Hexavakcína, Prevenar a Rotarix. Dať dieťa zaočkovať všetkými naraz?

ajus
2. nov 2007

ahojte maminky,viem, ze o ockovani sa uz pisalo, ale nas caka ockovanie hexavakcinou a zvazujem aj dalsie dve-rotavirus a pneumokoky. lekarka mi vravela, ze sa to ockuje vsetko naraz.hexa a prevenar do noziciek a rotarix sa vypije. mate niektora s tym skusenosti, ci vsetky 3 nie su vela? bojim sa, ze tam budu nejake horucky a uvazujem, ze dam len hexavakcinu s rotarixom teraz v 3mesiacoch a potom zvlast prevenar v 7mich.

tina_
26. feb 2009

suhlas

mami.sk
9. mar 2009

ahojte,
my ideme na Hexavakcínu, Prevenar a Rotarix na rotavírusy vo štvrtok - všetko naraz.

Mufo - vraj nemám na výber, od 1. 1. 09 je očkovanie na pneumokoky povinné a očkuje sa spolu s Hexa, ja by som tiež s tými pneumokokmi najradšej počkala aspoň do roka ale vraj to nejde 😢
a nakoniec som si povedala , že malej dám aj Rotarix lebo mi to poradila mamina - je detská sestra a na oddelení majú teraz veľmi veľa detičiek s rotavírusmi so strašným priebehom - tak ju toho chcem ušetriť, dúfam že robím dobre.

akurát včera dávali v Tel. novinách reportáž o 14 - ročnom chalanovi čo dostal silnú cukrovku po povinnom očkovaní - jeho mamina sa chce súdiť so štátom 😝

yasmina
9. mar 2009

mami.sk drzim palce aby ste nemali take neziaduce ucinky po tejto trojkombinacii ako my 😒
fuuu pozeram ze mala ma 2 mesiace a 3 tyzdne a uz tolko vakcin 😕

jarka007
9. mar 2009

mami.sk preboha preco chcete pichat vsetko naraz ? ved tvoja mala nema este skoro ani 3 mesiace 😲 . aspon si to rozdel.
Pokial viem, prevenar sa NEMUSI pichat spolu s hexou. Akurat vraj poistovna ti ho potom pravdepodobne nepreplati. Ale mne osobne by to stalo za to. Zdravie je pre mna osobne prednejsie ako peniaze. Hlavne ked som citala co zazila yasmina 😝 .

tina_
10. mar 2009

K tym vakcinam....pisali ste o hexe...
Moja mala je predcasne narodena, takze som ockovanie konzultovala s nasim detskym neurologom...
Povedal, ze "infanrix hexa je LEPSIA nez bola ta vakcina pred nou, ze uz PO NEJ NIE SU TAKE zle reakcie ako boli na tu 5-kombinaciu"...
Dost sokujuce nie? Pocut to od detskeho neurologa?
A co ak o 2 roky niekto povie, ze nejaka nova vakcina je setrnejsia nez Infanrix, lebo ten sposoboval zle reakcie???

Vsetci vieme, co si zazila Yasmina, riskovat febrilne krce u maleho babatka, dakujem pekne...

yasmina
10. mar 2009

mamisk teda moj mal v 14 mesiacoch strasny priebeh po ockovani a dat babo ani nie 3 mesacne zaockovat taouto trojkombinaciou by som nedala ani za nic!!!teda to je roziko...zvaz to

libka1
10. mar 2009

Yasmina my sme mali tuto trojkombinaciu tiez ockovanu naraz, reakcia minimalna,mierne zvysena teplota, ta by asi bola aj keby ockovali len hexu 😉

yasmina
10. mar 2009

libka ú jedneho dvojcatka uplne ok a u druheho to bola katastrofa asi tak...

miracle
10. mar 2009

Dvakrat som dala ockovat hexa + infanrix. Prvy krat 38.5 dva a pol dna, druhy krat pohoda len zvysena teplota. Rota som dat nemohla...mame nutenu pol rocnu prestavku v ockovani. Cisto teoreticky, to co sa nam stalo mohol byt aj neziaduci ucinok vakciny. ☹

libka1
11. mar 2009

Hm, kazdy sme iny... toto su tazke rozhodnutia, clovek je strateny v mnozstve informacii a vybrat si v dnesnej dobe co je komercia, co je potreba a co len prilepsenie je tazko 😝

jarka007
11. mar 2009

miracle infanrix je vlastne hexa. Myslela si to v kombinacii s pneumokokom ?

mami.sk
12. mar 2009

ahojte,
tak my sme už zaočkovaní 😝
chcela som to ešte prebrať s lekárom / rozdeliť to očkovanie / ale vraj nemám na výber / Hexa a Prevenar/ lebo od 1.1.2009 je nový očkovací kalendár a jednoducho sa tak očkuje spolu a hotovo 😝
a vraj toto sú nové, vylepšené vakcíny a on osobne na ne ešte nemal u pacientov zlú reakciu 😒 maximálne zvýšená teplota 😒

yasmina - neviem o vašom prípade, ale u vás sa kedy tie nežiadúce účinky prejavili? a ako?
ja celý deň Terezku pozorujem či sa náhodou niečo nedeje ale zatiaľ som nič nespozorovala, ani teplotu nemá
dúfam, že to bude dobre znášať.

ale som smutná z toho, že pri takej zásadnej veci ako je očkovanie rodič nemá žiadne právo ani posunúť očkovanie 😝

gedgitka.a
13. mar 2009

já dávala malému každé očkování zvlášť Hexu i Prevenar, alespoň s 2-3 týdenním odstupem, a malej byl vpoho snad u prvních 2 očkování měl zvýšennou teplotu, ale jen do 37,6 po odečtu 😉 , každé očkování je pro to malé tělíčko zátěž, natož více vakcín najednou, takže určo očkovat zvlášť 😉

miracle
30. mar 2009

Jarka,

no jasne, hexa + pneumokok ...uz mam vykradnute tam hore.

yasmina
31. mar 2009

mami neskoro som nasla tvoj dotaz a verim ze ste o...u nas sa to prejavili 12 hod. po zaockovani...41,7 teplota po odratani pol stupna a febrilne krce...skoro bezvedomie 😒
21.4. mame druhe kolo Prevenar a teraz pre zmenu nejaka dalsia vakcina k prevenaru musim pozriet preukaz

mami.sk
31. mar 2009

ahoj yasmina, my sme nastastie nemali ziadnu reakciu 😉
vecer mala zvysenu teplotu 37,2 ale nerobila som s tym nic a rano uz ani teplotu nemala. my mame ist 23.4. na druhe kolo tak som zvedava. 😉
len neviem si sa zase ockuje aj Hexa aj prevenar aj rotavirusy. ale asi zase vsetko naraz 😝 no uvidim, ale teraz ked citam vsetky tie prispevky uz mam z toho ockovania normalne
strach ☹

janette.j
14. apr 2009

my jsme dali to samé jako penar,hexy+prevenar najednou a taky vše v pohodě 🙂

janette.j
14. apr 2009

překlep...hexa+prevenar

mami.sk
29. apr 2009

tak my sme boli uz aj na druhej davke hexa - prevenar a rotarix a aj to bolo v pohode 😉

yasmina
29. apr 2009

mami tak klop klop nech je vsetko ok 😵 u nas najvacsi problem bol cca 12-15 hod. po ockovani vtedy nastupili 41,5C teploty a febril.krce

marelica
29. apr 2009

ajus, podla najnovších odporúčaní sa u dojčených detí má očkovať naraz hexa-vakcína a rotarix v 3. mesiaci (musí byť zahojená TBC!!!) a neskôr v 7. mesiaci Prevenar, alebo až po prvom roku dieťatka (pokiaľ nie je v rizikovej skupine - napr. choré deti, alergické, so zníženou imunitou apod.).... o očkovaní Prevenarom si však myslím, že ide o výborný marketingový ťah na nás maminy - pneumokokov je veľmi veľa druhov, ich výskyt v našich zemepisných šírkach zriedkavý a priebeh ochorenia nie je taký strašný ak mamina vie znížiť horúčku...

dankadina
30. apr 2009

mne lekárka povedala že sa dá len dve a potom nám skombinuje dalšie dve máme aj hexa a prevenar aj rotarix, rotarix treba stihnúť do pol roka

sloto
30. apr 2009

ahojte - dnes nas ockovala doktorka. naraz hexa vakcinu a prevenar. chcem sa vas opytat, ci je normalne ak sa mi zda, ze malicka akosik viac grcka. nakojila som ju o pol druhej a odvtedy si uz hadam 6 krat odgrckla. neviem ci to moze byt z toho alebo nie? teplotu zatial nema, uvidime co bude vecer. myslite ze mam zavolat doktorke?

vikinka27
30. apr 2009

sloto, asi uz vies, ako to islo dalej, pytala si sa dost davno.
predpokladam, ze to asi nesuviselo s ockovanim (mozno ju len viac sledujes - lebo cakas ze nieco bude....)

jankapavol
1. máj 2009

Urcite doporucuji zvlast!!!Je to pro deti dost narocne.Pokud to jde,tak postupne.

ditka1
1. máj 2009

pre boha-febril.krce a bezvedomie!!!!!!!!!!to co su potom za vakciny a co robit ked az bezvedomie????my ideme tiez naraz aj hexa-prevenar-rotarix a nie je tak uplne dojceny 50/50aj nutrilon...jaj naco som otvorila tuto stranku,strasne som sa vylakala teraz,my ideme o 3t.

shaula
1. máj 2009

marelica: s tím Prevenarem souhlasím, my nejspíš očkovat nedáme.

yasmina
1. máj 2009

ditka no my sme mali brutalnu reakciu keby som do toho isla este raz urcite to dam rozlozit...rotarix je v pohode to sme mali druhu davku osobitne a nic nebolo ...myslim ze to bolo z Prevenaru s Hexou 😠

ditka1
1. máj 2009

a vlastne ten prevenar je na co presne?

yasmina
1. máj 2009

pneumokoky...