Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

jasminke
autor
5. apr 2008

Ked som bola u pediatricky, bola tam zrovna jedna mamicka, ktorej dcerke sa objavil atopicky ekzem prave po ockovani. A uz Vam to preslo..? Hovorila, ze je potrebne ten ekzem nechat tak, hlavne ziadna hormonalna liecba, cez pokozku vychadzaju toxicke latky, a zevraj by to malo postupne prejst. Objavilo sa to po druhej davke.

luciia
6. apr 2008

zatiaľ sme za vodou, pomohla nám homeopatia, po prvom očkovaní, potom aj po druhom sa zopakovalo to isté, ale dnes som si viac ako istá, že všetky trápenia ktoré sme prežili od narodenia do teraz - bude mať rok boli spôsobené a sú(problém so zaspávaním, zapozeranie sa"pozeranie do blba" aj 5-6x denne cca 30sec.- toto sú už len banality) OČKOVANÍM.

alysea
6. apr 2008

Ahojte, tak ja som malého dala očkovať infanrix hexom a ekzém sa nám objavil ešte pred prvým očkovaní, takže súvis v tom nevidím, vzhľadom na to, že obaja s manželom sme alergici a on je z veľmi problémového tehotenstva dalo sa to očakávať. Po prvom očkovaní bol bez teploty, po druhom tiež až po treťom mal trošku zvýšenú a až booster dávka mu vyvolala kožnú reakciu, ale inak sme nič nezaznamenali. A ja som ho dala očkovať aj proti pneumokokom a nelutujem, na očkovanie ani nereagoval, absulútne nič a teraz keď je chorý, choroby majú oveľa miernejší priebeh ako keď očkovaný nebol. Myslím si, že je to veľmi individuálne, tiež nepodporujem imunizáciu na všetko, ale sú veci, ktoré sú podľa mňa správne. A s odmietaním očkovania u odborníkov som sa stretla aj ja, lenže je doležité povedať, že to sú ludia, ktorí sú za prirodzený výber, ale mi už nežijeme v stredoveku, aby sme uplatňovali toto pravidlo, pretože potom by mnohé z nás matkami nikdy neboli. Určite si treba zvážiť každé očkovanie a rozhodnúť sa pre a proti. A určite sa nájdu detičky na ktoré očkovanie nemá dobrý vplyv, ale to je vo všetkom nie len v očkovaní, jednému robí dobré to inému zase ono.

jasminke
autor
6. apr 2008

Mas pravdu lysea, urcite to kazde babo znasa inaksie..
Luciia, malicki nam este vsetky trapenia vynahradia.. A uz si sa rozhodla, ci das babatko doockovat..?

biela
7. apr 2008

prečítala som si celú diskusiu o hexa a mám čoraz väčší strach. tú prvú znášal veľmi dobre, nič mimoriadne som nezaznamenala, spinkal po očkovaní asi 4 hodiny - to je jediná zvláštnosť, lebo inak spí málo a za ten čas čo spal som mu prikladala studené obklady. teraz vo štvrtok ideme na preočkovanie a mám strach čo bude. jasminke, potom ti napíšem ako to dopadlo.
čo sa týka toho tbc, neviem čo si mám o tom myslieť, malý mal tiež otrasnú reakciu, veľký centimetrový hnisavý pupiak, s ktorým sme chodili na pľúcne. počas liečby sme mu to nesmeli namáčať, čiže malý sa asi 3 týždne poriadne nekúpal, aby sa mu to nanamočilo.

luciia
7. apr 2008

jasminke, ešte som v tomto smere nič nepodnikla ale v prvom rade to skúsim prediskutovať s našou pediatričkou doteraz bola vždy ústretová a určite to nazačiatok odložím na neskôr aby som získala čas. určite sa ozvem ako to dopadlo.
biela neboj sa ničoho, prvá reakcia dopadla v pohode tak aj ďalšie budú prebiehať tak isto, hlavne aby Oliverko cítil, že ty si v pohode. ale určite sa ozvy. držim palec

biela
7. apr 2008

luciia, Oliverko pri prvej plakal a ja s ním ☹ . on má strach z inekcií, odvtedy,čo mu prepichovali na pľúcnom ten pupiačik po tbc vakcíne.
ale hlavne aby to bolo bez komplikácií

jasminke
autor
7. apr 2008

Biela, drzim Vam palce.. Vecer, po inekcii, ked uz bude Oliver trosku pokojnejsi, ho skus pomasirovat. Mojmu malickemu to robi velmi dobre, robim mu masaz kazdy vecer, a uz bez toho nevie byt🙂. Odstranuje stresove latky, ktore sa v babatkach vytvoria, preto je taka odporucana...

jasminke
autor
7. apr 2008

Dobre Luciia, ozvi. Budem rada. Som zvedava, trosku som sa zacala bat, ze tema upada do zabudnutia, ale stale je dost mamin, ktore zaujala.

biela
8. apr 2008

jasminke, ako myslíš pomasírovať? ja ho masírujem stále, myslíš tú nožičku?

jasminke
autor
8. apr 2008

Nie. cele telicko, od prstikov po tvaricku. Precitaj si knizku od Hasplovej - ona vydala knizku s cvikmi a masazami, ktore su schvalene pre deti od prvych dni.. Alebo sa skus poobzerat po internete, mozno niekde budu...

strociatka
8. apr 2008

jasminke, mam otazku, nedavno sme malu prvy krat zaockovali hexa a mali sme klasika 38,5 tri dni a dost nervozne uplakane babo, o niekolko dni sa u malej zmenilo spravanie, uz ked je hladna si nepyta papat typickym sposobom popalckavanim, ale malicka zacala zurit, kricat a zlostne si udierat pastickou do pusinky, ockovali sme sucasne aj pneumokoka, myslis, ze je to ockovanim????

strociatka
8. apr 2008

som vydesena, od ockovania ubehlo cca2 tyzdne a spravanie nam ostalo zurive

jasminke
autor
8. apr 2008

Vakcina funguje tak, ze virus je stale v tele, a preto by organizmus teoreticky nemal byt napadnuty. Ked ale nahodou je, reakcia je dvojnasobne horsia - laicky povedane.. Spravanie ale moze byt jeden z prejavov. Viem, ze u niektorych deti sa prejavi hyperaktivita, nepokoj. Takze ano..
Mozno by si ju mohla tiez skusit masirovat, velmi to upokojuje, vyplavuje stresove hormony z babatok.

zuzka99
15. apr 2008

ahojte babenky, včera sme boli na očkovaní hexavakcínou a malý teraz už 3 hodky spinká (čo sa nikdy nestalo). myslíte že to má nejaký suvis? lebo už sa aj celkom bojim či je OK
možno tu už niekde ta otázka bola, ospravednujem sa

nevesta
15. apr 2008

Nema teplotu? Moja je vtedy spava...

zuzka99
15. apr 2008

teplotu nemá

boden
15. apr 2008

Zuzi po ockovani moze byt dietatko spavejsie, nepokojne az mrzute a moze mat aj teploty. To vsetko spada do normalu. Za par dni by to malo prejst. Ak sa ti nieco nezda kludne zavolaj doktorke...

zuzka99
15. apr 2008

dik baby, ja som ho nakoniec prebrala, nakojila a išli sme von, kde spal už len chvilku, tak asi všetko OK. teplotu ma v konečníku 37,6.

jasminke
autor
15. apr 2008

Zuzka99, urcite to ma suvis. Aj dospely clovek je otapeny, ked prekonava chorobku, a babatko dostane virus v minimalnom mnozstve, aby sa mu vedelo v buducnosti branit, aj ked ako zistujem, nie vzdy je to tak 😎 ...

biela
15. apr 2008

ahoj jasminke, my sme teda boli minulý týždeň vo štvrtok. malý bol úplne v pohode, ani teplota, ani ospalosť. proste som nič mimo normál nespozorovala... som rada, že to tak dobre dopadlo.

jasminke
autor
16. apr 2008

To je fajn, dakujem za skusenost..

miruliacik
1. máj 2008

Ahojte.
Chcem sa sptat, ci ste niekto mali reakciu po 15 mesacnom ockovani. My sme boli minuly tyzden v utorok. Doktroka ma upozornila, ze po 10-12 dnoch sa moze objavit reakcia bud vysyp alebo teplota. No nam v stredu vysiel zub a myslela som ze mierana teplota je reakcia na zub. Ale som si spomenula, ze mi to doktorka hovorila. Neviete co to znamena? zajtra pojdem s Hankou k lekarke, len chcem vediet, ci ste sa s tym uz stretli. Diky

mata79
6. máj 2008

Jasminke, stotoznujem sa s Tvojim nazorom o farmaceutickom priemysle. A uz zdaleka neplati, ze co kupis v lekarni, je zdrave. ......
Ale o tom nechcem.
Mame za sebou 3.ockovanie Hexavakcinou. Prve dve boli viacmenej v pohode. Ale toto posledne......
Maly po ockovani teploty 39,5. Nejedol, nespal. Papal len MM. Trvalo to 3 dni. Na stvrty sme mali ist do Tatier. Teploty vsak v 3. den ustupili a ked sa ani v noci neobjavili, rano sme vycestovali. A to sme nemali.
Maly nejedol, nespal, bol velmi malatny, padal, nebol koncentrovany, bol velmi podrazdeny az agresivny a nesvoj. Boli sme z neho zufali aj my. Mysleli sme, ze nastalo obdobie vzdoru.
Ale dnes? Tyzden po ockovani je maly ako medik, je svoj, pospal aj rano a teraz, spapal dokonca polievku aj zemiacky s maskom.
Nevedela som si to vysvetlit a precitanim tejto temy uz viem odkial fuka.....
Sestricka mi ponukala aj ockovanie proti pneumokokom, ale hned som ju stopla. A ani tato skusenost ma veru nepresvedcila aby som absolvovala este aj nejake nepovinne ockovania......

luciia
23. máj 2008

po dlhej odmlke som tu, pretože sme absolvovali včera tretie očkovanie hexa pri ktorom sme kombinovali aj homeo a zatiaľ žiadna reakcia len v noci trochu zvýšená teplota, takže nechcem to zakríknuť a tak len taká skromná odpoveď jasminke.
jasminke otázka na teba ku ktorej homeo chodíte?

ivka144
24. máj 2008

Jasminke - som rada, ze je tu tiez niekto, kto si nemysli, ze ockovanie je az take nevinne. Je pravda, ze myslim, ze dam nakoniec maleho zaockovat proti vsetkemu, ale vobec si nemyslim, ze je to bezpochyb take idealne riesenie.
(My mame 8 mesiacov a est elen jednu hexa za sebou, bo furt dajake problemy...)
A tiez si myslim, ze ked doktorka povie "teraz su uz kvalitne, nove vakciny", tak nevie o com hovori. Vie to tak maximalne od vyrobcov tych vakcin a vcase vyvinutia niecoho a kratko potom je tato vec super, moderna, bezchybna, na vsetky vedlajsie ucinky sa pride az omnoho neskor, aj ked su tie nove moderne veci testovane pred pouzitim. A to, ze ci dieta ma telotu jeden den a je mrzutejsie, to by som aj okaslala. Nemyslim, ze to je ten najvacsi problem pri ockovani.
Inak ja si osobne myslim, resp. ani na tom netrvam, alelaicky sa mi to mari, ze ked by ste dieta nezaockovali, ta nic sa nestane, nema ani ako ochoriet. Podla mna to ockovanie je skor spolocenska vec - ze keby deti vo vseobecnosti neboli ockovane, ta moze vzniknut problem. Ktohovie, mozno by sa tie choroby uz nevratili aj tak. Teraz si svet vymyslel ine, furt vznika nieco nove a sup nove vakciny. Ale kto sa odvazi povedat, ze ockovanie uz nie je take nutne?
Tiez v principe vobec neverim farmaceutickemu priemyslu, ale ako povedal Iffka - ak by sa daco stalo, budes si vycitat. A tak je jendoduchsie ist s davom a oficialne odporucanym postupom. (Zial?)

skolara
24. máj 2008

Mamicky ja si tiez myslim ze je to obchod so strachom ☹ 😠 bohuzial. Keby som mala viac odvahy tak ju asi nedam poockovat vobec 😔 Ale na druhej strane sa bojim aby som si nemusela nic vycitat. Dam len povinne. AJ ked velmi nerada. ☹

barunka
24. máj 2008

miruliacik, my sme mali reakciu aj po 15mesačnom očkovaní, aj keď sme boli očkovaní už v nemocke. Do troch dní dostala simi 40-tky teploty a vyrážky... (po hexa dostala simi quinkeho edém a tiež sme skončili v nemocke...)

pammy
18. mar 2009

Ahojte,
prosim Vas kolko trvala, ak ste mali, po ockovani Infanrix Hexa Vasim drobcom teplota? Od akej hodnoty ste ju znizovali, ci uz sirupom, alebo cipkami? Dakujem !!!

yasmina
18. mar 2009

my sme mali 41Cteploty a febrilne krce...éd 38?5 dostaval na streidacku cipky a sirup raz nurofen raz panadol aj zabaly...bolo to strasne najhorsie to bolo 12_16 hod. po ockovani... ☹