Infikovaný Rotarix. Počuli ste o tom?

lia09
31. mar 2010

ahojte,pocula som ze vraj v amerike pozastavili podavanie rotarixu,teda neodporucaju nim ockovat.Vraj sa v nom nasiel prasaci virus.A ja som moju malu ockovala pred dvoma tyzdnami rotarixom,prva davka.Som strasne v strese.Neviete o tom niekto nieco.O mesiac mame ist na druhu davku.teraz sa hrozne bojim,chcela som moju malu ochranit pred rotavirusmi,a mozno som jej sposobila este nieco horsie ☹

nellina
31. mar 2010

lia09 pozri www.rizikaockovania.sk je tam aj spominany rotarix..

lia09
autor
31. mar 2010

akurat tu stranku som videla len tie podrobnejsie info su po anglicky,preto som sa pytala ci niekto nevie ako to je,ci aj na slovensku to plati

minnie55
31. mar 2010

Ja mám tiež očkovaného syna rotarixom, takže som zisťovala bližšie info. A to priamo v Glaxo SmithKline. Som lekárka a poznám viacerýcxh dealerov priamo zo GSK.
Vo vakcíne sa nenašiel prasací vírus, ale DNA prasacieho cirkoviru 1. Je to látka, ktorá sa bežne nachádza v mäsových výrobkoch 🙂)
Vakcína nebola stiahnutá z trhu, ďalej sa môže používať, pretože tá látka nie je zdraviu škodlivá. V USA odporučili úrady nepodávať Rotarix, ale z trhu stiahnutá nebola ani tam. GSK má teraz za úlohu zistiť, ako sa tam cudzia prasacia DNA dostala a odstrániť ju z vakcíny.
takže Rotarix nie je škodlivý, nemusíte mať obavy, naozaj.

lia09
autor
31. mar 2010

dakujem minnie55,trochu si ma ukludnila ale aj tak mam strach,nikdy nevies co zase vymyslia.Kazdy ma odhovaral od tohto ockovania,tak som radsej nikomu nic nepovedala o tomto viruse lebo by ma ukrizovali ze som mala radsej ich pocuvat

boise
31. mar 2010

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=10350 tento link som stiahla z inej temy...je tam o tom viac...osobne by som sa nebala...

minnie55
1. apr 2010

Boise, to, čo si stiahla, je český preklad správy zo cnn.com.

Naozaj nemusíte mať strach, detičkám sa nič nestane. Nejde o prasaciu chrípku, ani nič podobné. Je pravda, že žiadna vakcína by nemala byť kontaminovaná cudzorodými látkami a už tobôž nie vakcína pre také malé bábätká....je to otras!! Ale zo zdravotného hľadiska žiadne riziko nehrozí.
Táto príhoda ma však naučila tomu, že v budúcnosti si veľmi dobre zvážim, aké nepovinné očkovanie si pre svoje deti vyberiem. A to som človek, ktorý očkovanie podporuje.

Pekný deň 😉