Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

gizmo22
10. aug 2011

@anicka1981 ..povies mi potom ako si dopadla..lebo oni sa nebudu vzdavat..

gizmo22
10. aug 2011

@veroveronika no neviem ,ci sa ti podari stanovisko imunologa....nasmu vyisla imunitna nedostatocnost..po testoch atd..a detska sa netvarila,ze ju to nejako vzdrusuje...ini tiez maju vsetko v pazi. asi...len sypat do deti kortikoidy a vsetkym to iste jak na pase..mam zazitok..ja som si svojho maleho zatial z najhorsieho dostala max imunorom od nich plus homeopatiaka a cinske gulicky od cinskeho lekara-tradicna cinska medicina..a imunolog. ma nutila len mu davat kortikoid. spray aj ked mi na otazku co mu vlastne je neveela odpoveda..ze nevie presne ,ze uvidime...tak akoze mam dost z celeho zdravotnictva..potom ako clovek moze mat doveru v ludi v bielych plastoch 😝

veroveronika
10. aug 2011

@gizmo22 no ja som dufala, ze natrafim aspon na jedneho triezvo zmyslajuceho imunologa, ale stracam nadej a tiez nemienim malu trapit zbytocnymi odbermi krvi, ked vysledok bude aj tak...ockujte
asi fakt len odmietnut, zaplatit pokutu a mat svaty pokoj 😎

anicka1981
10. aug 2011

@gizmo22 no sa pochvalim, 🙂 ja sa nevzdam tiez 😀

anicka1981
11. aug 2011

...ja nemozem dat zaockovat, po tom co viem co v tom je, ako si v tom bakterie, dobre, ale preco do toho pchaju to ostatne svinstvo,,,,,co moze vyvolat rakoviny a ine choroby,,, ved ked sa babo stretne s bakteriou normalne, tak si voci nej tiez vytvori protilatky, naco to pichat umelo,,,,?
a este kde moze take male babo chtit zltacku, cierny kasel, alebo tetanus???, co s nim by si musela robit, aby to chytilo?, nechat ho na zemy na vejenych zachodoch, alebo co????, nehovoriac, ze aj tie ockovania sa musia stale preockovavat aby mali neke tie protilatky,,, ockovanie ta nechrani(ak vobec chrani) na cely zivot, iba na par rokov,,, tak si myslim, ze je uplne zbytocne, ockovat tak male deti,,,,.

IDEME na to, maly vstane a ide sa na poradnu 🙂, drzte palce 😉

veroveronika
11. aug 2011

@anicka1981 potom napis ako si dopadla 😕

gizmo22
11. aug 2011

@anicka1981 vsak to som sa ja pytala..lekarov...a keby ste videli ,co mi jeden akoze prof..odpisal...tak som mala dost..lebo velmi tam boli zavadzajuce informacie....mozno nejaka mamicka ,co totalne by nevedela ,kde je sever by tomu uplne uverila...hlavne ta zltacka je blbost a etanus..ostatne sa tvaria ,ze sa da chytit kvapôčkovou infekciu...ale hepatitida B ,je jasne pisana,ze krvnou cestou, pohlavnym stykom-a telesne tekutiny ..ale slinami to mi nikto nepotvrdil..skor tie spermie by som videla ako tel.tek...to jedine ,ze by matka uz pred porodom vedela ,ze ma Hep.B..to je potom ine....tam to musia riesit....
a tetanus keby zacali 2-3 rocne deti ockovat este by som videla zmysel v tom ale nie 3 mes.kojenca..????
najdem niekde ten prispevok ,co mi odpisal tusimProf. Mudr. x titulov ma ale trepe len o jednom ockovat,ockovat,,vsetko co je zive a sa hybe.. 🙂 Dlouholucky tusim sa vola

anicka1981
11. aug 2011

@gizmo22 no vies co,,, ja som sa doteraz o ockovanie vobec nezaujimala,az teraz, pred koncom tehu, ked som zistovala co s nami budu robit v nemocnici, ale az teraz som si uvedomila, my sme stale aj kocura davali ockovat, a on chudak bol stale po tom chory za mesiac sa nevedel spametat, uz sa zdalo, ze je po nom posledny rok po ockovani,,, ako je to svinstvo, a drahe,,, jedna vakcina stla 400sk,nedavam ockovat ani jeho uz 😝 ,,, ako mysleli, sme si ze to ma suvislost s vakcinaciou, ale sme si mysleli, ze to robime pre jeho dobro, ale rozumies,,, kocur je bytovy,nechodi vonku, ma 13 rokov, tak mi to napadlo, ked si pisala, ze ockovat vsetko, co zije, 🙂,,,
Maly este stale spi,,, nechcem ho budit,lebo bude mrzuty,,,, ale uz som netrpzliva,,, 😀

gizmo22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anicka1981
11. aug 2011

@gizmo22 no odcervujeme, ale on vonku nic nezerie,,,, takze je to skor koli pocitu bezpecia pre nas,,,, 😉 ockovanie maciek nie je povinne nastastie,,,

anicka1981
11. aug 2011

o tak my sme sa vratili od pediatra,,, prv bol prevapeny, ze sme nedali ockovat na tbc, lebo ja som rodila v KE, a tam sme mali ist na ockovanie,ked im pridu vakciny,, ale nesli sme 😝 , takze to islo mimo neho, ale nepovedal ani slovo, ibaze mame prist potom s muzom pred dalsim ockovanim a podpisat papier, ze nesuhlasime s ockovanim, a on ho bude musiet poslat dalej,,, ale ani nas nepresviedcal, a ani sa velmi nezaujimal preco,,, ako v pohode bol, mily ako vzdy,,,,, ja som mu vravela, ze vieme do coho ideme, bol v pohode,,, som rada, ze to tak dopadlo,,,som rada, ze ma nepresviedcal a ze som nemusela argumentovat,,, 🙂

gizmo22
11. aug 2011

@anicka1981 no normalne zavidim...ze taky prvy lahky priebeh...mna najviac stve ,ze prist s muzom,,,lebo u nas doma su za to konflikty..a neviem co bude ak jeden nechce a druhy bude chcet..co potom budem robit... ☹

azarijka
11. aug 2011

@anicka1981 a to musia podpisat obaja? ja to mam prist podpisat buduci tyzden, ale som v tom ze staci ked podpise jeden rodic, ci?

anicka1981
11. aug 2011

@azarijka no mne povedal, ze aj s manzelom mam prist, a mame si doniest obcianske preukazy 😀

anicka1981
11. aug 2011

@gizmo22 tak aj ja som cakala neake presviedcanie, alebo aspon poznamku typu, ze ohrozujem svoje dieta, ale nic v pohode,,, iba ze mu mame podpisat papier, a on nas musi nahlasit, to je vsetko,,, fakt zlaty je.
No my s muzom sme sa zhodli na tbc, a vravela som mu, ze nedavame ani ostatne, on stoji za mnou,,, takze podpiseme obaja 😠 , este povedal, ze aj na ten urad sa pojde vadit on 🙂 aj ze zaplati tu pokutu,ked bude treba 😝

azarijka
11. aug 2011

@anicka1981 no uvidim, mne sa tam moc nechce aj tak ist... bo som jej to vtedy povedala len cez fon ze neprideme ockovat 😀 😀 😀 a povedala ze prehovarat ma nejde ale ze vsak sa o tom porozpravame potom, noooo tak som zvedava 🙂

anicka1981
11. aug 2011

@azarijka asi ta len chce poucit, ze ake nasledky to bude mat a tak...uvidis,, 🙂 robime to pre nase deturence,,, ja uz nedam ockovat ani naseho kocura 😀

broonislava
13. aug 2011

Moja pediatricka tiez neargumentovala, ani neprotestovala proti tomu, ze som nedala zaockovat moju dcerku. Ona vidi mojho syna, v akom je stave, nevie sa vyjadrit, ci je, alebo nie je suvis medzi jeho postihnutim a ockovanim, ale pozna ma uz 35 rokov, takze vie, ze nie som nezodpovedna a ze mam ozaj velke obavy. Len mi dala podpisat do karty, ze som odmietla ockovanie. V septembri vraj pride do ambulancie kontrola, tak to bude musiet nahlasit, takze potom vam dam vediet, co sa dialo dalej. Mala ma uz 7 mesiacov, je zdravucka, bola som s nou akurat u homeopatky, dala mi pre nu homeopatika na celkovu podporu imunity a povedala mi, ze mi da kontakt na pravnika, ktory sa zaobera prave tymito spormi- ak rodic neda ockovat dieta. Prajem vsetkym rodicom, aby mali len zdrave deticky. To je najkrajsie v zivote cloveka.

anicka1981
14. aug 2011

tak ja som bola, doki to zobal v pohode, akurat povedal, ze musime prist s muzom podpisat to, ze nechceme ockovat, a ze to bude musiet hlasit,, ja mu na to,ze vieme do coho ideme, a vieme aj o pokute, vobec sa ani nepytal preco nechceme, a ani ma neprehovaral, ani nezastrasoval, mam z toho dobry pocit, 😉

anicka1981
14. aug 2011

baby, kedy vysli vasim deturencom zubky, ked im isli?

didulka85
14. aug 2011

Nie kazdy doktor nahlasuje neockujucich rodicov. My sme si teraz vybrali taku pediatricku, ktora to odmieta hlasit. Jedine keby jej prisla osobna kontrola, tak by musela. Inak to nerobi....

anicka1981
14. aug 2011

@didulka85 a tak ono ked pride kontrola tak na to pridu tak ci tak,,, a nemiemim to natahovat, nech sa to uzavrie a mame pokoj, ja som mu povedala narovinu, nebavi ma hrat sa na macku a mys, viem, ze niektore mamicky natahuju, ze je male chore, ze idu na dovolenku a tak,, nepovedia na rovinu, ze nechcu,, ale to by ma asi stalo viac namahy, taketo natahovanie sa,,,

Aj tak si myslim, zeby ockovanie mali zdobrovolnit, a nie ako je to teraz ,aby bolo povinne, preco musim platit 332e za to ze nechcem, prave, ze by mi mali vratti peniaze, za to, ze usetria vakcinu a aj naklady spojene na liecbu neziaducich ucinkov po ockovani,,,, 😒

didulka85
14. aug 2011

@anicka1981 ked pride na to, tak im dam preplatit naklady spojene s neziaducimi ucinkami, ktore sme po ockovani mali.
Pokutu ti hned daju, ale ked sa nieco po ockovani stane, tak ta ziadny doktor ani neokasle...

anicka1981
14. aug 2011

@didulka85 su to hajzli, lekarom uz vobec neverim

gizmo22
15. aug 2011

@broonislava Ahoj, a stacilo len ty ked si sa podpisala do karty ,ze nechces ockovat..? Nenutila aj manzela aby podpisal,lebo tohot sa ja bojim...

broonislava
15. aug 2011

@gizmo22
ahoj. nepotrebovala manzelov podpis, ale moj manzel este omnoho razantnejsie odmieta ockovanie, nez ja, takze s nim je to ok. A tvoj manzel by ta nepodporil?

gizmo22
16. aug 2011

@broonislava vsak to je to ,ze mame kvoli tomu hadky ..on by ma nepodporil..a neviem ako by to bolo...teda ak jeden je za a druhy proti...skor tam vidim ,ze by dotlacili mna ..kedze akoze zakon je na ich strane..

didulka85
16. aug 2011

@gizmo22 moj stary bol tiez za ockovanie. O neockovani nechcel ani pocut, ani moje argumenty ho nepresvedcili.
Teraz to trpko olutoval.

anicka1981
16. aug 2011

@didulka85
@gizmo22
ja si myslimze ta nemozu prinutit dat ockovat, ty si matka, aj ked je otec proti,,,, co som vypisovala papiete na socialku a tak, tak matka je vsade zakonny zastupca na 1 mieste,, otec je az druhy,,,,,