Hexavakcína, Prevenar a Rotarix. Dať dieťa zaočkovať všetkými naraz?

ajus
2. nov 2007

ahojte maminky,viem, ze o ockovani sa uz pisalo, ale nas caka ockovanie hexavakcinou a zvazujem aj dalsie dve-rotavirus a pneumokoky. lekarka mi vravela, ze sa to ockuje vsetko naraz.hexa a prevenar do noziciek a rotarix sa vypije. mate niektora s tym skusenosti, ci vsetky 3 nie su vela? bojim sa, ze tam budu nejake horucky a uvazujem, ze dam len hexavakcinu s rotarixom teraz v 3mesiacoch a potom zvlast prevenar v 7mich.

danu
2. nov 2007

ajus nam uz 1 hexu pichali a 1 prevenar, zatial obidve zvlast. Ale teraz pojdeme na 2 davky hexy a 2 davku prevenaru a dokina to pichne naraz cize hexu do jednej nozicky a prevenar do druhej nozicky. Chudatko moje malinke ☹

Ak budes mat prblemy resp. nejake horucky daj cipok 😉

babulka
2. nov 2007

Ajus, v tomto konkretnom neviem, ale my sme dostali naraz Prevenar do jedneho ramienka a Vaxigrip (proti chripke) do druheho. Vraj su ockovania, ktore sa znesu a ktore nie. Napr. zltacku A ideme az o mesiac, lebo spolu sa to nedalo. To uz lekari vedia, co mozu a co nie.
Inac my sme po tom dvojitom ockovani mali akurat teplotu na vecer, ani som nezrazala, do rana bolo dobre.

lilyk
2. nov 2007

my sme boli minuly tyzden na preockovani hexavakc a ockovani prevenaru naraz,jedna nozicka jedno, druha nozicka druhe a mali sme teplotu, pouzili sme 3 panadol cipky lebo teplotka bola stale,ale my sme mali teplotku aj pri prvej hexavakcine.

maca793
3. nov 2007

ajus prevenar daj čo najskôrnič sa nestane, keď dieťatko dostane 3 injekcie naraz. ale ja by som to rozdelila na 2x. jeden týždeň očkovanie a na druhý týždeň prevenar.
nás očkovali naraz aj proti pnenumokokom a aj proti chrípke. horúčky sme nemali.

jasminke
31. mar 2008

Dakujem emjee za upozornenie, skusala som tuto temu vyhladat a nenasla som ziadnu diskusiu.

Chcela by som sa opytat, ci nahodou niekto nemal zle skusemosti, co sa tyka ockovania hexavakcinou.
Zvazujem, ci malickeho zaockovat. Vela informacii o ockovani najdete aj na tejto stranke : http://iuro.awardspace.com/

Vsetci su za ockovanie, ale malokto sa zamysla, ci to do buducnosti nahodou nemoze sposobit oslabenie imunity, alebo NACHYLNOST k tazkym chorobam. Myslim si, ze prekonanie klasickych detskych chorob ako napr osypky, skor upevnuje zdravie - co sa buducnosti tyka. Aky mate na to nazor?

trixi
1. apr 2008

A co prekonanie zltacky? Aj to upevnuje zdravie??? ☹ Ze by tak upevnilo pecen, ze cely zivot musi clovek byt na diete a mozno aj v invalidnom dochodku? 😲
jasminke, Ty mas oslabenu imunitu? Urcite si ockovana. Teda, predpokladam. Pretoze urcite ockovanie je povinne. Mas nachylnost k tazkym chorobam? Ja som ockovana aj proti tropickym chorobam, vela som cestovala, nemam pocit, ze mam oslabenu imunitu. Skor naopak. Citim sa zdrava ako repa 😀 .

janina77
1. apr 2008

a nedava sa nahodou rotarix lyzickou?

alififi
1. apr 2008

janina dava

jasminke
1. apr 2008

Trixi,
vsetko v pohode, len pride mi to hrozne skoro, dokonca uz aj v Cechach prerokuvaju zakon, aby sa zacalo s ockovanim neskor. A takto dosledne som urcite zaockovana nebola...
Hepatitida B sa prenasa krvou, a u deti sa nevyskytuje.

trixi
1. apr 2008

A co zltacka typu A? Ta rovnako ako typ B poskodzuje pecen. A riziko nakazy u deti je velke.

jasminke
1. apr 2008

Pokial viem, Acko sa neockuje

trixi
2. apr 2008

ale ockuje. Pozri viac na gsk.sk.

pemar
2. apr 2008

ajus,
my sme dali naraz hexu a prevenar, dokina nam povedala ze je to v pohode, dokonca ze sa tou hexavakcinou zosilnuje ucinok toho prevenaru. co mam zname tak ten prevenar je vseobecne velmi dobre znasany, tak by som do toho sla spolu s hexa vakcinou. my sme nemali ziadne vedlajsie ucinky z tejto dvojkombinacie, a to sme boli uz na 2. preockovani. s rotarixom skusenost nemame ale tiez nam to nasa dokina chcela dat v trojke, tak jej doveruj a ak zvazujes vsetky 3 vakciny, kludne ich daj naraz, cim skor bude babo chranene tym lepsie 😉

jasminke
2. apr 2008

ahoj trixi, prepac, ja som teraz stale ponorena do hexa vakciny, a tam acko nie je zahrnute

trixi
2. apr 2008

jasminke, ked si ponorena do hexavakciny tak preco rozoberas ockovanie vo vseobecnosti a o jeho skodlivosti na ludsky organizmus? A rovno v troch temach. Ked nechces dieta si nedaj zaockovat. Ved Ta nikto nenuti. A ked si presvedcena o skodlivosti ockovania ako to tu rozoberas, tak niet nad cim rozmyslat.

jasminke
2. apr 2008

Trixi,
pytam sa na nazor na hexavakcinu, neviem preco si kvoli tomu na mna nahnevana. Myslim si, ze to je verejny portal, a pravidla, kto tu moze vystupovat asi neurcujes Ty. Ockovanie ma zaujima a myslim si, ze to moze zaujimat aj inych ludi - a to z oboch pohladov. Za to, ze Ty si za, neznamena, ze sa na tomto portali nebudu pohybovat aj ludia, ktori ockovanie zvazuju, alebo dokonca mozu mat negativne nasledky. Stara vakcina bola evidentne velmi nesetrna, a kedze o novej hexa je len velmi malo informacii, tak by som sa o nej nadalej rada informovala.
Dufam, ze Ti to nebude prekazat.
A diskusie su podla mna na to, aby sa ludia radili, a aby si predavali uz nazbierane informacie. Ak sa mylim, tak mi prepac.

trixi
2. apr 2008

Ale ja sa na Teba nehnevam. A ani Ti neberiem pravo na Tvoj nazor. A nemyslim si, ze na hexavakcinu je malo informacii. Urcite mi neprekaza diskusia. Ja s Tebou diskutujem. Ved som Ti sama napisala, ze nas maly mal silnu reakciu po druhej davke hexavakciny. Cely priebeh a ako sme to zvladli.
Skor ma nahneval nazor, ze prekonanie detskych chorob zvysuje imunitu- to sa neda zovseobecnovat. Ano, prekonanie chripky zvysuje imunitu, ale prekonanie napr. zltacky? To urcite nie. Ved su take choroby, ktore uz vdaka ockovaniu nepozname. A este ma trochu rozhodil ten clanok toho Ing.
Nemozes povedat, ze ockovanie je spatne a ze nam ako ludstvu ublizuje.

danuska24
2. apr 2008

nas caka tiez hexa aj prevenar, este nie som rozhodnuta ci dam naraz ale postupne.

katka13122
2. apr 2008

naco je to ockovanie Hexavakcina a rotarix??? 😉 😉

jasminke
2. apr 2008

Hexa vakcina:
hepatitida B, zaskrt, tetanus, pertussis - davivy alebo cierny kasel, polio - obrna, hiB.

Rotarix - je ochorenie, kt sposobuje u dojciat a malych deti tazke hnacky. Vacsina sa uzdravi sama, cast postihnuje davenie, tazka hnacka, pre kt. je nutne hospitalizacia. Neviem percentualne kolko pripada nakazenych deti na zdrave, a kolko hospitalizovanych na chore.

alififi
2. apr 2008

katka ty si robis srandu, ze ? 🙂
ten rotarix by som este pochopila, ale Hexu uz si mala, ne ?

jasminke
2. apr 2008

Trixi, asi som sa nevyjadrila jasne - bolo to myslene vyhradne pri mumpse, osypkach a ovcich kiahnach -tieto choroby , ak ich dieta prekona, naozaj v neskorsom veku zvysuju imunitu.

A niektore choroby - ano vakcinacia pomaha - urcite zltacka typu A je ockovanie, ktore je potrebne..
Ale urcite by som to nedala batoliatku

katka13122
3. apr 2008

ja to nejako nesleduje,maly bol ockovani ale,nejako mi vypadli nazvy 😉
a srandu si urcite nerobim

yasmina
26. feb 2009

Ahojte...kto bol ockovat prevenar v kombinacii s Hexa vakcinou a Rotarixom nech mi napise pls.reakcie...
my mame 40C teploty...ake ste mali reakcie ake dlhe bolo trvanie...

rony253
26. feb 2009

ahoj jasmin, ja zijem v rakusku a tiez sme ockovali vsetko naraz a mali sme aj teploty do 38.5 ale dva dni. poslem ti jeden clanok o horucke, je super a mozes jej tym vela pomoct.
http://www.provita.sk/mc-fever.htm
ja som presne postupovala a velmi nam to pomohlo, vela mamiciek robi chyby ak ma dieta teplotu. zatial pa a drzim vam palceky.

yasmina
26. feb 2009

rony ani som necitala tu stranku a postup bol do bodky taky isty...takze to robim dobre len teplota neide dole... ☹

yasmina
26. feb 2009

a dakujem 😉

mufo24
26. feb 2009

ajus podľa mňa je všetko naraz trocha moc. Mám švagrinku imunologičku a riešila som to s ňou pri malej. Poradila mi asi toto. Prevenar je fajn pre chorľavé detičky ale pokiaľ bábo nebýva choré je dobré s nim počkať po prvých narodeninách. V prvom roku majú tie detičky očkovania až až. Takže my sme dali prevenar až v 15 mes. a teraz pôjdeme na preočkovanie. A rotavírusy - proti tým sme neočkovali. Imunitný systém by mal trošku aj sám zapracovať. Keď dáš toľko očkovaní naraz, môžeš ho akoby ,,zabrzdiť"

tina_
26. feb 2009

uz je to sice par mesiacov dozadu, tato diskusia, ale pre trixi:
jasminke ma pravdu...
Porovnaj si, cim sme boli ockovani my (nasa generacia), pokial ma pamat neklame, tak tbc, DiTePer (zaskrt, tetanus, cierny kasel) a polio - ziva vakcina (obrna). Koniec...

A co sa "pcha" do nasich deti dnes...??? Toto nie je POKROK mediciny, vymysliet vakcinu, napr. proti mumpsu...
Pokrok je, najst SPOSOB, ako chorobu liecit, ked uz ju dieta dostane...

Navyse ruzienka a mumps boli uplne obycajne detske choroby, spravidla s nekomplikovanym priebehom (stacilo vylezat, viem, prekonala som obe) a mas dozivotnu imunitu. MMR vakcina ju nezaruci, obzvlast nie pri osypkach...
(napr. v rokoch 2005-6 bola epidemia osypok v Cechach, takmer 2000 nakazenych ludi od 0-80 rokov, najviac 14-19 rocni, z toho 85% nakazenych malo v sebe dve davky ockovania !!!, ziadne umrtie, 21% hospitalizovanych...a toto nie je na stranke "nejakeho inziniera", ale na oficialnej stranke, kam davaju info narodne ustavy zdravia...)

K tomu inzinierovi, asi myslis Vraniča...Iniciativa IURO nepíše články, ale ich PREKLADÁ, spravidla z angličtiny (a sú to vedecké štúdie a lekárske výskumy, ktoré oni prekladajú a citujú - treba si všimnúť aj autorov článku!), a na to stačí aj obyčajný Mgr., ktorý napr. skončil anglinu... 😉