Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

olifcek
21. mar 2011

@stefi76 mne nik nepovedal, ze bcg ockovanie mozem posunut, ockovali mi Olivku 6tyzdnov po narodeni, grr! Cize v case, keby sa narodila, kebyze sa neponahla. Nastastie je ok. Chvala @manof -ovi, @petot -ovi, @kaja73, @bambi2 a dalsim, lebo uz mam viac info, a zatial nemame este ani 3.preockovanie... Nevylucujem, ze zaockujeme, ale urcite poposuvam vakciny dalej, a aj s rozostupom od seba.

olifcek
21. mar 2011

samozrejme, je mozne, ze uz ockovat nebudeme... Stale zbieram info a rozhodujeme sa s mm...

pia22
21. mar 2011

@stefi76 tak ja ti ukazem tie tvoje hlasenia neziaducich ucinkov v praxi - 16 mes. dieta od narodenia uplne zdrave, ani len viroza, ATB nic. Podana MMR vakcina, o 3 dni silne zvracanie, teplota, hlieny prudom tecuce z nosteka, o dalsich 24 hod. polovicna pareza /ochrnutie/ tvare. Nasledovala hospitalizacia, bolestive vysetrenia, rehabilitacie...kompletne vsetky odbery negativne. Podozrenie matky /a povedzme si uprimne-opravnene/, ze spustacom problemov bolo ockovanie zmietnute zo stola lekarom prveho kontaktu-pediatrom, neurologom, internistom...jednoducho vsetkymi, diagnoza zo strany lekarov na zaklade vys. ziadna, prognoza ziadna, liecba ziadna. A myslim, ze k akemukolvek hlaseniu cohokolvek sa ani nemusim vyjadrovat. Mimochodom, pareza stale pretrvava /6 tyzdnov/. Je k tomu co dodat?

bambi2
21. mar 2011

@pia22 stefi76 myslela asi tie hlasenia, co nahlasuju pediatri ludi co neockuju 😉 tie sa nahlasuju pravidelne a poctivo... ale nie neziaduce ucinky po ockovani, to je smiesne... to urcite nefunguje tak ako ma, uz vobec nie na tom nasom krasnom malom Slovensku... hlasenie neziaducich ucinkov nikoho nezaujima, ved to nie su ich deti... preco teda nepokutuju lekarov za kazde nenahlasenie neziaducich ucinkov po ockovani?? vtedy by to mozno fungovalo, keby dostavali pokuty za to... nemalo by to väcsi vyznam ako pokutovat ludi co neockuju?? cely system je chory, cely ruvz, sukl, zdravotnictvo, urady a politika... vsetci spolupracuju, jedna ruka myje druhu... 😖

kaja73
21. mar 2011

@bambi2 Ani ostatne hlasenia o nežiaducich učinkoch inych liekov sa nerobia až tak poctivo.Zdroj tu uvadzat nebudem.A jasne že aj to čo pises.

bambi2
21. mar 2011

@kaja73 neni treba, viem ako to vsetko funguje... vlastne na sk nefunguje skoro nic... 😖 tak nech ma niekto nepresviedca o hlaseni neziaducich ucinkov... a moze to byt premna zamna ja zamestnanec ruvz alebo sukl alebo coho... nech to teda podlozi dokumentami z prace... nech ukaze zoznam... nech ukaze akty, zapisy atd... preco to nezverejnia???? ved ich je tak maaaaaaaaaaaaaaalo a nie je to nic hrozne... 😖 preco to neukazat ludom?? nemaju pravo o tych zlych veciach vediet????

pia22
21. mar 2011

@bambi2 jaaaj aha, tak tieto hlasenia sa nahlasuju poctivo, pravidelne a dôkladne:-P A co sa tyka pokutovania lekarov za nenahlasenie neziad. ucinkov-kto by ich pokutoval? Lekari, zdravotnici a pracovnici RUVZ maju pravidelne tak vymyvane mozgy, ze sa uz na ockovanie boja aj pomysliet /a nedaj Boze ze negativne😀/.

bambi2
21. mar 2011

@pia22 dobra otazka, kto by ich pokutoval? ja by som ale chcela videt tie hlasenia neziaducich ucinkov, kolko ich je... mna by to veru zaujimalo... 😉

pia22
21. mar 2011

@bambi2 ja by som skor chcela vidiet co sa s nimi dalej deje-ako sa posuvaju dalej, spracuvaju, vyhodnocuju...a ako si s nimi nakoniec niekto vytiera r.t:-D

petal
21. mar 2011

bambi2 esteze nezijes na SK 😉

katuska26
21. mar 2011

@bambi2 hihi ja kukám kde som prispievala ani neviem a to si si pomýlila nick 😉

petal
21. mar 2011

@pia22 a co bol zaver lekarov, myslim, co to sposobilo? a este ma napadla mozno blbost, ale keby nahodou nebol ockovany a ochorel iba na niektoru z tych chorob nemyslis, ze by mohol tazko prekonavat prave danu chorobu?

manof
21. mar 2011

@kaja73 ale pokojne môžeme uviesť aj zdroj k tomu (ne)hláseniu nežiaducich účinkov: MUDr. Monika Laššánová a kol. z Farmakologického ústavu LF UK v časopise Via Practica 2/2008 uvádza, že hlásených je len MENEJ NEŽ 1% nežiaducich účinkov.

katuska268
21. mar 2011

@sorciera24 Precitala som si ten pribeh a ona doplatila ta mala na neschopnost pediatricky a lahostajnost lekarov..je to smutny pribeh javiem.ale ja viem ake sttavy su po ockovani surfujem po internete,mam svokru ktora vychvala dve deti a ona mi hodne o tom povedala...neviem ako je to stou hexavakcinou ale mne to nepovdala doktorka ale sestricka a ako vidim je to kravina.A smiem sa ta spytat aky je doplatokm za tie vakciny?mozno mam prve dieta ale som informovana a nie som sprosta mojmu martinkovi keby sa nieco stalo aj keby mal iba horucky trebars 40 stupnove ako mal moj manzel ked bol maly tak volam zachranku alebo idem hned na pohotovost a nesedim doma a nedavam mu lieky lepsie ist skor ako neskoro..aj keby mi povedali ze mu nic nie je ja bys om pozadovala vysetrenie ci je vsetko v poriadku a nie chodte domov nic mu nie je.lekari na slovensku su vsetci debili ...no to je moj nazor ale tej mamicky mi je luto...toto je moj nazor...

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 mrkni sem... co hovoris na toto?? este stale si myslis, ze su vakciny take bezpecne?? tych deti je ovela viac, toto je len zopar z nich ktori to neprezili... http://www.vaccineriskawareness.com/Remember-My...
😖

sorciera24
21. mar 2011

@katuska268 v prvom rade som ti uviedla jeden pribeh mamicky, ktory je pravdivy.....vraj nepoznas, ze by niekto po ockovani umrel.....tu sa to stalo...po ockovani....za akych okolnosti, je myslim v teraz nepodstatne...s.talo sa to po ockovani.....a nie je to jediny pripad......
a ak vravis, ze lekari na ALovensku su vsetci debili...tak ako to, ze im veris?...alebo ako to je?
katuska....hexavakcina je povinne ockovanie....a za povinne ockovanie sa nic neplati, ani nepriplaca......doplaca sa len z adobrovolne ockovania.....ja len k tomuto vsetkemu...asi by si si mala, zistit aspon zakaldne informacie o ockovani, pred tym ako tym napichas svojho syna....

katuska268
21. mar 2011

@bambi2 ja neviem o co sa tu snazite vystrasit mamicky tak ze nebudu davat ockovat?je to smutne a co ked nakoniec zomru preto ze ich nedali ockovat narpiklad na cierny kasel alebo tetanus?je to risk ale moze to byt zisk...je to ochrana pred chorobami ,pred pneumokovymi infekciami a rotavirom...takze podla ,mna je ockovanie dobra vec..

katuska268
21. mar 2011

@sorciera24 napisala som komentar na nick bambi 2 tak si to precitaj..a ty si nedala svoje dieta ockovat?

katuska268
21. mar 2011

@sorciera24 a ja im neverim len proste k lekarovi musis chodit a ja som sa bala jedinej veci som epilepticka a eplepsia je niekdy dedicna a na to male deti mozu umriet inac sa ockovania nebojim..myslim na epilepticky zachvat

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 nesnazime sa tu nikoho vystrasit... ved si sama pisala, ze si este nevidela deti co po ockovani zomreli... tak ma iba napadlo, ze ti ukazem ten zoznam...
dobra vec je vsetko pokial clovek o tom nic nevie... 😉 a ze ockovanie je dobra vec? urcite, lepsia ani neexistuje... vies ako sa ti ludia nabalia????? na hlupakoch sa najviac zarabaju prachy... tak je to veru... mas pravdu 😉

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 a tiez nechapem, ked pises, ze lekari su debili na sk... ale preco tam teda chodis a doverujes im?? nemusis tam chodit, nikto ta nenuti, nekaze.. je to len na tebe samej, tvoje rozhodnutie... dnes sa da vsetko vyliecit ale nie chemiou... chemia cloveka zabija, potajomky a celkom iste... existuje aj alternativna medicina, stravou a prirodou sa da vsetkym chorobam predist... nechapem ta...

katuska268
21. mar 2011

a to nemam chodit?co mam ako robit?ja to nezmenim treba len verit ze vedia co robia nic viac

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 clovek az vtedy zmeni nazor ked to zazije na vlastnej kozi... len vtedy je uz neskoro bedakat... 😖

leelo
21. mar 2011

@katuska268 su to debili, ale treba verit, ze vedia, co robia...
OK!

bambi2
21. mar 2011

@leelo 😀 😀 😀 nechapem toto myslenie... fakt, niekedy mi rozum postoji... 😀

katuska268
21. mar 2011

@bambi2 vies ja som epiletik a pocula som rpibeh mamicka rodila dostala zachvat dieta nemalo kyslik narodilo sa postihnute..viem ze to nesuvisi s tym o com tu piseme ale..ja som pocas tehotenstva dostala styrikrat zachvat z toho dvakrat som si rozbila hlavu..som rada ze som nepotratila a ze s narodilo zdrave..a teraz sa bojim ze budem mat maleho na rukacha dostanem zachvat tak neviem co by sa stalo mozno by som zabila neumyselne svoje dieta len kvoli mojej chorobe a neni vyliecitelna...ja si myslim ze nic horsie uz ako epilepsia neexistuje choroby sa daju liecit u miniek ale co ked dostanesm zachvat a mojmu dietatu uz nic nepomoze?vies ja spadnem trebars na moje dieta a tak nestasne ze ho zabijem alebo sa niekde trskne alebo nieco..skus si to predstavit...a epileticky zachvat u miniek moze byt jediny a posledny pretoze aj pre dospeleho je nebezpecny nietoboze pre minika..epilepsia je niekedy dedicna

tin007
21. mar 2011

@katuska268 tak si to predstav, ze jedno male dievcatko v mojej rodine tu na slovensku dostalo epilepticke zachvaty po ockovani hexa vakcinou a tiez prevenarom. lekari to nechcu potvrdit, ale nedokazali ani vyvratit, ze je to nasledok ockovania. podotykam, ze nik v rodine epilepsiu nemal ani nema 😢

katuska268
21. mar 2011

@tin007 dik za povzudenie teraz aby som sa este viac bala..

bambi2
21. mar 2011

@katuska268 vsetko sa da vyliecit... iba mudrci tvrdia opak, pretoze si ich staly zisk, tak preco by ta mali vyliecit ked oni sa tvojou chorobou vlastne zivia??? dnes sa da vyliecit vsetko ak vie clovek ako... za to ja dam ruku do ohna... 🙂

katuska268
21. mar 2011

epilepsia mam od 14 vela som o tejto chorobe citala je to neliecitelna chroba daju sa len zmiernit ucinky liekmi aj dokonca leiky mohli poskodit zdravie mojho dietata a museli mi zastavit laktaciu kvoli tabeltkam...takze ked nemas tu chorobu nevies ake rizika to obnasa...nei to liecitelna choroba...ked uzivas tabeltky blokuju siganly v mozgu ktore spustaju zachvat...no a tu ruku do ohna za to nedavaj lebo nevies nic o tom ja viem o tom hode