Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

trixi
1. apr 2008

jasminke, mozno sa mylim, ale myslim si ze ockovanie Hexavakcinou je povinne ockovanie. Tak, neviem preco rozmyslas. Budes ho musiet dat zaockovat. Nie je to o tom ci chces alebo nie. Ak sa mylim, tak nech ma maminky opravia.
Uz tu tato tema bola rozoberana vela krat a uz som aj pisala, ze nas maly mal silnu reakciu. Mame za sebou dve davky. Pri prvom ockovani, ktore bolo okolo obeda, cca do 4 hodin zacala stupat teplota, ked dosiahla 38,5 st., tak som mudala Panadol baby, ktory zabral a tiez ho ukludnil. Na druhy den bol mrzuty a okolo obeda zacala stupat teplota, dala som mu zasa Panadol baby a to pomohlo. Druhe preockovanie bolo horsie. Ockovali ho rano, okolo obeda zasa zacala vystupovat vysoka teplota, maly bol precitlively, velmi placlivy. Dala som mu Panadol baby, ktory zabral az po 4 hodinach, ale teplota klesla len malo, nozicka-miesto vpichu bolo silne cervene, horuce a velmi bolave - dala som mu na to studeny vinovy obklad. Po styroch hodinach zasa dostal Panadol, druha davka uz zabrala, noc bola bezproblemova. Druhy den vsak bol velmi mrzuty, s teplotami.
Z toho som usudila, ze nas maly je na ockovanie velmi precitlively. Jeho telicko reaguje velmi intenzivne. Vsade sa pise (ja tomu verim), ze hexavakcina je moderna vakcina, bezbolestna (to je naozaj) a bez vedlajsich reakcii. Nas maly je vsak vynimka, ktora potvrdzuje pravidla. Napriek tomu sme ho dali este zaockovat proti pneumokokom a rotavirom, a urcite ho dam zaockovat aj proti zltacke typu A.

bystricanka
1. apr 2008

trixi má pravdu. hexavakcína je povinné očkovanie. Do jedného roku 3 dávky. A áno je šetrnejšia, ale deti na každú injekciu reagujú inakšie.
Môj ani nevedel že ho očkujú. Žiadna reakcia, ani opuchnutie okolo vpichu, ani nervózny, ani teploty. Takže my sme tí šťastnejší 🙂

jasminke
autor
1. apr 2008

Ahoj trixi,
nasla som si doktorku, ktora toto rozhodnutie nechava na rodicoch, lebo vakciny, ktore sa vyrabali predtym, boli naozaj velmi zle, a mohli sposobit vazne problemy. Uz len obsah ortuti prekracoval 13x hranicu, kt. dietatko je schopne prijat, pre dospeleho to znamenalo 3x prekrocenie hranice..
BHohuzial farmaceutickemu priemyslu az tak neverim, a nie nadarmo sa hovori, ze to je najvacsia mafia na svete.

jasminke
autor
1. apr 2008

Dakujem bystricanka. To rada pocujem 😉 .

certica
1. apr 2008

ani my sme nemali ziadne priznaky, ale to pri ziadnom ockovani - ci uz povinne alebo dobrovolne

smary
1. apr 2008

aj ked sa ockovanie vola "povinne" tak pravda je taka,ze neexistuje zakon,na zaklade,ktoreho by potom mohli rodicov stihat (ak teda nedaju dieta zaockovat),cize je aj povinne ockovanie je len a len na rozhodnuti rodicov...
my sme nemali reakciu ziadnu,ani na hexa,ani na prevenar,ani na rotarix...

jasminke
autor
1. apr 2008

Presne tak, poskomunisticky stat s legislativou, ktora nie je ani demokraticka - ani totalitna...
ale keby nahodou dietatko ochorelo chorobou, na kt. sa malo dat ockovat, liecbu pravdepodobne budu hradit rodicia.

iffka2002
1. apr 2008

jasminke, osobne si myslim, ze by si si vycitala ak by chytil Jonasko nejaku chorobu proti kt. mal byt vdaka hexavakcine ochraneny.. ved tie vedlajsie ucinky trvaju kratko a (ak sa nemylim) su to len horucky ci opuch okolo vpichu.. Nasa martinka tiez mala po vakcine horucky, ale urcite by som v ziadnom pripade neriskovala, ze by nebola zaockovana proti tym vsetkym svinstvam. Ale odpoved na tvoju otazku je, ze dcera mala horucky, ale akoby jej to ani nevadilo, mala dobru naladu, stale sa smiala, len cela horela 😅

ikaika
1. apr 2008

my sme mali par dni zvysenu teplotu a boli sme trochu mrzuti 😖

a potom nam zacalo reagovat nezahojene ockovanie proti TBC a musime s tym chodit na plucne 😒

elinka27
2. apr 2008

mne doktorka hovorila,ze tieto vakciny su uz novsie a deti ich lepsie znasaju.Tak neviem ake boli pred tym.
Mne maly maly len jeden den zvysenu teplotu a prestal jest,ale ked mu klesla tak by zjedol aj mna potom 😝

jasminke
autor
2. apr 2008

K vakcinam:
tazko povedat, ci sa da na to pozerat z kratkodobeho hladiska, kedze vakcinu si v sebe uz nesieme cely zivot, a dava sa do telicka, ked je v prvotnom vyvoji, a nervova sustava je stale nedovyvijana...
V suvislosti s vakcinou proti hepatitide B bolo pozorovane zvysene mnozstvo detskej cukrovky.
Ikaika, a co sa stalo Riškovi, dostal zápal plúc, alebo sa mu vytvorili hnisavé abcesy pod pazuškami a na ramienku?
Co sa tyka vakcin predtym, dokazal sa suvis s nahlym umrtovym syndromom a vakcinaciou - akurat sa to velmi slabo zverejnilo. Suvis je snad slabe slovo, lepsie je zapricinenie.
Laboratorne testy vakciny neboli dostatocujuce, skumalo sa len obdobie prvych troch dni po vakcinacii, kriticke obdobie je ale jeden mesiac. Kym prve tri dni laboratorne mysi nevykazovali zdravotne problemy horsieho razu, na stvrty den zomrela prva, dalsie presne udaje si uz nepamatam, ale viem, ze do mesiaca ich zomreli 4.
Snad najznamejsi pripad, je pripad otca, ktory bol odsudeny za zabitie svojho dietka, mal ho zabit trasenim. Neskorsie laboratorne vysledky ukazali, ze to bolo sposobene vakcinaciou a on bol po mnohych rokoch prepusteny..
Preto ma tak zaujima, ake su reakcie po tychto vakcinch

iffka2002
2. apr 2008

hmmm..

bubba
2. apr 2008

my sme ani po jednom ockovvani(do 1,5r) nemali problemy ..najblizsie nas caka az vo veku 3 rokov potom pridem informovat 😀

jasminke
autor
2. apr 2008

dobre, dakujem 😀

eriqe
2. apr 2008

tak moja mala mala po vakcinacii zvysenu teplotu a bola neskutocne nervna, dobre bolo len ked spala a po tom dva dni nespala vobec. Stale len plackala 😒

trixi
2. apr 2008

Neviem preco treba rozoberat vakciny, ktore sa pouzivali predtym. Ved su vyvinute nove, moderne vakciny. Preto sa vyvijaju aby sa minimalizovali vsetky mozne rizika. A ked neveris farmaceutickemu priemyslu, tak asi nepouzivas ziadne lieciva. Z Tvojich prispevkov som usudila, ze si proti ockovaniu. Ako si sa vyhla ockovaniu maleho proti TBC v porodnici?
Nejako som nepochopila o tom umrti, za zomrela prva a do mesiaca zomreli 4. Na co boli ockovaní a kto, alebo co?
Vies kolko zomrelo deti na ochorenie sposobene pneumokokom v roku 2006 na Slovensku? A kolko ich onemocnelo? Vies kolko deti onemocnelo na rotavirus?

jasminke
autor
2. apr 2008

Trixi,
museli sa povinne zaockovat a nikoho nezaujimalo, ci boli s nimi problemy. Vazne, az smrtelne, a potom sa to poriadne ani neuverejnilo. O tejto vakcine je tiez strasne malo pocut, tie stranky som si pozerala, su urobene psychologicky - k tomu sa nebudem vyjadrovat.
Takze pre mna je logicke, ze si radsej tuto novu vakcinu preverim, kedze tomu slovicku - povinne - az tak neverim.

trixi, je tam napisane, ze sa jedna o laboratorne mysi. boli ockovani DPT vakcinou, ktora sa prestala pouzivat nedavno. Ockovalo sa nou dovtedy, kym nezacala byt hradena poistovnami nova hexavakcina. Hexavakcina sa ockovala subezne s DPT, ale muselo sa za nu doplacat. Takze az taka daleka minulost to nie je.

Ja sa rozpravam o hexavakcine. Ale priznam sa, ze neviem. Dakujem, Tvoj nazor som uz pocula.

alififi
2. apr 2008

tema uz existuje - volna diskusia : Odmietnutie očkovania

jasminke
autor
2. apr 2008

Eriqe, a teraz je Vam ako..? 😕

alififi
2. apr 2008

jasminka a tvoj maly este nebol ockovany ? 1 hexa sa dava v 3 mesiacoch, ak teda je vsetko ok. povedala si doktorke nech maleho neockuje ?

jasminke
autor
2. apr 2008

Maly dostal tetanus az v druhom mesiaci, takze on sa moze dat ockovat az v polovici piateho, a doktorka vie o tom, ze chcem s ockovanim bud chvilku vydrzat alebo neockovat vobec.

stenli
2. apr 2008

pred zavedením povinného očkovania stovky detí ročne zomierali na niektorú z chorôb, proti ktorým sa očkuje, ak nezomierali, museli užívať silné lieky- antibiotiká, prípadne iné,ktoré majú veľa nežiadúcich účinkov, takže aj keď po podaní vakcíny môžu byť reakcie, tieto nebývajú závažnejšie, väčšinou je to zvýšená teplota, mrzutosť, spavosť, bolesť a začervenanie v mieste vpichu, určite je to lepšie, ako keby dieťa malo niektorú z chorôb dostať, ja som určite za povinné očkovanie, považujem postoj rodičov, ktorí očkovanie odmietajú za hazardovanie so zdravím a životom dieťata.
Hexavakcína neobsahuje živých pôvodcov chorôb, takže ochorenie nemôže spôsobiť

jasminke
autor
2. apr 2008

Dakujem Stenli za nazor.
Ale musim poznamenat, ze niektore choroby uz boli prekonane, a na mnohe choroby, ktore sa zacalo ockovat, nebolo uz nutne vyvijat vakcinu.

stenli
2. apr 2008

ktoré boli prekonané

seki
2. apr 2008

My sme mali reakcie dost burlive 2 dni 38-39 horucky a nezaberal ani panadol ani nurofen a trosku vlazna spracha a bol asi viac mrzuty aj ked nie velmi. 😒 ☹ ale potomt ako by utalo a horucky ako prisli tak odisli a boli sme ockovani az po6mes lebo mal dovtedy nezahojene TBC.

jasminke
autor
2. apr 2008

A spokojnost sa mu vratila, nie je nervoznejsi..? Dajte vediet ako Vam bude i po druhej davke

eriqe
2. apr 2008

tak po tyzdni sa dala do poriadku Jasminka. A ja lutujem, ze som sa skor o to ockovanie nezaujimala a nedala zaockovat neskor

jasminke
autor
2. apr 2008

Dakujem Eriqe,
drzim Vam palce, nech po druhej davke nemate takuto reakciu..

lubkaaa
3. apr 2008

my sme mali po prvom očkovani do večera horúčku, ale Lea sa usmievala a rozprávala akoby mala halucinácie.. dala som panadol a ľahli sme spať.. na druhý deň všetko ako predtým , akurát ešte pár dní po očkovaní dlhšie spávala cez deň.. (čo mi len vyhovovalo.. 🙂 -lebo normálne pospí tak pol hodinku..
ale neviem či to mám považovať za zhodu náhod-ale presne po mesiaci začala byť zla´ako čert, po nociach vyrevuje, nechce spať, stále sa budí.. môže to byť tým, že som dostala mrchu? neviem čím to je dúfam, že to čo najskôr prejde.. 😒 😠

meissa
3. apr 2008

Aj my sme mali po ockovani zvysenu teplotu. Dala som jej panadol baby a preslo to. Len teraz sa trosku bojim lebo mame ist o tri tyzdne na preockovanie a mala ma uz tyzden teploty a kasle. Uz sme nasadili aj antibiotika tak uvidim ako to dopadne. Viem,ze dieta musi byt uplne zdrave ked ho ockuju.