýšlam nad odmietnutím, malá mala pri oboch vysoké horúčky spojené s kolikami kým sme sa dali dokopy ubehli dva týždne,a to nehovorím o tom, že som si z pôrodnice priniesla "vymenené" dieťa keďže nás očkovali pred odchodom. neodsudzujem ťa ak si proti očkovaniu veď v okolitých štátoch už očkovania nie sú povinné a mnohé ochorenia sa už dlho nevyskytli. stojí za úvahu rozmyslieť si na ktoré ochorenie by to stálo zato dať očkovať a rozdeliť to ,aby dieťa nedostalo do seba naraz 6 vakcín v jednej nehovoriac o tom obsahu olova. bojuj držím palec.

jasminke
autor
3. apr 2008

Dakujem Luciia,
veru to tak asi spravim. Pockam minimalne do dvoch rokov, a potom uvidim.
Dakujem za palce, verim, ze sa to u Vas dobre skonci, ci uz s vakcinou alebo bez.

anica
3. apr 2008

Myslim si, ze ockovat treba, na to mame my mamicky iba chabe vedomosti o vyhodach/rizikach. Ale funguje princip- jedna mamicka povedala. Aj ked si niekto mysli, ze farmaceuticky priemysel je dobry biznis, stale su tu komisie zlozene zo skusenych pediatrov a inych odbornikov, ktori urcuju, co sa zaradi do povinneho ockovania. Tito ludia skladali prisahu a urcite by nehazardovali zo zdravym nasich deti.
Hexavakcina neobsahuje zive, oslabene virusy...Moja dcera /3r/ bola zaockovana infarixom hexa 3x, ani raz nemala ziadne neziaduce ucinky, dokonca raz si ani nevsimla, ze ju sestricka pichla. Ja nespochybnujem mozne vedlajsie ucinky, niektore deti zareaguju citlivejsie. Tiez deti, ktore maju problem s imunitou, nerv.systemom...by sa mali posudzovat individualne, kedy a ci vobec ockovat. Ale a priori odmietat ockovanie sa mi nezda dobry napad.

luciia
4. apr 2008

anica, nie jedna mamička povedala, ak sa tomu začneš venovať zistíš že je ich viac a aj odborníkov a skúsených pediatrov, my nehovoríme o úplnom odmietnutí očkovania ale o iných možnostiach. PREČO sa do štvor dňového bábetka cpe vakcína na TBC? máš pocit, že všetky mamičky z pôrodnice utekajú medzi bezdomovcov a do prostredia kde sa toto ochorenie opäť vyskytuje aby sa ich dieťa nakazilo? Prečo sa nepočká a neočkuje sa neskoršie na TBC, a si si istá že keď je tvoje dieťa očkované, tak to TBC nedostane? BIZNIS vládne svetom. Myslím že jasminke touto debatou chcela na tento problém upozorniť aj ostatné mamičky a oteckou, aby sme nezostali nečinný v tejto problematike a možno do budúcna ochránili naše deti, pred nežiadúcimi účinkami týchto vakcín pretože ver, že každá ich má minimálne na A4.pa

jasminke
autor
4. apr 2008

Anica, uz aj v Cechach sa prerokuvava zakon o ockovani, ktory pojednava o neskorsom ockovani dietatka. Prva vakcina by mala byt zaockovana od 6 - 9 mesiacov....

sofik
4. apr 2008

ahojte. My sme boli prvýkrát zaočkovaný Hexavakcínou v pol roku a malá nemala žiadne problémy po očkovaní, a asi je to pravda že starší organizmus to lepšie znáša. už máme za sebou všetky 3 dávky a nič sme negatívne po tom nemali. 🙂

beboo
4. apr 2008

Ked sa moj maly narodil, bola som rozhodnuta dat ho zaockovat proti vsetkemu co sa da (samozrejme myslim nepovinne ockovania) aj ked moj manzel tym nebol velmi nadseny.
V 3. mesiaci maleho zaockovali Hexavakcinou, mal teplotu cez 38 ale zvladli sme to panadolom baby.
Nasledne sa malemu zdurila uzlina pod lavym ramenom (ma ju hrozne velku) a zahnisalo mu miesto vpichu TBC vakciny. Trapime sa s tym doteraz, chodime na plucne, na sono uzliny a caka sa, co s uzlinou bude dalej, ak zahnisa, bud sa bude rezat alebo maly bude musiet uzivat ATB. Namiesto radosti mame strach, starosti a chodenie po lekaroch. Prehodnotila som svoj pristup k ockovaniu a malemu nedam okrem povinnych vakcin absolutne nic naviac. Pneumokoky aj rotavirusy tu boli vzdy a nas pokial viem neockovali. Sme tu. A vyzdvihovanie v roznych mediach kolko deti zomiera na pneumokoka mi pride ako dost zufala reklama na ockovanie. Viem ze so mnou nebude vela ludi suhlasit ale po takych peripetiach ake sme zazili a zazivame my (a to nehovorim aky strach mam ked mu budu davat druhu Hexa ako to dopadne) sa mi snad nikto nebude divit ze som proti ockovaniu. Resp. proti tomu, aby sa ockovali tak malicke deti. Tak ako pise luciia nechapem preco sa TBC vakcina pcha do stvordnoveho babetka, ked uz tak nech v tomto veku ockuju len rizikove regiony resp. rizikove skupiny.

jasminke
autor
4. apr 2008

Ahoj beboo
neviem, ci poznas stranku http://iuro.awardspace.com/, je to iniciativa pre uvedomenie si rizik ockovania. Pomohli mi pri hladani tolerantnej lekarky. V predstavenstve je doktor, ktoreho dietatko po vakcinacii tazko ochorelo, a poslankyna NRSR. Skus sa ich spytat pomocou mailu, ci nahodou by Ti nevedeli poradit, ako napomoct liecbe Tvojho Viktorka...?
Drzim palce, aby sa Vam to coskoro zahojilo. ☹

beboo
4. apr 2008

Dakujem Ti velmi pekne jasminke. Idem to hned postudovat. Na tom plucnom je velmi dobra pani doktorka tak verim ze aj ona nam pomoze co najlepsie ale som nestastna z toho, ze namiesto tesenia sa z krasneho zdraveho babatka mame taketo starosti a to len kvoli hlupej vakcinacii. Lebo inak by bolo vsetko v poriadku. Dakujem este raz.

jasminke
autor
4. apr 2008

Beboo, a malicky to vie viac menej vie zniest..? Alebo je z toho tiez nestastny..
A nie je zac, nech Vam to dobre dopadne. Drzte sa!

zuzkafuny
4. apr 2008

Beboo... úplne s tebou súhlasím. Ja teraz rozmýšľam nad zaočkovaním proti pneumokokom, ale nie som si istá či je to až tak dôležité ako o tom hororovo hovoria... 😖 hm... tak neviem...

beboo
4. apr 2008

jasminke zatial to znasa dobre lebo zatial mu iba raz cistili ten hnis z ramienka to si trosku poplakal ale potom uz bolo dobre a co sa tej uzliny tyka chodime zatial iba na sono cize to su nebolestive veci. horsie bude ak sa uzlina nezmensi a bude nutne ju cistit chirurgicky to bude asi dost bolestive alebo ak bude musiet uzivat antibiotika tak mu riadne znicia imunitu a crevnu floru. lebo uz raz ATB uzival, sice iba 5 dni ale mal strasne hnacky a z toho uplne do ziveho zodraty zadocek a to bolo iba 5 dni a na tento problem sa vraj lieky uzivaju dlhodobejsie. ked sme boli na tom sone tak som sa pytala lekara ci je to bezne ta uzlina, povedal ze zahnisane rameno je uplne bezne, uzliny uz menej ale aj tie su caste a vraj preto, lebo ta vakcina co sa dava teraz je nejaka zla, robi vela problemov a vraj ta starsia bola lepsia. to ma dorazilo lebo clovek by cakal ze ked uz tak vakciny sa budu vyvijat smerom k lepsiemu co sa negativnych vedlajsich reakcii tyka.

beboo
4. apr 2008

zuzkafuny dakujem 🙂, ja som si ohladom pneumokoka toho dost postudovala odkedy mame tento problem (a nielen toho ale aj mnohych inych ponukanych vakcin o ktore som mala povodne zaujem) a je pravda ze boli aj hororove pribehy ale v reklamach na ockovanie vyzdvihuju len tie zle pribehy a vobec nikde nezverejnia statistiku. tych co dopadnu velmi zle az tragicky je podla mojich zisteni velmi nizke percento oproti tym, ktorym pneumokok okrem bezneho ochorenia dychacich ciest nesposobi vaznu reakciu, dalsia vec je, ze bolo mnoho pripadov kedy aj napriek ockovaniu dieta pneumokoka chytilo a bolo chore. a tie negativne nasledky ockovania boli mnohokrat ovela castejsie a tragickejsie. takze ja maleho ockovat urcite nedam, lebo ano, je tu iste riziko ale to riziko je na milion inych ochoreni a urazov
😒

luciia
4. apr 2008

beboo, tiež sa tu veľa popísalo o homeopatii prebehni si to, nám na to naša lekárka-homeopat. dala siliceu a zabralo len tá reakcia nebola taká ako u vás ale určite by pomohla aj vám, ďalšia vec je aj rozdielnosť názorov na homeopatiu klasickú a francúzsku ale to je na inú debatu. tvoja veta namiesto tešenia sa z krásneho, zdravého bábetka máme takéto starosti je mi blízka držím palec neboj ,naše deti to určite lepšie zvládajú ako mi.

luciia
4. apr 2008

jasminke, vďaka za info o stránke je výborná

jasminke
autor
4. apr 2008

Jajjaj, no moj maly mal ATB tiez, ked som porodila - pocas mojho druheho obedu, kde sme si nemohli brat deti, mi ho proste zobrali z izby. Po mojom navrate na izbu, mi maminy, ktore ho strazili, oznamili, ze ho zobrali prec a nevedeli ani preco. Ked som sa konecne dopatrala doktorky, oznamila mi, ze mal mierne zdvihnute zapalove hodnoty a bolo nutne mu dat ATB infuzkou do hlavicky, cize sme boli prve dni po porode oddeleni. Po rozhovore s dalsimi mudr som zistila, ze to vobec nebolo nutne. Bolo porusene moje obcianske prava a povodne som chcela doktorku obzalovat z trestnej cinnosti. potom som si nasla pediatricku, ktora .... no radsej pomlcim, prikazala nam sediet - co sa nesmie, ked som sa o tom rozpravala so sestrou, ozrejmila mi, ze sa to nesmie, takze sme to nastastie velmi nepraktizovali. Po navsteve, ked som jej vynadal - este aj kvoli inym veciam, a spytala som sa na spominane sedenie, sa ma doktorka nepriamo spytala, ci som blazniva, a ako ho mozem davat sediet takeho malickeho a ze ona to vobec tak nemyslela... No comment, uz u nej nie som. Tolko k nasmu zdravotnictvu.
Co sa vakcin tyka, mna osobne mrazilo, ked som si pozerala, co vsetko 'natropila' stara vakcina DPT. A nemohla som sa zdrzat usmevu, ked som si citala na stranke www.gsk.sk o hexavakcine (je to stranka vyrobcu), ktora je napisana pre siroku verejnost a v prudko manipulativnom charaktere, nepodava uplne informacie, neposkytuje uplne zlozenie vakciny - len ciastocne, ktore vyzera neskodne, i ked to tak uplne nie je, vsak?Odporucam si precitat. No proste fuj. Pricom sa tu tiez da obratit na zakonik, rodic ma byt plne informovany o ockovani, a co moze sposobit..
Tak ja by som napr v ramci informovanosti si chcela precitat uplne zlozenie.....

Beboo, nechces sa ist poradit s homeopatom..? Viem, ze existuje homeopatikum, ktore je presne urcene na skody po vakcinacii, malinky mal skaredy abces, doktorka mi to predpisala, i ked sme to nakoniec neuzivali.. Meno si uz nepamatam.. Ale homeopatikam verim, doma sa liecime bylinkami, silicami, a ked je nieco vaznejsie, tak homeopatikami. Musim povedat, ze mne ucinkuju...

jasminke
autor
4. apr 2008

Luciia,
nie je zac.. Cim viac ludi bude o tom vediet, tym lepsie..

beboo
4. apr 2008

no asi to s tou homeopatiou vyskusam, ta uzlina nie a nie zmiznut uz dost dlho a ja strasne nechcem aby jedol nejake lieky alebo ho museli rezat. inak ta stranka je ozaj zaujimava.

jasminke
autor
4. apr 2008

Hlavne pokial viem, homeopatia sa nesmie kombinovat s ATB, a cim viac si organizmus ATB zazije, tym viac je k homeopatikam "hluchy".. Po precitani odpovedi som si spomenula, ze aj nam predpisala doktorka siliceu. Ma sa rozpustat vo vyvarenej, ale studenej vode, ale uz neviem kolko kapsul. Najlepsia bratislavska homeopaticka lekaren je v Tesco Petrzalka. A boli tam aj velmi ochotni, mozno by Ti vedeli poradit aj volaco ine..

jarka007
4. apr 2008

Homeopatik je viac, napr. Sulfur, Thuja alebo uz spominana Silicea. Vsetko zalezi od charakteru dietata, konstitucneho typu, priebehu tehotenstva ... Najcastejsie vsak pouzivaju Thuja.
Ad Hexavac. 6-ockovanie existujeze Hexavac, Infanrix Hexa Infanrix+Hib ... Na Slovensku su myslim prve 2.
V roku 2003 vypukla trochu v Nemecku panika , pretoze v Mnichove nahle zomrelo 5 (alebo 6 ?) kojencov. Davalo sa to do spojitosti prave s touto vakcinou, neviem ci sa to dokazalo, doktor bol zalovany (islo o jedneho doktora), o vysledku procesu som zatial nic nenasla. Pred rokom sa objavila informacia, ze laboratorne vysledky dokazali, ze vakcina Hexavac nie je ucinna na Hepatitidu B. Myslim ale ze doktori tu v Nemecku pouzivaju najviac Infanrix, s Hexavac prestali. Nestretla som sa teda v poslednom case so ziadnou mamickou, ktorej dieta to dostalo.
TBC. Ked som chcela dat v r. 2003 nasu dceru v Nemecku ockovat proti TBC, doktor na mna pozeral ako na Turka, ze naco to chcem. Ockovanie vraj uz davno pozastavili, pretoze studie dokazali, ze nie je ucinna a vraj sa to da liecit antibiotikami. A to bol doktor, ktory bol rozhodne za vsetky ockovania, ktore boli.

jasminke
autor
4. apr 2008

K tomu TBC je ochorenie, ktore sa nasledkom penicilinu tak vyvynulo, ze na urcite typy nie je liek, najviac sa ich vyskytuje v nasej Matke Rusy 😀 - vo vazniciach, rocne na TBC umiera - ej teraz som si nie ista 2.000.000 ludi, prave kvoli tymto modifikovanym typom, ktore su odolne na nasu modernu liecbu.

beboo
4. apr 2008

dakujem velmi pekne za rady. urcite to skusim, radsej ako uzivat ATB. inak mam tiez rodinu v roznych kutoch sveta a pokial viem tak nikde na TBC uz neockuju(myslim vyspele krajiny). aspon nie povinne. cize ozaj nechapem preco musia ockovat vsetky deti u nas. ozaj by to mali zvazit mozno na niektore regiony ale nie vsetky.

jasminke
autor
4. apr 2008

jarka007,
a nevies, kde sa objavila tato informacia..? Zaujimave, pocujem prvykrat.
Inac prave tato zlozka sposobuje detsku cukrovku - a pritom asi ani nie je taka ucinna, ako sa o nej tvrdi..

jasminke
autor
4. apr 2008

Moja drobna paranoja mi nasepkava, ze niekto ma urcite bohatsie konto, odkedy je to povinne ockovanie presadene 😎

jarka007
4. apr 2008

Existuje tu taky casopis, ktory vydavaju lekarne a tam sa to objavilo. Ale urcite ho doma uz nemame. Skusim to najst, mozno to najdem niekde v archive na internete. Alebo sa spytam mojho detskeho, mozno to bude vediet.
Ale bude to len v nemcine.

janka1110
5. apr 2008

Čo sa týka tých sankcií, ja som počula, že keď nedáte dieťa zaočkovať (v prípade povinného očkovania) hrozí pokuta až do výšky 50 tis. Sk.

jasminke
autor
5. apr 2008

a naklady na hospitalizaciu az do 200tis...

milhaus
5. apr 2008

moja nemala teploty len po druhej ju trocha bolela nožička ale octan existuje

luciia
5. apr 2008

taká otázka?????????? Baby, ktoré máte deti s Atopickým Exemom v ktorom mesiaci sa objavil???????? Nie náhodou po očkovaní Hexavac???????Lebo u nás to tak bolo.