Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

kuriatko33
12. jún 2011

pripájam sa do diskusie,ked som cakala svojho synceka tak som sa o očkovanie nezaujímala,bolo toho dost vela,velmi lutujem,že ho očkovali proti TBC ☹
ked sme mali ist na prvu davku prevenar+hexa som sa zacala zaujmat aj o tu druhu stranu"nežiaduce účinky"
no dost som toho prečitala,zacala som sa priklánat k odmietnutiu vakcíny,no nebolo v mojom okoli pochopenie,kazdá kamoška dala zaočkovat a strach z chorob ma prinutil ist k lekarke a podat vkacínu. ked som sa lekára pítala na vedlajšie ucinky,alebo nech mi dá príbalový letak,tak odpoved bola,letak nedáva a nežiaduci učinok su teploty......
velka chyba že som sa dala ovplyvnit a nedala na svoju intuíciu,moj malý chytil po očkovani suché flaky-seboreu a ta nám isla az do atopických exzémov.........
druhu dávku som oddialila čo najdlšie, nežiaduce učinky.... malý dostal zapal stredného ucha,no neviem či to spájat s očkovaním,ale nechápem načo je prevenar???????????????

no az teraz som sa dozvedela ze dematída po očkovani je jedna z najpravdepodonmejších nežiaducich učinkov
takze určite uz nikdy viac 😠 😠 😠 😠 .........

hellokitty
14. jún 2011

@dax11 aj ked ma po mojom prispevku ukamenujete rozhodla som sa ho napisat ako reakciu na prispevok od dax11, lebo je plny polopravd a informacii vytrhnutych zo suvislosti. Na uvod chcem podotknut, ze nie som vyhradnym zastancom ockovania v podobe, v akej sa realizuje v sucasnosti. Tiez si myslim, ze by sa malo prisposobit sucasnym potrebam a zidividualnit pristup ku kazdemu dietatu. Ale ak sa rozhodnete svoje dieta neockovat, skuste to urobit na zaklade objektivnych dovodov, napr zdravotny stav dietata a nie na zaklade poplasnych sprav. Takze k prispevku: "dax11tetanus-nieje nákazlivý, vyvoláva ho toxín,ktorý vylučuje tetanická baktéria v rane bez prístupu vzduchu,stačí vyčistiť ranu a podať antibiotiká.".. nie je nakazlivy, ale clostridium tetani ako povodca tetanu je beznou sucastou crevnej miroflory zvierat aj cloveka a ich vykalmi dochadza k znecisteniu pody. K nakazeniu sa nie je potrebne mat hlboku bodnu ranu, staci aj odrenina. Si si isty, ze dokazes kazdu ranu pohotovo vycistit? Co ked si dieta rozbije koleno v tabore a nik si to ani nevsimne. Ok to mozno trochu dramatizujem🙂. Pobavil si ma o liecbe antibiotikami. Ano, existuje americka studia o lieceni tetanu atb, ale tam ide o megadavky intravenoznych atb, v nasich zemepisnych sirkach je liecba tetanu zlozitejsia. Inak jedna osobna poznamka: videla som na vlastne oci zomierat dieta v tetanickom krci, na ten obraz NIKDY nezbudnem.
Bolo to v rozvojovej krajine, ale my sme predsa ockovani. To ockovanie nechrani len dieta, ale aj teba ako dospeleho, aj ked treba niekedy preockovavat. "dax11 čierny kašeľ-áno jeho výskyt vzrastá,ale ak má dieťa základné hygienické štandardy a jeho matka zdravú stravu a nepohybuje sa v rizikovej oblasti,tak načo očkovať-dá sa liečiť antibiotikami" ...jeho matka ma zdravu stravu? co tym chcel basnik povedat. Vyhybanie sa rizikovej oblasti, je samozrejme v poriadku, akurat je to pri sucasnej migracii obyvatelstva coraz tazsie. "dax11:záškrt-podľa oficiálnych údajov MZ sa tu od roku 1981 nevyskytol ani jeden prípad-načo očkovať,keď tu nieje(to by sme potom mali očkovať aj proti žltej zimnici,lebo vo Vietname je)"... Ty si si niekedy polozil otazku preco sa od r1980 u nas nevyskytol ziaden pripad? Lebo je cela populacia zaockovana! Napr v Nemecku, kde toto ockovanie nie je povinne, je situacia uplne ina. Zamerne som vynechala byvale krajiny ZSSR kde je to este horsie, ale tam je aj zdravotnicke povedomie obyvatelstva nizsie. Prave toto ochorenie ma tendenciu sa vracat ked sa ockovat prestane. No a to porovnanie so zltou zimnicou nie je na mieste. Zaskrt sa prenasa kontaktom s nakazenym clovekom. Zlta zimnica sa prenasa vylucne! bodnutim komara rodu aedes aegypti. Aka je pravdepodobnost, ze ta v Europe takyto komar postipe? Hm... Predpokladam, ze ked pojdes do endemickej oblasti, zaockovat sa das, kedze toto ochorenie je smrtelne v 50%. "dax11:hepatitídaB-dá sa dostať pri nechránenom pohlavnom styku s nakazenou osobou-tak takto vyspelé bábo sa ešte nenarodilo"... tak toto nemozes mysliet vazne, sexualny prenos je az na druhom mieste a samozrejme u deti nie je relevantny, na prvom mieste je prenos krvou a krvnymi derivatmi a to aj pri poraneniach, lekarskych vykonoch a pod a to sa snad deti uz tyka. Tak isto toto ockovanie chrani aj dospeleho a vacsinou netreba preockovat. Len tolko k Tvojmu prispevku, ja viem, ze si napisal, ze nie si apriori proti ockovaniu, ale proti ockovaniu tak malych deti a v tomto s tebou suhlasim. Len nesuhlasim s Tvojim zdovodnenim. Na zaver este jedna poznamka (nie su to moje slova, ale suhlasim s nimi): Rodicia, ktori nedaju zaockovat svoje dieta (samozrejme ak to nie je kontraindikovane vzhladom na zdravotny stav dietata) egoisticky profituju z tych, ktori svoje dieta zaockovat dali. Pretoze pokial bude vacsina populacie zaockovana, je mala sanca, ze dane ochorenie prepukne a tym padom sa nemoze nakazit ani nezaockovane dieta. Ak sa vsetci rozhodnu neockovat, o par desiatok rokov budeme na tom uplne inak. Ale to uz vas trapit nebude, ale mozno deti vasich deti ano. Prepacte mi dlzku a ton prispevku, ale nedalo mi.

elbe
17. jún 2011

Ahojte, mam dve deti, obe zaockovane. Prvy syn vsetko zvladol ok, nic mu nebolo a my sme nemali dovod zaoberat sa ockovanim. Ved je to povinne a vsetci su ockovani a basta. Druhy syn bol velmi dobre, pokojne babo, coskoro prespal celu noc...Mal presne 4 mesiace, ked mu pichli hexa + prevenar. Reagoval vysokou teplotou. Ale co je horsie, od toho dna bol uplakany, v noci sa budil kazdu polhodinu s velkym placom, cele noci som chodila a tisila ho na rukach, ale niekedy akoby ma nevnimal. Ked som spomenula doktorke, ze maly ma uplne naruseny spankovy rezim, povedala, ze to sa po ockovani casto stava. 😖 Bolo to velmi tazke obdobie, a postupne sa to zacalo lepsit az ked mal cca 1 rok. Bohuzial, keby som vtedy mala tie informacie, co mam dnes, dalsie 2 davky by som mu uz pichnut nedala. A ked mal v 15 mesiacoch zapal stredneho ucha, sposobil mu to prave ten druh pneumokoka, proti ktoremu bol ockovany 😠 Aj sama doktorka sa vyjadrila : Co im to preboha pichaju, proti comu ich ockuju???

denisocka
17. jún 2011

@kuriatko33 my mame tie suche flaky u staršieho dodnes.pred par dnami som našla zosit,kde som zapisovala denno denne hodinu,minutu a druh jedla a do zatvroky čas,kedy mu čo sposobilo.hadam po všetkom mal ekzem na lícach a lišaje,tu seboreu juventilnu,či aký fras . ked som to prednedávnom našla,skoro som sa pogrcala,vv akom kolotoči sme vtedy boli ,ked som musela zapisovat doslova aj kedy kakal a akej konzistencie.mali sme zakazae všetko,od jablka,cez banan,jogurt,chuda bol len kašiach z kukurice či ryže,sa nečujudem že nepriberal. všetko sa to pomrvilo po 3.hexe a zaklincovala som to po zapale stredneho ucha ešte prevenarom , a to už teda bol koniec srandy

kvoli očkovaniu som normálne mala panicky strach porodit druhe dieta,ked som sa dozvedela že prevenar idu dat ako povinny

blovitc120
17. jún 2011

@elbe narušený spánkový režim u detí, nekľud, obrovský plač - to všetko sa po očkovaní často stáva, ale koľko pediatrov to hlási?? Nikto, práve preto, lebo sa to bežne stáva a tým sa to odbije 😝. A preto všetci tvrdia, že nežiadúce účinky nie sú 🙄. Podľa mňa je to neskutočné dráždenie nervového systému, však to nie je normálne, aby sa z jedného spokojného, milého, usmievavého dieťaťa na rok stal uzlíček nervov 😔 😒

lumimi
17. jún 2011

my sme nemali našťastie žiadne nežiaduce účinky z očkovania ani podraždenost, ani teplotku, okrem toho že bol plač pri pichnutí tak som ani nevedela že ho očkovali.

gizmo22
18. jún 2011

Chcela by som trosku vyviestz omylu ludi ,kt. si myslia , ze reakcia na ockovanie moze byt len zvysena teplota alebo troska nervozita dietata..Kazdy clovek je iny a kazdy zvlada mozno aj lieky aj vakciny inac.
Moja skusenost s heavakcinou a urcite mi mozno zastancovia ockovanaia budu oponovat..ale z coho moze byt potom toto co tu opisem,,,,?????
Druhy syn sa mi narodil a vyzeral ,ze bude dobre dieta pokojne,kludne aj to najprv do 4 mesiaca tak vyzeralo...Nic som neriesila dala som ho ako mnohi pisete ...vsak je to povinne naco sa pozastavovaat nad niecim....zaockovat hexa na moj podiv dostal do jednej nohy aj prevenar a do druhe hexu ,co uz vtedy sa mi troska pozastavoval rozum ,kto toto mohol vymyslet,lebo ak by boli problemi ako zistime z ktorej vakciny.. Asi po 3 hod od ockovania maly zrazu zacal byt nepokojny co vyvrcholilo do strasneho placu...ani nie placu ale revu bez slz..vspinanie sa..nereagoval na nic..len plakal a plakal uz som bola na nervy lebo toto som u prveho ani u ineho dietata taky divny rev nikdy nepocula..uz som chcela ist na pohotovost..asi po cca 2 alebo 3 hodinach co som ho nosila vsetko skusala zaspal ale to bol spanok skor z totalneho vycerpania..a trval hadam aj 8-10hod co je zas u maleho kojenca divne kedze on pil mlieko kazde 2 hodiny..ked som to povedala lekarke sa pokukali divne na seba so sestrickou, ze to snad nie je mozene..a klasika ma ubezpecovali bla bla bla..Bola som z toho nervozna a z mi kamoska povedala o jednom videu co si mam pozret a to ma zabilo..presne toto sa tam popisovalo..nebudem sa o tom rozpisovat kto to pozna Anita petek vie o com hovorim, tak na moj zly pocit atd, bez podpori rodiny dostal syn dalsiu hexu ale som odmietla spolu s prevenaromm tak samostatne..nasledovalo nieco podobne ..ale nie uz 3 hod plac. ale ked vecer zaspal tak zar strasny taky rev ale teraz som ho utisila odisla som, za chvilu asi 5 min zase takto som prvu noc k nebu chodila v predlzujucich sa intervaloch asi celu noc..Kedze som si nebola uplne ista nemala som co to nastudovane uplne podrpbne , tak pod tlakom prisla aj tretia vakcina. To uz sa tieto vykriky a metanie cez noc stali pravidelnostou ..zacala som to sledovat..zapisovat si..Okrem tychto zachvatov nocnych ,zacali aj take denne ale to uz mal maly okolo roka..Do toho prislo to ,ze zacal by strasne chory ale tak, ze ci sme niekam chodili alebo sa izolovali mal opakujuce sa nadchy,kasel...bakterialne ,virusove atb...no vsetko a stale..mozno 5 dni vedel byt medzi chorobami zdravy...Toto trvalo 10 mes..Tak kedze detska stale ,ze to je normalne atd. som si nasla alergo -imunologicku a podla krv. testov mu vysla imunitna nedostatocnost D80 presne
Imunitná nedostatočnosť s prevahou poruchy protilátok
teraz bude mat v auguste 2 roky ...zachvaty nocne uz od maja nie su, denne su intenzivnejsie...trvaju
30min a to nehovorim o takch ked ma pricinu ,ze mu nieco nedam co chce..toto su zachvaty z niicoho bez priciny..a skoro kazdy alebo kazdy druhy den... na neurolog. vysetrenie sa este chystam....Ak si niekto mysli, ze to nemohlo sposobit ockovanie tak prosim co to je? Unasaju ho mimozemstania kazdy den na 30minut..????
Sory, ze som sa tak rozpisala.....

manof
18. jún 2011

@gizmo22
Napísala by si, prosím Ťa, príbeh, ktorý by sme mohli uverejniť medzi ostatnými tuto:
http://www.slobodavockovani.sk/pribehy/
?

Ak áno, potešia aj mäkčene dĺžne, ale ak by Ťa len to malo odradiť od napísania príbehu, môžeš aj bez nich napísať. Adresa: sloboda.v.ockovani@gmail.com

petot
18. jún 2011

@gizmo22 Môj prvý syn mal do hodiny po druhej dávke 6-kombinácie neutíšiteľný krik v trvaní 6 hodín, potom spal ťažkým komatóznym spánkom 13 hodín (neprebudil sa ani k bežnému nočnému kojeniu). Od toho času úplne prestal džavotať, trvalo mu 8 mesiacov kým znovu začal hovoriť.

Štúdium literatúry ukázalo, že išlo o úplne typický nežiaduci účinok, ktorým je známa najmä vakcína proti čiernemu kašľu. Táto reakcia je neurologickým prejavom - signalizuje podráždenie alebo až poškodenie CNS. Dieťa, ktoré malo po vakcíne proti čiernemu kašľu neobvyklý krik v trvaní viac ako 3 hodiny sa touto vakcínou už NESMIE očkovať!! Abnormálna spavosť je ešte horším neurologickým príznakom ako neutíšiteľný krik; moje dieťa malo OBA tieto príznaky! Ja som bol v tom čase samozrejme štandardne nepoučený ako každý rodič, nedostal som ani príbalový leták vakcíny (čo je povinnosť lekára ZO ZÁKONA).

Samozrejme, autority budú vždy klamať, že takéto príbehy nesúvisia s očkovaním. Ani keď to majú napísané PRIAMO V PRÍBALOVOM LETÁKU, tak súvislosť nikdy nepriznajú!

Druhý syn začal mať po tretej dávke hexy afektívne záchvaty v trvaní aj 30 minút, kedy si búchal hlavu o predmety, s neprítomným pohľadom sa šúchal chrbtom po zemi a podobne. Záchvat vyvolalo keď sa čokoľvek vyvíjalo odlišne od jeho predstáv. Zaostal vo vývoji reči, motoriky atď. Prekonal cca 2/3 príznakov autizmu, ale vďaka Bohu sa nestal autistom, len má dodnes niektoré mierne črty zmeneného správania.

gizmo22
19. jún 2011

@manof Napisem, len to , ze nemam cas na take sustredene pisanie..len na take rychle..ale najdem si niek
dey v noci cas.Uz sa na to dlho chystam.. 🙂

miliharmi
19. jún 2011

@gizmo22je to smutné, že následky očkování rozhodně nejsou oblast, kde by se dalo důvěřovat většině dětských lékařů, oni jsou tak přesvědčeni o bezpečnosti a nutnosti očkování, že klidně přehlédnou všechny varovné příznaky u dítěte nebo v horším případě je dokonce popřou po té, co je rodič sám upozorní. Tohle je schéma, které jsem přesně zažila já a se kterým jsem se od té doby potkala v mnoha příbězích očkováním poškozených dětí. Většina těch dětí nemusela být tolik poškozena včetně mojí Milenky, kdyby se očkování zastavilo včas, hned při objevení prvních mírných varovných příznaků, že dítě očkování snáší špatně. Ale to nee, všechno je normální reakce nebo to s očkováním souvisí jen časově a důvod je jiný, prostě nakonec to dopadne tak, že očkujeme dál, protože bez 98% proočkovanosti by se nám tu znovu rozšířily ty nemoci atd. Málokdo si přizná, že pokud máme dosahovat vysoké proočkovanosti, musíme počítat s tím, že některé děti budou přitom obětovány, protože kdybychom měli respektovat všechny varovné příznaky, že dítě může být očkováním poškozeno, nikdy bychom tak vysoké proočkovanosti nedosáhli.

Takže pokud rodič nechce, aby právě jeho dítě bylo třeba tou obětí ve prospěch plné proočkovanosti, musí si to ohlídat sám a včas se vzepřít a vykašlat se na ty hlasy, které ho budou obviňovat ze sobectví atd., mohou tím zachránit své dítě. Kdybych odmítla další očkování hned po prvních mírných varovných příznacích, byla bych samozřejmě za "nezodpovědnou" odpírající matku, ale zachránila bych tím svojí holčičce život.

sisqa19
20. jún 2011

ahojte. rada by som vedela, či je tu niekto, kto očkovať nedal a aké sú následky? ja mám paniku ztoho očkovania. zatial sa mi to stále darí odkladať, plediatrička s tým zatial problem nemala, ale pomaly budeme mať pol roka a to už sa na to xystá. xceli by sme ho nedať zaočkovať, ale neviem presne, čo nám hrozí, okrem pokuty, ktorú by sme teda zaplatili,a le aké to môže mať iné následky?? pre nás aj pre neho??? je tu niekto taký?

usiko
20. jún 2011

@sisqa19 v prvom rade sa presun do temy odmietnutie povinneho ockovania...tam najdes kopec ludi co neockuje...ani my sme nedali...alex totiz po TBC vakcine mala take problemy,ze sme skoncili na operacnom stole v kompletnej narkoze,takze ziadne dalsie ockovania riskovat nejdeme...nahlasia ta na RUVZ a najhorsie co sa moze stat je,ze ti daju pokutu do 330 eur....ale budes sa stale bat toho ze dieta ti ochorie na nejaku z detskych chorob...pretoze vdaka masirovaniu mozgov, co tu u nas prebieha aj ohladom ockovania, nikto nevie, kde je pravda ao vyskytetychto chorob,....precitaj si knihu Ockovani -pro a proti....

sisqa19
20. jún 2011

@usiko jeej, super, vdaka za tip. už tam bežím 😉

usiko
20. jún 2011

@sisqa19 pocuvaj,asi sa to vola Nesuhlas s povinnym ockovanim 🙂

sisqa19
21. jún 2011

@usiko našla som to vdaka 😉

kristinka86
21. jún 2011

@sisqa19 Pokusim sa strucne odpovedat aj ja, kedze uz si asi v inej teme.. 🙂
Ja babo este nemam, ale narodi sa nam v septembri. Uz teraz mam typ na jednu pediatricku, ktora nenalieha na ockovanie, takze sa s nou dohodnem este pred porodom. Ak s tym lekarka nema problem, ze nechces dieta ockovat, tak Ta nie je povinna nahlasit ani na RUVZ. Teda, nebudes mat z toho ziadne problemy - ani tu pokutu. Ak sa rozhodne Ta nahlasit, tak max. pokuta je 330 EUR, ale nikdy ju nedavaju jednorazovo (aspon co ja viem). Pred porodom poziadam o neockovanie proti TBC (4 den po narodeni dietata este v nemocnici) a potom odmietnem dalsie ockovania uz priamo u pediatricky. Jeden z rodicov jej musi za kazdym podpisat pri preventivke, ze ockovanie odmietol, aby bola v pripade kontroly ona kryta.. To je vsetko! 😉

sisqa19
21. jún 2011

@kristinka86 noo, keby som sa bola zaujímala aj ja už pred tým, tak tiež nedám to TBC 😠 ale ja ani neviem vlastne kedy mi ho očkovali v tej nemocnici. vôbec neinformovali o tom... 😠 a smiem vedieť, čo je to za lekárku?? to fakt ma nemusí nahlásiť?? som myslela, že to má povinoosť zo zakona ona

kristinka86
21. jún 2011

@sisqa19 Hod link na temu o tom ockovani, aby sme nepretazovali tuto. 😉 O ockovani Ta informovat mali - pokial viem a dokonca neviem, ci sa tam nieco nepodpisuje..Ale ja som manzelovi povedala, ze pri porode budem mysliet na ine veci a budem mat ine problemy, nie si citat vsetky papiere, ktore mi strcia na podpis.. 😅 Takze to chcem mat vopred zabezpecene a podpisany papier o odmietnuti tohto ockovania. Ved tu vakcinu aj tak od noveho roka rusia.. 🙄
Neviem, odkial si Ty. Ja budem chodit s malym do KE na preventivky..Ale v kazdom meste sa uz asi najde min. 1 lekarka, ktora tak celkom nesuhlasi s ockovanim.Bola som na par besedach (prednaskach) zameranych na tuto temu a tam boli mamicky z roznych miest a mali lekarky, ktore to nehlasili. Nieee..Vobec to nie je ich povinnost - zavisi to od ich pristupu k danej problematike! Jedine co musia, tak dat Ti podpisat ten papier, ze si to odmietla Ty a nie ze Ti nechceli dieta ockovat.. 😉

sisqa19
21. jún 2011

@kristinka86 https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/ mna neinformovali, aspon o tom neviem a už wôbec som nič nepodpisovala!!!!! ja som z ba a vôbec neviem predpovadať ako bude reagovať moja lekárka, ked jej to poviem. aj ked odklad mi navrhla ona sama

melkina
22. jún 2011

Ahoj,my sme mali po tretej dávke reakciu. Opuchla a začervenala mu nožička. Flakbol velkosti mojej dlane približne. V noci ho to dokonca začalo svrbieť a mal to rano rozškriabané. Potom to ešte 3 dni vyzeralo ako rozškriabana modrinka. Čiže u nás asi tak ....pri prvých dvoch vakcinach mal len jemne začervenane a opuchnute miesto okolo vpichu.

lelacrima
22. jún 2011

ahojte, my sme to absolvovali vcera. Maly nema upuchnute miesta vpichu. ockovany bol na obed, a klasicky si poobede pospal, ako inokedy, ale od pol siestej zacalo byt zle... bol placlivy, drazdivy, do pol desiatej sa mi ho epodarilo utisit, sice mal chvilu, ked sa aj zahral v kresielku ako inokedy...ale ked mal ist spinkat a na prsnik, tak ho doslova natahovalo a reval ako divy. Je aj pravdovu, ze mal aj problemy s bruskom - aj ja (zjedla som po 3 mesiacoch abstinencie por a aj trosku ceresni - takze prdel a kakal a to ho rozculje aj inokedy). Potom mu ale zacala stupat teplota, na 37,8, nechali sme ho tak, spinkal len 2,5 hodky a o polnoci bol zase hore (o je uz neobvykle, pretoze spava cca 7,5 hodky v noci. Napil sa riadne mlieka a bol by spal dalej, len som ho skóro zacala nadrapovat, ze ho prenesiem do postielky... a bolo, uz nechcel spat, aj sa usmieval, by sa bol hral, tak chvilu hrkotal s hrkalkou, ale od pol druhej uz len plakal do tretej... o pol siestej bol znova hore, teraz spinka od osmej, napapany a som zvedava na dalsi priebeh. Inak, tiez mi nikto nedal letak, iba sa ma spytali, ci mame doma nieco proti horucke...! navyse mu lekarka ani nepozrela ockovanie po tbc! Ma tam zdureninku uz 3 tyzdne, ale nehnisala mu. A nemozeme sami nahlasovat neziaduce ucinky? su to predsa nase deti, nie statne

kristinka86
22. jún 2011

@lelacrima Neziaduce ucinky sa nahlasovat mozu a aj by sa mali, ale tazko sa dokazuje, ze nieco sposobene prave danou vakcinou.. ☹ Vela ockovacich latok ma ucinok napr. po dlhsom case a to sa odvolavat na ockovanie velmi nepomoze.Aj ked si mozes byt ista, ze to je sposobene tym! Za rok uznaju len par pripadov (ak dobre viem, tak neprekrocia 5) a to su uz fakt silne postihnutia.. 😢

lelacrima
22. jún 2011

@kristinka86 je to cele na figu. chudak, len pospava, nastastie sa napil z prsnika. inak, my sme absolvovali este pred ockovanim tbc vysetrenie u imunologa alergologa, robila mu testy, ale vraj do dvoch rokov, je dost tazke zistit z krvi, ci moze mat dieta nejake neziaduce reakcie na ockovania a latky v ockovacich zmesiach... vysledky mal ok. my sme mali v rodine jednu neziaducu reakciu, mama prestala do 4 rokov rozpravat a aj chodit ju museli ucit po ockovani, vtedy sa to zhodilo na to, ze je to zanedbana starostlivost a zapal mozgovych blan... no velmi sme po tych 50 rokoch nezasli dalej... a na urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou? sa uz chystam pridat k tym, co su na strankach rizikaockovania

kristinka86
22. jún 2011

@lelacrima Tak to mi je velmi luto.. Dufam, ze sa z toho dostanete bez ujmy.. ☹
Prave kvoli tym neziaducim ucinkom svoje dieta nedam ockovat na nic!!! Je mi uz zle z farmaceutickeho priemyslu, pre ktory su nase deti len pokusne zvieratka! Neverim, ze vakciny nemaju vedlajsie ucinky - kazda latka ich ma! Otazne je, ako sa prejavia..Dieta zacne byt hyperaktivne a Ty si povies, ze to je normalne. Prestane chodit a Ty si povies, ze mozno sa len zlaklo prveho padu a preto sa boji. Prestane vnimat realitu a Ty si povies, ze to sa snad spravi..Kolko rodicov sa zamysla nad tym, ze ich dieta bolo pred ockovanim uplne vporiadku? Vypocula som si uz dost vela mamiciek, ktore maju dnes postihnute dieta (niektore v mensom, ine vo vacsom rozsahu) a preto nebudem riskovat, ze mojmu sa tiez nieco stane!!!
Kde sa podela logika: hlinik a ortut su pre cloveka nebezpecne a preto nepatria do organizmu, nie to este do detskeho?!? Na tych strankach je vela zaujimavych informacii - aj pribehy rodicov.. Skus si precitat aj knihu: Vakcina alebo Nedovol, aby mi ublizili! ☹ Fakt drzim palce, aby sa malicky z toho rychlo dostal a prepac za ten emotivny vystup! 😅

dijefcatko
2. júl 2011

Ahojte, obraciam sa na vás, lebo som už totálne zúfalá! Moja dcérka zostala po druhej hexe úplne ticho, jediný zvuk, ktorý vydáva, je plač. Inak je akoby totálne upokojená, predtým ked sa jej niečo nepáčilo, tak to dávala aspoň najavo 😒 Prejde to ticho? Alebo to môže zostať aj trvale? Možno si buderte ťukať po čele, ale predtým som sa o následky očkovania nezaujímala... ☹

azarijka
3. júl 2011

@dijefcatko ahoj, ja ked som sa zaujimala o nasledky ockovania tak som nasla aj prispevky ze sa detickam zastavil motoricky vyvoj, resp. ze sa vo vyvine posunuli o par mesiacov dozadu.... mozno to je nieco podobne aj s tvojim babom. Skus sa poradit aj s Dr. (aj ked Dr suvislost s vakcinou malokedy pripustia) , verim ze to bude opat OK, rozmysli si potom dalsie ockovania alebo ich aspon odsun na co najneskor. my sme dali druhu hexu az teraz, skor som nechcela a este sme ju dali osobitne od prevenaru. drzim palce 😉

tanja61
11. júl 2011

ahojte chcem sa zapojit do diskusii v prvom rade mi je luto ked babatka maju nejaku ujmu po ockovani ☹ zacala som sa o to zaujimat az teraz ked sa mi narodil druhy syn a vela ludi uz o tom rozprava,pri prvom synovi som sa o to nezaujimala a vsetko je ok nemali sme ziadne vedlajsie ucinky,musim povedat ze zatial nemame ziadne ved.ucinky ani u druheho syna a dufam ze to tak aj ostane.Dneska sme boli na tretie ockovanie a velmi som vahala ci ano alebo nie 😒 ja zijem v UK a tu sa moze odmietnut ockovanie a ziadne pokuty sa neplatia ale som v soku ze na sk musis zaplatit pokutu takz ta nutia lebo ti co peniaze nemaju tak zaockovat daju ale k veci,rozpravala som sa teda s health visitorkou a ta mi povedala ze este nikto nedokazal ze problemy u deti ci dospelych je naozaj s ockovania 😒 tak neviem je to pre mna velmi zmetene kde sa priklonit ale jednoznacne ja svoje deti davam ockovat len povinnymi vakcinami v ziadnom pripade ine 😉 ked nad tym rozmyslam tak ved aj mi ako deti sme boli ockovani,nasi rodicia a teraz preco taka panika?pravdepodobne aj zalezi od zdrav.stavu dietata a ta vakcina moze skor ublizit ako pomoct ked ma dieta slabsiu munitu alebo nejake problemy,jednoznacne pre mna dilema ☹ moj partner sa priklana ze ockovat lebo si mysli ze dostat tieto choroby je vacsie riziko ako dat dieta zaockovat 😒

sorciera24
13. júl 2011

@tanja61 ano, nikto nedokazal, ze problemy su z ockovania, ale nikto ani nedokazal, ze nie su.... 😒 ....max. ti to medyi 4 ocami povie doktor, ked vazne problemy vyslovene nastanu par dni po ockovani....myslim, ze je to ajsne,len doktori nechcu robit paniku.....(hoci mnohi problemy prispustaju)....
no, my a ansi rodicia sme boli ockovani na minimum chorob....nase dieta je aktualne ockovane proti 11 ochoreniam!!!!11!!!!to nie je normalne.....a teraz kukni do akrty proti kolkym si bola ockovana ty alebo tvoja mama 😉 ....nepopieram, niekotre ockovania by som asi enchala...ale niektore sa mi fakt zdaju zbytocne a ja sa momentalne bojim viac nez. ucinkov z vakciny (ktora obsahuje, co obsahuje...) ako choroby.....aspon ten system, ekyb bol ako u vas..... 😉

tanja61
13. júl 2011

@sorciera24 tu v uk sa ockoju proti 10tim ochoreniam ale medzi nimi su pneumokoky neviem ako u nas ale za tuto vakcinu sa platilo neviem ako teraz tu to vakciny obsahuju...inak si myslim ze clanok hellokitty mi pride taky najviac logicky 😒 nerozumiem sa do toho a chvalaBohu naozaj nemame zatial ziadne problemy a dufam ze to tak ostane a este raz podotykam ze ked maju deticky potom problemy tak to nieje spravne ☹ no urcite som bola ockovana tetanus,zaskrt,osypky,cierny kasel,mums a rubella a tieto vakciny tu v uk su presne tieto ale maju naviac pneumokokov tak neviem co vlastne obsahuju vakciny?mas nejaky clanok kde je potvrdene co obsahuju a na kolko je to nebezpecne?pytam sa len pre svoje nfo rada by som o tom vedela viacej dakujem