Je hrča v mieste vpichu po očkovaní nebezpečná?

impka
1. dec 2011

prosim vas , mamky, ak vase deti mali nieco podobne, zmizlo to casom? boli s tym nejake tazkosti? maly bol 2 krat hexou a prevenarom zaockovany cca pred mesiacom. Dnes som mu nasla na ramene (zhruba v mieste vpich) velku nebolavu hrcu pod kozou. mate s tym skusenosti? dakujem!

ajca123
1. dec 2011

Ano mam s tym skusenost :(
Treba tu hrcku masirovat... A to si mala zacat uz par dni po ockovani... Nam to poradila lekarka ze treba masirovat lebo to je bezne ze sa mu tam spravi hrcka.... U nas to mali obe deti...

anelehka
1. dec 2011

ahoj,nas maly to mal mesiace pokym mu to zmizlo,ale nakoniec to bolo ok... 😉

sara07
1. dec 2011

nám povedala že to máme masírovať octanovou masťou, mal to dva týždne a masirovali sme to tri dni

pe
5. dec 2011

mojej dcerek sa hrcka spravi po kazdom ockovani, vraj na to pomaha, ked to hned v ten den ochladzujes na tom mieste studenymi obkladmi, ale moja mala jaci a nechce si to dat, tak ma potom hrcku, niekedy to vraj nezmizne, stat sa to moze, ale nam to zatial vzdy zmizlo, ale trva to aj mesiac...

heimdalls
21. sep 2012

impka...najvhodnejší je krém Heparoid, alebo Ibu-Hepa krém, pomáha na vstrebánie sa týchto hrčiek po očkovaní a injekciách a masírovať a masírovať, skutočne to v mnohých prípadoch trvá dlho, malý mojej známej mal hrčku na stehne po Hexe takmer 1 rok, potom sa to vstrebalo, bez masírovania. Niekomu nevznikne vôbec, prípadne sa vstrebe rýchlo u niekoho sú to mesiace, bez ohľadu na vek. Pokiaľ sa nezväčšuje, dieťatko nemá zvýšenú teplotu, neopúcha to a nebolí na dotyk nemá zmyslel nejako to medicínsky riešiť.

vejinka
9. nov 2012

ahojte tiez ma to zacina uz znepokojovat doktorka o tom vie v januari to bude rok co ho ockovali a na stehienku ma hrcu asi centimetrovu..doktorka ze to zmizne ale stale tam je a rok je uz dost dlha doba ...mam cakat ? ockovali ho vtedy do oboch stehienok a na jednom nema nic ...ako dlho to zvykne miznut?

heimdalls citam ze niesom jedina co to ma takmer rok

pectore
9. nov 2012

treba s hrckou ist na sono nech sa zisti jej povod...moze ist o krvnu zrazeninu ktora sa vstrebava pomerne dlhu dobu....alebo hocico ine.... nechapem lekarku na co caka.... @vejinka

vlnka81
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ironka
3. júl 2013

My máme tiež hrčku po hexe na pravom stehienku. Som z toho v strese, už je to vyše mesiaca. Doteraz som to moc neriešila, ale už sa bojím. Hádam to zmizne, dúfam, verím. No pocit mám čudný. Ale jedno viem isto. Už moju lásku nedám viac zaočkovať.

tatjab001
3. júl 2013

Ja mam osobnu skusenost s hrcou na nozicke. Po druhom ockovani mojmu malemu hrcka nezmizla ani po dvoch mesiacoch, isli sme na sono a hrcka musela ist von. No aj po vybrati hrcky ma na nozicke este malu uzlinku. Vraj to zmizne. A to som nozicku poctivo masirovala.Aj obklady davala...Urobilo sa tam jednoducho nejake puzdro. Kvoli tomuto tretie ockovanie odkladam ak vobec bude, aj ked ma dr. ubezpecila, ze dalsiu vakcinu malemu rozlozi.

veroni0608
7. jan 2014

a je normalne,ked sa malemu po skoro dvoch mesiacoch na nozicke po ockovani ta hrcka,ktoru po ockovani mal, zapali,respektive zacervena okolie???neboli ho to,ked mu to stlacim, len to z nicoho nic zcervenalo a bojim sa,aby to nezacalo hnisat alebo nieco podobne.idu mu akurat zubky,mal aj teploty,no uz je par dni ok...moze to mat suvis???mate niekto podobnu skusenost???dakujem za kazdu radu ☹

katie8
9. dec 2016

@veroni0608 ahoj, je to dlho ale mame rovnaky problem. Ked ide malemu zub alebo ma zvysenu teplotu ci na neho nieco lezie, vzdy mu zacervenie hrca na nozicke po ockovani a svrbi ho to. Po natreti fenistilom sa to stiahne. Ako to dopadlo u vas?

mirusik55555
17. máj 2021

Ja som mala vždy hrcky po očkovaniach aj povinných aj né povinných aj začervenany vpich a bolelo to opuchnuté to bolo najviac 7 dní vysoké horúčky od bábätka takéto veci vždy vždy