Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

adsumus
17. nov 2013

Tak a zasa tu máme neúplne antivax informácie. Doplnam, v tom letáku sú uvedené všetky reakcie, ktoré nastali u detí po zaočkovaní BEZ OHLADU na kauzálnu súvislosť. To znamená, že vakcína sa ako dôvod ochorenia neuvádza. Okrem toho rozsiahle štúdie, ktoré porovnávali počet cukrovkárov medzi očkovanými a neočkovanými deťmi, zistili, že je rovnaký. Ak by očkovanie spôsobovalo cukrovku, muselo by byť viac cukrovkárov medzi zaočkovanými. NEBOLO.

http://www.immunizationinfo.org/science/childho...

Naopak riziko cukrovky zvyšujú ochorenia, napr. mums a rubeola.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22133003

Tuná je súdne rozhodnutie z USA, ktoré odmieta súvislosť očkovania a vzniku diabetu a odškodnenie zamieta.

http://www.uscfc.uscourts.gov/sites/default/fil...

nae
17. nov 2013

@adsumus Možeš mi teda vysvetliť, NAČO sa uvádzajú nú v príbalových letákoch vakcín, keďže sa nehráme na hru s "príčinnou a časovou súvislosťou"? - teda v tomto prípade "len" s príčinnou súvislosťou. NAČO je to tam uvedené? Pokiaľ niečo také nastane, tak čo? Ako povedela doc. Krištúfková, jedná sa o očakávané nú, takže je to ok? Nerozumiem.
V mojom príspevku nebola polemika, či je cukrovka početnejšia u nejakej skupiny detí, ale že existujú prípady, kedy po očkovaní prepukla. Nikto nedokáže, či dieťa k nej malo či nemalo nábeh, ale je evidentné, že očkovanie bolo minimálne tým posledným "zlatým klincom programu" 😠

adsumus
17. nov 2013

@nae Nato sa uvádzajú, lebo boli zaznamenané. Ak pichneš toľkým milionom detí hoci aj vitamínC, ver tomu, že aj tam sa vyskytne cukrovka a museli by ju uvádzať v letáku v USA.

Aj tu sa píše, že za cukrovkou stoja rôzne vírusy.
http://dia.hnonline.sk/index.php?option=com_con...

adsumus
17. nov 2013

Ak teda mamka nedá zaočkovať dieťa, aby nemalo cukrovku, paradoxne mu tú cukrovku môže spôsobiť práve ochorenie. Zaujímavé?

nae
17. nov 2013

@adsumus Zaujímavé, to dáva zmysel - zvlášť v kontexte MMR očkovania, kedy sa jedná o tzv. živú vakcínu:

"Možnými pôvodcami sú vírusy, ktoré spôsobujú mumps, ružienku a blízki príbuzní vírusu, ktorý spôsobuje detskú obrnu. Ako by mohli vírusy spôsobiť diabetes? Nespôsobujú ho priamo. Skôr je to tak, že vírusy obsahujú bielkovinu, ktorá je veľmi podobná bielkovinám obsiahnutým v betabunkách pankreasu, ktoré vytvárajú inzulín. Vírusové infekčné ochorenie nabudí imunitný systém k reakcii proti týmto bielkovinám, pričom dôsledkom je aj ničenie vlastných štruktúr betabuniek obsahujúcich uvedené podobné bielkoviny. To vedie k strate schopnosti človeka syntetizovať inzulín."

Krásne nám to do seba zapadlo. Vďaka 😉

adsumus
17. nov 2013

@nae Nezapadlo, medzi očkovanými deťmi nie je viac cukrovkárov ako medzi nezaočkovanými. Viac cukrovkárov je medzi detičkami, ktoré prekonali ochorenia.

nae
17. nov 2013

@adsumus Áno, može, ale keďže vakcína proti MMR obsahuje atenuované vírusy (oslabené CELÉ vírusy, nielen ich časti), može tiež toto ochorenie indukovať. Takže naozaj "skvelá" prevencia...

adsumus
17. nov 2013

@nae Nerozumieš, čo píšem? Rovnaký počet medzi očkovanými a neočkovanými deťmi, po niektorých vakcínach dokonca nižší výskyt cukrovky. Otestované zhora zdola, máš tam 11 vedeckých štúdii a ten istý záver. Očkovanie nespôsobuje cukrovku, ale prekonané infekcie.

http://www.medsafe.govt.nz/profs/puarticles/idd....

nae
17. nov 2013

@adsumus V tom svk článku je pekne vysvetlený ten princíp a každý nech si z tejto diskusie vezme, čo potrebuje. 😉 (otázkou stále ostáva: PREČO je diabetes mellitus uvedená ako nú v príbalovom letáku vakcíny proti MMR priamo od výrobcu, keď nie je potrebné zohľadňovať príčinnú súvislosť s týmto druhom očkovania?
Žeby v prípade, že vakcína zlyhá, človek sa nakazí a zvýši sa šanca na DM? 😅 Inak si to už neviem vysvetliť.)
Opakujem, každý nech si spraví názor sám. Dobrú noc.

adsumus
17. nov 2013

@nae Prečítaj si to súdne rozhodnutie, máš to tam rozpracované do poslednej bodky, je to dlhé, ale stojí to zato. Ak ťa teda naozaj zaujíma aká je pravda ohľadom očkovania a diabetu. Ešte pred spaním posielam študiu, ktorá zistila, že očkovanie proti osýpkam má ochrannú funkciu pre vznik diabetu. Pekné sny prajem.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1884889

gabika2206
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anima9
17. nov 2013
sanym
18. nov 2013

@gabika2206 Myslela som si, že ma už máločo prekvapí, ale tebe sa to tvojim príspevkom podarilo. Ako ti vôbec spod prstov mohli vyjsť takéto primitívne a urážlivé slová? Kto si, aby si súdila druhých? Ako môžeš napísať, že znova budú musieť zomierať deti, aby si tí ktorí žiadajú SLOBODU v očkovaní zavreli ústa? Deti predsa stále umierajú. Bola si niekedy na detskej onkológii? Rozprávala si sa s mamičkami tých detí? Ako môžeš označiť matky, ktoré z rôznych dôvodov svoje deti nedávajú očkovať za matky ohrozujúce svoje deti len preto lebo niekto povedal? Sú to na rozdiel od teba matky premýšľajúce, študujúce, často aj pochybujúce, ale ver mi, žiadna z nich k takémuto vážnemu rozhodnutiu nedospela "len tak". Kým sa rozhodli, prelúskali stovky strán o vakcínach, ich zložení, NÚ. Väčšina z nich sa o túto problematiku začala zaujímať až keď očkovanie poškodilo ich vlastné dieťa, bohužiaľ v niektorých prípadoch až fatálne. Žiadaš, aby sa do teba nikto neobúval, ale súdneho človeka takýto príspevok nemôže nechať chladným. Môžeš sa zaňho jedine hanbiť. 😠 😠 😠

gombicka24
18. nov 2013

Ked dieta zle reaguje na ockovanie (má nasledky alebo zdravotne komplikacie), vacsinou je v pozadi nejaka vrodena presipozicia, slabsi imunitny system, alebo pritomna nepreliecena choroba, co ma v dnesnej dobe uz skoro kazde male babatko vzhladom na nas zivotny styl, stravu aku jeme a pod. Co mozeme urobit je, ze budeme ockovat len najnutnejsie ochorenia (napr, je nezmysel ockovat ovcie kiahne
http://www.tvojlekarnik.sk/kategorie/dieta/ovci... ) a na nutne ockovanie by malo ist dieta v co najlepsom stave, bez ochorenia, v uplnej zdravotnej aj mentalnej pohode (v opacnom pripade natahovat ako sa da).. moj nazor.

adsumus
18. nov 2013

@sanym Ja si nemyslím, že by sa mala za svoj príspevok hanbiť, naopak. Pravdou je, že medzi neočkujúcimi a očkujucimi rodičmi sú aj ludia, ktorí nemajú prblematiku naštudovanú zo všetkých uhlov, ale sa len priklonili k jednej alebo druhej strane. Za to netreba nikoho odsudzovať. Píšeš, že všetci neočkujúci sú premýšľajúci a študujúci, ale moja skúsenosť je bohužiaľ iná. Chlapček v detskom centre...neriadená strela..už som sa obzerala, kde má mamku...nakoniec narazil do mojej dcerky a udrel ju, tak že plakala, ako som ju tíšila, postavil sa nad nás a začal riadne kašľat...ruka na ústa nešla...to som sa už rozhodla, že odchádzame...mamka stále nebola v dosahu.... ako som malú obuvala...pri vstupe tam agitovala pani proti očkovaniu....a potom sme sa ešte streli v nákupáku...kašľajúce chlapčiatko ťahala za ruku. Takže moja skúsenosť s neočkujúcimi zatiaľ nie je veľmi pozitívna, ale nikoho neodsudzujem za taký alebo onaký názor.

7katka
18. nov 2013

@adsumus aka je pravdepodobnost, ze dieta ochorenie na dane ochorenie, ked zaockujem, je tu sanca 50:50, za to pekne dakujem, surodenci prekonali ochorennia a nic im nie je, mama spomina, ako boli vysypani pri osypkach, mali teploty a zvladli to, na sestru si este pamatam ako mala mumps a je zdrava.

sanym
18. nov 2013

@adsumus ja tiež nikoho neodsudzujem za názor, ale názor sa dá vyjadriť aj slušne. Ale tvoj príklad som nejak nepochopila - podľa čoho si usúdila, že dotyčná agitujúca mamička nebola premýšľajúca a študujúca? Aj mamičky ktoré svoje deti neočkujú ich občas ťahajú za ruku, aj nezaočkované deti (rovnako ako všetky deti) môžu byť nevychované, mrzuté... Možno mal ten chlapček nejakú poruchu správania, čo ty vieš? Podľa mňa tvoja skúsenosť nijak s očkovaním / neočkovaním nesúvisí. 😕

adsumus
18. nov 2013

@7katka Ja som čítala, že deti dobre zvládli ochorenie, ale je tu aj dosť veľké percento detí, ktoré ochorenie nezvládli dobre. A majú následky alebo aj umreli. To si musí každý zvážiť aj za aj proti. Môj osobný názor je, že zaočkovať je lepšie ako ochorieť a liečiť, hlavne preto, že po chorobe býva oraganizmus oslabený a lepia sa dalšie choroby.

adsumus
18. nov 2013

@sanym Premýšľajúci a študujúci človek predsa nevezme choré dieťa do detského centra. Aspon teda ja som tiež premýšľajúca a študujúca a malú, ked kašle von medzi ľudí neberiem. Ty by si brala?

sanym
18. nov 2013

@adsumus neuveríš, ale áno. Môj mladší syn je silný alergik s nábehom na astmu a kašle takmer celý rok. Jeho kašeľ je niekedy mierny ale niekedy je fakt hrozný. A nesedím s ním zavretá doma.

7katka
18. nov 2013

@adsumus dcera mala takmer nulovu imunitu po prekonani herpetickej infekcii, dokazana imunolog. vysetrenim,brala lieky na podporu imunity,nebola este na tom s imunitou dobre, ochorela na ovcie kiahne, napriek este pretrvavajucej nizkej imunite prekonala kiahne s min. teplotami, par vyrazok

adsumus
18. nov 2013

@sanym Ano, ale to nemusel byť prípad toho chlapčeka, ten chlapček mohol mať aj infekčné ochorenie. Tá mamka pri nom nebola, aby som sa mohla spýtať.

sanym
18. nov 2013

@adsumus nemusel, ale mohol a ty si ju odsúdila bez toho, aby si poznala pravdu. A fakt to nijak nesúvisí s očkovaním / neočkovaím. Sama si odpovedz na otázku, či by ťa to rozhorčilo rovnako, keby tá mamička agitovala za očkovanie.

adsumus
18. nov 2013

@sanym Vobec ma to nerozhorcilo a vôbec ju neodsudzujem, nikoho. To sú veci, ktoré musime brať do uvahy a žiť s nimi,pretože väčšinou chorobu privleču nezaočkovanci zo zahraničia. Ale ja naozaj nikoho zato neodsudzujem.

sanym
18. nov 2013

@adsumus Tak to je fajn, ja tiež nie. To ale nič nemení na fakte, že gabikin príspevok podľa mňa prekročil medze slušnosti a preto som naňho reagovala.

adsumus
18. nov 2013

@sanym Prednedávno bolo v správach, že dve neočkované deti doplatili veľmi vážnymi následkami na ochorenie, tam vznikajú emocie, je to veľmi zložité pre nás všetkých. V holandsku zomrela neočkovaná dievčina na osýpky a tak dalej, treba chápať obe strany a hľadať pravdu.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sirinka
18. nov 2013

@gombicka24 tie male babatka musia mat teda naozaj hrozny zivotny styl, ked uz v takom utlom veku maju kvoli nemu problemy 😉 umele mliecka, prilis skore prikrmy, chemia v jedle, v obleceni, chemia vo vakcinach hm?

sanym
18. nov 2013

@adsumus S tým sa dá súhlasiť - chápať obe strany a hľadať pravdu. Ale každý by mal mať právo slobodne sa rozhodnúť čo je pre jeho dieťa najlepšie a či uňho benefity očkovania prevážia nad rizikami alebo nie.

aristka
18. nov 2013

@sirinka a čo životný štýl tehuliek a čo mamičky a oteckovia fajčiaci nad kočíkom ,čo je veľmi častý jav a keď fajčia aj doma ......