Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

sorciera24
23. mar 2011

@katuska268 asi je s tebou ybztocna debata, ked nevies poriadne ani citat 😒 vela stastia tvojmu drobcekovi....abz sa mu nic nestalo....

kaja73
23. mar 2011

Tu fakt niekto ani čitat nevie.Ved sa tu dokola bavime o tom, že je to nebezpečne spolu podat- hexa plus prevenar a že prečo sa tak robi.Nie, že to nie je povinne,prave naopak je to povinne.Bodaj by nebolo.Ved nikde v EU prevenar povinny nie je.Bože ako tym statom zavidim.

katuska268
23. mar 2011

alre vraveli mi ze to nie je povinnee...niekto uz neviem...

kaja73
23. mar 2011

@katuska268 Ved si prezri,nik to nevravel.Aspon nie na tomto fore.

katuska268
23. mar 2011

@sorciera24 strc sa s tym tvojim strasenim...radsej ockovat ako sa divat ako pomaly umiera kvoli nejakej chorobe

piacere
23. mar 2011

@katuska268 áno, svoje riziká má očkovanie aj neočkovanie....

ja osobne (ak by som v našom štáte mala možnosť voľby), očkovať by som nedala...

Len som zvedavá, ak by sa tvojmu dieťaťu po očkovaní niečo stalo... kam by si sa ty potom "strčila"... 😉 🙄

kaja73
23. mar 2011

@katuska268 ockovat ti predsa nik nezakazuje prave naopak -prikazuje a tie ostatne vrele odporuča nas cteny stat.Tak hor sa do toho a určite pokupuj aj tie nepovinne vakciny,ved nechces aby ti ne tie choroby dieta pomaly zomieralo.Tych vakcin nepovinnych je este dost,tak hura do toho.Prevencia očkovanim je užasna vec.Predsa nebudes lutovat peniaze za život svojho dietata.Alebo,ked platim,tak už može babo zomriet?Alebo, ako to vlastne je?kto rozhodne ktora choroba je nebezpečnejsia ako druha-je viac nebezpečna chripka,ktorej epidemie tu mame každy rok a aj na nu ludia zomieraju,alebo choroba ktora tu už 30 rokov nebola-zaskrt,obrna?ktore treba očkovat? Asi vsetko,nie?

sorciera24
23. mar 2011

@kaja73 aj na blbost by mali niektorych ludi povinne zaockovat 😉

kaja73
23. mar 2011

@sorciera24 To by som asi ako jedine dala povinne. 😉

leelo
23. mar 2011

baby, vy ste drzky! 😀 😀
toto ma len vedie k presvedceniu, ze ak clovek sam nezacne "hladat" v problematike ockovania, je skoda vobec nieco mu vysvetlovat.
aj tie komercno-naucne typy relacii ako reflex, kde sa venovali ockovaniu s prvoplanovym ucelom dojatia divaka (sak o com inom je reflex?), mozu byt niekedy skor na skodu veci. vystrasene mamicky potom na dalsi den odmietli ockovanie ako na povel a pediatricka ich strcila do vacku zase dalsim hranim na city (chcete vidiet svoje dieta pomaly umierat?), vysmiala ich a este im prihodila aj rotarix.
pisem moju fantazmagoriu, ale takyto mam z toho niekedy pocit. ze sa to moze tym povrchnum spracovanim a tym ako to 90% divakov vnima, viac-menej obratit aj proti aktivitam ako sloboda v ockovani a spol.

kaja73
23. mar 2011

kopirujem z inernetu:
Očkovanie proti pneumokokom možno zrušia
hu | 23. marca 2011 13:05
Zruší sa povinné očkovanie detí proti pneumokokom? O tom bude v stredu rokovať Imunizačná komisia. Za zrušenie sa prihovára časť odborníkov a rodičov. Pripomínajú, že aj v Japonsku bolo nedávno toto očkovanie pozastavené pre podozrenia, že spôsobilo úmrtia štyroch novorodencov. -----------kto chce vediet viac nech si to vyhlada.Trochu aktivity nezaskodi. 😉

tin007
23. mar 2011

Kopirujem zo spravy vyrobcu k Infanrixhexa (cize hexa, pre menej scitane): Keď sa Infanrix hexa aplikuje súčasne s očkovacou látkou Prevenar (pneumokokovou konjugovanou sacharidovou očkovacou látkou, adsorbovanou), lekár si má byť vedomý toho, že údaje z klinických štúdií svedčia o tom, že výskyt febrilných reakcií bol vyšší pri porovnaní s febrilnými reakciami, ktoré sa vyskytovali po samostatne aplikovanom Infanrix hexa. Tieto reakcie boli väčšinou stredne závažnej intenzity (menšie alebo rovné 39 ºC) a prechodné (pozri časť 4.8.).
V klinických skúškach, v ktorých sa niektorým očkovaným aplikoval Infanrix hexa súčasne s Prevenarom ako booster (štvrtá) dávka oboch očkovacích látok, bola horúčka ≥ 38 °C hlásená po 43,4 % dávok u detí, ktorým sa Prevenar a Infanrix hexa aplikovali súčasne, v porovnaní s 30,5 % dávok u detí, ktorým sa hexavalentná očkovacia látka aplikovala samostatne. Horúčka vyššia ako 39,5 °C sa pozorovala po 2,6 % dávok u detí, ktorým sa Infanrix hexa aplikoval spolu s Prevenarom a po 1,5 % dávok u detí, ktorým sa Infanrix hexa aplikoval bez Prevenaru (pozri časť 4.4).

olifcek
23. mar 2011

@kaja73 😵 😵 😵
@tin007 🙂

petot
23. mar 2011

@vandavanda Netreba desiť, realita je dosť desivá sama osebe.

katuska268
24. mar 2011

@trixi my sme po ockovani a zatila je to bezproblemov pekne spinka nema teplotu...a chcela by som vediet ze ako ste po ockovani kupali svoje dieta a ci ste vobec kupali...

katuska268
24. mar 2011

@kaja73 neviem ja som nekupovala ten prevenar mne ho zaockovali proti pneumokokom uz v ordinacii nevime ako to je v inych mestach...a zatila su neni ziadne problemy ani zvysena teplota ani mrzuty nie je ale u kazdeho dietata je to individualne

lulkax5
24. mar 2011

😀 no vidim ze su tu dve skupinky za a proti 🙂 ja sa tiez teraz rozhodujem ci zaockovat alebo nie ..

dax11
31. máj 2011

@trixi ahoj trixie...nebudem tu rozoberať psychológiu dôvery,alebo nedôvery voči čomukoľvek...faktom je to, že ľudia užívajú veľakrát zbytočné lieky, ktoré im niekto (reklama a podobne)nanútil...nie som apriori proti očkovaniu,ale som proti očkovaniu malých detí...okej,píšeš o hexavakcíne...aká je dobrá,akurát má tvoje dieťa na ňu reakciu...naše dieťa má pravdepodobne reakciu na očkovanie proti TBC vo forme atopického ekzému...to len na okraj...tak si to troška rozoberme...hexa je šesťvalentná...to vyplýva z názvu...proti čomu???tetanus-nieje nákazlivý, vyvoláva ho toxín,ktorý vylučuje tetanická baktéria v rane bez prístupu vzduchu,stačí vyčistiť ranu a podať antibiotiká....čierny kašeľ-áno jeho výskyt vzrastá,ale ak má dieťa základné hygienické štandardy a jeho matka zdravú stravu a nepohybuje sa v rizikovej oblasti,tak načo očkovať-dá sa liečiť antibiotikami.....záškrt-podľa oficiálnych údajov MZ sa tu od roku 1981 nevyskytol ani jeden prípad-načo očkovať,keď tu nieje(to by sme potom mali očkovať aj proti žltej zimnici,lebo vo Vietname je)....hepatitídaB-dá sa dostať pri nechránenom pohlavnom styku s nakazenou osobou-tak takto vyspelé bábo sa ešte nenarodilo....detská obrna-ak dieťa nieje v rizikovej oblasti...tak načo....áno doktori strašia haemofilom....ale zasa to isté ako pri čiernom kašli....okrem toho sa vo vakcíne nachádza poriadna kopa chemického svinstva počnúc fenoxyetanolom,cez hydroxid a hydrogénuhličitan hlinitý, chloroform končiac tiomersalom,ktorý obsahuje ortuť...a toto malému dieťaťu dávať proste nebudem...nie som apriori proti očkovaniu...ide iba o to kedy a čo očkovať

trixi
31. máj 2011

@dax11 neviem preco mi odpovedas na prispevok z 1. aprila 2008. V tom prispevku som len opisala ako maly reagoval na ockovanie Hexavakcinou. V tom prispevku nikoho neodsudzujem. Ano, v inej debate som bola za ockovanie deti jednoznacne, dnes si myslim, ze kazda matka ma mat pravo sama sa rozhodnut. 😉

nina88
31. máj 2011

@dax11 ja len naviazem na toho hemofila,ktorym doktori strasia. Moja dcera ho mala tento rok 2 krat a je ockovana,takze tolko. A vyhovorka lekara:to je iny druh... Hmmm,tak fasa,iny druh,tak voci akemu je ockovana? Jednemu z tisic podobnych???
Moj syn neni ockovany vobec a klop klop klop, okolie zasne,ked dostane nejaku chorobu od starsej sestry,ako brutalne pracuje jeho imunita. Sam sa ,,vylize,, zo vsetkeho. Mozno vdaka neockovaniu,mozno nie,ale za zvazenie to stoji.
😉

shtanik
1. jún 2011

@nina88 Mozem len suhlasit, nas maly nema okrem /nechcenej/ BCG vakciny ani pich a nemame ziadne problemy, pritom sa stale pohybuje medzi ludmi a detmi, nejaky ten soplik v zime, ale zatial vobec nelutujem, ze sme sa s manzelom rozhodli neockovat, aj ked a casto stretávame s nepochopenim zo vsetkych stran, zdrave dieta nam za to stoji...treba si len uvedomit, ze nie vsetko je pravda co "pan lekar povedali"🙂

shtanik
1. jún 2011

Trebars ja dokazem pochopit maminy, ktore sa boja protirecit lekarke, pripadne mat nejake otazky ohladom niecoho, co tu existuje uz niekolko desatroci, ja som tiez nemala nikdy tak spoteny chrbat, ako ked som prvy raz pri pediatricke odmietla ockovanie a klepala som sa este 3 hodiny doma, ale potom je to stale lahsie, cim viac ma clovek informacii..s doktorkou sme sa ferovo dohodli, ja som jej napisala slohovu pracu do karty maleho, preco nechcem a ze to svojpravne odmietam, ona nas sice nehlasila, ale UVZ si nas naslo pri kontrole...boli sme v BB na kavu, podarilo sa nam rozplakat ich pravnicku a odvtedy mame pokoj /klop klop.../ a hlavne ciste svedomie voci svojmu drobcovi🙂)

katrinka8
8. jún 2011

Baby a @manof, nam sa uspesne podarilo odlozit 3. davku hexy a prevenaru na 5 mesiacov 😉 Dalsi cas na zvazovanie sme ziskali. Plus sme si dali podmienku, ze ak ockovat, tak urcite nie naraz. Nasa dr. (asi v panike a zo strachu) ani nestihla protestovat a presviedcat nas, ze to treba naraz. Ale nateraz to mame zazehnane 😉 Dakujeme za pomoc a podporu 😉

denduska
9. jún 2011

@katrinka8 super 😉 aj ked z (nielen) vlastnych skusenosti viem ze cim dlhsie sa to bude tahat, tym menej budete chciet vobec nieco ockovat 😀 😅 inak v sprave vyrobcu hexy sa udava uz po dvoch davkach dostatocna ochrana.

kristinka86
9. jún 2011

Zdravim Vas vsetky!
Asi rozvirim silnu debatu a mnohe ma budete povazovat za primitivnu, nezodpovednu a neviem aku este buducu mamicku, ale svoje dieta ockovat nedam!
Ako bolo skor spominane, ockovanie sice povinne je, ale podla sucasnej legislativy (vyhlaska, ktora stanovuje povinne ockovania) nemoze rodicov donutit a ockovat dieta. Aky je postup?
1. na pravidelnych kontrolach u pediatricky podpisete za kazdym, ked sa ma na nieco ockovat, ze ste do odmietli - aby bola lekarka kryta
2. ak je ona "clovek na spravnom mieste", nebude to nikde hlasit a tym to konci - nemaju povinnost oznamovat nikam vyssie, ze niekto nedal svoje dieta ockovat
3. ak to aj oznami, tak Vam mozu poslat napomenutie a pokutu max. 300 eur na dieta..Pokuty nedavaju spolu, ale rozdelia za jednotlive ockovania..
Mne zdravie mojho dietata stoji za tych 300 EUR, neviem ako Vam..
Nie som lekarka, ale mam o ockovani toho uz dost nastudovaneho a preto sa priklanam k nazoru, ze farmaceuticky priemysel je najohavnejsi biznis, aky tu kedy vznikol. A utocia na tie najbezbrannejsie tvory, ktorymi su deti (a ich mamicky, so strachom, ci ich dieta neochorie). Mnoho ockovani je zbytocnych - na choroby, ktore uz davno neexistuju a teda ich nema dieta od koho dostat! Napr. proti TBC ockuju uz len 3 staty v EU a my sme jednym z nich! Od januara buduceho roku ma byt aj u nas tato vakcina zrusena! Moje dieta sa narodi v septembri, tak preco ho davat ockovat niecim, co coskoro nebude???
Sam vyrobca vakciny proti TBC uvadza, ze dieta by malo byt ockovane az po polroku zivota. U nas to je kolky den po narodeni? 4??? :(
Bohuzial, pocula som uz o velmi vela pripadoch, kedy dieta po ockovani ochorelo - strata jemnej motoriky, autizmus, podrazdenost, cukrovka (i ked v rodine cukrovka nebola) vycerpanost, hystericky plac do vycerpania, v horsich pripadoch silnejsie postihnutia.. :( Kazda vakcina obsahuje ortut a hlinik. Hlinik spusta reakciu v organizme! :( Toto mame davat nasim detickam? :( Ja musim povedat: Dakujem, neprosim!

Ocakavam reakcie, ktorymi sa budete snazit obhajit ockovanie a nebudem sa s Vami hadat. Aj na to moze mat kazdy svoj nazor a som ochotna vypocut si ten Vas. Len Vas poprosim, aby to ostalo na urovni a nezacalo sa to dostavat do sfery nadavok a obvinovani. Som tehotna a mnohe, ktore tu pisu su tiez, alebo docia a ani jednej z nas nepomoze, ak sa bude pri takychto diskusiach rozculovat. 😅 Dakujem! 😉

katrinka8
9. jún 2011

@denduska - no, aj ja si myslim 😀 Ja saj tej MMR bojim. Pre tuto hexu s prevenarom som si tiez uzila par bezsennych noci... 😎

broonislava
11. jún 2011

Mňa udivuje jedna vec na tom, keď nedám zaočkovať svoje dieťa a tá je, že ak moje dieťa ochorie na niektorú z ochorení, proti ktorej by malo byť zaočkované / aj keď je to takmer nemožné dostať niektorú z tých ochorení/ a nebolo, že ja ako rodič mám platiť celú liečbu a zdravotnú starostlivosť? A čo fajčiari, ktorí si dobrovoľným fajčením spôsobia respiračné choroby alebo rakovinu pľúc- oni tiež hradia liečbu choroby, ktorú si spôsobili sami ? Alebo alkoholici, ktorí sa prepijú k cirhóze pečene, nedajbože absolvujú transplantáciu- oni si platia celú hospitalizáciu a operáciu sami? Alebo obézni ľudia, ktorí si svojim prejedaním sa spôsobia veľkú nadváhu a tým srdcovo-cievne ochorenia, prekonajú infarkty, majú tráviace ťažkosti...oni si platia zdravotnú a nemocničnú starostlivosť sami? Samozrejme, že nie! Takže najprv nech si úradníci vyriešia tieto problémy a potom nech robia bu-bu-bu na rodičov!

denisocka
12. jún 2011

@broonislava pekne si to napísala

kaja73
12. jún 2011

@broonislava Ono,ked sa to tak vezme,tak až na par chorob si vsetko sposobujeme sami-aj nasledky po prechodenej chripke,aj nasledky po autohavarii-ak sme sli ako blazni,alebo sa nepriputali-,aj zanedbanie prevencie a potom je rakovina,alebo hoc aka ina choroba už super rozbehnuta atd.Takže reči typu- ak neočkujete platte si liečbu- su fakt od veci.

broonislava
12. jún 2011

Mne to fakt niekedy pripada ako hon na carodejnice. Ale babenky, som rada, ze aspon par ludi si nemysli, ze sme nezodpovedne matky. Praveze sme az moc zodpovedne, a som velmi rada, ze sa konecne na Slovensku rozbehla diskusia o ockovani, pretoze si niekedy pripadam, ze som sucastou nejakeho stada oviec, ktore po jednom pustaju do kosiara, aby ich ostrihali a dali im na ucho znamku. Ja nie som za zrusenie ockovania, ale za individualny pristup a väcsi zaujem o mozne vedlajsie ucinky pri urcitych predispoziciach. Moj brat ma napr. cukrovku, tak je len logicke, ze moje deti obcas prekontrolujeme, ci je vsetko ok. Tak je to aj s ockovanim. Chcem si s lekarmi podiskutovat o moznych vedl. ucinkoch, nech sa nikto netvari, ze je to vsetko na 100% ok!!!