Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

anicka1981
24. nov 2011

@dia6 nie, zatial nic,,,, moj doktor je v pohode, ako som uz pisala vyssie, podpisala sommu, ze nesuhlasim s ockovanim, a hotovo, mal prist aj muz podpisat, ale to mi poradili, ze nema chodit, ze ibe jeden rodic ma, tak asi caka,kym muz pridepodpisat,,, takze zatial to nehlasil,lebo mi nic neprislo este. Ono je to tak, ze prvmusia byt rodicia podpisany obaja, to znamena, ze suhlasia obaja a su jednotny, ale ked madzi rodicami je rozpor, ze sa nevedia dohodnut ci ockovat, tak potom moze byt sud a tahanice, a tak urad verejneho zdravia nic robit nemoze,,,
,aspon tak mi vraveli,,, tak cakam 😀 a doky je v pohode, vobec na mna netlaci, nezastrasoval ma epidemiami cholery ani nic podobne, nemam stres vobec chodit na poradne 😉

a este z pravneho hladiska ani ja som nemusela nic podpisat, niaky zakon ti to neprikazuje, islo o moju dobru volu a podpisla som iba v ramci korektnych vztahov s dokim,,, ani muz nemusi nic podpisovat a on ani nepodpise

sofia2008
24. nov 2011

@dia6 poznam jeden pripad z nasho mesta, kedy ostalo dietatko ochrnute na pol tela po ockovani ☹ jedna znama, co je roky farm. reprezentantka, tak svoju dcerku nedala ockovat ani v porodnici ani potom..inak tie reci, ze dieta nevezmu do skolky, to je aka blbost, moja mama a dve tety su riaditelkami materskej skoly a maju plno deti, co nie su vobec ockovane 🙂

heimdalls
24. nov 2011

@dia6 ja sa skutočne ani náhodou nesnažím zastávať štat, všetko je tu jeden veľký bordel, ale nechápem jedno, ako je možné že sa takato diskusia s konkrétnimi prípadmi prediskutúva na fore a nepretrisa niekde v mediach, ak sú skutočne dôkazy o škodlivosti týchto vakcín, prečo nekonajú na podnet tých ktorých deti majú po očkovaní následky médiá? Ja som v médiách okolo očokavania, počul zatial strašne málo, o prípadoch kedy vznikli po očovaní následky zatiaľ skutočne nič, ak je naozaj spoločnosť zavádzaná a podvádzaná, mal by niekto konať.

@anicka1981 bohužiaľ máš vo svojom postrehu o zdravotníctve a lekároch pravdu, mali ste nejaký postih z toho že ste odmietli očkovať? - beriem späť nevšimol som si tvoju odpoveď o postihoch pre dia6

anicka1981
24. nov 2011

@sofia2008 ono je vela pripadov nasledkov po ocko,ale problem je v tom, ze sa to nehlasi, a lekari ti to nikdy neuznaju ako nasledok ockovania, alebo iba velmi vynimocne, na internete najdes vela videi a clankov s touto temou,,,,, a je dobre, ze sa o tom hovori, kedy bolo pred tym tolko autizmu a deti s poruchamy ucenia a hyper deti, a leukemikov a rakovin u malych deti, farmaceuticke firmy si vyrabaju pacientov, aby mali komu davat tie svinstva co vyrabaju,,,, vedeli ste, ze bacily, ktore davaju do vakcin su kultivovane na spych a opicich organoch a teda vakcina moze byt znecistena aj virusami z tychto tkaniv?, a MMR vakcina sa kultivuje na umelo potratenych ludskych plodoch, ?? a + hlinik a ortud-co su vysoko rakovinotvorne latky,,, a to ma pomoct mojmu dietatu???? tak to pochybujem,,,, zijeme v blude,,,,

anicka1981
24. nov 2011

@heimdalls max pokuta- suhrne za vsetky ocko je 330e,, ale nar, keby mna teraz predvolali, tak mi mozu dat pokutu za jedno ocko, co som nedala - asi 66e a ked nedam dalsie zase 66e ale nie viac ako 330e dokopy za vsetky ockovania,,,

a kona ... sloboda ockovania.sk a iniciativa za uvedomenie rizik ockovania.sk
a aj tu na MK je forum nesuhlas s povinnym ockovanim

ponkoponko
24. nov 2011

@anicka1981 ziadne prachy nenahradia zdravie dietatka...je smutne ze sa pokutuje za to ked chranis to najcennejsie co mas

anicka1981
24. nov 2011

@ponkoponko presne tak,,,, ale aj tak to nie az take zle, sice zaplatis pokutu, ale nic ine,,, dieta ti musia zobrat do jasli, skoly aj skolky, kdezto v uk je dorovolne, ale maju to inac,, ked nie je ockovane, tak ta s malym nepustia na bazen, do jasli nezoberu a tak, sice sa najdu aj skoly, ktore beru aj neockovane,,, ale zase dochadzat 100 km,do jasli nic moc,,,,kamaratka tak dala zaockovat,,, no ale ja by som nedala, radsej by dom to neako inac riesila..... takze nie je to az take zle, ked to mozes odmietnut a nic nine ako pokuta ti nehrozi.... 😉

dia6
24. nov 2011

@anicka1981 zaujímavé informácie. ďakujem. To tých 66 e obetujem pre dieťa.

tinki
24. nov 2011

A keď vaše nezaočkované dieťa, napríklad dcéra, bude tehotná a dostane sa do kontaktu s iným nezaočkovaným dieťaťom, ktoré má rubeolu a tým pádom ju nakazí. Viete aké to má následky na plod?
Ja viem, že sa očkuje v detstve a má to účinok na 10 rokov,potom sa očkuje znova niekedy v 11 roku a znova to má účinok len niekoľko rokov. Ale vždy to chráni. Ja viem, ak by dieťa prekonalo toto ochorenie v detstve, tak je chránené celý život. Ale vzhľadom na to, že sa tu vďaka očkovaniu veľmi nevyskytuje, tak nemá možnosť na ňu ochorieť a tým si vytvoriť protilátky. Veď aj v poradni sa robia testy mamičkám či nemajú rubeolu ešte v začiatkoch tehotenstva. No ak vám ochorie tehotná dcéra, čo jej odpoviete?
Alebo chlapec, ktorý je už pohlavne zrelý? Veď rubeola spôsobuje neplodnosť..
Ja nikoho neobviňujem, ja som za to, aby sa každý rozhodoval sám, ale treba prihliadať na všetko..

sofia2008
24. nov 2011

@anicka1981 presne, ako pises..uplny suhlas..inac mimo ockovania..jeden byvaly riaditel farm. firmy vydal knihu v USA, kde sam pise, ze v laboratoriach je uz davno liek proti cukrovke, sam popisuje, o kolko penazi by ff prisli, ak by sa to dostalo na verejnost..pise tam aj o ockovani atd..sam dal poistit svoj zivot tak, ze nezverejnil vsetky info, v pripade, ak by ho dali zavrazdit, tak jeho pravnik zverejni vsetky informacie, ktore ma..ved pripad Valka u nas na SVK je nieco podobne, sice mimo ockovania, ale ide o rovnaky princip..ja som naa 100% presvedcena, ze sa o par rokov zrusi najma MMR ockovanie, ktore sa javi ako najnebezpecnejsie zo vsetkych..preco v Nemecku, Rakusku a Anglicku je ockovanie nepovinne? postupne to bude nepovinne aj vo vsetkych krajinach, ale to bude musiet niekto prekonat tu velku lobby ff 😠

seva
24. nov 2011

@tinki no ak ta ista imaginarna dcera, ci syn, o ktorej pises, po ockovani dostane napr. diabetes, pripadne ju postihne este cosi horsie, ako nasledok ockovania, co by si jej povedala potom ty ? resp. ... mala by si to este komu povedat ? 😔 vies ... treba porovnavat rizika ockovania a rizika nakazenia sa chorobou. keby sa statistiky zamerne neskreslovali, a vedlajsie ucinky vakcin nezametali pod koberec, to by si pozerala! a to, ze je clovek zaockovany vobec neznamena, ze na danu chorobu neochorie, cize tvoja hypoteza je od zaciatku mylna. aj zaockovana dcera, ci syn, moze dostat rubeolu a moze sa nakazit presne tak od zaockovaneho cloveka... s tvojou poslednou vetou sa uplne stotoznujem. tiez nikoho neobvinujem, som za to, aby rozhodol o svojom dietati sam a ... treba prihliadat na vsetko...

anicka1981
24. nov 2011

@sofia2008 no ono sice je nepvinne, ale oni to maju prespekulovane a podchytene,,,, aj tak =prostrednictvom skol a tak,,,, a si zober, ako robili kampan v amerike na nieco take ak cervix tu-to je rakovina krcka matrenice,, nabehli rovno do skoly a pouckovali 14 rocne dievcata bez suhlasu rodicov- ta vakcina sa vola gardesil a vela dievcat upadlo po nej do komy, a aj niektore zomreli,,,, tak si zober ake svinstvo,, ze uz obchadzaju aj rodicoov, a rovno do skol idu,,, 😒

anicka1981
24. nov 2011

@tinki ked bude dieta dospele, tak nech sa rozhodne same ci sa chce ockovat, ocklovat sa da vzdy, ale naspat to nezoberies, navyse ockovanie nechrani dozivotne, a navyse, je lepse, ked dieta prekona mumps, rubeolu aj ine bezne detske choroby, ked je mladsie cca 6 rokov, a to sa prave ockovani posuva do vyssieho veky, napr ked dostane mump 6 rocny chlapec nema niake nasledky, ale ked to dostane ako 11 rocny moze ostat neplodny,, a to ze to dostane neskor moze ockovanie, ktore tu cjorobu umelo oddiali,,,, a testy tehotnym sa robia aj na cukor,a proti tomu sa neockuje,,,, 😀

heimdalls
24. nov 2011

Podĺa môjho názoru "elektronická zdravoveda" www.choredieta.sk kopírujem text priamo zo stranky ako príklad k očkovaniu proti čiernemu kašlu, jednej zo šiestich chorôb.

Očkovanie proti čiernemu kašľu

Čierny kašeľ patrí k najčastejšie sa vyskytujúcim infekčným ochoreniam v detskom veku.

Na základe evidencie svetovej zdravotníckej organizácie je ročne hlásených desiatky miliónov ochorení.

V roku 2011 zomrelo na čierny kašeľ 285 000 detí, predovšetkým v rozvojových krajinách.

Počet ochorení na čierny kašeľ aj u nás z roka na rok stúpa. Kým v roku 2008 bolo hlásených 105 prípadov, v roku 2009 to bolo 283 prípadov a v roku 2010 už 1379 ochorení. Jednalo sa predovšetkým u adolescentov, ktorí boli očkovaní, ale hladina protilátok už nebola dostatočná na ochranu. Preto bolo do očkovacieho kalendára zavedené preočkovanie proti čiernemu kašľu v 13. roku života.

Na konci 20. storočia sa vo Veľkej Británii, Japonsku, Švédsku a Nemecku prestalo očkovať proti čiernemu kašľu. Očkovalo sa celobunkovou vakcínou. Kritici upozorňovali na veľké množstvo nežiaducich účinkov. Po zastavení očkovania došlo k znovu k masívnemu výskytu čierneho kašľa, boli zaznamenané desiatky až stovku úmrtí detí. Preto v týchto štátoch je zavedené opäť očkovanie, ale acelulárnou vakcínou (vakcína obsahuje iba tú časť bunky, ktorá je schopná vyvolať tvorbu protilátok), pri ktorej nežiaduce účinky sú minimálne a ľahké. Touto vakcínou sa očkuje aj u nás.

heimdalls
24. nov 2011

celý článok tu: http://www.choredieta.sk/index.php/ockovanie-pr...

Tak neviem neviem, ako sa hovorí "minca má dve strany" dámy

tinki
24. nov 2011

@anicka1981
@seva
ano dievčatá, to všetko viem, tiež som si veľa čítala. Len ja sa nedám strhnúť davom. Určite je na tom veľa pravdy. Je mi fakt veľmi ľúto tých detičiek, ktoré mali problémy. Ale aj tak mi to nedá. Prečo by som nemala dať svoje dieťa očkovať len preto, lebo sa o tom píše, že je to zlé a nebezpečné. Je jasné, že sa môže dať zaočovať v dospelosti. Dobre, ale teraz ma napadá otázka, prečo sa to vlastne nerobí v dospelosti? Nejaký dôvod to predsa musí mať. A zasa, koľko detí je zdravých. Je to viac ako 80 percent?
Takže zrejme to očkovanie, ktoré zanechá, resp. vyvolá iné ochorenie, zrejme s niečím zle zreaguje. Hovorí sa, že slabý imunitný systém. V podstate detičky sa rodia s minimálnym imunitným systémom, ktorý sa rastom posilňuje a buduje..
Ale vážne, nebolo by od veci študovať a venovať sa tomu. Tie deti, ktoré mali zlú reakciu..aké mali doma ochorenia rodičov, nejaké genetické predispozície, myslím také niečo.
A takisto tie deti, ktoré reagujú perfektne. Bolo by pre ľudí lepšie ak by sa niečo také pozisťovalo a na základe takých štúdií by sa mohli rodičia rozhodnúť. Neviem, či som to zrozumiteľne napísala. Ide o to, že ak má polovica mojej rodiny cukrovku, tak napríklad nedám svoje dieťa očkovať látkou, ktorá ju môže teoreticky vyvolať. Môže ísť o to, že ak niekto má predispozíciu na nejakú chorobu, tak to očkovanie to spustí skôr. Ale tá choroba sa teoreticky môže objaviť neskôr aj bez očkovania.
Alebo autizmus, všade sa píše, že autizmus je vrodený, len u malých detí sa nedá diagnostikovať.
Ja všetko píšem len hypoteticky.
Moja staršia dcéra má všetky očkovania a chvalabohu je všetko ok. Menšiu ešte čaká tretia hexa a MMR. Preto toľko špekulujem.

sorciera24
24. nov 2011

@tinki presne nejakz dovod to ma, ze sa ockuju malinke deti.....do 15mes. maju v sebe 11 povinnych ockovani!.....a na tvoj odkaz stranky, kt. si uviedla vyssie.....hmmm, odpovede platene Pfizerom (kt. sponzoruje danu stranku)....ja moc do uvahy neberiem......a zas, viem o com pisem 😉

monika15
24. nov 2011

@sorciera24
Wow,
u nas ma maly 15 mesiacov a ma len 5 ockovania..... a dalsiu poslednu dostane na 18 mesiacov a potom uz len ked bude mat 4 roky......

seva
24. nov 2011

@tinki presne ako pises, deticky sa rodia s imunitnym systemom, ktory sa casom posilnuje a vyvija ... no a teraz si predstav, z 4 dni po narodeni babatko zaockuju vakcinou proti TBC (ktorou uz mimochodom nikde na zapade daavno neockuju ...), co je mimochodom choroba, ktorou sa neda len tak jednoducho nakazit.... no ale to uz som odbocila. ked je ockovanie take nevinne, preco na Slovensku pred ockovanim NEdostanes precitat ani len pribalovy letak ? preco sa neprihliada na aktualny zdravotny stav dietatka, velakrat sa ockuju aj chore deti, len aby si lekar mohol "odfajknut" splnenu povinnost ? taktiez to, co pises o "zreagovani" predispozicii na ochorenie, a ockovania, ktore chorobu vyvola ... stale mi zneju v usiach slova maminky, ktorej dieta dostalo po ockovani MMR diabetes 1. typu (mimochodom, nikto z ich rodiny cukrovku nema) ... povedala: "ano, aj ked pripustim, ze dcerka mala na diabetes predispoziciu, mozno by sa nikdy neprejavila, alebo by sa prejavila ovela neskor. je obrovsky rozdiel, ked ma dietatko cukrovku zavislu na inzuline od dvoch, a trebars od 20 rokov ..." a tak dalej. nemyslim si, ze som sa dala "strhnut davom". len proste neverim, ze tolko rodicov, u nas i v zahranici si moze nieco take ako neziaduci ucinok vakciny bohapusto vymysliet. zazili to, a upozornuju na to ostatnych. je na kazdom z nas, ako s touto informaciou nalozime. aby sa vedelo o ockovani nielen z reklamnych kampani a letacikov na nastenkach ordinacii, ale aj z realnych skusenosti ludi ...

heimdalls
24. nov 2011

@tinki - Nehovoriac ešte o jednom dôležitom aspekte, koľko detí pochádza z rizikovo porodených rodičov? Väčšina z nás novopečených otcov a mamín má od 19 - 30 to znamená lekárska veda bola uz pred 20 rokmi na dobrej úrovni a dokázali zachrániť predčasne porodené deti z rizikových tehotenstiev, nikto z nás nevie, aký má vply zdravie a tehotenstvo samotných rodičov na ich deti v budúcnosti, tu treba hľadať poruchy imunity, choroby, alergie, životaschopnosť detí a cekový problémy možno, očkovanie je možno len posledná kvapka v spúštaní nežiadúcich účinkov po očkovaní - Netvrdím nič konkrétne a neviem toto svoje tvrdenie ničím podložiť, ale treba keď už je táto téma takto rozvinutá počítať so všetkým.

lypka
24. nov 2011

ja som o očkovaní nevedela nič a myslela som, že je normálne, že dám malú zaočkovať. avšak po očkovaní TBC sa jej spravila uzlina, ktorú nemusela mať keby ju nezaočkovali, bez môjho vedomia a ja by som sa nemusela strachovať či nebude mať nejaké následky. a preto ked o týchto očkovaniach čítam a získavam viac info, rozhodla som sa, že moju malú už dopovať nedám.

kbeata
24. nov 2011

☹ praveze relevantne dokazy su,ale nikdy nebola zistena pricinna suvislost s ockovanim,no o tom je aj nasa legislativa ☹ ,staci ze v zahranici maju fond na odskodnenie,to veru neznaci potom o 100%bezpecnosti ockovania
lenze je to aj tak,ze statistika ukaze male percento poskodenych ludi,pre kompetentnych zanedbatelne, 😒

luba41
24. nov 2011

@tinki ani ja som sa nedala strhnúť davom, ani som to nejako neriešila, ked u mojich detí sa prejavili nežiadúce účinky, pretože som si myslela, že široko-daleko sú moje deti ojedinelý prípad, ked sa to u nich prejavilo. Chyba! Mala som sa tomu venovať viac a pátrať skôr a nie až posledné mesiace. Moje deti sú zdravé, neležali nikdy v nemocnici, majú občas nejakú virozu bez teplot alebo len s minimálnou teplotou, nemávajú angíny, zápaly priedušiek ani uší atď. Myslíš si, že detsk.lekára zaujíma, aká je Tvoja rodinná anamnéza? Kto v rodine trpí na nejaké "civilizačné" ochorenie? Myslíš, že sa ma na to niekedy opýtala? Nikdy. Ved ona sama nevie, čo môže spôsobiť očkovanie, je to ako loteria, vyskúšame, čo to urobí s dietatom. A vrátim sa. Staršia dcéra prekonala po očkovaní na TBC v 10roku tuberkulózu so všetkými príznakmi, týmto jej očkovanie pokladám za úmyselné nakazenie. Silné ATB, rontgeny, nález na plúcach ešte po 4 rokoch. A nikto na to nič vtedy nepovedal len, že u každého to musí nejako zreagovať. tak sa pýtam lekárky teraz, že prečo ona tak reagovala, ked je navonok "zdravá ako repa". Tak vyslovila teoriu, čo ju vtedy napadla: že u zdravého dietata, ked takto reagovalo, to znamená dobrú odozvu tela na očkovanie a tvorbu protilátok. Tak som sa opýtala teda, že u ostatných, u ktorých neprebehli reakcie, podla tejto teorie sa nevytvorili po očkovaní protilátky, tým pádom očkovanie u nich bolo zbytočné. Tak sa len zlahka usmiala.
A tretiu dávku hexavakcíny som najmladšej dcére už nedala. Ani očkovanie proti MMR tiež nebude.

sofia2008
24. nov 2011

@anicka1981 ved minuly tyzden bolo v spravach, ze jedno dievca upadlo do komy vo Francuzsku pu ockovani proti rakovine krcka 😒

heimdalls
24. nov 2011

@seva - treba hľadať "veci" letáky na internete, prečo by ti ho mali dať čítať v lekárni, nerozumiem, keď ti doktorka predpíše mucosolvan proti kašlu, tak ti tiž nič nedáva čítať. Tu máš pribalové letáky:

Prevenar - http://www.liekinfo.sk/liek-prevenar-sus-inj-10...

INFANRIX HEXA - http://www.liekinfo.sk/liek-infanrix-hexa-plv-i...

sofia2008
24. nov 2011

ti, ktori su za ockovanie, v neziaducich ucinkoch v pribalovom letaku vakcniny MMR je napisane : smrt, cukrovka, koma, epilepsia, autizmus..cize, aj keby sa v nasej krajine dalo, neda sa vysudit nic, kedze je to v letaku ako neziaduci ucinok..

sofia2008
24. nov 2011

@heimdalls si treba precitat letak, ktory je napriklad v nemeckom alebo anglickom jazyku a jeho preklad do slovenciny 😒

heimdalls
24. nov 2011

@sofia2008 - jedno dieťa z koľkých očkovaných, bolo dieťa zdravé pred očkovaním, absolvovalo vyšetrenia pred očkovaním, nechcem zase oponovať, ale jedna priateľka mala cytológiu 3 a museli jej to ambulatne operovať, naopak kolega v práci má dceru (15) a dali jej minule poslednú dávku proti HPV a všetky absolvovala bez príznakov vedľajších účinkov.