Hexavakcína a jej riziká. Mám dať synčeka očkovať?

jasminke
1. apr 2008

Prepac emjee, ale vytvorim tuto temu opatovne, lebo je zamerana detailnejsie na problematiku.
Chcem sa opytat mamiciek, ktore dali ockovat svoje deti touto vakcinou, ci mali nejake tazkosti, ci uz zdravotne, alebo ci pozorovali na svojich babatkach nepohodlie, prehnanu citlivost a pod.
Rozmyslam, ci dat ockovat svojho synceka, tak budem vdacna za kazdu odpoved.

petal
19. mar 2011

kaja73, a preco maju rozbity IS? Poznam nejednu mamicku, co hned bezi k lekarovi a dieta uz 8krat v roku berie ATB. To preddsa nie je normalne. Dieta je 3 dni v skolke a ma sople. Ja si myslim, ze pricina znizenia IS je aj v zbytocnom predpisovbani ATB, co ma viac stve ako ockovanie. Mam to odskusane na svojom dietati, ktoremu som nedala uz 4krat ATB a vyliecilo sa. Taze bude problem aj v niecom inom. A k lekarke som isla preto, lebo dvcera po tom ako bola doma tyzden si soplami potrebovala potvrednie, ze moze ist do kolektivu. enze pravda je aj to, ze rodivia chcu mat deti zdrave za dva dni, co nejde. Ked je k virus ochoreniu pridruzena aj nejaka lahsia bakter. infekcia, tak tie ATB skratia liecbu. Lenze dueta by sa vyliecilo aj bez nich, len nie za tyzden ale za dva. No vysledkom je znizena imunita. A teraz trochu mimo, myslite ze nasa generacia nemoze byt postihnuta, myslim genofond z Cernobylu?

kaja73
19. mar 2011

@stefi76 Robila som s narkomanmi 13 rokov a takmer nik nemal hep.B,ale mali hep C na ktore sa neočkuje.Aj toto je akurat tak propaganda na očkovanie.

tin007
19. mar 2011

@stefi76 doloz prosim tvoje tvrdenie "V posledných rokoch stúpol počet prípadov kedy sa dieťa infikovalo napr. po pichnutí ihlou, ktorú použili narkomani a len tak ju niekde zahodili. Nemôžme svoje dieťa stále kontrolovať čo chytá do rúk, a to riziko je hlavne vo veľkých mestách." aj faktami, dobre?

kaja73
19. mar 2011

@stefi76 Od rozpadu socializmu sa zatvorili tovarne,krtore najviac znečistovali.Tie už nefunguju,.prostredie je čistejšie ako bolo pred 20 rokmi.Aj na auta su prisnejšie kriteria aj na tovarne.Exhalaty sa dnes kontroluju.V minulosti cca tych 20 rokov dozadu to bolo horšie.

petal
19. mar 2011

tin007, ludia, co nedavaju ockovat maju tendenciu liecit deti doma a preto nechodia k lekarovi, aj ich deti byvaju chore. Len si ich rodicia liecia doma a ja dviham vsetkyhc 10prstov hore za to, aby sa zrusila reklama na vsetky prostriedky, kde sa objavuju deti a na vsetko, kde sa hovori o tom, ze ked si das, tak chripka je prec. Aj ked z toho zije. Podla mna je to zavadzajuce a neeticke.

sorciera24
19. mar 2011

@stefi76 moj maly ma pomaly 2 roky a teda este v pieskovisku nebol....... 😉 a mozno v bA je to mozne, ale u nas sa nikto este so striekackou v pieskovisku nestretol, samozrejme nemozno to vylucit a druha vec je, ze nie kazda striekacka, ktora by sa nasla je nakazena prave hep. B....v prahe nasli po pieskoviskach 100ihiel a ani jedna nebola nakazena hep. B, ci HIV.....ale na to, kde sa moje dieta hra, davam pozor.....a podla mna je prilis skoro ockovat dieta v 3. mes.!!!....ked toto riziko nakazenia sa je ovela mensie ako neziaduce ucinky.....a to ti potom moze okrem hep. B, sa nakazit aj virom HIV a proti tomu ockovanie nie je......toho sa nemam bat, alebo menej?.....lebo podla mna je to potom jedno...ihla ako ihla....kadeco na nej moze byt...aj nic 😉

petal
19. mar 2011

a k znizenemu IS tiet vyrazne prispieva aj to, ze deti sa nehybu, ale sedia doma na zadku, boja sa aj travy, kopy sena.

kaja73
19. mar 2011

@petal Jasne, že mas pravdu,ale prečo tak obhajuješ očkovanie-prečo ignoruješ jeho negativny vplyv na imunitu? Dnesna medicina nema dostupne metody,aby vedela taketo vplyvy odhalit.

tin007
19. mar 2011

@stefi76 takze v sprave Informácia o plnení Národného imunizačného programu v Slovenskej republike v roku 2006 sa pise: "Výskyt vírusovej hepatitídy typu B má na Slovensku dlhodobo klesajúci trend, k čomu prispelo množstvo preventívnych protiepidemických opatrení, najmä zavedenie pravidelného povinného očkovania dojčiat, adolescentov a osôb vo vysokom riziku nákazy." Prva cast vety konstatuje fakt, druha hovori o tom, co PRAVDEPODOBNE prispelo ku klesajucemu trendu. Ked si pozries cely material (davala som ho sem rano, je to ten link http://www.rokovania.sk/File.aspx/Index/Mater-D...) z grafu jasne uvidis, kedy zacal vyskyt hep. B klesat a kedy bolo zavedene ockovanie. Idem hladat tie pripady, ked sa male deti nakazili hep. B na ihrisku a pod.

petal
19. mar 2011

kaja73, ja neobhajujem ockovanie, ja ale nie som presvedcena o jeho negativnom vplyve na imunitu. Mozno ma negativny vplyv ale je to len jeden prvok, ktory na to vplyva. Ja osobne sa viac bojim tych chorob, proti ktorym sa ockuje ako toho mozneho ovplyvnenia imunity/lebo nemusi ist len k znizeniu, ale aj nejakemu inemu patologickemu pvplyvneniu./ Ale je to len moj nazor. Mne z povinnych prekaza hlavne BCG, mozno rubeola u chlapcov. A aj ked MOZNO ovplyvnim IS ockovanim, risknem to, zatial a budem sa ho pozit ovplyvnit inym sposobom. Zivot stylom, ale to je ina kapitola. Mozno je to tym, ze osobne nemam ziadnu zlu skusenost, chodi k nam do lekarne vela deti a zla reakcia bola len na BCG. Ani vo svojom okoli nepoznam nikoho. Mozno, keby sa mi stalo nieco podobne ako tebe, tak budem zmyslat inac. Vakcina je liek, ktory ma NU. U tvojho dietata s azial prejavil, ja sa bojim toho, ze u mojho dietata dojde k poskodeniu zdravia chorobou. A nie vzdy sa jej da predist.

kaja73
19. mar 2011

@petal nehovori sa o tom,pretože sa bud jedna o bezprostrednu reakciu,ktora sa považuje za normalnu-to že ma dieta horučku,kriči a plače niekolko h. v kuse,nožička opuchne atd.A tie ostatne sa už len z principu nepripišu očkovaniu.Ani sa nič nehlasi.Viem ako hlasi vedlajsie učinky liekov moj mm.aj ako to hlasia jeho kolegovia.A to mi stači.

stefi76
19. mar 2011

@kaja73 Vírusová hepatiída typu b sa šíri viacerými spôsobmi. Hlavnou cestou šírenia je prenos krvou a krvnými derivátmi. nakaziť sa môžte pri lekárskych výkonoch, prístrojmi a nástrojmi, ale aj spoločným používaním niektorých predmetov (holiaci strojček, zubná kefka atď.), spoločným používaním injekčných striekačiek u narkomanov,pri tetovaní, piercingom. Vstupnou bránou infekcie môže byť drobné poranenie na koži alebo porušenie sliznice. Druhou najčastejšou cestou nákazy je sexuálny prenos (heterosexuálny i homosexuálny, najmä u promiskuitných osôb). Prenos z matky na dieťa sa uskutočňuje pri pôrode alebo krátko po ňom. Možný je aj prenos materským mliekom. V minulosti bol bežný prenos transfúziou krvi. Táto infekcia má za následok cirhózu a nakoniec rakovinu pečene. Proti typu C , ktorý sa naozaj často vyskytuje u narkomanov očkovacia látka neexistuje.

stefi76
19. mar 2011

@tin007 Štatistické podklady k tomu nemám ale nejaké prípady som zaregistrovala aj v TV aj v tlači.

kaja73
19. mar 2011

@stefi76 ved ja toto vsetko viem 😉 .Ale maminy sa v tehu vysetruju a podla toho sa da predsa k nim pristupovat-ak su pozitivne.Netreba to paušalizovat.A zbytočne sa straši hep.B na pieskoviskach.nepoznam ani jeden pripad takejto nakazy.Keby sa ockovalo na hep.C to by bolo staršenia,takto sa o tejto hep.mlči.ved sa na nu neda očkovat,tym padom na tom zarabat,tak načo informovat bežnu verejnost,že?

stefi76
19. mar 2011

@kaja73 lenže v súčasnosti máš ozónovú dieru a sklenikové plyny ktoré poškodzujú zdravie. človek zvyšuje ich množstvo spaľovaním, odlesňovaním, poľnohospodárstvom a chemickými látkami, ktoré vypúšťa (napr. freóny).

stefi76
19. mar 2011

@kaja73 Ak človek chce na internete si veci nájde a preštuduje.

kaja73
19. mar 2011

@stefi76 jasne ,že sa jedna o vzajomne posobenie viacerych vplyvov.Ale ockovanie,je priame vpravovanie chemie do krvi deti.Od zakladu sa meni fungovanie telička babatka.A nik z nas nevie,ake by bolo nase dieta bez ockovania.Nik na svete.A to že si info najdem -to mas pravdu-ved to robim už takmer rok denne.

stefi76
19. mar 2011

@sorciera24 moje dieťa v dvoch rokoch sa určite na pieskovisku bude hrať, o ihlách po narkomanoch viem že sa nachádzajú napr. aj v areáli školy kde chodí moja staršia dcéra a riskovať či je infikovaná alebo nie keď nemusím.

tin007
19. mar 2011

@stefi76 teraz som nasla (ale ani som sem nedala link ako zdroj) vyjadrenie Simunka (ci ako sa vola) o tom, ze boli pripady. lenze to je take vseobecne tvrdenie, ze az! Otazka 1: v akom casovom obdobi boli tieto pripady, add2: kolko ich bolo, add3: nakazili sa nejake deti, add4: v akom prostredi to bolo, je uplne jasne preukazane, ze ta nakaza bola z infikovanej ihly? atd). to je tvrdenie JPP

stefi76
19. mar 2011

@kaja73 Jakže nikto nevie , pred zavedením očkovania deti vo veĺkom počte zomierali na záškrt alebo na zápal mozgu po čiernom kašli alebo na iné infekcie.

kaja73
19. mar 2011

@stefi76 Pozri si statistiky klesania zaskrtu -bol vyrazny už DAVNO pred očkovanim.A tak isto aj obrna-ktorej mimochodom posledne pripady boli prave po očkovani živou vakcinou.To by sme mali očkovat aj na choleru,lepru,tyfus.Aj tieto choroby sa vyskytuju u nas aj dnes a to zhruba tak isto ako zaškrt,či obrna.

stefi76
19. mar 2011

@tin007 ja neviem o čom to vlastne polemizujeme, užívanie drog je na vzostupe, jasné že narkoman tie použité ihly asi nezahodí do kontajnera, po použití mu je to srdečne jedno kde ju zahodí, to že stúpa počet vírusovej hepatitídy typu B a C je tiež známe, tak ak môžem budem svoje dieťa chrániť aspoň pred nejakou pliagou a že sa očkujú deti už v 3 mes. tak je to preto že imunita sa vytvorí až po 3 dávke.

tin007
19. mar 2011

@stefi76 mam dojem, ze ti dosli argumenty. sama si pisala, ze prenos hep. B je hlavne krvou, ci sexom. nevies uviest ziaden konkretny pripad, ked sa dieta nakazilo infikovanou ihlou, iba uvadzas vyjadrenia, ze v TV taka sprava bola a pod. ak si presvedcena, ze ockovanie tvojho dietata uz v 3. mesiacoch (a potom v 5 a 11.) ho bude chranit, prosim, daj ho ockovat. ja tvoj nazor nezdielam a tak nemam zaujem ho ockovat v dojcenskom obdobi proti hep. B. opat sme pri tom, ze vela informacii je podstuvanych ako fakty, avsak neexistuju k nim zdroje, resp. zdroje nie su relevantne.

kaja73
19. mar 2011

mna len zaujima,že ked bude existovat očkovanie na UPLNE vsetky choroby,kto rozhodne ktoru dat do babatka.Alebo ich pre istotu dame vsetky?To bude parada-nesmretelne ludstvo.Ale zdegenerovane.

sorciera24
19. mar 2011

presne mna tu teda stefi nepresvedcila.....viac pravdepodobne je, ze moje dieta zrazi autobus ako, ze sa na pieskovisku pichne ihlou a ta este musi byt infikovana hep. B....

stefi76
19. mar 2011

nemám čas momentálne ti hladat pre teba dostatočné argumenty, mám aj bábo o ktoré sa musím postarať.

kaja73
19. mar 2011

@sorciera24 ved sa zaočkujeme aj proti havarii 😉

petal
19. mar 2011

baby, co nedavate deti ockovat este by ma zaujimalo, ci vase nezaockovane deti su zrdavsie ako vase zaockovane, ak teda mate viac deti. ci to viete nejako subjektivne porovnat. no a s tymi ihlami, bola som s detmi cez prazdniny v Tatrach a veru som na pieskovisku nasla ihlu a nebolo mi vsetko jedno a tiez mi nie je jedno, ked kazdy den predavam inzulinky narkomanov a mam pocit, ze ich je stale viac. to nie je strasenie, to je fakt.

tin007
19. mar 2011

@petal mam 1 dieta, ked ho porovnam s jeho pribuznym )starsi o pol roka), tak mozem zodpovedne prehlasit, ze moj syn je ovela zdravsi (hoci je ciastocne zaockovany). oni pritom ziju na dedine, maju velky dom, zahradu, kde sa maly chodi hravat, skolku v dedine, doma vypestovane ovocie, zeleninu a chodia tak ako my, kazdy den na take 2 hodky von. viem, ze je to "slaba" vzorka na porovnavanie

kaja73
19. mar 2011

@petal To je to čo som pisala,už nikdy nebudem vediet, ake by bolo moje dieta bez očkovani.Obe moje deti sli z infektu do infektu a to s vysokymi horučkami.Ale už očkovane nebudu,možno sa to este da napravit zdravym živ.štylom bez chemie.Možno.