Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

tin007
12. feb 2012

@ema72 celkom prijatelny kompromis v otazkach, ako mas napr. ty, podava Hirte vo svojej knihe Ockovani pro a proti.
BTw ja som sa zamyslala (teoreticky), ze by mohlo stacit pred 3tim rokom zaockovat (tusim iba 1 davkou) dieta Imovaxom D.T. (hoci sa odporuca az od 10 rokov, ma cca rovnako Al a zlucenin Al ako 1 davka Hexy - http://www.liekinfo.sk/liek-imovax-d-t-adult-su...) - Imovax je vakcina proti tetenusu a zaskrtu. Akekolvek ine ockovanie mi na Slovensku pride absolutne zbytocne.

denduska
12. feb 2012

@ema72 prosím ťa, nemáš nejaké linky o tom, ako je znášané očkovanie u 2-ročných (a starších) detí, ak ide o primovakcináciu? Zaujíma ma najmä DTaP. Díky 🙂

blovitc120
12. feb 2012

@ema72 vobec nerozumiem, ako suvisi moje vzdelanie s tym, ze upozornim na mylnu informaciu ohladom ockovania v Japonsku, ktora nie je aktualna, ale je desatrocia stara alebo ze podotknem, ze ockovat v 4 rokoch vsetky zlozky Hexa vakciny je zbytocne (nikde som nespomenula tetanus, ani ziadne konkretne ochorenie, ale Hexa vakcinu) a uz vobec ako to suvisi s tym, ked sa pytam na zdroje tvojich informacii 😉?
O ockovani mam toho nastudovane celkom dost za 3 roky a s neziaducimi ucinkami bohuzial vlastnu skusenost, po ktorej ani v 4 rokoch by som dietatu pertussis zlozku nedala. Odporucania ohladom ockovania vydavaju vzdy tie iste institucie, nech uz je to v ktorejkolvek krajine a ani v tych ostatnych krajinach plosne nepchaju vsade napr. hep B do niekolkomesacnych deti.
Ja som sa len normalne pytala a hlavne ten vplyv na imunitu by ma dost zaujimal, takze som sa chcela informovat na zdroj.

ema72
12. feb 2012

@denduska ak najdem nejaku studiu, ktora sa zamerala na odlozenu vakcinaciu tak ti poslem. Aj mna by to zaujimalo.

ema72
12. feb 2012

@blovitc120 vies ono sa niekedy stava, ze niekto predava topanky a to ze sa 4 roky o nieco zaujima neznamena, ze veci rozumie, lebo mu chyba fundamentalny zaklad, napr. biologie. A malokto dobre ovlada napr. anglicky jazyk, aby si mohol cosi precitat napr. aj ten clanok co som poslala.

blovitc120
12. feb 2012

@ema72 stale nerozumiem, co tym chces povedat, ja som si len dovolila opravit resep. okomentovat niektore tvoje vyhlasenia.
Mimochodom anglicky viem slusne, a blizko topanok pracujem 11 rokov 😉

zitaje
12. feb 2012

@blovitc120 preco je zbytocne podavat hexu v 4 rokoch? ALebo si myslela dat prvu davku v 4 rokoch? Ved je este preockovanie v 6. roku, ci sa mylim?

ema72
12. feb 2012

@denduska Tu je studia z USA, ktora hovori o znizeni rizika vzniku astmy oneskorenim vakcinacie DPT(predchodca DPaT), podotykam, ze tu je delay len dva mesiace http://www.jacionline.org/article/S0091-6749(07...

ema72
12. feb 2012

@ema72 resp viac ako dva mesiace

ema72
12. feb 2012

@blovitc120 Pre teba o tych japoncoch, zmena vo vakcinacii skor ako do 2 rokov im prinieslo zdvojnasobenie astmy v populacii
It is interesting to note that between 1975 and 1988, Japan did not recommend immunizing children under 2 years of age. In 1982, Japan’s asthma prevalence rate in children was approximately 3.2%, and by 2002 it was 6.5%. Although these statistics represent a doubling of asthma over a period of 20 years,... horovi studia z Manitoby

blovitc120
12. feb 2012

@zitaje to uz nie je Hexa v 6. rokoch. Ja pisem konkretne o Hexe, ze ak zacat ockovat az v 4 rokoch, ked je uz akoze vyspela imunita (co je otazne), je hlupost pichat celu Hexu, len tolko.

@ema72 ale toto ja vsetko dobre viem, nerozumiem, naco mi to sem davas, zda sa mi, ze si nepochopila, co ti chcem povedat. Ja som ta len chcela upozornit na to, ze pisat o tom, ze v Japonsku sa ockuje az v 2 rokoch je zavadzajuce, lebo to nie je pravda, hoci kedysi pri celobunkovej to platilo, a tymito informaciami sa vsetci, ktori ockovanie vo forme, aka je uzakonena, neschvalujeme, dostavame do pozicie, ze pustame neoverene bludy, lebo to nie je pravda. Uz sa mi nechce reagovat viac na tuto temu v tejto konkretnej diskusii, takze dalsie pripadne prispevky nechavam bez reakcie.

denduska
13. feb 2012

@ema72 ďakujem, ak by si mala ešte niečo, tak daj odkaz, zíde sa mi to 😉

ema72
13. feb 2012

akurat som hovorila s dokinou. U nas v obvode momentalne mame dva pripady cierneho kasla, jedno trojmesacne babatko kratko po ockovani a 18 rocny chlapec. V okrese min. 6 pripadov. Vsetko ockovane deti. Tak potom co si o tom mysliet ... 😒

kaja73
13. feb 2012

@ema72 ja len k tomu c.kaslu-najlepsia prevenicia u malych deti-babatiek je ak mamicka cierny kasel prekonala a babatko koji-dava mu tak protilatky a ono na c.kasel neochorie-takto dieta prekona najrizikovejsiu dobu,kedy ho to moze zabit a potom to už zvladne.
Je to neprijemna ,ale nie smrtelna choroba-na rozdiel od babatka do 6m,ktore aj ked je ockovane nema na to este dostatcne mn.protilatok-tie sa v dostatocnom mn. vytvoria az po 3 davke v roku-ked to už dieta aj tak zvladne bez dakych vacsich komplikacii.
Je to proste cele na hlavu,lebo kym sa neockovalo,zeny mali tuto chorobu v case dospelosti takmer vsetky prokonanu a kojenim chranili svoje babatko pravne v case najvacsieho ohrozenia-co sa vlastne ockovanim cele pokazilo.
Teraz je vyskyt tejto choroby znova na vzostupe a deti do 1 roka nie su chranene-len minimalne po 2 davke niektore. Vacsina az po 3 davke v roku.To uz choroba smrtelna nie je-len neprijemna.
akosi sa asi neratalo s tym ze vakcina nebude fungovat dozivotne a ze bude zlyhavat.
Ak by super fungovala,nemal by kto babatka ohrozovat-len toto akosi zlyhalo a babtka o ktore ide su ohrozene nadalej.

ema72
13. feb 2012

@kaja73 spytala som sa dokiny, tak teda naco je to ockovanie, ked sa nakazia a ockovane deti ? Neodpovedala na to ... Inac, kde sa teraz v 11 stupnovych mrazoch mohlo nakazit 3 mesacne babetko ? ... u doktorky, alebo paradoxne mu po ockovani klesla imunita ?

kaja73
13. feb 2012

@ema72 Ono sa najskor babatko nakazi od rodica,ktory ked tuto chorbu ma,tak ma priznaky vacsinou uplne mierne-len dlho kasle-ale nie dako silno-a nikoho ani nenapadne ze ma cierny kasel.
Ono sa nim totiž strasi aky je hrozny /a aj je pre babatko/ a nevie sa, ze dospely ho moze prekonat uplne mierne s tym dlhotrvajucim kaslom.
Inak kolky z nas už taky kasel mali??? ja som mala,mm tiež,st.syn tiež ako 6 rocny atd-nik nas na cierny kasel nevysetroval a co ked sme ho mali. kasel nam trval vyse 3mesiacov kazdemu.

alla24
25. apr 2012

Chcem sa opytat ci nema nahodou niekto skusenost s ockovanim na jednotlive choroby z tejto 6 zlozkovej vakciny. Na stanke o ockovani som nasla toto : Proti niektorým z týchto ochorení je možné očkovať aj izolovane, teda s použitím samostatnej vakcíny pre každé ochorenie.
Nezda sa mi totiz ok dat tak malemu dietatu tolko ockovacich latok v jednej vakcine. Rada by som ockovala postupne a na jednotlive choroby. Da sa vobec nieco take u nas na Slovensku? Su aj ine vakciny ako hexa?

kbeata
25. apr 2012

@alla24 pozri si aj stranku slobodavockovani.sk,tam su aj rozpisane choroby,vakciny,obsah
alebo aj na stranke sukl.sk,u nas registrovane vakciny
ja zatial neockujem,ale mi z ruvz ponukli zaockovat trojkombinaciou DTP,zaskrt,tetanus,c.kasel
prajem vela citania 🙂 a spravneho rozhodnutia 😉

koralinka
24. máj 2012

mamičky nečítala som celu diskusiu, ale teraz som našla že je alternatíva k hexa vakcíne - su to dve vakcíny Infanrix IPV Hib a VHB vakcina - je tam menej hlinika, avšak dopláca sa zato - máte s tým skusenost?

nadka01
2. aug 2012

@jasminke my sme po zaockovani proti Hepaptitide A dostali v 3 rokoch cukrovku...

lucijag
2. aug 2012

@koralinka to som este nepolula ale ak nieco zistis daj mi prosim info

poussin
31. aug 2012

@koralinka ahoj zistila si nieco viac o tej vakcine? daj mi prosim vediet.

koralinka
31. aug 2012

@poussin nie nakoniec som dala normálne čo sa podáva, ale uistila som sa v tom že MMR nedam (boj nás čaka o mesiac) mala mi zaspala ako sme došli od lekara a zobudila sa so strašným nárekom boleli ju nožičky nemohla som ju mať ani na rukách len ležala do večera v kočíku uplne do blba pozerala ani som ju nemohla prebaliť lebo akonáhle pohla nožkou strašný plač samozrejme teploty 3 d a hrčku na lavom stehne ma dodnes :( je to svinstvo

koralinka
31. aug 2012

@poussin
@lucijag ale čo som čítala diskusie o očkovaní zaregistrovala som že za tu druhu sa dopláca len cca 13 e ale nevenovala som tomu pozornosť už teraz to je pre mna bezpredmetné ale podla mna treba nahlasiť lekarovi že mate záujem o tú lebo oni maju iba tú prvú v ordinácii

poussin
31. aug 2012

@koralinka ok idem sa o tom poinformovat.. Ja sa s lekarkou mam dohodnut v septembri.

tinika
8. okt 2012

@sofia2008 ahoj, ktora lekarka ti neodporučala očkovat?

sofia2008
8. okt 2012

@tinika lekarka v Nemecku, vtedy sme tam zili a nedala som si povedat..ale MMR sme uz nedali / kedze po tretej davke Hexy mala skoncila na neurologii s podozrenim na epilepsiu a po rozhovore s viacerymi lekarmi uz viac neockujeme/

mariast
26. okt 2012

@anica , viete tym ze vasa dcera reagovala dobre mate tento nazor, ale moj 10 mesacny syn mal vysoke teoloty a navyse zacal mat krce na tvari-abi by vam nebolo vsetko jedno, vsak??? a ked bude mat trvale nasledky-kto za to moze???

regenenergy
6. feb 2013

žiadna očkovacia vakcina nie je liekom ale jedom... do môjho centra chodia mamičky s detičkami ..po očkovani si pytat radu... po očkovani su... autisti,problemi dievčatka zo štitnou žlazou, ekzemy, a rôzne ine problemi... tak mamičky nepočuvajte tych čo sa rozhodli podporiť genocidu našich deti..vedela by som o tom rozpravat velmi vela

petka30
4. mar 2013

Dcérku mám kompletne zaočkovanú- človek by myslel že z nás farmako priemysel vyrobí nadľudí s imunitou ako "býk" no nič také, keby som nebola momentálne na materskej so synčekom, tak ma asi vyhodia z práce lebo by som bola stále doma na paragrafe- od soplov po hnusné horúčky z bežných bacilov čo s nimi všetci bežne žijeme no malá si s nimi nevie poradiť- som rada že nemá horšie následky po očkovaniach a dúfam že ani žiadne nikdy neprepuknú. Ja synčeka očkovať nedám ani keby mi doktorka zazvonila pri dverách s polišmi. Výšku mám aj ja- aj milióny dalších ľudí a tiež viem že nie všetci sme dobrý v tom čo sme vyštudovali a práve väčšina je podpriemerných presne tak je to aj s medikmi- niesú to bohovia a určite tí s ktorými sa denne stretávame niesú experti na bunkovú chémiu- vedia o tom h....nič. Ak je vedľajší účinok neutíšiteľný plač tak len toto mi stačí- ďakujem neprosím, veď svoje dieťa milujem nadovšetko- prečo by som mu toto mala urobiť.