Horúčka po očkovaní. Je to normálne?

cistko
31. júl 2008

Vcera sme boli na ockovani - okrem povinneho zaockovania v 11 mesiaci nas ockovali aj proti pneumokokom. Nozicky opuchli obe ale jedna viac. Reakcia je zatial najvacsia aku sme doteraz pri ockovani mali. Vzdy boli zvysene teploty cca 24 hodin ale teraz su podla mna vysoke...V noci mal 39,2 po odratani, tak sme mu dali nurofen sirupcek. Rano to uz bolo cca 38 ale teraz na obed vysla teplota zase na 39,4!!! Dala som mu cipok do dupky, lebo je ucinnejsi. Ale co dalej. Su normalne taketo vysoke teploty???? Dokedy budu trvat? Ine priznaky nie su, len plac pri dotyku nozicky. ☹ ☹ ☹

vejinka
5. nov 2011

tak to by si mala pozriet kazda zena kazdy muz hlavne ten moj "neveriaci tomas" 😀 mimochodom vola sa Pavel 😉

vejinka
6. nov 2011

no konecne som to dopozerala a odteraz budem ina..uz nebudem plytvat vodou ale budem dakovat za kazdu kvapku ...tak silny dokument som este nikdy nevidela dakujem ze som to mohla vidiet 😵

bahara
20. nov 2011

@cistko nochvála bohu u nás to prebehlo bez teplôt tak ale počula som,že je to normálna reakcia tela bráni sa 🙂

ewellina
10. jún 2012

Neviete mi niekto, prosím, poradiť, či horúčka 39,6 na tretí deň po očkovaní u 18-mes. dieťaťa je normálna?

xlucia
10. jún 2012

@ewellina to uz je trochu vela

liviadanova
6. sep 2012

@motylekmn A mne nedá nenapísať na ten tvoj koment prihlúply! Prečo komentuješ niečo čo si ani nevyskúšala? Niekto nezištne poradí a treba sa mu hneď smiať? Tak vážená vďaka samiana sme prekonali horúčku len s "papierikom" a čistou vodou ver či never .... Srdečná vďaka @samiana! 🙂

hanelienka
26. máj 2014

Áno, tiež sme tak mali. Lekárka povedala, že to nie je nič výnimočné. Keď je iba horúčka a nie vyššia ako 38, odporúčam polovičnú dávku Nurofenu. U bábätka pol čipku, aj to sa dá, nožom z nej odrezať polovicu. 😉