Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

adsumus
6. feb 2016

moj muž ked to počuje, tuto chorobu, čierny kašel, ešte len prvé zakašlanie a už ma dosť, ale tak niektoré matky su uistovane ANTIVAXOM že to je ok, ale nie je je to smrť.

aristka
6. feb 2016

@mirkaaa80 osetrenie u stomatologa vyvolava kopec otazok ....zapal .kazy su vsetko infekcie .ktore treba osetrit a tehu nie je kontraindikacia .prave je to az ziaduce .otazniky maju len mamicky .ktore namiesto povuvania dr.pocuvaju rozne nezname laicky na mk ....inak predstav si tehu zeny sa daju aj operovat .aj rtg snimkovat .dokonca uzivat atb a nejak zvlastne sa im narodia zdrave deti ...

mirkaaa80
6. feb 2016

@aristka no to ja viem, ale prave vacsina lekarov, gynekologov...zvaluju vinu na stomatologiu, ak sa vyskytne nejaky problem - mam to z prvej ruky, ked mamicke sa narodjlo dietatko s nejakym problemom a v nemocnici jej povedali, ze ved to mam z toho ze bola na osetreni u zubarky. No a na druhej strane doporucuju ockovanie - takze to som myslela tym mojim komentom, ze lekari hovoria, ako sa im to hodi.

aristka
6. feb 2016

@mirkaaa80 tak to pocujem prvy krat a to som bola na gyn .varena .pecena ....a jednoducho mi to pride vymyslena hlupost .aby toto vyslo z ust gyn .alebo neonatologičky...

nikulka1
6. feb 2016

@mirkaaa80 JA som stomatologicka, vies mi k tomuto tvojmu tvrdeniu o osetreni u stomatológa povedat nieco viac? Lebo sa hodne vzdelavam - na domácich aj zahranicnych kongresoch, beriem ludske telo ako celok, zaujimam sa o celého cloveka a takuto spojitost som teda naozaj este nepocula.

kluska
6. feb 2016

@adsumus cierny kasel ach jaj zase to strasenie, cierny kasel sa vyskytuje a dost, kvoli tomu, ze vakcina na cierny kasel nie je velmi ucinna a casto ho maju prave ockovane deti, lahky priebeh ti ockovanie nezaruci aj tak, lebo to logicky nikdy sa neda dokazat, kedze by sa museli spravit studie kde by sa porovnali deti 2x, teda jendo dieta ako by reagovalo keby bolo a nebolo ockovane a dostalo by cierny kasel. Ale to sa logicky neda spravit a tiez kazdy jedinec reaguje inac. Moj malicky mal necelych 5 mesoacov a preonal laryngitidu a prezili sme to, dokonca ani nebol hospitalizovany, co viem ze vela deti tak dopadne. Cierny kasel je tiez liecitelny, na svete je viace chorob a dokonca castejsich, proti ktorym sa naockuje a umiera sa na nich a co. Napr taka rakovina deti, cukrovka atd. Inak z kadial maju take malicke deticky rakovinu hm? ci uz stihli nezdravo zit? ci co? inak pricina neni zistena, ani ma to neprekvapuje...

mirkaaa80
6. feb 2016

@aristka no ja neviem podrobnosti, ale pani ked bola tehotna, bola na zubnom osetreni, mala kaz tak jej ho vyvrtala a nejako osetrila, no a po porode sa zistilo ze babatko malo nieco s bruskom, museli ich aj hospitalizovat po tom ako prisli z porodnice domov, tam zistovali z coho to moze byt a ked maminka povedala ze bola v tehu u zubarky tak to uzavreli doktori v nemocnici ze to bude z toho. Neviem blizsie , len mi to hovorila moja zubarka kwd som bola ja tehotna, lebo zom mala problem s jednym zubom, najradsej by mi ho vytrhla, ale ze mi to musi dovolit gynekolog, no a ten mi dovolil pri extrakcii dat iba injekciu slabu ( bwz akejsi zlozky) , lebo tie ktore sa pouzivaju teraz obsahuju tu zlozku a ta vyvolava stahy maternice. Takze to som myslela tak, ze doktori vela razi ani nevedia z coho vznikol problem a len zvaluju vinu na ineho bez toho, aby to mali vobec potvrdene.

mirkaaa80
6. feb 2016

@aristka ano, stalo sa to mojej stomatologicke, obvinila ju pacientka ze ona moze za zdravotne problemy jej babatka, povedali jej to v nemocnici.

mirkaaa80
6. feb 2016

@nikulka1 odpisala sim aristke. Jedine ze by si moja zubarka vymyslala, a tomu neverim, nema dovod klamat.

kvieta
6. feb 2016

Očkovanie proti čiernemu kašľu má zmysel ako ochrana tých najmenších. Staršie deti a dospelí ho väčšinou zvládnu.
Ako inak by ste dali tak malinkým deťom šancu zvládnuť túto pre nich smrteľnú (vo veľkom %) chorobu ?

A pokiaľ viem, počas tehotenstva sú povinné 2 preventívne prehliadky u zubára. A určite to nie je preto, aby si s tehuľkou zubár pokecal o jej ranných nevoľnostiach, alebo o zvláštnych chutiac, ale je to z toho dôvodu, čo tu spomínala @aristka.

V odborných kruhoch sa ešte s určitosťou nevie, čo spôsobuje mikrocefáliu (zaostávanie rastu mozgu), jedným z najpravdepodobnejších dôvodom pripúšťajú možnosť infikovania vírusom Zika. A to majú k dispozícii určite kvantum poznatkov, údajov a pozorovaní.
Vôbec ma neprekvapuje, že sa antivax chytil možnosti spochybniť očkovanie aj v tomto prípade. Na základe čoho? Domnienky?

yanielka
6. feb 2016

@adsumus tak pokial viem pisala som o ockovani tehotnych, nie o ockovani deti, mudrujes akurat ty a necitas poriadne

nikulka1
6. feb 2016

@mirkaaa80 pokecala by som s vasou pani zubarkou, len tolko.

evittam
7. feb 2016

@kvieta No tie prehliadky u zubára už nie sú povinné - sú odporúčané. 😉 Inak súhlasím s tým, že je to v poriadku ísť k zubárovi počas tehu - ja som tiež bola pri oboch aj kaz mi spravil a mám dve normálne a zdravé deti. 😉

evittam
7. feb 2016

@adsumus Už si fakt až trápna s tým tvojim neustálym tvrdením a strašením, že všetky neočkované deti zomrú v strašných mukách na všetky tie strašné choroby. A nikto a nič im nepomôže len to nenahraditeľné očkovanie a podobne.
A inak to určite vieš a ja sa znovu opakujem, že aj tvoje očkované a aj iné očkované dieťa tiež na tú chorobu môže ochorieť a tiež môže dopadnúť veľmi zle. 😉
Zase mi nedalo. 😀

evittam
7. feb 2016

@mirkaaa80 Ja viem, že len podávaš info - ale tiež by mal niekto "hodiť" reč s tvojou stomatologičkou.....Nakoľko toto čo píšeš počujem prvýkrát - môj stomatológ (a to je iná kapacita) nikdy neriešil či mi má dať povolenie gynekológ na ošetrenie zuba. Už fakt niektorý nevedia čo od dobroty?

adsumus
7. feb 2016

@evittam neviem čo ti nedalo, lebo ja take nič netvrdím, čo mi tu pripisuješ, jednoducho bolo tu za posledné roky viac ako dosť prípadov neočkovaných detí, ktoré pochoreli, zostali poškodene alebo aj zomreli, rodičia sa cítia oklamaní, ja sa im nečudujem.

aristka
7. feb 2016

@mirkaaa80 ja to skor chapem .ze si zle pochopila .co ti zubarka interpretovala ....lebo ani inj.na umrtvenie nesposobi ziadne problemy s bruskom nenarodeneho dietatka ....je mozne .ze ta mamicka s chorym dietatko hladala vinnika stavu jej drobceka a naslo ako laicka v zubarke ...bohuzial to je vec .s ktorou nebojuje zdravotak len v nemocnici .ale aj tu na forach a u temy ocka ani nehovoriac ..vid tato najnovsia konspiracia ...

sirinka
7. feb 2016

@mirkaaa80
@evittam
@aristka mna by skor zaujimal pokec s tymi doktormi, co to uzavreli s tym, ze na vine bola navsteva zubara, ze ako na to prisli, lebi nie mamicka laicka si to vymyslela, ale podla prispevku jej to povedali studovani lekari... A ked pani zubarka so dazvedela, ze udajne jej zakrok mal sposobit poskodenie mimina, ani sa necudujem, ze si v dnesnej dobe rozhodne kryt chrbat s tym, ze o kazdom zakroku ma rozhodnut naslovo vzaty odbornik teda gynekolog...

kluska
7. feb 2016

@adsumus ake pripady neockovanych deti hm? na cierny kasel moze ochoriet aj ockovane dieta, take pripady nepoznas? a nie su nahodou castejsie? ja zase pocuvam o samych ockovanyhc detoch co maju cierny kasel. Nevies ako sa to robi v mediach? pre zastrasenie ludi vyuziju vsetko a chytaju sa za slovicka, uvediem priklad, v triede sa nakazi 10 deti ciernym kaslom, 9 je ockovanych a jendo neockovane, meia napisu len o tom neockovanom a aky ma hrozny priebeh alebo napisu este,z e prave to neockovane nakazilo ciernym kaslom tie chudence ockovane 🙂))))) inak z kadial dostalo to neockovane cierny kasel hm?

evittam
7. feb 2016

@adsumus Ano, ano a nič iba to. V pohode - zbieraj si svoje informácie ďalej. A toto tu už tiež bolo - s tými rodičmi - všetci sa rozhodli sami podľa svojho uváženia - nikto ich neoklamal, len uverili čomu uveriť chceli a tak sa rozhodli.

evittam
7. feb 2016

@kluska Ale kdeže, ty nevieš, že očkovanie je to najlepšie čo môžeme sebe a svojim deťom dožičiť a že tým ich zachránime pred tými strašnými ochoreniami keď tu už konečne vypuknú všetky tie epidémie? 😉 🙂

adsumus
7. feb 2016

@kluska čo tu zapájaš media, to su reálne vypovede rodičov a žiadne media, tam zomrel chlapček neokčovaný na záškrt po rozpade vnutorných orgánova všetci okolo neho ani len neochoreli, boli očkovaní.
@evittam ale oklamal, antivax klame ludí dezinformuje ohladom imunty po chorobách, nie je doživotna mnohokrát, podcenuje následky ochoreni, máme sa spoliehať na kojenie, tvrdi, že prakticky sa ani ani nedá ochorieť, miesto liečby ponuka vitamíny a hojdacie kreslo, klame o sposobe prenosu chorob, zavadza ohladom štatistík, obsahu vakcín (neurotoxicke látky), nežiaducich učinkov očkovania (každa choroba akakolvek je z očkovania) a tak dalej a ta dalej, čo si budeme hovoriť, v teme sa orientujeme, nie?

aristka
7. feb 2016

@sirinka kedze som zazila dost nestati .viem ako pracuje ludska psychika a ludia povedia aj co pravda nie je ....plne pochybujem .ze to nejaky lekar vypustil z pusy .nehovoriac po porode sa k stavu dietatka vyjadruje neonatolog .ktory ho hned prebera a nie gynekolog .ktori ma na starosti dalsie rodicky .pochybujem.ze ma cas starat sa co je s dietatkom .jeho starostou je rodicka a šestonedelka .....takze u mna je to nejaka fantasmagoria .mozno aj vymyslena nickom ...

evittam
7. feb 2016

@adsumus Neboj sa, ja sa orientujem. A toto tu už bolo aj táto naša nikam nevedúca debata - nakoľko ty máš svoje zmýšlanie a pravdu. No mne by napríklad mohol tvrdiť kto chce čo chce a aj držať mi pištoľ pri hlave ale ak s niečím nesúhlasím tak to nespravím. Takže, znovu ťa prosím, nešír hlúposti o tom ako boli tí rodičia oklamaní - rozhodli sa!!! A tvrdiť, že vakcíny neobsahujú neurotoxické látky je klamstvo.

nikulka1
7. feb 2016

Boze to je pre lekara neskutocne depresivne citat toto, ze som to vobec otvorila... Ani sa do toho nejdem pustat. Ale pride doba, ked nam kvoli takymto magorom zacnu umierat deti. Lebo sa zacnu sirit eradikovane choroby, ktore lekari nebudu vediet spoznat lebo sme sa ucili ze su eradikovane a tak sa nikto s priznakmi nestretol.

adsumus
7. feb 2016

@evittam tak pardon, čo zas ja šírim, to tvrdia tí rodičia, takže je to pravda, že sa tak cítia, ja sa im vobec nečudujem, ake neurotoxicke látky obsahuju vakcíny?

evittam
7. feb 2016

@adsumus Na niekoho sa vyhovoriť treba....Vieš, čo naozaj nejdem sa znovu púšťať do toho istého kolobehu ako vždy - je to zbytočné. No, veď ako ty tvrdíš žiadne.... 😉

adsumus
7. feb 2016

@evittam no vidíš, nevieš a vypisuješ, tiež si asi 😨 oklamana.

sirinka
7. feb 2016

@aristka tak napis rovno, ze ty tomu neveris a nepridavaj k tomu svoje dalsie domnienky a dezinformacie, v tomto prispevku opat, nevies, kto kazdy dieta po porode vysetroval a mal v starostlivosti, pise, ze bolo hospitalizovane. Takze zase pleties jablka z hruskami. Tehotna sa nebude chodit pytat neonatologa, ci jej mozurobit nejaky vykon alebo nie, bude sa pytat gynekologa. Citaj prosim s porozumenim a vyjadruj sa k faktom napisanych v prispevku a neprekrucaj, nedoplnaj a nezavadzaj. Ci to pravda jeci nie, sa nedozvieme. Ja ti mozem z vlastnej skusenosti povedat, ze ked lekar nevie kam z konope, tak povie cokolvek. Aj k stavu mojho dietata po porode sa vyjadroval aj moj gynekolog porodnik, kedze nikto netusil a dodnes netusi, co sposobilo problemy. Takze bolo to len take "mozno, zrejme...."

aristka
7. feb 2016

@sirinka ty si sa v porodnici pytala gyn.na dieta .teba o dietati info .gyn....to kde prosim ta ....nehovoriac .aj ked dieta malo problem s bruskom .co je velky pojem .co s tym ma zubar matky ....prosim ta ...ja fakt niekedy pochybujem .ze si zdravotak ....ale konspiracie ti idu dobre ....