Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

paris3
20. nov 2013

@veronncek1 tak skus napisat normalne adminovi a vysvetlit problem, nech si precita podrobnejsie tie prispevky. ci to pomoze, neviem....
vies, viacere pochopili, ze tu na MK to ide dole vodou. a uz sem nechodia. ani sa im necudujem. aj ja som na odchode.
a mam vylepsovaci navrh! Modreho konika by mali premenovat na Modru slepicu 😀 aby to bolo vystiznejsie... 😉

veronncek1
20. nov 2013

@paris3 no znovu som mu písala a všetko som mu tam vysvetlila, aj to čo si práve napísala,o podrobnejšie preštudovanie....takú zdlhavejšiu žiadosť....lebo nie je normálne keď si píšem s niekym a odrazu mi začne ona odpisovať a hádzať mi tam články....ja to nechápem normálne...veď to je ale choré...a to myslím vážne...ja si tu diskutujem s jednou dvoma....a ona sa do toho vmieša ale keby normálne ale ona hneď s výsmeškami, aké sme nevzdelané, atď...ona si tu píše s tridsiatimi naraz...resp. ona píše im...a už ani nevie, čo komu napíše....a ja niekedy nevychádzam z údivu,čo mi koľkokrát odpíše....ona odpíše mne niečo, čo v podstate písal niekto iný...ale odpovie mne....a ja len nechápem, že čože???? 😨 😨 😨

paris3
20. nov 2013

@veronncek1 vies, to je fakt velke minus tohto anonymneho priestoru. kazdy si tu moze pisat, co chce...
a vela ludi ma vlastne psychicke problemy, ktore si potrebuju tu vyventilovat. tak to robia aj takymto sposobom.
lahko sa tu kope do niekoho, schovany pod nejakym nic nehovoriacim nickom 😒 vyspele osobnosti to nemaju za potreby, tie napisu svoj nazor a hotovo. zial, ked prispejes, treba ratat aj s takymi reakciami.
alebo si spravit sukromnu diskusiu, pripadne sa do nejakej pridat. ak tu chces nadalej prispievat, tak by som to vazne riesila takto. vyhnes sa zbytocnemu znechuteniu. a ju a jej podobne neprevychovas, ani s nimi nedospejes k nejakemu rozumnemu zaveru. takze to by som ani neskusala, je to zbytocne....

veronncek1
20. nov 2013

@paris3 no asi to tak aj riešiť budem....a presne ako píšeš,niekto si tu rieši svoje komplexy a len tu múti vodu...

slavvicek
20. nov 2013

Ahojte baby. Napíšem Vám svoj názor tiež , lebo téma ockovania a hlavne neockovanych deti nám akosi pribúda ..... Som lekárka - matka 2 deti , nie pediater ..... Ja si myslím, za samostatne ockovania nebezpečne nie je, no je to záťaž na imunitu, kedže ju tým vybudime.... A v tejto situácii-zatazovej sa môžu prejaviť rôzne ochorenia, ktoré už v dietati sú zakódované akosi, keď to tak poviem.... Napr. Aj vy keď ste choré hoci len obyčajnu virozou pripadne chripkou oveľa rýchlejšie a ľahšie dostanete herpes / tento vírus od prvej infekcie drieme v tele a môže sa práve v zatazovych situáciách prejaviť / ... Zasla som si na prednášky jednej pani doktorka, ktorú tieto trendy maminiek neockovat deti tiež dosť stvali, aby som zistila či je to take nebezpečne ako sa v médiách prezentuje. Predsalen som matka .... Takze baby , obávajú ortut sa do ockovacich látok už dávno nepridava . Obávany hliník áno - ten zabezpečuje že sa antigeny uvolnuju do tela postupne a nie naraz veľká dávka , ktorá by mohla organizmus ohroziť . Vypočítala tam množstvo hliníka uvolnujuceho sa za den do tela a z toho i dávku predchádzajúcu do mozgu- tomto ešte nik neurobil doposiaľ ..... Zistenie: keď sa pred rokom 1979 ockovania takzvaná Diteperka a ešte proti pravým kiahnam , dostali deti do tela 32 násobne viac hliníka ako deti ockovania v súčastnosti hexavakcinou / čo sa prichá v 3., 5. a 11. Mesiaci života / Podľa týchto zistení by sme boli všetci teraz autistami ... A keď prepočítala tisícku hodnotu hliníka pre mozog, museli by sme deťom denne pichat hexavakcinu 112 rokov, aby tuto hladinu dosiahli...... A cez materske mlieko dostane dieta do pol roka ovela viac hlinika ako z ockovania a to nehovorim o umelom mlieku....Hliník síce spôsobuje zmeny na mozgu- dala príklad na dialyzovanych pacientoch, ktorí sa dialyzuje roztokmi s vyšším obsahom hliníka a nefunguje im oblicky na vylucovanie- tým spôsobuje demenciu / Konktretne 7 mym z 1000 pacientov/ Ale autizmus nie je demencia !!!!! Je to zjednodušene povedané porucha komunikácie s okolím . A co sa tyka obavaneho ockovania MMR- osypky, mumps, ruzienka v 15. mesiaci, tak tam hlinik vobec nie je!!!! akurat je to ziva vakcina, tak preto je to vacsia zataz na imunitu .... Bolo tam toho viac aj vedecky podlozeneho ale to najpodstatnejšie som asi napísala . Nechcem týmto nikoho drazdit a chápem mamičky ktorých deťom sa po ockovani spustila nejaká choroba že to dávajú na vinu práve týmto latkam , no vyjadrila som len svoj názor a po vypočuli týchto prednasok som dala deti v kľudne ockovat. Podľa mna môže byt ockovania spustacom už nosenej choroby ale nemyslím , že je jeho príčinou / Napr. cukrovka 1. typu je autoimnunitne ochorenie, takze fakt staci zataz imunity a je to na svete!!!!..../ Inak keď ešte nebolo povinne ockovanie proti niektorým bakteriam čo sú v hexavakcine + ten pneumokok, videla som počas studia na pitevnom stole 2 deticky okolo roka..... a plakali tam všetci ... Boli to neockovane deticky....
Takze ako hovorím je to môj názor , tak má prosím neatakujete potom , ak má niektorá iný názor . Ja nie som ani výrobca ani predajca týchto vakcin ani nepracujem pre farmaceuticku firmu... Na druhej strane, dnes ňic nie je stopercentne bezpečne , aj obyčajný penicilin má neziaduce účinky u niektorých ľudí a čo v obchodoch pokupime, nás postupne tiež zabíja svojou kvalitou ..... Ospravedlňujem sa za pravopis, píšem na tablete a tam je niečo ako T9 na mobile, takze som už všetky slova nestihli opraviť .... Slavka

adsumus
20. nov 2013

@slavvicek Tvoj príspevok ma veľmi zaujal a rada by som ho dala do skupiny Povinné očkovanie a jeho zmysel ak ti to nebude vadiť, nech tu nezapadne prachom. https://www.modrykonik.sk/group/1838/ Kam vás týmto všetkých ako moderátorka srdečne pozývam a teším sa na vaše príspevky. Heslo: Bez urážania a fanatizmu.

sanym
20. nov 2013

@slavvicek nemohla by si zverejniť o ktorú lekárku išlo? Jej prednáška musela byť veľmi presvedčivá, keď si si ty ako lekárka na základe jednej prednášky inej lekárky utvorila tak jasný názor na očkovanie.

sanym
20. nov 2013

@adsumus krásne heslo, členovia vašej skupiny by sa ho mohli držať aj vo verejných témach, hneď by to tu vyzeralo inak (neber to osobne). 🙂

adsumus
20. nov 2013

@sanym Ono by to chcelo najprv pred vlastným prahom si pozameteť a potom susedovi. Ved si len spočítaj koľko výsmešných a urážlivých príspevkov išlo mojim smerom len na týchto dvoch stranách. ☹

sanym
20. nov 2013

@adsumus Ja mám pozametané, alebo máš na mysli nejaký môj príspevok?

adsumus
20. nov 2013

@sanym Ak chceš, aby to tu vyzeralo inak, treba predovšetkým upozornovať všetkých, ktorí sa správajú nekultúrne a nie výlučne sa sústredovať na proočko účastníkov diskusie. Nae mi napíše, že nejaký psychiater by mal zo mna radosť. To už nie je urážanie? a čo? Nikto nič nenapomína, ešte 15 zalajkuje. Takže spravodlivo treba hodnotiť. Aj do vlastných radov. 🙂

adsumus
20. nov 2013

A ešte si dovolím upozorniť na skutočnosť, že každý kto lezie do diskusie s tým, že očkuje alebo je za očkovanie, musí tam formulky čarovné pridávať a to, že dúfam, že ma za môj názor neroztrhajú a nepracujem pre farmaceutický priemysel. Ti to dojde normálne?
@sanym

daanuska
20. nov 2013

@slavvicek ahoj zajtra idem dcerku ockovat a veeelmi sa bojim kedze tu citam take mnozstva tem o tom ako ockovanie dokaze ublizit a musim ti povedat ze sice bat sa budem tak ako som sa bala aj pri predoslych ockovaniach ale som ovela kludnejsia po precitani tvojho prispevku 🙂 takze dakujem ze si prispela do diskusie pretoze si myslim ze mnoho mamiciek sa nad tym co si napisala skutocne zamysli a aspon trosku upokoji 😉

gabika2206
20. nov 2013

@slavvicek presne ako pises ,aj my sme sa vzdy bali ,dcerka znasala kazde ockovanie bez problemov a to bola chora ,operovana na srdiecko no a maly uplne zdravi ,kazde ockovanie bol problem...som za to ,ze samotne vakciny nesposobuju choroby , no ak ockovanie vymizne choroby sa vratia nazad .....nebolo to zavedene len tak a nie nadarmo tieto choroby vymizli

nae
20. nov 2013

@adsumus Napísala som, že dr. Hnízdil by mal z teba radosť. Nie psychiater, tak mi nevkladaj do úst klamstvá! Vačšinu tvojich nárekov už prehliadam a nereagujem, ale kydať si na seba nenechám.
Dr. Hnízdil sa zaoberá psychosomatikou a nie je psychiater: http://www.roseta.cz/lekari/nas-tym/mudr-jan-hn...

adsumus
20. nov 2013

@nae Tak dokonca ja kydám na teba? Psychiater alebo psychosomatik je veľký rozdiel? Čo si tým chcela povedať, žeby mal zo mna radosť?

7katka
20. nov 2013

@slavvicek len by som sa chcela spytat, keby tvoje dieta malo po ockovani reakciu, dajme tomu opuch nohy a prestal by chodit, ako by si sa postavila k dalsim ockovaniach alebo nieco zavaznejsie paralyza, Guillain-Barreho sy., meningitida asepticka, nerypem, len chcem vediet,ako by si reagovala?

nae
20. nov 2013

@adsumus Táto téma nie je o tebe, ano o mne, zmier sa s tým. Drž sa témy, tak ako to vyžaduješ od ostatných v diskusiách založených tebou a všetci budú spokojní.

nikimax
20. nov 2013

@slavvicek aj ja mám teda otázku , ak môžem......Ked očkovanie vybudí imunitu, spôsobí povedzme autoimunitnú chorobu , podľa teba to pre dieťa nie je nebezpečné???....Lebo práve pre to (podľa logiky) kvôli tomuto- nebezpečné je! A je úplne jedno, či má niečo "zakodované", alebo nemá- výsledok prevencie je doživotná, chronická choroba.....To je teda obrovské riziko, zvlášť, ked lekár pred očkovaním ani netuší, koho to ako štrajchne.... 😒 😒

veronncek1
20. nov 2013

@paris3 takže povymazával tam niektoré komentáre....jeden aj môj...ale to som sa tam s ňou čosi vadila...tak neviem presne čo to bolo...ale vyzerá to tak že to čítal....ale nechal tam to ako si robili tie dve srandu aké viditeľné následky na mne zanechali prekonané osýpky....to je podobná urážka...píšu aké sú tie choroby nebezpečné a potom ich vezmú a robia si s nimi posmešky.....to je choré...

adsumus
20. nov 2013

@sanym Tu to máš ilustrované ako sa tu zametá najprv pred vlastným prahom. Alebo cudziemu aj smietku v oku zaznamená a sebe ani brvno. Neočkujúci sa môžu sťažovať ako sa im ubližuje aj na troch stranách, ešte aj zalajkuje príspevky a ja ked sa posťažujem, tak nie že nejaké ospravedlnenie, že píše, že som prípad pre psychosomatika, ale ešte mi to pre istotu zopakuje, priloží, že to ja kydám na nu a nakoniec ma napomenie, že som mimo temu.

nikimax
20. nov 2013

@adsumus nemáš ty náhodou zákaz prispievať, pre opakované porušovanie pravidiel a nevhodných komentárov? Alebo to bolo v inej téme o očkovaní? Ked sme pri tom upratovaní a zametaní.....si sa tu akosi rozplakala, či čo...... 😒

adsumus
20. nov 2013

@nikimax Mám zakázané prispievať do (ne)očkovania a mám to za vulgárne výrazy, konkretne zato, že som jednej diskutérke napísala že vie veľké h... a aj to bolo vybodkované a kde kto si tu píše aj celé a ani mu to nezmažú a ja zákaz prispievať. Sama uváž, či to bolo zaslúžené. No ale nesťažujem sa. Iba trochu, ked vidím, že aj ostaní sa sťažujú. Ináč, k tej tvojej pripomienke, tak nielen očkovanie štartuje IS, ale akékoľvek vírusy alebo baktérie, ktoré dieťatko postretnú.

nikimax
20. nov 2013

@adsumus Ano, vírusy a baktérie štartujú IS, ale nie ked ich do telíčka naprášiš ihlou a striekačkou (šokom), ale PRIRODZENOU CESTOU......Telo neoblafneš..... 😒

adsumus
20. nov 2013

@nikimax Ja som to len preto napísala, že som čítala o Dravetovej syndrome, čo je forma epilepsie a spúšťačom záchvatov bola práve zvýšená teplota a kedže prvýkrát mal zvýšenú teplotu práve po očko, tak rodičom vyšlo, že zato môže očko, ale nie je to tak. Záchvaty by prišli aj pri chrípke. Co je viem, tak aj krvou sa niektoré dostávajú do tela a je ich požehnane..tých vírusov. Ale už som čítala, že budú vdychovacie vakcíny, no ved uvidíme.

danicca
20. nov 2013

@slavvicek ďakujem za zrozumiteľné podanie rozumných argumentov 🙂 nevenovali sa náhodou aj vakcínam ktoré sa očkujú v šiestom roku dieťaťa? na tie som počula že sa kedysi očkovali zvlášť a teraz ide jedna silná dávka - alebo je to iba preočkovanie? ďakujem, pekný deň 🙂

aristka
20. nov 2013

@slavvicek no a buď si istá ,že to teraz schytáš 😉 ,ja a mne tu podobné diskutujúce to tu hovoríme neustále ,ale bohužiaľ okrem útokov a hubovej polievky sme tu nič iné nepočuli ...

aristka
20. nov 2013

@nikimax daj mi niečo ,že očko spôsobuje autoimúnnu chorobu prekonané ochorenia sú spúšťačom autoimúnnych chorôb ...

sanym
20. nov 2013

@danicca ale aj ostatné mamičky, ktoré sa zaujímate o očkovanie. Skúste si o tejto problematike vyhľadať nejaké relevantné články / štúdie (nemám na mysli tie zamerané proti očkovaniu), napríklad o mnohých veciach v súvislosti s najnovšími poznatkami z tejto oblasti (aj o súvislosti medzi očkovaním a autoimunitnými chorobami) hovorí Prof. M. Buc v rozhovore pre časopis Dieťa (a tento múdry pán vôbec nie je odporcom očkovania). To čo tu napísala @slawicek je síce pekné, ale od objektívnych informácií to má dosť ďaleko, niečo podobné si vypočuje mnoho pediatrov a všeobecných lekárov na množstve prednášok (asi nemusím písať, kto takéto prednášky organizuje a financuje). Pre mňa ako matku je veľmi smutné, keď tu vidím mamičky, ktorých jediné vedomosti o očkovaní spočívajú v označení vakcíny rokom života dieťaťa kedy sa aplikuje, prípadne časťou tela do ktorej sa pichá (očkovanie do oboch nožičiek, do jednej nožičky, ručičky...).

@danicca V šiestom roku života ide o preočkovanie vakcínou Infanrix Polio proti obrne, záškrtu, čiernemu kašľu a tetanu, jediná zmena vo vakcíne (ak sa nemýlim) je, že zložka proti ČK sa zamenila za acelulárnu.

Skôr než tento môj príspevok začne niekto rozoberať, podotýkam, že nie som žiadna antiočkovacia fanatička, ani členka žiadneho av spolku (ako ma tu niektorí neznalí zdravotníci radi označujú) 😉 Som obyčajná matka, ktorá dôverovala lekárom, obe moje deti (5 a 8-roční synovia) sú plne zaočkovaní, bohužiaľ si to odnieslo ich zdravie a to, že ďalšie očkovanie odmietam, pochopí len ten kto vie aký nesmierne náročný je život a boj s jedným prípadne aj viacerými autoimunitnými ochoreniami.

sanym
20. nov 2013

@aristka skús si zadať do vyhľadávača " ASIA syndróm - autoimunitné a zápalové procesy vyvolané adjuvanciami".