Horúčka po očkovaní. Je to normálne?

cistko
31. júl 2008

Vcera sme boli na ockovani - okrem povinneho zaockovania v 11 mesiaci nas ockovali aj proti pneumokokom. Nozicky opuchli obe ale jedna viac. Reakcia je zatial najvacsia aku sme doteraz pri ockovani mali. Vzdy boli zvysene teploty cca 24 hodin ale teraz su podla mna vysoke...V noci mal 39,2 po odratani, tak sme mu dali nurofen sirupcek. Rano to uz bolo cca 38 ale teraz na obed vysla teplota zase na 39,4!!! Dala som mu cipok do dupky, lebo je ucinnejsi. Ale co dalej. Su normalne taketo vysoke teploty???? Dokedy budu trvat? Ine priznaky nie su, len plac pri dotyku nozicky. ☹ ☹ ☹

cistko
autor
31. júl 2008

wali
31. júl 2008

cistko, s takouto reakciou po ockovani skusenosti nastastie nemam, ale mohlo by to byt aj z toho, aj tie vysoke teploty - aspom podla mna. my sme akurat vcera skoncili s teplotovanim, priebeh ako u vas, aj hodnoty teploty rovnake. trvalo 3 dni, kym to preslo. ale asi by som na tvojom mieste skusila zavolat dr (tak som to tiesila teraz ja) a aspom telefonicky sa s nou poradit, ci je to ok po ockovani. a na bolavu nozicku by sa mali davat obklady, ale nie moc studene - len take letne.

cistko
autor
31. júl 2008

Lekar povedal ze mame ocakavat teploty ze je to najsilnejsia davka tak aj reakcia bude najsilnejsia ale ako dlho to ma trvat? Ratala som ze noc bude kriticka ale to ze ma teplotu aj teraz ma desi...cipok zabral, je chladnejsi, teraz spinka tak dufam ze ked vstane to uz bude bez teploty:/

wali
31. júl 2008

cistko, ja by som povedala, ze sa kludne moze jednat aj viac nez o jeden den 😒 zvlast ked je to teda najsilnesia davka. ale urcite necakat viac ako 3 dni - to som vsade vycitala, ked som teplotu u drobca riesila ja. nastastie presne po 3 dnoch to ustupilo. a mali sme tiez vysoke, kombinovala som cipok paralen s nurofen sirupom - to mi poradila dr a este aj vlazne kupele. snad vam to rychlo prejde!

cistko
autor
31. júl 2008

ako kombinujes cipok paralen s nurofen sirupom? uz som o tom nieo pocula ze je to kombinacia co sa moze davat castejsie ako po 6 hodinach...

petka.m
31. júl 2008

cistko, ja som túto dilemu riešila tiež. pri poslednom očkovaní (tretia dávka infanrix-u) sme tiež mali takúto reakciu. 3 dni sme horúčkovali ☹ , najviac sme mali 39,2 a ešte k tomu bola hrooozne mrzutá. volala som pre istotu vtedy aj dr. a tá povedala, že ak to bude trvať dlhšie ako 3 dni máme prísť. našťastie to dlhšie netrvalo 😉 . držím palce, nech sa drobček čím skôr zotaví 🙂 .

cistko
autor
31. júl 2008

joj dufam ze nebude dlhsie trvat, my sme boliv cera, zajtra je piatok ak bude mat aj zajtra rano take teploty budem volat pre istotu lekarovi, len nech je do konca vikendu fit, lebo v pondelok mame odist na dv.... 😨

petka.m
31. júl 2008

neboj cistko určite to bude v poriadku, ale úplne ťa chápem, ja som male presne také obavy ako ty a to sme dostali len jednu dávku. my ideme v septem. na dalšie očkovanie, tiež proti pneumokokom + proti rubeole. tak dúfam, že už to nebudeme prežívať... 😒 .
inak mňa sa hned pýtala dr. či sme mali reakciu pri prvých dvoch a ja že nie, tak hned ma upozornila, že ked pri prvých nieje reakcia, tak pri treťom zvykne byť. nieje to pravidlo, ale že väčšinou to tak býva...

wali
31. júl 2008

cistko, dr mi povedala, ze ked dam paralen cipok (tie sa davaju s odstupom 6 hod), ale ak po 4 hod. ma drobec stale teplotu, mam dat nurofen sirup. prvy den som davala len cipky a nepomohlo, az ked som to takto skombinovala, tak bolo lepsie.

sammy
31. júl 2008

Drzim palce Jakubkovi, nech mu to rychlo prejde!

Petka a ked pri prvych dvoch bola reakcia, pri tretom nebude? To by som brala 😀

petka.m
31. júl 2008

sammy tak to už teda neviem 😀 😀 😀 , ale čo ty vieš možno to tak bude 😉 .

majkabe
31. júl 2008

My sme tiež boli tento týždeň na tom povinnom 11-mesačnom očkovaní, a náš malý mal tiež zvýšenú teplotku potom, ale nie veľmi len tak 37,5. A má nožičku tiež celú zapálenú a asi ho to aj boli 😒 Tiež pri tých prvých 2 očkovaniach nemal žiadne reakcie až teraz.

cistko
autor
1. aug 2008

No uz je to dufam ze nami, este vcera vecer mal teplotu cez 38 dostal cipok do dupky, par letnych sprch ale nechcel ani veceru a siel rovno spinkat uz o siedmej sme spolu spinkali. O deviatej sa prebral mrncal prehadzoval sa, nepokojny spanok, takyyyyyyyyyy bol horuci az som sa vyplasila a tak som ho vytiahla z postielky, ze ideme premerat teplotu, obklady....on sa cely triasol ako keby mal zimnicu, horuci bol a tepota 37,1!!!! Nechapala som, papat stale nechcel, tak som mu dala cajik, hodne ho popila a zaspinkal, potom az okolo tretej nadranom sa prebral ale tiez dostal len cajik ziadne sirupy ani cipky a rano uz mal teplotu len 37,5 tak som rada🙂 Dufam, ze sa uz nevrati🙂

lencici
1. aug 2008

Tak mi sme na tom boli včera našej to vyšlo tak na rok aj mesiac lebo na tom prvom očkovaní sme boli neskôr lebo mala bola choručká....Od včera len plače a ma zvyšenú teplotu. Až mi je do plaču neviem ju niako upokojiť..

dari226
3. aug 2008

do 39 stupnou je to prve tri dni v poriadku a ak to bude viac sa ma ist k lekarovy a po 3 dnoch nema byt ziadna horucka a ked bude predsa tiez k lekarovy a pri bolesti a horcukach sa dava cipok

kuky8
14. aug 2008

Ahojte, my sme včera dostali 2 várku Infarix + Prevenar. Po prvej žiadna reakcia, dnes od 4.00 teplota 38,5. Vyšiel mu aj prvý zub, tak možno aj z toho to môže byť.
Tak som dala Paralen čípok, ale akosi stále má 38. Máme doma Brufen sirup. Máte niekto skúsenosti s touto kombináciou? Resp. je to to isté ako písala vyššie wali - ona dávala sirup Nurofen+ čípky?
Počula som aj o alternatínej liečbe - surový zemiak do ponožky na chodidlá... vyskúšal to niekto?

peta1510
14. aug 2008

Ahojte.Nasa doktorka napriklad nechce ockovat dve ockovania naraz-teda povinne a pneumokoky,lebo vraj to telicko ma dost co robit s jednym.Cistko,mozno preto ta reakcia.A tiez som pocula ostriedani sirupu a cipkov proti teplote,tak to kludne sprav.Chudatko,musi sa hrozne citit ☹
Kuky a nedavno som citala,ze pri zuboch nie su horucky,lahko zvysena teplota ano,ale horucky nie

lukyam
14. aug 2008

ahojte,aj my sme vcera boli na druhom ockovani+pneumok.Malinky mal vecer teplotku skoro 38,dala som panadol cipok,ale rano zas,tak som dala pandol sirup,spinka cele doobedie,sice sa budi,vzdy ho trosku nakojim,necha ma tekutiny,pri prvom ockovani nebola ziadna reakcia ani teplota,aj vtedy nas ockovali do oboch noziciek,brrrr,chudatka malinke nase.Teraz mal uz len 37,6. 😕

evina313
14. aug 2008

fuuuha, prave rozmyslam nad očkovanim - pneumokok. malý ma 2, 5 mesiaca. myslíte že je lepsie na pneumokoka dat ho očkovat teraz ked je taký maličký, alebo este počkat? Alebo bude reakcia rovnaka v hociktorom veku? dakujem

wali
14. aug 2008

kuky, s touto kombinaciou skusenost nemam, ale co sa tyka suroveho zemiaku - vyskusala som 😀 . pouzila som nastruhany surovy zemiak a este som davala aj tie cipky, tak teplota dole sla, ale neviem povedat, ci kvoli tomu zemiaku. v kazdom pripade je to vec, ktora urcite neublizi, tak preco nevyskusat?

peta1510
14. aug 2008

Wali a ten nastruhany zemiak sa ako dava?Ja zas viem o nakrajanej cibulina koliecka prikladanej na chodidla...

wali
14. aug 2008

peta - presne takisto ako u cibule - nastruhas surovy zemiak a prilozis na patu. niekto dava do ponozky, ja som len prilozila a pricapla vreckovkou. este ked som bola tehu, som nasla tento - citujem - zaruceny recept na zrazenie vysokej horucky. o cibuli som nepocula, ale vidis, co sa clovek nedozvie 😀

kuky8
15. aug 2008

ahojte, tak noc bola o.k. Večer sme dali čípok, hneď na to sa pokakal 😒 Tak som to neriskla a dala mu radšej sirup. V noci bez teploty, ráno okolo 6.30 mal 37. Lekárka radila do 37.5 nedávať nič, tak sme čakali, či náhodou nezostaneme na tej zvýšenej. No keď mal malý 37,6 tak sme dali opäť sirup a do teraz je zatiaľ pokoj. Klop, klop.
V noci mal v ponožke koliesko zemiaku a aj na zápästia som mu ich dala. Snáď pomohlo aj to 😕

evina 313 - my sme sa rozhodli dať zaočkovať proti pneumokokovy čím skôr. Je pravda, že deti do 1 roka potrebujú tri dávky, väčšie iba dve. Ale ak chcete očkovať, tak na čo čakať? Kým náhodou nedajbože niečo nechytí? Čím menšie je totiž bábo, tým horšie to môže zvládať ☹
Odporcovia očkovania ma asi ukrižujú, ale my sme dali malého ešte aj proti rotavírusom zaočkovať. Tiež sme mali dilemu, ale aj napriek cene sme sa rozhodli, že to urobíme (jedna vakcína 2600,-, potrebuješ dve dávky).
Nie je 100%, že hnačku nedostane, ale ak by aj dostal, tak bude mať ľahší priebeh... ale to už som zašla do inej témy, že 😉

vejinka
4. nov 2011

ahojte..dnes nas ockovali do oboch noziciek a veru reakcia je podla mna priliz ma teplotu 40 stupnov ochladzovala som volala doktorke povedala ochladzovat a podavat prosti teplote kazde dve hodiny na striedacku panadol nurofen cely sa tiasol a aj mi veceru vygrcal na dva krat teraz zaspal dala som mu panadol velmi sa bojim co bude v noci mate skusenost s takto vysokou teplotou po ockovani? 😢

vejinka
4. nov 2011

😔

samiana
4. nov 2011

@vejinka

môžeme odobrať príznaky a podľa stavu podať homeopatikum, ak chceš

ak doma nijaké homeopatické lieky nemáš, to nevadí, ak nemáš výhrady a si v núdzi, poradím Ti, ako vyrobiť liek doma z čistej vody

mám kurz domácej homeopatie, a možno by sme našli niečo na tú horúčku

vejinka
4. nov 2011

ok
@samiana pomoz mi som zvedava ci by nieco po domacky zabralo mam doma nejake homeo ale len na nadchu kasel hrdlo na tvorbu mlieka a oscilo

samiana
4. nov 2011

@vejinka
tak mi napíš presne, ako to po očkovaní prebiehalo s tou teplotou

čo to znamená, celý sa triasol, to keď mu išla hore teplota, alebo až po liekoch, čo si mu dala?

takže, ako nastúpila teplota, náhle? a mal tú triašku,
mal teda zimnicu, bol aj studený?

a má horúce telo teraz? alebo stále studené ruky nohy? ako je to u neho, je iba malátny, alebo aj blúzni?

pije? je smädný?

akú má farbu tváre, veľmi červenú, bledú, normálne červenšiu?, teda ružovú?
Ešte stále zvracia?

A aj plače? ako plače, je zlostný, zúrivý, alebo len ubolený?

Ako tie vpichy, napuchli? sú horúce?

vejinka
4. nov 2011

triasol sa ked teplota stupala este pred podanim liekov na znizenie horucky ruky nohy mal studene po kupani som ho nechala holeho len zabalila do plienky a pritisla na hrud teraz spi vpich ma stale zalepeny ani som ho nekontrolovala nedal si ani dotknut takze predpokladam ze ho boli..bol taky bledy ako stena po vracani ale to je asi bezne pred pol hodinou som ho kojila doktorka odporucila iba kojit nic ine nedavat nevracia len dva krat co vyvratil veceru a place ubolene a tak ako keby sa stazoval
@samiana

vejinka
4. nov 2011

@samiana celo ma este teple..uz nepali na dotyk ale je teple ako zohriaty caj na nohach ma ponozky a je obleceny len lahko blvlnene body a pyzamove gate