Hexavakcína, Prevenar a Rotarix. Dať dieťa zaočkovať všetkými naraz?

ajus
2. nov 2007

ahojte maminky,viem, ze o ockovani sa uz pisalo, ale nas caka ockovanie hexavakcinou a zvazujem aj dalsie dve-rotavirus a pneumokoky. lekarka mi vravela, ze sa to ockuje vsetko naraz.hexa a prevenar do noziciek a rotarix sa vypije. mate niektora s tym skusenosti, ci vsetky 3 nie su vela? bojim sa, ze tam budu nejake horucky a uvazujem, ze dam len hexavakcinu s rotarixom teraz v 3mesiacoch a potom zvlast prevenar v 7mich.

mami.sk
2. máj 2009

ach jaj, ved rubeola, mumps a osypky nie su nejake zvlast nebezpecne choroby, nie?
ale tie reakcie na ockovanie su ovela horsie 😝 a vraj autizmus, cukrovka a pod. ☹ ☹ ☹

bika10
3. máj 2009

shaula,
ďakujem za reakciu. Nejako sa jej tá nádcha nelepší, takže jej určite zavolám, aby sme to odložili.

kyri
4. máj 2009

yasmi - pokud chceš odkládat mmr očko (já třeba u druhýho dítěte - po zkušenostech s prvním - nenechám dřív, než ve 2 letech, i kdybych se měla soudit s českým státem 😉), stačí říct, že máš ty nebo někdo jiný doma třebas opar, angínu aj.
je to živá vakcína, takže nesmí očkovat, pokud je dítě v - možné - inkubační době nějaké nemoci ...

a kdyby měli řeči, tak stačí prostě říct, že se bojíš, a že do toho prostě nepůjdeš, dokud nebudete doma všichni zdraví. (a teda, řekla bych, že pokud tvůj malej reagoval takhle bouřlivě na hexu, která je všeobecně dost dobře snášená, co asi udělá, když dostane živou vakcínu...? 😝 😝)

shaula
4. máj 2009

Holky, možná hloupý dotaz, ale co je MMR a mumps? A osypky jsou neštovice? Ty nemoci mi ve slovenštině nějak nejdou🙂

marelica
4. máj 2009

Chcela by som čosi k očkovaniu... Moja pra-pra-stará mama /nar. roku 1967/ porodila 11 detí, iba 6 z nich sa dožilo dospelosti a jedna dcéra jej zomrela na horúčku šestonedielok... 3 deti zomreli na rubeolu a chlapec na mumps...

denduska
5. máj 2009

shaula osypky su spalnicky, rubeola zardenky a mumps priusnice....a to vsetko je MMR. Nestovice su kiahne. 🙂

denduska
5. máj 2009

marelica, je mi to luto - uprimne. (Ale tvoja praprastara mama sa narodila 1967?? Ved moja mama je 1953 a to ja mam 25 rokov 😅 )
A ja chcem mat malu zaockovanu MMR ale az bude jej imunitny system na to riadne pripraveny - takze najskor v 2-3 rokoch 🙂

zuzka1.
5. máj 2009

my sme vcera absolvovali prevenar a hexu. zatial ok.
pytala sm sa dokiho na reakcie, ktore sa tu spominali(autizmus, cukrovka, strata reci a podobne)- NIe je to dosledok ockovania, ale pripustil, ze moze byt spustacom. Ale podstatne je, ze to musi byt dedicne alebo podobne, urcite nie len ako nasledok ockovania.

magimary
13. máj 2009

Babulky, je tu niekto, kto by mi poradil, čo spraviť, ak bolo naše mimi očkované (omylom) dvakrát, resp. druhýkrát hexavakcínou a prevenarom??? Stalo sa to už niekomu???
😕
😨 ☹ 😕
príp. čo to potom môže spôsobiť, ak bolo dieťatko (omylom) zaočkované Hexavakcínou a Prevenarom druhýkrát.
Náš drobec ma 5 mesiacov a len nedávno prišiel z DD, dnes sme boli na prvej poradni u našej lekárky a tá ho hneď zaočkovala prvou dávkou povinných očkovaní...
až potom sa ma spýtala, či neviem, či už bol zaočkovaný... ale, nakoľko ešte nemám všetky papiere z DD, neviem...
myslíte, že sa malému môže niečo stať?! nikde sa nemôžem dopatrať informácii...
----
Tak práve som sa z telefonátu dozvedela, že očkovanie maleho bolo už aj v DD a to 24.4. (!), čo nie je ani mesiac dozadu...
a dnes opäť...
čo sa môže stať?

Som z toho úplne hotová a bojím sa... 😔 😢

yasmina
13. máj 2009

magimary preboha 😕 😔
a lekarke co ho zaockovala si volala?

yasmina
13. máj 2009

magimary napis mail na tuto adresu:
kontakt@rizikaockovania.sk urcite ti poradia...

magimary
13. máj 2009

nie, keď som to zistila už nebola v práci...
netušíš, čo sa môže stať?
ja to neviem nikde vyčítať...
viem, aké majú byť rozostupy medzi jednotl.dávkami, ale neviem, čo hrozí, aksa nedodržia... 😨
nepriamo som hovorila s tou lekrákou, čo ho očkovala prvý raz a tá povedala, že by sa to nemalo stať (ale prečo to nepovedala dotyčnej, čo sa mi na to mala spýtať)... 😔

magimary
13. máj 2009

díky, idem tam napísať... 😔

už som písala do všelijakých poradní, ale nikde zataiľ žiadna reakcia..., tak skúsim toto... 😒

yasmina
13. máj 2009

idem mrknut letak Prevenar na predavkovanie moment 😉

yasmina
13. máj 2009

magimary IP

kisska
13. máj 2009

Ahojte dievcata, viete mi prosim povedat, kolko stoji Prevenar v cechach a v madarsku? Myslim cela cena, ked mi nic nepreplati poistovna. A viete mi poradit, ako kupovat taketo lieky v zahranici? Potrebujem recept?

magimary
13. máj 2009

takže toto mi odpísali z iniciatívy pre uvedomenie si rizika:
------------

Iniciativa pre uvedomenie si rizik ockovania
Predmet: Re: Prosím radu

Pozdravujem

To je poburujúce. Niektorí lekári sa správajú ako na Divokom západe: "Shoot first, then ask questions."

Neviem čo sa môže stať z príliš malého odstupu. Pravdepodobne sa zvýšuje riziko autoimunitných ochorení.

Valentino Vranić

----------

😒

yasmina
14. máj 2009

no parada 🙂 som zvedava ako sa vyjadri learka...
asi by som napisala mail do Glaxa vyrobcu vakcin...oni budu vediet najviac...

jarka007
14. máj 2009

magimary tento postup lekarky je neospravedlnitelny, za take nieco moze byt trestne stihana.
😠
Mesiac odstup bol relativne ok, chvalabohu. Si predstav, ze by ho zaockovala hned dalsie dni, bez odstupu, to by bolo ovela horsie. Robit nemozes asi nic, spat sa to vratit neda. Ale musis ho teraz pozorovat, ci s nim je vsetko v poriadku. Ci sa mu nezvysuje teplota, ci nie je prilis ospaly, ci vela nekrici ... Prajem vam, aby to nemalo na neho ziaden dopad.

magimary
14. máj 2009

Tak, práve som dovolala s lekárkou a povedala, že malému sa nič nemôže stať /samoezrejme mám ho pozorovať/, len to ďalšie -tretie očkovanie bude mať skôr (normálne má byť po polroku), lebo tam klesajú protilátky akosi rýchlejšie, či čo...
ak by niečo, tak má opäť volať...

malý vyzerá, že je v pohode...možno má viacej sopíkov (ale to zrejme precvhladol, lebo kýchal už včera) a v noci mal mierne zvýšenú teplotku... dostal Nurofen a opäť bol OK. Tak verím, že nás už nič zlé nestretne....
ďakujem Vám za podporu!

magimary
14. máj 2009

A toto mi teraz prišlo z niektorej z poradní, kde som písala (odpísali mi odtiaľ viacerí naraz, niektorí odporúčali aj homeopatiká, pretosa v texte nižšie vyjadruje tento pán):
------------

Aj ja som toho nazoru, ze pediater pochybil - aj oni su len ludia. Dietatko moze a nemusi mat z druheho zaockovania hexkou tak blizko po sebe velke problemy. Toxiny dokazu v tele dietata hnusne veci. Teraz sa to uz ale vratit neda, a preto by bolo podla mna rozumnejsie nez inkvizicia lekarky umoznit dietatu, aby sa mohlo co mozno najskor detoxikovat - prisun vela organizmus precistujucich tekutin (original materske mlieko, jemne a vzdy cerstve odvary (caje) z byliniek, ktore precistuju a detoxikuju organizmus) a hlavne vela lasky pre dietako. Homeopatikam by som az tak velky prinos nekladol, aj ked nehovorim, ze nemozu niekedy pomoct. Su to tiez len lieky vyrabane farmaceutickymi spolocnostami, ktorych zaujem je zrejmy.
Modlim sa za vas a za dieta, nech ho anjelik strazny ochranuje.

Ervin

yasmina
14. máj 2009

magimary som rada...ale zase lekarke kt. pochibila by som tak velmi nedôverovala...
drzim palce aby malickemu nic nebolo a vela zdravicka prajem 😵 😵 😵

yasmina
14. máj 2009

Magimary pre pokoj v dusi by som na 100 % zavolala do Glaxa kt. vyraba aj Infarix Hexa aj Prevener
pytaj si oddelenie Mediacal tam su o tho aby take veci riesili a oni maju najviac info co treba robit:
GlaxoSmithKline Slovakia s.r.o.

Galvaniho 7/A

821 04 Bratislava

recepcia.sk@gsk.com

tel: 02/ 4826 1111

fax: 02/ 4826 1110

petot
14. máj 2009

Viete, preco sa picha tolko vakcin naraz? (Hexavakcina pozostava v skutocnosti z 11 vakcin, akurat su zmiesane v jednej ampulke)

Lebo je to LACNEJSIE a POHODLNEJSIE!

Je to velka zataz na dieta? Samozrejme, ze je! A necakajte, ze ministerski uradnici alebo lekari vam to budu vesat na nos, oficialne je vsetko v uplnom poriadku. To, ze sa niektore deti po hexavakcine polozia a tahaju jednu infekciu za druhou a antibiotika ako lentilky, je len taka mala spicka ladovca. Niektore skoncia s alergiou, autoimunitou, cukrovkou, a zopar velmi nestastnych deti zomrie na nicnehovoriacu diagnozu SIDS.

Kedysi sa v UK aj osypky, mumps, rubeola ockovali samostatne, s odstupom aspon mesiac. Potom, ked tie 3 vakciny zmiesali do jednej ampulky, nazvanej MMR, lekarom prestali poistovne preplacat 3 navstevy, a postupne ich donutili ockovat MMR. Pocet zavaznych neziaducich ucinkov stupol 100-nasobne oproti suctu samostatnych vakcin za rovnake obdobie. Epidemicky narastol autizmus. Stalo sa nieco? Nie. MMR sa ockuje nadalej a oficialne sa akakolvek suvislost popiera. Britska vlada si dokonca zafinancovala studie, ktore mali za ciel ocistit meno MMR (a samozrejme aj vladnych uradov, ktore ju pretlacali). Dodnes sa tymi studiami ohanaju uradnici po celom svete. Podobny vyvoj to malo v USA.

Ale viete si v dnesnej dobe predstavit, ze by chceli napichat deti vsetkym tymto samostatne? Kazde 2 tyzdne by ste chodili na nejake ockovanie, a musel by tu byt dvojnasobok pediatrov.
Znizit pocet vakcin, odstranit zbytocne vakciny? To zase nie, vyrobcovia si tiez musia prist na svoje, pocet vakcin musi stale stupat, nie klesat.

Takze kombinovane vakciny su tu kvoli POHODLIU a ZNIZENIU PRIAMYCH NAKLADOV. To, ze niektore deti na to doplatia zdravim a ine zivotom, je pre system nezaujimave. Vedlajsie ucinky sa aj tak prakticky nehlasia, a nepouceni rodicia ani nevedia, co si maju vsimat. Oficialne sa nic nedeje. Ale to uz je na ine diskusne vlakno.

Chcel som len objasnit dovod podavania tolkych vakcin naraz.

ivana82
20. máj 2009

Ahojte, chcem sa opytat ako dlho mali vase deticky teploty po druhej davke prevenaru. My sme boli ockovani v pondelok a este stale ma teploty okolo 37,5. Je to normalne? DAkujem

ali27
4. jún 2009

ahoj, my sme boli vcera ockovami hexou, prevenarom a rotarixom naraz. vecer mala zvysenu teplotu 37,2, inak vsetko v poriadku. dufam, ze to tak aj ostane...

dajdda
4. jún 2009

ahoj,tak já bych malého nenechala už očkovat naráz.Měli jsme hexa a synflorix první očkování a malej to nesnesl a měl znět ledvin,takže já bych nedávala.Ale každý dítě je jiný.

fodorka33
4. jún 2009

ali a ako to ze vas ockovali nikde sa neda zohnat infanrix hexa.mi sme mali ist uz pred tyzdnom na prve ockovanie a nemozme lebo zevraj vyrobca stiahol vakciny z trhu.nikde v okolitych mestach jej neni a nikde nevedia kedy budu mat.uz som z toho na nervy.

ali27
5. jún 2009

fodorka, no ja neviem sko to je mozne, ale boli sme zaockovani v stredu. vobec som netusila ze je taky problem. asi tu na vychode ich este maju... 🙂 inak aj vcera sme trochu teplotovali, ale nic vazne, max. 37,5. a dnes uz teplotka nebola, uvidime co cez den. zda sa ze to celkom dobre zniesla, co sa divim, lebo inak je velky citlivko 🙂