Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

monika111111
15. nov 2013

renomovaný odborník ako Dluholucký a spol.?
Informácie si treba hľadať, ale nie v brožúrkach farmafiriem a od ziskuchtivých, prípadne vystrašených lekárov. Dôkazom toho zla, čo sa deje je množtvo trpiacich aj tu na MK a to nechutné zatváranie očí lekárov. Prečo to nepreskúmajú? Prečo nehľadajú pravdu, keď sa toľko ľudí ozýva. Neviem, či fakt ide iba o ich zisky, alebo sú tak násilne tlačený farmafirmami. Rada by som poznala odpoveď.

bubulka722
15. nov 2013

@monika111111 S príspevkom, že sa po fórach pohybujú ľudia nasadený mimovládkami, farmafirmami alebo akýmikoľvek špicľami je viac ako pravdivý. Nikto z nás nevie s kým sa v skutočnosti baví, preto akonáhle niekto zaryto, dogmaticky a až fanaticky prezentuje názor, treba sa mu radšej vyhnúť. Až keď rozumní ľudia nebudú mať potrebu reagovať na tieto osoby, vtedy tu budú zbytočné. Ja mám už aký-taký prehľad a tiež určitý zoznam nickov, ktoré mi smrdia. 😉

monika111111
15. nov 2013

http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Vystupenie/...

aj tam hore ich už konečne osvietilo? aspoň kvapká, keď neprší

bbarboraa
15. nov 2013

...a co je bezpecne? Aj bezna prechadzka sa moze skoncit tym za vas zrari a zabije kamion... a aj napriek tomu ides s dietatom von... aj ked das 1x hrasok tak riskujes ze mu zabehne do dychacic ciest... ked ho das 1x a aj dalsi na bicyklik hrozi ze prepadne cez koan a poskodi sa pankreas... a ked das jahodku a sposobi alergicku reakciy a opuchom hrdla a smrt? Clovek nevie cp je bezpecne a co nie.. je ockovanie bezpecne? Je neockovanie bezpecne? Co ak dostane dieta po ockovani zapal mozgu? A co ak neockovane dieta dostane chorobu a dostane zapal mozgu? Pozor na olovo vo vakcinach ale aj v rybickach a rybach co podavas dietatu... nezabudni na to ze neustale davas dietatu e - cka hromadenie v peceni a ... co je na 100% bezpecne?

aristka
16. nov 2013

@sendy182 inak ti poviem ,že nemám poznanie ,že by som s týmito diskutujúcimi niekde komunikovala a oni sa do mňa navážajú ako by sme spolu nie kde už hovorili ..treba im detoxikáciu na premazanie mozg.závitov ,podľa odporučenia av ,ktoré som tu písala ....napíšu trápne a neviem čo a pritom je to ich recept na detoxikáciu aj pre detičky ..či detičkám dáme ,ale sebe ,tam je to trápne....

aristka
16. nov 2013

@monika111111 pokiaľ viem tento pán politik je v politike nejaký ten rôčik ,čo robil doteraz ,kde bol od prevratu ,prešiel už nejaký rok a nikto nič čo ho tak zrazu osvietilo ....a prečo spolu so slobodou v očkovaní nepomôže matkám ,ktoré tu popisujú nu ako napr.autizmus ,prečo im nepomôže napr,s právnou pomocou a nájdením odborníkov ,na potvrdenie ich pravdy .....či od stola sa ľahko prihrieva polievočka .... 😝

demo
16. nov 2013

@aristka je obvykle, ze komplikovany a nejasny problem sa riesi s odstupom casu. Nejaky cas aj trva, kym si clovek vytvori nazor, nastuduje si problematiku a vypocuje nazory viacerych stran. Keby tento poslanec, alebo iny, zacal riesit tuto temu po prvych pripadoch NU bol by okamzite vyhlaseny za prospechara. To mu vlastne vycitate aj teraz. Ked si dal nacas. Argument, ze si oba ohrieva polievocku je hlupy a na mile vzdialeny od podstaty problemu. Kolko casu ubehlo, kym sa z prospesnych cigariet stal strasiak? Ved este v 20. Storoci sa povazovali za dobry prostriedok na zlepsenie travenia. To iste pepsi cola. Bola produktom lekarnika a vyvinul ju ako liek.

paris3
16. nov 2013

@sendy182 ja hovorim o ockovani, len ty mi nerozumies. mne nevadi ockovanie ako take, ak je opodstatnene. mne vadi, ze nemame slobodnu volbu. ja som za slobodny vyber toho, co dame nasim detom zaockovat a co nie. kazdy by si mal zvazit pre a proti ockovania a neockovania. ziaden fanatizmus z jednej ci druhe strany neuznavam.
dakujem za tvoj hlas, ale do palamentu nepojdem. kto chce s vlkmi zit, musi s nimi vyt 🙂

monika111111
16. nov 2013

@aristka príspevok od demo je odpoveďou, plne sa s ním stotožňujem

sendy182
16. nov 2013

@paris3 asi sranduješ........s tou voľbou 😀 😀 😀

monika111111
16. nov 2013

@aristka a ešte niečo, aj keď sa nepoznáme, tie tvoje pomýlené názory tu čítam už dlho, patríš k hluchým, slepým, si hádám všade tu na MK a všade presadzuješ nevyhnutnosť očkovania aj napriek utrpeniu, ktoré spôsobuje, ukazuješ pár ojedinelých srdcedrásajúcich príbehov zo zahraničia, ktoré sa stali nezaočkovaným detičkám, ale tie detičky, ktoré zomreli alebo trpia po vakcinácii aj tu na SK (a nie je ich málo) nechceš vidieť, je mi Ťa ľúto, našťastie takých ako Ty veľa nepoznám. Všetko odo mňa.

molka
16. nov 2013

@aristka ako vieš, čo ten politik robí, keď si ho dovolíš kritizovať? Ten človek pomáha druhým viac, než iní ľudia, aj keď by už mohol byť na dôchodku a oddychovať, tak ho láskavo nekritizuj! Je to jeden z mála čestných ľudí v politike. Už dávnejšie som ti chcela napísať, aby si vážila slová, pretože je veľmi ľahké zistiť tvoje údaje - ohováranie cez internet je totiž trestný čin. O mne si písala, že považujem zdr. personál za fašistov, čo som NIKDY netvrdila, ani si to nemyslím. Tiež si o mne písala, že užívam homeopatiu, to je tiež blbosť. Takže si dávaj pozor na to, čo píšeš!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika111111
16. nov 2013

@fidka79 asi by som sa už mala poučiť len mi to zavádzanie z jej strany nedá niekedy dýchať a musím sa ozvať, ale máš pravdu, najlepšie je na ňu nereagovať, ona vie, prečo to robí

demo
16. nov 2013

@monika111111 hej hej, cloveka niekedy svrbia prsty na klavesnici. Mudre je mozno odolat, lebo rozni prisluhovacski slepuchovia a hluchanovia o ine nazory nestoja 😕 . Ale zase mlcat sa tiez neda...

demo
16. nov 2013

@aristka pozrela som si tvoj profil. tak si asi mlada zena este vo fertilnom veku. inak by som dala ruku do ohna za to,ze si postrasia pani, ktora bola na vrchole sil este pred 89 rokom. Mam jednu kolegynu, staru bolsevicku vedkynu,ktora sa normalne vazne rozhorcuje nad tym, ze knihkupecva su plne knih, ze nikto nedba, aby to boli iba knihy kvalitne. ty budes z podobneho sudka. vadi ti,ze su dostupne informacie, ktore si musi vyhodnotit sam ich prijimatel. vies, moznost pozriet sa na problem z viacerych stran je dar a zaroven zataz. Su taki,pre ktorych je zatazou uz to,ze ini sa na problem pozeraju z viacerych stran - a ty budes asi jednou z nich. Nic v zlom 🙂. Ale zase ani v dobrom 🙂

aristka
16. nov 2013

@demo a je dar vidieť zomierať človeka na cirhózu pečene ,ktorá je aj následkom hepatitídy ..je dar vidieť zomierať mladých ľudí alebo detičky na pneumokok.infekciu ...napr.meningitídu spôsobenú kokom....a takto môžeme ísť ďalej ...takže šup pracovať do špitála najlepšie na infekčné ,pľúcne alebo decké ...alebo oaim a potom mi povedz ak bude mať prax niekoľkoročnú ako selektuješ a duplom daj si vysvetliť literatúru a odborné veci lekárom ,ktorý s tým robia a vedia vysvetliť a majú skúsenosti ....tak sa to robí na školách ..účia skúsený ľudia .....

aristka
16. nov 2013

@demo inak nemám tam fotku a ani vek ...a kto vie č som vôbec žena ...

aristka
16. nov 2013

@demo no o tých cigaretách počujem tvoju teóriu prvý krát a dokonca počas štúdia som mala tú česť vidieť plúca fajčiara ,poznala sa diagnóza chronická bronchitída a bolo to v 20storočí ....a ešte za socializmu vedeli mamičky ,že fajčenie škodí a nevidela si žiadnu tehu fajčiť a tobôž nad kočíkom ...čo je bežná prax a duplom,že pomaly fajčí viac žien ako mužov a myslia si ,že ak zostanú tehu stačí prestať a ano prestanú ,ale zabudli na to ,že sa začne ich telo čistiť a ten bordel dávajú svojím detičkám v brušku ,ze tej detoxikácie ....a potom sa tu riešia také veci ako drobec má to a drobec má hento ....av sa pýtajú boli očko a máme príčinu ,ale nikto sa nepýta ,koľko ich pred tehu fajčili a koľko ich prestalo a tým pádom sa detoxikovalo .....a to je len jeden uhoľ pohľadu .....

demo
16. nov 2013

@aristka no vidis, to je presne co hovorim. mas jednostranny pohlad na vec. a ci si muz alebo zena je mi dost jedno. to zrejme zostane nerozlustene, pretoze to nikto ani lustit nehodla. co ale lustit netreba je,ze mas mumifikovane zmyslanie cloveka, ktory o veciach neuvazuje, iba o nich krici. to je vsetko. rada by som si precitala proockovaci nazor od cloveka, ktory sa na vec dokaze pozriet odborne a v celej jej celistvosti. ty nim nie si, ani nebudes.
dvadsiate storocie nemalo iba 50 rokov 🙂. To k tomu fajceniu. a dost pochybujem,ze matky ktore v tehotenstve fajcili sa nejako vyznamne zaujimaju o bezpecnost fajcenia. nie je to dobry priklad...

aristka
16. nov 2013

@molka no tak mi napíš čo ten pán politik spravil a ako je čestný .....a duplom ako môže byť v strane ,tak čestnej ako kdh ,ktorá bola vo vláde opakovane a má čo to za sebou a aj počas vlády kdh a spol. bol problém s liekmi v špitáloch a celkovo financovaním a s tým spojené problémy a kde bol ,čo urobil pre zlepšenie veci ....prečo v tedy neriešil povinné očko ,či vtedy tieklo alebo aspoň kvapkalo a už nie kvapká od iných ....inak ,že vraj aj tu je zaregistrovaný .....ak je to pravda bolo by zaujímavé vedieť ,ktorý to je....

molka
16. nov 2013

@aristka tak v prvom rade ten pán nebol predtým v parlamente, dostal sa tam až po posledných voľbách. Keď už niekoho očierňuješ, tak si najskôr vygoogli o ňom pravdivé informácie.
Odkiaľ vieš, že je tu registrovaný? Čo by tu prosím ťa robil? To je zase jedna z tvojich klamlivých teórií?

aristka
16. nov 2013

@demo ja rada diskutujem s človekom ,ktorý je z oboru a vie o čom hovorí a nie s laikom ,ktorý sa tu robí múdry a predbehol hocijakého skúseného lekára a pritom nemá šajnu o čom hovorí .....a ak chceš študovať začni tým ako my ostatný a to je ľudskou bunkou a ak ju pochopíš postupuj ďalej ......

aristka
16. nov 2013

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&s... asi by si si mala študovať ty ,čo tie 90te roky jeho kariéry..........inak čo ten pán vie o zdravotníctve a diagnózach a nemením názor ...ohľadom nicku som len zvedavá či je to pravda ....lebo som počula ,vieš jedna babka povedala ....

molka
16. nov 2013

@aristka to je síce pekné, čo si našla, ale ak vieš čítať, tak do NRSR sa dostal až po voľbách v r.2012.

7katka
16. nov 2013

@aristka a cim si zacinala ty- histolkou, fyziolkou ci biochemkou?

aristka
16. nov 2013

@molka pozri si rok 1992 a vtedy sa zaviedlo očkovanie povinné mums ,osýpky rubeola a on mal dosť vysoký post na mieste ľudských práv ....to mu vtedy nevadilo ....

aristka
16. nov 2013

@7katka tou bunkou ...inak vieš čo je histológia ,tú by som dala až na úplný koniec ...

demo
16. nov 2013

@aristka tak neviem, podla toho ako intenzivne tu diskutujes s laikami by sa mohlo zdat, ze tych ludi z odboru nemas okolo seba dost. aspon teda tych, ktori chcu diskutovat s tebou. ale moze to byt iba zdanie. a nepytala som od teba rady, na co sa mam v mojom studiu zamerat a kde zacat. ale ked chces radit, nikto ti v tom nemoze branit pravdaze.

7katka
16. nov 2013

@aristka je zaujimave, ze na medine sa robi skuska z histolky uz v 3. semestri a pred fyziolkou