Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

heimdalls
26. nov 2011

@sorciera24 bol to príklad, toho že všetko na svete je v určitých prípadoch kontraproduktívne, či je to hexavakcína, alebo konzumácia trebárs medu na ktorý jeden z 1000 prípadou reaguje zástvou dýchania.

kaja73
26. nov 2011

@heimdalls Vsetko može byt potencialne skodlive-to mas pravdu.
Ale to co stat nuti POVINNE, by malo byt na 100% bezpecne a pre nikoho to nesmie byt skodlive-za ziadnych okolnosti. A hlavne ked je to prevencia-ta NESMIE nikomu ubližit,žiadne straty tam nemaju co hladat ani zdravotne problemy.
Med nejeme povinne,vlasy si nefarbime povinne atd-je to nasa slobodna volba.

luciferkax
27. nov 2011

@sofia2008 prosím ťa, kde by som našla príbalový leták na vakcínu MMR?

sofia2008
27. nov 2011

@luciferkax na stranke slobodavockovani.sk

heimdalls
28. nov 2011

Tých nežia´ucich účinkov je tam akosi priveľa, z tohto mám určite väčší strach ako z hexavakcíny a prevenaru. Kedy sa dá očkovať najneskôr?

heimdalls
28. nov 2011

Skúste si prečítať toto: http://www.ockovanie.org/autizmus.html trošku som "posurfoval" a podarilo sa mi nájsť tento príspevok, dramatického rozšírenia autizmu po očkovaní MMR, je tam pekný graf ako ochorení po zavedení povinného očkovania v daných štátoch začalo pribúdať.

heimdalls
28. nov 2011

Aby sa človek potom v tomto vyznal, tu je daľší pohľad na vec: http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

didulka85
28. nov 2011

@heimdalls Mama a ja ma sutaze typu hadaj hadaj a vyhras zadarmo vakcinu pod stromcek... Hlavny zdroj prijmu tychto casopisov su reklamy od farma firiem alebo vyrobcov umelych mliek. Reklamy su tam casto skryte, bezny clovek si ich neuvedomuje.
Pani Spanikova je na vyplatnej listine farma firiem. Jej hlavna pracovna napln je ukludnovat verejnost ci uz na internete alebo v mediach a vytvarat pozitivny obraz o ockovani.

sorciera24
28. nov 2011

@heimdalls asi nepoznas Mudr. Spanikovu....iank by si ju ako zdroj nikdy neuviedol!....ona totiz odporuca ockovanie aj cez mrtvoly a ja viem aj preco....(vieme, kto je jej sponzor;))

mikyfk
2. dec 2011

to je predsa nezmysel. ja rozhodujem o svojom dietati. ja zan zodpovedam. povinne ci nepovinne, treba pouzivat hlavu. az potom pocuvat prikazy.

heimdalls
5. dec 2011

Rozhodnuté - MMR očkovanie u svojej naimilovanejšej dcérky NIKDY s manželkou nedopustíme. Venoval som sa študovania podrobností o tomto svinstve celý minulý týždeň a rozhodli sme takto. Nedopustím a nikdy nebudem riskovať očkovanie touto vakcínou, ktorá spôsobuje autizmus a cukrovku, najviac ma chytil za srdce príbeh z 25.02.2011 v relácii fokus na STV2 (je to aj v archíve) ako malé dievčatko dostalo po očkovaní Cukrovku DM I. stupňa autoimunitnú. Ďakujem vám dámy za váš pohľad aj z druhej strany na túto problematiku. Za svoje pôvodné obhajujúce názory aj keď Hexy a prevenaru sa ospravedlňujem. Ešte raz vďaka.

seva
5. dec 2011

@heimdalls ale co ? 🙂 ospravedlnujem sa za malilinke sarkasticke pousmiatie. na druhej strane, klobuk dole, ze si sa tym zaoberal a vdaka tomu sa ti mozno otvorili aj ine obzory ... prajem vela stastia! 😉 ps: hexa a prevenar na tom nie su o nic lepsie, bohuzial ☹

heimdalls
5. dec 2011

@seva s tou hexa už neurobíme nič, absolvovali sme všetky 3, aj keď tá sa mi až tak riskantná nezdá, malá ju znášala "dobre" ak si odmyslím malú hrčku na stehienku, ktorú má ešte teraz maličkú a to ju očkovali 21.10.2011 (dnes dva týždne) žiadne teploty, žiadne zmeny správania, len to miesto vpichu. Manželkyna kamarátka (spolu kočíkujú) mala hexu obzvlášť problematickú, úplne jej opuchli a omodreli nôžky, trvalo to celý týždeň, plus zmeny správania, plač, nechutenstvo atď.

adriana7
7. dec 2011

@tinki , ja nevediem naozaj s nikým žabomyšie vojny, aj moja najmladšia má silnú alergiu na 3 mliečne bielkoviny (BKM) ale nie je očkovaná a doteraz je úplne zdravá, nemá zníženú imunitu...zato najstaršiu očkovanie poškodilo, najskôr veľmi vážne, ale vyhrabali sme sa z toho. mne práveže vadí, ako dokáže iná matka odsúdiť inú matku za to, že si dovolila ďalej neočkovať svoje dieťa, pretože jej očkovanie dieťaťu vážne poškodilo zdravie...vy si myslíte, že si to vymýšľame? z čoho si myslíš že inak zdravé dieťa dostane po očkovaní poruchu krvotvorby?
...ad očkovanie babiek, moja sa v dospelosti po očkovaní proti tbc liečila ROK v tatranskej polianke!

heimdalls
29. dec 2011

Prinášam Vám jeden príspevok s odpoveďou na jednu moju otázku v inom fóre:

MMR
Rád by som trochu dostal do pevedomia, vašu odpoveď na túto otazku adresovanú od jednej pisateľky, vašu odpoveď na ňu a následne moju otázku:

MMR vakcina 31.05.2009, 23:09

Pekny den pani doktorka,
chcela som sa opytat na vakcinu MMR. v sucasnej dobe sa vela diskutuje o problematike ockovania, hlavne o jeho bezpecnosti. nie som proti povinnemu ockovaniu, ale prostrednictvom internetu sa clovek stretne s roznymi nazormi a informaciami. chcela som sa opytat na spojitost MMR vakciny a autizmu ako sa o tom uz aj pisalo. je tam mozne riziko, alebo to vobec nebolo dokazane a toto ockovanie s touto chorobou nema nic spolocne? viem, ze je to povinne ockovanie, ale MMR su myslim mumps, ruzienky, rubeola? a nedaju sa tieto choroby prekonat bez nasledkov aj bez ockovania?
dakujem

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Všetky ochorenia, proti ktorým sa očkuje v povinnom očkovaní by sa dali prekonať aj bez alebo len s následkami, ktorý sa dajú prežiť. Po záškrte býval zachrípnutý hlas, po pravých kiahňach zohyzdená tvár, po detskej obrne obrny zväčša dolných končatín. Mnohí jedinci však ochorenie neprežili a zomreli.
Práve si podrobne prekladám článok paula Offita z odborného časopisu, ktorý vyvracia všetky spojitosti s očkovaním MMR a autizmom, tak ako ich v r. 1998 uverejnil dr. Wakefield v odbornom časopise a stali sa základom kampane proti tomuto očkovaniu a jeho spojitosti s autizmom. Takže môj názor a aj názor mnohých renomovaných odborníkov je jednoznačný, spojenie medzi MMR a autizmom, myslím príčinné spojenie, teda že očkovanie je jeho príčinou neexistuje.

Skutočne ste p. doktorka o tom čo ste tu poznamenali presvedčená? je to tvrdenie doktora proti doktorovi, ten Váš má samozrejme "pravdu" a Wakefield je podľa Vás klamár, ja sa vás pýtam prečo?
Je pre Vás pohodlnejšie byť dotovanou osobou farma firiem, aj za cenu toho, že vedome ako lekárka pod prísahou máte život chrániť a nie ho ničiť tým bordelom ktorý vakcíny obsahujú. Je skutočne biznis a dovolnky + dary farma firiem v tomto svete na prvom mieste pred ľudskosťou a láskou? Ako môžte niečo tak nebezpečné ako je očkovanie MMR ešte aj odporúčať. Svoj najcennejší poklad, svoju dcérku týmto vašim svinstvom niekdy nedovolím zaočkovať. Želám Vám aj p. Dlouholudskému veľa štastia v živote, kým výde pravda na povrch.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková

Ja som od farma firiem za očkovanie nikdy nedostala ani korunu, takže anonymne si môžete písať samozrejme čo chcete, ale ak by ste sa k svojim názorom priznal, môžem vás zažalovať pre krivé obvinenie.
Vy sa môžete rozhodnúť, že dieťa nedáte zaočkvať. Viete, že v Europe zomrelo v roku 2010 8 detí na osýpky, práve takých ako vaše dieťatko, ktoré neboli zaočkované, lebo rodičia podľahli bludom na internete!

zuzi777
30. dec 2011

@heimdalls V dnesnej dobe existuje tolko zaujmovych skupin, ze je velmi tazko posudit, nezavislost a pravdivost informacii, ktore clovek niekde najde. S tvrdeniami z tohoto clanku som sa stretla aj ja... a taktiez som hladala dalsie informacie. Podla toho co som nasla tu (a aj inde)

http://de.wikipedia.org/wiki/MMR-Impfstoff

su ale vysledky Wakefieldovej studie uz dlhsie vyvratene. Pre tych co nevedia po nemecky v skratke:

1.) To, ze pocet ochoreni na autizmus narasta od casu ked sa zacalo ockovat je pravda. To ale neznamena, ze ockovanie autizmus naozaj sposobuje. (Aj pocet dopravnych nehod odvtedy stale narasta 🙂. ) V Japonsku zastavili toto ockovanie v roku 1993 a pocet ochoreni na autizmus sa napriek tomu do roku 2005 takmer zdvojnasobil...

2.) Ukazalo sa, ze Wakefield a dalsi, ktori sa podielali na uverejneni tejto studie, dostali velke sumy penazi od advokatskych firiem zastupujucich pred sudom rodiny, u ktorych deti sa zistil autizmus kratko po ockovani. (Tieto rodiny ziadali na sude obrovske odskodne...)

3.) Odvtedy sa tato problematika skumala v roznych studiach (v roznych statoch) a dospelo sa k zaveru, ze Wakefieldove tvrdenia su nepodlozene.

Takze tak - a teraz si vyber, kde je pravda. V dnesnej dobe mozes mat takmer akykolvek nazor, ked chvilu hladas, najdes na internete dokazy, ktore ta v nom podporia. A niekedy je takmer nemozne posudit pravdivost tychto informacii. Preto sa mi zda najlepsie, najst si doktora, ktoremu clovek doveruje a nechat si poradit. Jasne, ze ani oni nie su neomylny (a nie vzdy celkom nezavisli), ale myslim ze maju lepsie predpoklady posudit, kde moze byt pravda. Pokial viem, doktori svoje vlastne deti ockuju. (Aj ked ziadnu statistiku som o tom nevidela, len poznam viacerych, co ockovat dali a ziadneho, ktory by svoje deti ockovat nedal.)

Nam nas doktor povedal, ze podla jeho vedomosti aj skusenosti, je rozhodne za ockovanie: kym vo svojich mladych rokoch (ked sa este tak celoplosne neockovalo) sa rocne stretaval s 5-6 vaznymi komplikaciami sposobenymi tymito ochoreniami, dnes ma tak 1 takehoto pacienta za dva roky. S vaznymi komplikaciami po ockovani sa este vo svojej praxi nestretol...

melkina
22. jan 2012

Ahojte ja sa pripájam s príspevkom,ako reagoval moj najmenší syn. Prvé očkovanie hexa a prevenarom bolo viac menej ok. Bol v ten den plačlivejší,miesto bolo trochu teplejsie a jemne červené.Dávala som mu studene obklady.Po skusenostiach s mojimi staršími detmi,som to považovala za bežnu reakciu. Druha davka vsak uz bola teda o inom. Miesto vpichu mu uplne spochlo,zčervenalo,až dobordova. Evidentne ho to svrbelo,stále si to škriabal. Urobili sa mu v tom,normálne krvné podliatinky. Podotýkam,flak bol velkosti dospeláckej dlane. Nahlasila som to lekarke,ona to zapísala do karty,ale netuším,či aj hlásila......Teraz nás čaka 15 mes ockovanie, ( odkladane od leta)mám z toho obavu aká bude reakcia....

ema72
11. feb 2012

@miliharmi citala som tvoj pribeh miliharmi. To je naozaj srdcervuce. Mam jedno male dievcatko a takmer 40 rokov. Neviem si predstavit, ze by sa to stalo mne. Uplne s tvojim nazorom suhlasim. Ja nie som proti ockovaniu, ale vyspeleho organizmu a nie malych deticiek. Moja este dostala ockovanie proti tbc. Ma seboreu, dermatitidu na lickach a sople. Takze hexu jej nedam. Zjavne ma narusenu imunitu. Zaockujeme ju, ked bude tostatocne fyzicky vyspela, ale do 2 rokov to nebude. Moja matka v 1945 prekonala zaskt. Teraz ma 70 a beha po lese, na jablon sa vyskriabe vyssie ako ja. My s bratom sme alergici a nikto zo starsej generacie- rodicia, stari rodicia, pra pra, nikto. Do macky, tak preco to teda mame ?

kvetinka211
11. feb 2012

@heimdalls skus poštudovať ešte jeden celý týždeň, preveruj kriticky každý zdroj a možno prídeš k inému záveru. Čo sa týka toho spojenia mmr a autizmu, to je už oficiálny nezmysel, to nie je doktor proti doktorovi, ale vedecka komunita proti jednemu s najvacsou pravdepodobnostou podvodnikovi, aj casopis Lancet to uz vyradil zo svojej databazy ... ja sa chystam urobit si este prehlad o naslednych studiach ktore to vsetko vyvratili a ich pozadi, ale zatial som dosla k zaveru, ze kauzalna suvislost medzi mmr a autizmom nebola preukazana a neexistuje ani dovod ze by sme to mali predpokladat

tinki
11. feb 2012

naša skúsenosť po dávkach Hexa a Prevenar. Po prvej dávke, mala obojstranný zápal stredného ucha. Nastal do týždňa po očkovaní. Po druhej dávke, nič. Tretia, bolesti v nožičkách. Malá mi celý večer sedela na rukách, s nohami ani nepohla, ak som ju prebaľovala, alebo akokoľvek hýbala nôžkami, strašne plakala. Zvýšená teplota do 38. Na druhý deň, už bolo dobre.
MMR očkovať nedám. Tak som sa rozhodla, už som to aj oznámila doktorke.
Staršia dcéra má všetky očkovania, reakcie boli v pohody, ale má alergiu na mlieko, vaječný bielok, totálne nízku imunitu. Do roka, bola zdravé dieťa. Či to má súvis, neviem.

slniecko77
11. feb 2012

@heimdalls davam za pravdu dievcata co ti odpovedali 😉
..skus si overit vsetky dostupne zdroje a informacie a podla toho rob zaver 😉

ema72
11. feb 2012

nuz vazeni, prave som docitala Oxford journals, kde bol zverejneny clanok, podotykam vysoko odborny clanok imunologickeho vyskumu, ktory sa zaoberal suvisom ockavania deti do 18 mesiacov a vznikom atopickych manifestov, alergii a respiracnych ochoreni. Z clanku vyplyva, ze skutocne vakcinacia sposobuje zmeny imunity a bunkovej urovni v markeri Th1, ktory je zodpoveny za rozvoj atopie. Nulove hodnoty boli namerane u nevakcinovanych deti do dvoch mesiacov, najhorsie vysledky sa namerali medzi 6-12 mesiacom veku deti. Potom tento ukazovatel pozvolne klesal. Najviac Th1 ovplyvnoval tetanium toxoid ako ucinna latka obsiahnuta v hexavakcine, ktorej ulohou je imunizacia proti tetanu. Tolko som sa docitala.

ninan2
12. feb 2012

@ema72 nemohla by si pls napisat presny zdroj, cislo a rok vydania? Da sa to najst aj niekde na nete?

ema72
12. feb 2012

@ninan2 http://jid.oxfordjournals.org/content/184/1/80...., treba otvorit clanok v pdf hned vpravo

ninan2
12. feb 2012

@ema72 super, dakujem pekne 🙂 My sme zatial Hexu neockovali, je "odlozena" min. do leta...

ema72
12. feb 2012

ani ja nebudem. Japonci - chytry narod posunuli ockovania od 24 mes. Tu hexu moze dieta dostat pokojne az v 4 rokoch. Imunizacia vakcinami skutocne sposobila minimalizaciu tychto nemoci v zapadnom svete takmer na 0. Ale dnes, ked uz su potlacene by bolo asi treba pristupovat k vakcinacii inym sposobom a mozno aj tym, ze sa posunie do veku, kedy je dieta viac vyspelejsie a nenapacha to skody na imunite.

blovitc120
12. feb 2012

@ema72 nemas spravne info, Japonci mali posunute ockovanie na 2 roky veku kym sa ockovalo celobunkovou pertussis zlozkou, teraz uz maju klasicky, to po prve. Po druhe, davat Infanrix Hexa v 4 rokoch je uplne zbytocne. Po tretie, takmer vsetky choroby resp. umrtia na ne boli zminimalizovane este PRED zavedenim plosnej vakcinacie a tvrdit, ze v neskorsom veku to uz nenapacha ziadne skody na imunite je neoverena informacia, rada by som vedela zdroj.

ema72
12. feb 2012

@blovitc120 neviem ake mas vzdelanie resp. z coho vyplyvaju tvoje info, treba postudovat aj ine zdroje v inych krajinach, napr. odprucania pre ockovanie deti bez vcasnej vakcinacie. Ja som nepovedala, ze skody nebudu napachane, ale ze je moznost, ze sa zmiernia s vyspelostou organizmu dietata. Napr. tetanus je taka neprijemna otazka - detske vakciny su len na baze tetanoveho toxoidu, dospolacke mozu byt pouzite od veku 6 rokov. Pravdou je, ze aj tetanus je liecitelny metronidazolom resp. penicilinmi.