Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

demo
19. nov 2013

@adsumus keby len chrumkami.moj syn zhltol rovno plnu lopatku piesku,ked sme sa muzom zarozpravali. cize ja uz rucicky umyvat nemusim, uz mu parazity traviaci trakt asi kolonizovali

veronncek1
19. nov 2013

@aristka ty o com stale tocis? Kde som ja pisala,ze ho nepicha? Ty trpes a trepes....nepisala som to tebe a dotycna to na 100% pochopila....co sa ty do toho montujes?

aristka
19. nov 2013

@veronncek1 ach ten tvoj slovník ,ale odpoveď asi nedostanem ,ale ja tie tvoje perly nenahlásim a ozrejmila som ti dátum povin. očka aj ten si dala zlý.....a píš do ip ak chceš písať súkromne to je tam hore vedľa tvojho nicku tá obálka....

veronncek1
19. nov 2013

@aristka moj slovnik??? 😀 😀 ...ja tebe neodpovedam.....idem riesit tvoj slovnik a clanok o rubeole s adminom....ja som ta upozornovala,aby si ma nekomentovala.

kali23
19. nov 2013

@aristka ty si hotová perlorodka...
žena, píšeš, že máš 3 deti, preboha, už sa im začni venovať... oni ťa skutočne potrebujú viac, než tento imaginárny svet potrebuje teba... 🙄

adsumus
19. nov 2013

@demo Úplne chápem rodičov, ktorí veria, že ak ich dieťa spapá za lyžicu piesočku tu a tam, ked sa zakecajú, že sa mu nič nemôže stať. Nikoho neodsudzujem, ani sa nevysmievam a preto mi dôjde divné, že sa tuná tanapeta vyrehľuje z toho, že ja radšej sa týmto veciam vyhýbam a dezinfikujem ručičky. Tiež mi natom, nič smiešne nedojde. Riziko existuje a nech sa každý k veci postaví ako uzná za vhodné, posmešky naozaj nie sú namieste.

adsumus
19. nov 2013

@aristka Nájdi si, kde sa dotyčná obula do teba a začal útočiť a urážať, ja som to sledovala a nie je žiadna ľaľia a tiež kontaktuj adminov. Začala ona.

veronncek1
19. nov 2013

@adsumus kto zacal??? Ja som tu niekoho oznacila ze je postihnuta po prekonani rubeoli jej matky????? Nehanbis sa tu pisat,ze ja som utocila???? Je rozdiel ostra vymena nazoru a urazanie!!!!!!!

veronncek1
19. nov 2013

@adsumus to co malo byt za poznamku,ze to nie je ziadna lalia???? Kontroluj si svoje vyroky!!!

demo
19. nov 2013

@adsumus ja si ale prave myslim, ze sa nieco stat moze! som na nervy z tej predstavy, co vsetko v tom piesku asi bolo. Inak pieskoviska neznasam a vyhybam sa im ako sa len da.Vtedy sa akurat nedalo a pozri ho!

tanapeta
19. nov 2013

@adsumus sa divím, že sme ešte nepomreli všetci

anima9
19. nov 2013

Prevencia parazitárnych ochorení v detskom veku: http://www.zzz.sk/?clanok=11181
http://www.detoxikacia-organizmu.sk/cervy

petot
19. nov 2013

@adsumus Hmm, ale keď súd v Taliansku rozhodol, že očkovanie spôsobilo autizmus, tak to bolo rečí u pseudoskeptikov, že súd je nekompetentný a že to nič neznamená.

Keď má štúdia slabú vedeckú silu a keď je ľahko ovplyvniteľná, tak konflikt záujmov znamená posledný klinec do rakvy hodnovernosti. Prečo by som ju mal akceptovať ako DÔKAZ? Musím im veriť, že je to bezpečné, keď to hovoria oni? Principiálne je to to isté ako veriť tomu čo povie podomový predavač zázračných hrncov: v oboch prípadoch ide o zisk. V oboch prípadoch, ak im bezmedzne verím, tak som hlúpy a tak aj dopadnem.

kbeata
19. nov 2013

@adsumus a co tym kaslajucim deckom chces povedat?ved sporadicky,v urcitej casovej suvislosti to sem davas uz asi 3 tyzdne 😉
vsak si mala tu kvazi neockovaciu mamku priamo vyspovedat,ci bolo to dieta niecim ockovane,ci nebolo,ci bolo u lekara,ci sa potvrdila nejaka viroza,alebo bakter.infekcia
to by som sem mala ja pridavat take prispevky,ze bola som v nejakom centre a to decko kaslalo na moje 😒 ,a bolo ockovane,malo vsetky protilatky?,bolo neockovane?nedaj boze prebiehala unho uz nejaka infekcia?
davas sem vselijake aj dobre linky,nazory poniektore,a vyrukujes tu s takou malichernostou 😒 ,tak to sa vsetci zavrime doma,a nikam nechodme,ty sa zavries preto,lebo tvoje ockovane dieta nema asi dostatok protilatok,a ja preto ze moje nie je ocko.,aby nieco nechytilo,ale pozor!iba to co je uvedene v povinnom ocko.kalendari,toho sa bojime a tym sa strasime! 😝

adsumus
19. nov 2013

@kbeata V akej časovej súvislosti to tu dávam? Ako som sa mala mamky vypytovať? Tak asi 120kg mala a dieťa na prsníku pricucnuté, sebaistota až po Pluto. Tej keby som sa spýtala, že čo neočkuje, utekáme ešte teraz. 😀

kbeata
19. nov 2013

@adsumus a ty taka presvedcena coho sa bojis?normalneho realneho dialogu?a co ked mala 120kg?si nejake tintitko?co by ta zalahla prsiami? 😀
nech ti nechyba sebavedomie,vies co uz take tintitka vsetko dokazali?ver tomu ze nabuduce,ked uvidis kaslajuce decko to bude pre teba lahsie 😉

kali23
19. nov 2013

@adsumus a je to tu... v reále sklopíš uši a čušíš... zato tu si za vševediacu... ved si s ňou mala dať battle, informačný duel ... jaaaj... ale v reále sa nedá kliknúť Ctrl+c ci v, ze? ... 😀

kbeata
19. nov 2013

@kali23 lebo 120 kg a kojenie si vsimne jedine chlap

paris3
19. nov 2013

@veronncek1 je tu absolutne pod uroven 😠 mas pravdu! ty si to nahlasila adminovi a on to nevymazal?
prezradim ti, co som napisala. zareagovala som na urcitu osobnu, velmi tu znamu, zacinajucu na AR, ktora v piatich riadkoch velmi utocne a ironicky zvozila inu osobu... bolo to velmi nechutne, tak mi to nedalo.... a kedze si myslim, ze jej prispevok bol na urovni ani nie pubertaka, tak som napisala, ze je 'trapka' 🙂 no a to bola asi taka urazka, ze to nahlasila adminovi a ten to vymazal.
takze mas aj ty moznost hlasit jej nevhodne prispevky adminovi. akurat adminovi asi nezalezi na posmesnom, alebo urazlivom obsahu, ale len na niektorych vyrazoch...
poucim sa a teraz uz viem, ze nebudem pouzivat vyrazy ako 'trapka' a napisem jej to stavnato asi v piatich ironickych riadkoch. som zvedava, ci to potom admin vymaze, alebo to necha ako jej... skusime hadat?
zaradim sa medzi zienky, co MK opustili prave kvoli tymto veciam, zenskym, co sem chodia, atd. je to tu nechutne... lutujem like co som dala MK na FB, idem to opravit 🙂
a dakujem ti velmi pekne za upozornenie! ani som nevedela, ze tu mam vymazane prispevky. kedze to ti MK nikde neukaze!

paris3
19. nov 2013

@veronncek1 a keby mi to predchadzajuci prispevok admin vymazal, prosim ta napis mi IP. dik 🙂

aristka
19. nov 2013

@adsumus jato už neriešim a dokonca ,čo prevenarovi v neočku vymazali správu som ja nenahlásila a je mi ľúto ,že to vymazali ,lebo ich rétorika je úplne o niečom inom a dovolím si povedať ,že moja oproti ich je veľmi slušná ...ja to nechávam tak ... 😉

veronncek1
19. nov 2013

@paris3 no ona mi tam hodila clanok o rubeole a pod tym text......mam sa tam najst,ktory postih mi sedi....nikoho som neurazala,ona tu nazyva prispievatelky omnoho horsie...to trapka je nic 😉 ...mna doslova urazila a v podstate aj moju mamu....mas pravdu....som aj ja znechutena 😒

veronncek1
19. nov 2013

@paris3 samozrejme 😉

veronncek1
19. nov 2013

@paris3 a nenecham to tak...ja sa takto urazat nenecham...a este do toho bude pliest aj moju mamu...toto je uz moc...nikoho som tu netitulovala a takto hnusne neurazala....viem veci odignorovat ale toto urcite nie....postihy,ci uz fyzicke alebo psychicke su velmi vazna a chuloztiva zalezitost a ona takto verejne uraza a robi si prostrednictvom nich posmesky.....hnus

anima9
19. nov 2013

Poďme už spať..čo tu budeme. Ráno je múdrejšie večera 😔

paris3
19. nov 2013

@veronncek1 a nahlasila si nevhodny prispevok adminovi?

kbeata
19. nov 2013

@paris3 ano,to som si uz vsimla pri jednej total fanaticke,ktora znevazovala prispevky druhej,tak som ju priamo urazila,admin zmazal,ani predosle sa nedali precitat 😒 ,este je moznost ze admin vsetko necita,ale to je iba pri nahlaseni?

veronncek1
20. nov 2013

@paris3 nahlásila...prvý krát....po dvoch hodinách keď to tam stále ešte bolo tak druhý krát....idem pozrieť, či to tam ešte je.

adsumus
20. nov 2013

@kali23 Informačný duel? Načo? Ja nie som hádavý typ a vidím na ľudoch, ak je niekto zaslepený fanatik a má potrebu šíriť svoju pravdu bez ohľadu na potreby a názory iných ľudí. Ked agitovala, tak agitovala. Započula som nejakú časť a išli sme preč. Kebyže čo i len tuším ako vás to vyvedie z miery, tak to tu ani nedávam. Dala som preto, že som kdesi čítala o neočkujúcej maminke v Nemecku, že dodržiava prísne karanténne opatrenia so svojim dieťaťom, ak má čo i len soplík, nechodia von.
@demo Prepáč, ja som si myslela, že tvoj príspevok bol ladený ironicky, lebo tu ťa vysmejú pomaly aj ked napíšeš, že si umývate ruky po príchode z vonku, ale ak sa naozaj obávaš, že malý mohol nabrať nejaké parazity, treba mu dať vyšetriť krv a stolicu, iné ti ja veru poradiť neviem. Ešte hádam tak kontaktovať správcu pieskoviska, či robia kontroly a s akým výsledkom. My sme minule riešili, že mačky chodia spať do piesočku, kde sa hrajú naše deti a správca tam dopravil veko, tak sme hned kludnejší. 🙂

veronncek1
20. nov 2013

@paris3 takže nevymazal....takže ona môže nazývať ostatných prispievateľov...trápne, pipiny....písala si tam posmešne ešte s jednou dámou, že osýpky, ktoré som prekonala, ma poznačili, a že sú tie následky viditeľné....to sa adminovi nezdá urážane a napádanie osoby? a potom o tej rubeole.....toto sa mi už neako nezdá... 😠