Hexavakcína, Prevenar a Rotarix. Dať dieťa zaočkovať všetkými naraz?

ajus
2. nov 2007

ahojte maminky,viem, ze o ockovani sa uz pisalo, ale nas caka ockovanie hexavakcinou a zvazujem aj dalsie dve-rotavirus a pneumokoky. lekarka mi vravela, ze sa to ockuje vsetko naraz.hexa a prevenar do noziciek a rotarix sa vypije. mate niektora s tym skusenosti, ci vsetky 3 nie su vela? bojim sa, ze tam budu nejake horucky a uvazujem, ze dam len hexavakcinu s rotarixom teraz v 3mesiacoch a potom zvlast prevenar v 7mich.

ditka1
1. máj 2009

jaj ano pneumokoky len som nevedela presne lebo hovorila dr.ze aj pneumokoky sa uz povinne ockuju tak som myslela,ze este okrem toho je to nieco ine 😅 ale sa bojim riadne ze ako to bude a co sa vtedy robi ked nastanu tie krce?nebodaj bezvedomie ako podat dietatu tak malemu prvu pomoc???? ☹ 😲

yasmina
1. máj 2009

ditka tak ked zacinaju teploty na krce len Diazepam...ale nemaluj certa na stenu verim ze vsetko bude ok

ditka1
1. máj 2009

aj ja v to verim,ze moj maly anjelicek to zvladne a ked im to pichaju aj ich to boli?ak bude plackat ja budem tiez 😢

mami.sk
1. máj 2009

ditka - kazde babatko je ine 😉 nic neboj, dufajme ze to dobre dopadne 😉
ja som mala velky strach z reakcie a bolo to OK 😉
pri ockovani si dcerka aj trochu poplakala, vraj to trochu stipe 😉 ale hned ked som ju vzala na ruky tak bolo dobre 😉

mami.sk
1. máj 2009

a este som zabudla...
mne dr. tvrdil ze prevenar je pre dcerku povinny, ale na MK som sa docitala ze vraj az pre deticky narodene po 1. januari 2009 a dcerka je narodena v 12/2008 😉
no a ani sme nic neplatili za vakcinu tak teraz neviem 😕

shaula
1. máj 2009

NEvím, jak je to na Slovensku, ale v ČR je Prevenar volitelné očkování, nikoli povinné. A i když by měl být (nebo snad už je? Netuším) pro děti narozené po určitém datumu zdarma, tak ani pak nebude povinný.

mami.sk
1. máj 2009

shaula - a ako vies ze nebude ockovanie Prevenarom do buducnosti povinne v CR?

shaula
2. máj 2009

Mluvila jsem v krátkém časovém horizontu několika měsíců a to určitě nebude. Jak to bude v delší budoucnosti, to opravdu nevím, to máš pravdu. Reagovala jsem jen na to, že jsi psala, že u Vás už povinné je.

ejusaaa
2. máj 2009

Baby ja sa uz ani nevyznam na co vsetko ho ockovali,teraz sme pred nedavnom boli,dostal do obidvoch noziciek,mal teploty a po par dnoch velky plac,az hystericky,nespavost,nechcel papat..to bolo z toho ze? 😔 a teraz o mesiac ideme zas na ockovanie,neviete na ake vlastne a a aj to je take nebezpecne? 😲

bika10
2. máj 2009

Ahojte,
neviete niekto, či je dôvod na odloženie očkovania keď:

-malú plne kojím a užívam ATB (som chorá)? Deň pred očkovaním budem mať poslednú tabletku a keďže sa ATB vstrebávajú do MM, tak neviem...
-malá má soplíky? Nie moc, ale niekedy chrčí na nošteku, tak 3x denne jej treba odsať soplíky - má ich biele, priehľadné.

Neviem, či volať doktorke a pýtať ju, či očkovanie netreba odložiť?
Vďaka

shaula
2. máj 2009

bika, dítě by v době očkování mělo být 100% zdravé. Takže podle mého názoru sice tvoje ATB nevadí, ale ta rýma ano. Zdá se to jako banalita, ale imunitní systém momentálně bojuje s rýmou a když teď do něj natlačíš očkování, tak by mohlo mít vedlejší účinky. Radši doktorce zavolej a zeptej se.

mami.sk
2. máj 2009

ejusaaa - pravdepodobne ste boli na ockovanie hexavakcina a prevenar I. dávka, to sa ockuje v cca 3. mesiaci a po priblizne 6 tyzdnoch je II. davka, potom je este III. davka asi po pol roku.

moja dcerka mala teplotu len 37,2 po prvej davke a po druhej 37,8 ale len ten vecer po ockovani 😒 ale zacala mi tak hystericky plakat obcas a slabo jedla aj po prvej davke, potom sa to upravilo a teraz to zase pozorujem ze jedava slabsie 😒
som si myslela ze to budu zubky no ked citam vasu reakciu na ockovanie tak som na pochybach 😒

denduska
2. máj 2009

hystericky plac po ockovani je uvedy aj v letaku na infanrix hexa ako neziaduci ucinok (vdaka pekne)..a je tam dalej ze ak trva viac ako tri hodiny, ma sa dalej ockovat vakcinou bez zlozky pertusis teda cierneho kasla...my sme mali taky plac viac ako tri hodiny, ale vakcina bez pertusis na sk nie je, takze cau parky... museli by to objednavat hore dolu a to je veeelmi komplikovane 🙄 a je to hlavne moja chyba ze som nenastojila na tom - kedze som o tom netusila...

ale po druhom ocku som jej okamzite po prichode dala paralen cipok a bola uplne v pohode, ziaden plac, ziadne prespavanie, ziadne odmietanie jedla. Tak som si to vysvetlila ze to asi sakramentsky bolelo a dufam ze to nebola nejaka zvlastna reakcia na ten pertusis 😔

rotarix som ani neuvazovala, je to najma pre deti do polroka, a ona sa fakt nemala kde niecim takym nakazit, bola plne kojena a ja sa nikde inde ako doma nestravujem, ziadne mliecne vyrobky ani nic take kde by som mohla chytit rotavirus som nejedla. a prezili sme a tu sme 🙂

mami.sk
2. máj 2009

no teda 😝 parada 😝 😝 😝
tak uz aspon viem preco tak place ☹
a denduska - u vas to ako dlho po ockovani trvalo? lebo my sme ockovani pred tyzdnom a mala mi kazdy den tak 2-3x takto place 😝
ten plac ale netrva nejako extra dlho , max. 5 min., no uz som jej dala aj Viburcol cipky, potom to preslo 😔

zuzula25
2. máj 2009

my sme mali tiez velmi hystericky plac,maly sa nedal ukludnit vobec ziadno-ani na ciciku,co vzdy zabera.teplotu nemal ziadnu,v noci buval v pohode.potom som sa na to pytala doky a ona vravela,ze moze to byt.ze je to celkova reakcia na nervovu sustavu ☹ ,ze mu mam dat panadol aj ked nema teplotu a potom to preslo.teraz nam predpisala fenistyl kvapky,ze to mame podavat uz dva dni pred ockovanim,ze to utlmi centralny nervovy system a celkovo reakciu na ockovanie.no uvidime,v utorok ideme na druhu davku infanrix hexa a pneumokoky a dostane aj tretiu davku na rotavirusy.doteraz mu to davala zvlast a po tom ockovani na rotavirusy sme nikdy nemali reakciu-akurat ze malemu sa to zdalo malo-len 2 ml 😀 😀 😀

denduska
2. máj 2009

mami.sk, no to najhorsie bolo tie tri hodiny..zacalo to asi 5 hodin po ockovani a trvalo tri hodiny a velmi nerada na to spominam 😔 ona totiz az modrala 😔

odvtedy ju to parkrat chytilo ale vzdy len na par minut a nie az tak silno a pomaly to vymizlo...a dufam ze sa to uz nikdy nevrati.

ejusaaa
2. máj 2009

Baby takze teraz v stvrtom mesiaci zas do obidvoch noziciek? 😨 😔 😲 😠 uz teraz sa bojim....

denduska
2. máj 2009

hej aj o pol roka na to 😉 😀 😖 😖 😖

ejusaaa
2. máj 2009

No fakt dobre..a co som tpo tu citala,ked dam dva dni pred tym tie fenistyl jvapky,v com pomozu? 😲

denduska
2. máj 2009

fenistil (okrem toho ze sa dava proti alergiam, svrbeniu) ma centralne tlmivy efekt na nervovu sustavu...teda zabrani predrazdeniu, uspava. Vravi sa ze je uz z novsej generacie antihistaminik, takze by nemal uspavat ako stary dobry ditiaden, ale moja mama si dala fenistil po tom ako ju ustipla osa a spala komplet cely den😀

ditka1
2. máj 2009

pane bozeeeeee 😲 😲 😲 este aj histericky plac 😲 ach jaj maly raz tak plakal a strasne som sa zlakla lebo az sa zadusal pri tom ja to uz nechcem zazit 😢 do kelu

mirjanka
2. máj 2009

přesně tak mufo... já taky zvažuji očkování...moc jsem zvažovala rotaviry- můj mladší syn byl ve 2 a půl roce hospitalizovaný kvůli střevní viroze a byl na kapačce ☹ ....došli jsme k dehydrataci...takže jsem o vakcíně u dcerky uvažovala..jenže jsme se trápili asi měsíc s rýmou a pak už bylo na očkování pozdě...navív tato vakcína je relativně nová a málo vyzkoušená...tak jsme bez ní, o prevenaru uvažuji, ale až po roce...te´d rozhodně budu chtít šetrnější očkování ...spalničky, zarděnky ...to kluci těžce snášeli...hexavakcína by měla být taky šetrnější

denduska
2. máj 2009

ditka, ejusaaa, nestresujte, ved mozno absolutne ziadnu reakciu nebudete mat!!!

yasmina
2. máj 2009

mna caka MMR vakcina a sa bojim lebo zatial sme na vsetko zle reagovali 😒

ditka1
2. máj 2009

hm bodajby sme nemali 😒

mami.sk
2. máj 2009

yasmina - a neda sa ta MMR vakcina odlozit? ked mate take zle reakcie?
dcerka mojej znamej dostala po tej vakcine original ruzienku ☹

yasmina
2. máj 2009

no skusim zavolat nasej Dr. uz to natahujem mesiac ale to je nic...podla nej febrilne krce a 41,7 C je normalna reakcia

denduska
2. máj 2009

original ruzienka..to je dobre 😀 ale inac sila ☹
vsetko sa da odlozit ak clovek chce - len musi ist sam proti prudu.. ale to uz je do temy vo volnej diskusii 😉

mami.sk
2. máj 2009

no to co je za lekarku??? ved taka reakcia nie je ani trochu bezna 😝 😝 😝
niekde na MK som citala ze odkladat ockovanie sa da donekonecna 😕

denduska
2. máj 2009

teoreticky ano...ale skor ci neskor to zacne niekto "vysetrovat"...tak uz zalezi len na schopnosti vediet sa obracat v takychto veciach..a hlavne sa obrnit od okolia, ktore na vas bude pozerat ako na tikajucu biologicku bombu 😒