Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

sirinka
10. feb 2016

@adsumus no ale podla najnovsich info, v skutocnosti je cislo poskodenych deti omnoho mensie a aj z toho poctu len malo deticiek bolo aj infikovanych virusom zika. Neviem si predstavit, co sa udialo, ze zrazu sa zacali lekari v Brazilii tak casto mylit a hlasit v takom velkom pocte podozrenie na mikrocefaliu. Teda viem, ale uz zase konspirujem...
http://svet.sme.sk/c/20089727/na-vakcine-proti-...

Ved kto uz by sa chcel ockovat proti neskodnemu virusu? Treba z neho urobit strasiaka... Bububu....

adsumus
11. feb 2016

dve deti, ktoré zomreli na mikrocefaliu mali v sebe vírus zika. toto je zatial nasjilnejší dokaz, že zika je príčinou mikrocefálie, na dalšie dokazy si budeme musieť ešte počkať, aj kej sa viem antivax už príčinu našiel.
http://www.usatoday.com/story/news/2016/02/10/c...

adsumus
11. feb 2016

@tin007 ešte si tam dopln, že decká su v poriadku, aj vakcína bola v poriadku. to je to vaše bachnete A ale nezaujíma vas B prečo taka jednostrannosť, žeby ste chceli desiť ludí očkovaním nieeeeeeee neverím.
http://www.nsb.northants.sch.uk/the-school/late...

tin007
11. feb 2016

Samozrejme vsetko je v poriadku a deti asi chceli ziskat pozornost, ked im prisli pri ockovani zle.

adsumus
11. feb 2016

@tin007 prečo si vymýšľaš taketo obvinenia na adresu tých malých? škola uviedla, že chlapci su v poriadku a že vakcína bola v poriadku, mali nežiaduce učinky, to sa stáva, načo očiernovať tie decká, že si niečo vymysleli?

tin007
11. feb 2016

To bolo myslene ironicky, poznamka o tom, ze "asi chceli ziskat pozornost". To, ze aktualne su deti v poriadku aj napriek neziaducim ucinkom neznamena, ze v buducnosti sa nemozu NU opat prejavit.

sirinka
11. feb 2016

@adsumus prepac, ked ma aj vymazu, ked ma aj zablokuju, ale tvoje zmyslanie je uz naozaj nezdrave a nedokazes triezvo zhodnotit vsetky dostupne informacie. Myslim, ze ti skutocne tato tema prerastla cez hlavu, vyslovene ignorujes vsetky dostupne informacie a vyberas si uplne okato iba tie, ktore "akoze" maju podciarknut tvoju teoriu. Lenze zaujimave, ako rychlo dokazes urobit zaver na zaklade dvoch pripadov, alepri ockovani uz najdes akukolvek vyhovorku, co vsetko ine mohlo a iste sposobilo neziaduce ucinky a neziaduce ucinky teda podla teba ani neexistuju a v pribalovom letaku su len vymyslena, lebo len casova suvislost, nie pricinna... A zrazu hop, tu citam, ze odpadavanie je uplne bezny neziaduci ucinok a staci nad tym mavnut rukou....
Vazne popros manzela, nech ta zastavi a pomoze ti, lebo ti to moze psychicky ublizit, ked sa nespamatas.

adsumus
12. feb 2016

@sirinka sirinka ty čo tu miešaš mojho muža, my sme obaja vysoko inteligentní a vzdelaní ludia s kritickým pohladom na život okolo seba a rozsiahlymi záujmami a on moje príspevky občas kriticky hodnotí (občas dobre, občas sa mu niečo nepáči) a predstav si, podporuje ma, zaujíma ma aj jeho názor, rovnako ako každeho nezaujateho človeka a neviem, čo tu vykladaš nezmylsy, že ja popieram nežiaduce učinky po očkovaní, nepopieram, dieťa môže aj odpadnúť, aj može mať anfylaktický šok, može mať teplotu, krče, môže mať aj vážnejšie nežiaduce, ale ked raz veda vyvráti že autizmus, rakovina, homosexualita, mikrocefalia a neviem čo všetko ebola....je nežiaduci učinok, tak ja to beriem ako fakt a nebudem si pridávať k nežiaducim učinkom, kedy čo antivax uzná za vhodne. a poprosím nehodnoť moj psychický stav, ja ti tiež nepíšem, čo si myslím o tvojom psychickom stave, radšej, načo? mám záujem o diskusiu nie o hádky a urážanie a prosím administráciu aby toto sledovali.

adsumus
12. feb 2016

@sirinka ináč som sa smiala ked si dala článok od filla kde svojho kritika jaslovskeho posiela na psychiatriu, som si aj myslela, že sa ti ta myšlienočka zapáči a budeš ju aj ty na mne aplikovať, no čo už, kde končia argumenty nastupuje zhovadovanie oponenta. no nič pekný den prajem

sirinka
12. feb 2016

@adsumus vies, ja moje odporucenie nemyslim v zlom, postihnuty, zavisly clovek len malokedy az by som povedala ze nikdy nedokaze objektivne zhodnotit svoj stav, tvoje prispevky uz naozaj vykazuju prvky fanatizmu. Tvojho muza do toho taham preto, ze je to clovek, ktoremu na tebe ma skutocne zalezat a teda je ten, kto by ti mal pomoct. Nikam ta neposielam, nemyslim si, ze by si potrebovala ist na psychiatriu, len si myslim, ze potrebujes odstup od tejto temy, lebo jej uz svojimi prispevkami viac skodis ako pomahas.

adsumus
12. feb 2016

Rovnako ako pri iných formách šikanovania, aj kyberšikanovanie je opakované a zámerné správanie, ktorého cieľom je vysmievať sa, ubližovať niekomu, ponižovať ho, zraniť. Agresor zneužíva svoju moc nad obeťou. Obeť vníma kyberšikanovanie ako zraňujúce a nevie sa voči nemu dostatočne brániť.
http://kybersikanovanie.sk/index.php/slovnik
@xxxxxnnnnn

adsumus
12. feb 2016

@sirinka uistujem ťa že moj muž ma podporuje a je veľmi smutný z toho, akí neskutočne zlí a fantickí su odporcovia očkovania, vrátane teba, prosím ťa posledný krát prestan o mne písať klamstvá a prosím administráciu aby zamedzila kybešikanovaniu uživatelky sirinka, čo sa moje osoby týka, táto tema je o očkovaní, nie o mne, nemá tu čo písať klamstvá o mne ale venovať sa očkovaniu.

sirinka
12. feb 2016

@adsumus tak v prvom rade, ja som sa o tebe nikdy nevyjadrila ako o neskutocne zlom cloveku, ako si to urobila prave ty, v druhom rade, ja nie som ziadny odporca ockovania, ja som zastanca slobodnej volby. Takze ma osocujes a siris tu klamstva o mne. Teraz kricis o pomoc adminom, ale ti, ked ma.stopnu mne neublizia, ale ty vo svojom fanatizme pojdes stale hlbsie. Ja mam ockovanie poriesene v celej mojej rodine, takze uz dalej nepotrebujem tuto temu k zivotu.
Poukazala som na to, ako sa siria poplasne info a ako sa cez media snazia zmanipulovat siroku verejnost. Vakcina uz je pripravena na testovanie, mozno sa prihlasis, aby si pomohla tym ubohym matkam.... Som presvedcena, ze az taka hrdinka nie si a ze sa ani dobrovolne nedas preockovat v dalsom tehu... Dobru noc a zdar fanatizmu!

adsumus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adsumus
12. feb 2016

Neverím, že MK pomazal moju obranu proti sirinkim klamstvám. PRECO?

adsumus
12. feb 2016

MK mažú nazory proti antivaxu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sirinka
12. feb 2016

@adsumus ja nie som antivax, som obycajna mamina viacerych deticiek, co si mysli, ze by mali mat rodicia slobodnu volbu pri rozhodovani o tom, cim a akedy zaockuju svoje deti. Uplne nezmyselne osocenie, ze som niekoho milenka nie je obrana. Je to ohovaranie.

adsumus
12. feb 2016

@sirinka proti solobode nemá nikto nič a prečo mipotom pomazali moj slobodný názor a tvoje klamstvá nechali? MK je antivax.

adsumus
12. feb 2016

@sirinka a tvoje názory na mna proti mojmu mužovi je tiež ohováranie, prečo to nepomazali a pomažu, len moj názor, že si fillova milenka?

adsumus
12. feb 2016

@sirinka a máš ty vobec muža? ci len tak podžubávaš do šikovnejšich žien?

andrejzbb
12. feb 2016

môj názor je, že očkovanie je menej nebezpečné ako dopad neočkovania... 🙂

sportpark
12. feb 2016

nie je nebezpecne kazda dobra pediatricka kazdej matke vysvetli vsetko co treba vzdy je lepsie ockovat nie sme v dobe kedy bol mor a deti zomierali na kiahnedoba ide dalej taktiez vyskumy a suhlasim s ockovanim ci uz s povinnym alebo nepovinnym 🙂

adsumus
12. feb 2016

@sirinka no čo povieš MK je na tvojeje, strane, maže nézory, ktoré si svoj nazor nezaplatia ako ja-

sirinka
12. feb 2016

@adsumus nic nepoviem, tvoje reakcie su prehnane, extremne, paranoidne. Mas problem a nechces ho riesit. Tvoja vec.

adsumus
12. feb 2016

@sirinka moj nazor, že sa sama svojim názormi potopíš , ale musím bohužial, musím dať svoj nesuhlas s tebou všteko, čo píšeš proti mne si ty. a admini su na tvojej strane a to sa zmení. ale až za cenu ludskeho života.

tin007
13. feb 2016

Mezi studenty středních škol řádí příušnice : „Mluvíme o takzvaném vyvanutí ochranných látek. Pokud je organismus oslabený, nemusí být imunita vůči této nemoci dostatečná," připouští vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková

Zdroj: http://ceskobudejovicky.denik.cz/zpravy_region/...

kat3ka0
2. mar 2016

Zdravím žienky, našli by ste si prosím čas a vyplnili by mi dotazník
o očkovaní?
Ďakujem 🙂
http://www.survio.com/survey/d/O1F8G8E6K7B1G8R1A